ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Deklaracja Wielkiej Barrington  
Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. 
Veto dla Funduszu Zadłużenia! 
Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. 
Los Angeles - piekło na ziemi 
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
 
Zełenski kupił sobie dwa jachty 
Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? 
Mikroskopijne, zaawansowane technologicznie metalowe przedmioty widoczne w szczepieniach COVID 
Dr Zandre Botha stwierdziła również ekstremalne uszkodzenia krwinek czerwonych u wszystkich badanych przez nią pacjentów po szczepieniu COVID. 
Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi 
 
Wzmożenie infekcji wirusowych wywołane jest przez szczepionki 
Przemówienie Thierry’ego Baudeta w holenderskim parlamencie nt. agendy Covid-19
 
CZY ROZUMIESZ SKĄD ZAMIESZKI I PRÓBA WYWOŁANIA WOJNY DOMOWEJ W USA?  
nie podejmuje żadnych interwencji w stosunku do osobników kierujących takimi organizacjami jak „Antifa” i Black Lives Matter – czyli George Sorosowi, Billowi Gates czy Amerykański wirusolog i członek powołanej przez administrację Donalda Trumpa grupy zadaniowej ds. epidemii COVID-19 Anthony Fauci – który jest siłą napędową dla Gatesa i Sorosa w sparawie Covid-19 i szczepionek. – to wszystko, zaprzecza opisom powyższego artykułu. Myślę że czas pokaże co dalej… 
Bankructwo Ukrainy 
 
Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 
Znieść wolności obywatelskich,
Zniszczyć gospodarki,
Zamknąć małe i średnie przedsiębiorstwa,
Oddzielić, izolować i terroryzować członków rodziny,
Zubożyć ludzi, w tym zniszczyć miejsca pracy,
Usunąć dzieci z ich rodzin,
Internować dysydentów do obozach koncentracyjnych,
Udzielać immunitetu urzędnikom rządowym do popełnienia przestępstw: zabójstwo, gwałtu i tortur (Wielka Brytania),
Wykorzystać policję, wojsko i najemników do kontroli populacji,
Zmusić populacje do szczepień niemedyczną szczepionką zawierającą mechanizmy kontroli populacji bez ich świadomej zgody  
Powinniśmy się skupiać na wzmacnianiu odporności 
Prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski zadał pytanie Szumowskiemu.
Odpowiedzi nie uