ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Aresztować Netanjahu 
Protest w Warszawie po decyzji Rządu. 
AI to wyrok śmierci, który już jest wykonany 
Pod koniec 2023 roku ukazała się książka Pana Profesora „informatyka w służbie ludobójstwa” w której opisuje całe swoje życie i to, jak największe korporacja świata budowały jego zdaniem swoje marki na ludobójstwie, w tym w trakcie II Wojny Światowej i obozach zagłady 
Nową pandemię zaplanowano na 2025 rok 
 
Rothschildów apetyt na Chiny 
 
Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc 
 
Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi 
 
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania 
Monika Jaruzelska zaprasza
 
Historia kontroli bankowej w USA 
Dyktatura banków i ich system zadłużający, nie są ograniczone do jednego kraju, ale istnieją w każdym kraju na świecie.  
WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć 
Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie pracuje nad ujawnieniem prawdy o WHO i rozpowszechnianiem informacji o jej zbrodniczych działaniach 
Deklaracja Wielkiej Barrington  
Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. 
Ponad 5 lat po kowidzie wojna wobec uczciwych lekarzy trwa dalej 
Zbrodniarze kowidowi niszczą lekarzy 
Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” 
Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. 
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
Na straży wolności: Goldman Sachs  
Gerald Celente i John Stossel rozmawiają z sędzią Napolitano o różnych, nie do końca jasnych powiązaniach, między amerykańskimi bankami i rządem USA. Największe podejrzenia budzi bank Goldman Sachs, który ma dziwną nadreprezentację we władzach rządowych. Dla przypomnienia, dodam, że pracownikiem tego banku jest były premier RP, Kazimierz Marcinkiewicz, a bank był zamieszany w spekulacje na złotówce. 
Warto posłuchać 
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych 
Pomylił Chrześcijaństwo z Judaizmem 
Skandaliczna niewiedza Prezydenta USA, czy też raczej perfidna prowokacja?
W przemówieniu Baracj Obama opisuje Chrześcijaństwo odwołaniami do Judaizmu.  
Kompleksowe badania wykazały spójne zmiany patofizjologiczne po szczepieniu szczepionkami anty-COVID-19 
 
Czy w “szczepionkach anty-Covid” znajdują się hydrożele magneto-reaktywne? 
Magnesy i monety są przyciągane przez miejsca “zaszczepienia” 
więcej ->

 
 

Złote wrota


O tym, że Stany Zjednoczone wspomagają Izrael w jego rozprawie w państwami arabskimi, wiadomo od dawna. Jednak dopiero informacje o wielkości tej pomocy przedostające się czasami do środków masowego przekazu ukazują, jak silnie państwo nazywające się "ojczyzną demokracji" wspiera ludobójstwo państwa terroryzmu politycznego. Ostatnio ukazały się w USA dwie obszerne publikacje prasowe tego zagadnienia dotyczące. Warto je omówić, gdyż dane w nich przytoczone są po prostu porażające.

Pierwsza z nich to tekst Richarda H. Curtissa, emerytowanego dyplomaty, który ukazał się na łamach "Washington Report". W artykule The Cost of Israel to U.S. Taxpayers: True Lies About U.S. Aid to Israel Curtiss wykazuje, że pojawiające się od wielu lat w amerykańskich mediach informacje o tym, że Tel Awiw otrzymuje 1,8 miliarda dolarów pomocy militarnej lub 1,2 miliarda pomocy ekonomicznej, są jedynie z pozoru prawdziwe. Nie zostały bowiem nigdy zestawione razem, by ukazać pełną wartość pomocy amerykańskiej. Dlatego do owych 3 miliardów należy jeszcze dodać kolejne dwa pochodzące z pożyczek gwarantowanych przez amerykański rząd.

Dodajmy jeszcze, że tylko w roku podatkowym 1997 Izrael z różnych części budżetów federalnych otrzymał około 525 milionów więcej, a łączna pomoc dla reżimu izraelskiego wyniosła 5 525 800 000 dolarów.

Tak potężne wsparcie finansowe kierowane jest do kraju o ponad jedną trzecią mniejszego tak terytorialnie, jak i ludnościowo od Hongkongu.

Społeczeństwo naiwne

Amerykanie w swej naiwności nawet nie przypuszczają, dokąd trafiają pieniądze z ich podatków. Ba, nie wiedzą o tym nawet kongresmeni.
Curtiss podkreśla, że najprawdopodobniej jednymi członkami Kongresu USA mającymi wiedzę o wielkości pomocy udzielanej Tel Awiwowi są członkowie specjalnej komisji zajmującej się opracowaniem jej wysokości. Jak podkreśla - tak się składa, że większość z nich stanowią Amerykanie pochodzenia żydowskiego, będący wykonawcami poleceń lobby żydowskiego w Waszyngtonie - przede wszystkim Izraelskiego Komitetu Spraw Publicznych (AIPAC).


AIPAC, czyli tworzenie lobby

I właśnie w lobby leży przyczyna wspierania przez USA zbrodni popełnianych przez Izrael na Bliskim Wschodzie.

Spójrzmy pokrótce na najważniejsze grupy:

Jedną z głównych jest wspomniany AIPAC zatrudniający 150 pracowników, którego budżet wynosi 15 milionów dolarów. Na rzecz AIPAC pracują m.in. proizraelscy dziennikarze, w tym Steven Emerson, jak również tzw. eksperci do spraw terroryzmu. AIPAC posiada także tajną specjalną komórkę zajmującą się zbieraniem danych o opozycji antyżydowskiej, kierowaną przez Michaela Levisa, syna znanego orientalisty z Uniwersytetu Princeton. To właśnie z niej wychodzą materiały prasowe i informacje szkalujące osoby i instytucje stanowiące potencjalne zagrożenie dla lobby żydowskiego.


AIPAC w ostatnim trzydziestoleciu został tylko raz poważnie zablokowany przez Kongres USA. W latach 70. wprowadzono przepisy uniemożliwiające kupowanie przez AIPAC polityków i wyborców. Wówczas AIPAC zeszła na poziom niższy, zawiązując w poszczególnych stanach Komitety Akcji Politycznej (PACs); obecnie jest ich 126, z zadaniem przejęcia kontroli nad lokalnymi politykami, działaczami związków zawodowych etc.


Komitety te dofinansowują m.in. kampanie wyborcze kandydatów w wyborach stanowych i ogólnoamerykańskich. W ten sposób tworzone jest lobby prożydowskie - nic więc dziwnego, że 535 członków Senatu i Izby Reprezentantów prawie jednomyślnie głosuje, zgodnie z wytycznymi AIPAC właśnie, gdy chodzi o przyznanie Izraelowi pomocy finansowej lub wsparcie jego polityki bliskowschodniej.

Od tajnych danych do oszczerstw

Za najbardziej kontrowersyjną organizację żydowską uważa się B'nai B'rith's Anti-Defamation League (ADL) o budżecie w wysokości 45 milionów dolarów. Od wielu już lat prowadzi działalność konspiracyjną, w tym rasistowską. Głośna była m.in. sprawa listów wysyłanych przez ADL do żydowskich rodzin, ostrzegających przez niebezpieczeństwem kontaktowania się ich dzieci z rówieśnikami arabskimi, murzyńskimi etc.

Innym skandalem, na o wiele większą skalę, było odkrycie przez agentów FBI w filiach ADL w Los Angeles i San Francisco kartotek z danymi skradzionymi z Departamentu Policji San Francisco. Materiały te z polecenia sądu miały zostać zniszczone po zakończeniu policyjnych dochodzeń jako naruszające prawa cywilne osób, przeciwko którym były zbierane. ADL infiltruje też środowiska amerykańskich Arabów, Murzynów oraz organizacje antyapartheidowskie i ruchy pokojowe.

Wszyscy łożą na Izrael

Wróćmy do spraw finansowych. Z danych Congressional Research Service wchodzącego w skład Biblioteki Kongresu USA wynika, iż Izrael w latach finansowych 1949-1996 otrzymał 62,5 miliarda dolarów pomocy. Dla porównania - całkowita pomoc USA dla wszystkich państw północnej Afryki, Ameryki Łacińskiej i Karaibów wyniosła... 62 497 800 000 dolarów. Czyli prawie tyle samo, co kwota dana Tel Awiwowi.

Oczywiście już to porównanie może być szokujące, ale to jeszcze nie koniec. Jak wynika m.in. z raportów przygotowanych przez Clyde Marka z CRS, Izrael jest dotowany z budżetów agencji federalnych i Pentagonu. I tak w roku budżetowym 1993 - był to 1, 271 miliarda dolarów; w 1996 - 355,3; 1997 - 525,8 mld. Oznacza to, że w tym okresie wydatki na Izrael wzrosły w tym zakresie o 12,2 proc., choć i tak zapewne jest to suma zaniżona, gdyż nie udaje się dotrzeć np. do wielkości pomocy niejawnej udzielanej przez Waszyngton.

Izrael uzyskał też prawo inwestowania w amerykańskie obligacje skarbowe. To kolejny zastrzyk gotówki, tym razem ponad półtora miliarda dolarów, co w sumie do 1997 r. dało ogólną wartość 84 854 827 200 dolarów pomocy. W przeliczeniu na każdego izraelskiego mężczyznę, kobietę i dziecko - 14 346 dol.

Niemcy też płacą

Nie tylko jednak Stany Zjednoczone dozbrajają - finansowo i militarnie - Tel Awiw. Tuż za nimi podążają Niemcy. Pomoc dla Izraela to wsparcie finansowe (odszkodowania za holokaust), sprzęt wojskowy, ale także różnego rodzaju granty naukowe przyznawane placówkom izraelskim. Jak się szacuje - łączna wartość udziału Niemiec to 31 miliardów dolarów.

Trzy biliony dolarów w dwadzieścia dziewięć lat

Dane Curtissa uzupełnia doradca ekonomiczny Dawid R. Francis na łamach "The Christian Scence Monitor" z 9 grudnia br.: od 1973 r. wydatki amerykańskie na rzecz Izraela to około 1,6 biliona dolarów. W przeliczeniu na jedną osobę wynosiłoby to 5 700 dolarów.

Mało tego, pomoc ta rośnie...

Jak się szacuje, w roku podatkowym 2003 pomoc militarna zamknie się sumą 240 miliardów dolarów, ekonomiczna zaś - 720 mld. W końcu listopada podczas spotkania w Białym Domu przedstawiciele Izraela zawarli porozumienie o amerykańskiej pomocy militarnej wartości 4 miliardów dolarów na opłacenie rosnących kosztów walki z Palestyńczykami. Wnieśli także o kolejne ponad 8 miliardów gwarantowanej pożyczki na wzmocnienie zniszczonej przez recesję gospodarki izraelskiej.

29 marzec 2003

Andrzej Echolette 

  

Archiwum

Świat wie o zagładzie i milczy
styczeń 28, 2005
zaprasza.net
Problemy pacyfikacji Iraku są nie do pokonania
wrzesień 22, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Neandertalczycy są wśród nas ...
październik 23, 2006
INTERIA.PL
Obłędna inicjatywa nadania honorowego obywatelstwa USA żydówce Annie Frank
luty 19, 2007
bibula- pismo niezależne
Demokratyczne wojny totalne
luty 11, 2005
Marek Głogoczowski
Włodzimierz Bukowski
Przesłanie do Polaków cz.2

maj 14, 2003
przesłała Elżbieta Gawlas
Komu i Czemu Iran Przeszkadza?
maj 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Verheugen wzywa Czechów uczynią gest pojednania
lipiec 2, 2002
PAP
Polski tylko z nazwy
sierpień 27, 2002
Nasz Dziennik
Niektóre wiadomości
czerwiec 6, 2008
.
Państwo sprawne inaczej
kwiecień 1, 2005
Witold Filipowicz
Dyplom dla idioty - kontynuacja cyklu zapoczątkowanego przez Pana Witolda Filipowicza
grudzień 23, 2008
tłumacz
Reklamowi naciągacze
wrzesień 22, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
25 lat minelo
grudzień 19, 2006
przeslala Elzbieta
Nastepca F-16
grudzień 6, 2006
Goska
CIA pomagała Janowi Pawłowi II umentalny "Karol Wojtyła: człowiek, który zmienił historię", w którym były szef CIA ujawnia,
marzec 23, 2006
AFP
Ukraini, nie Ukraińcy
listopad 19, 2004
Mirosław Naleziński
"Demokracja to sztuka manipulacji"
październik 2, 2005
Bezpośrednie dopłaty pacjentów za leczenie? -opinia Primum Non Nocere
wrzesień 26, 2003
dr Adam Sandauer
Katalog wartości homo sapiens + agent 007 melduje
listopad 27, 2006
Marek Głogoczowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media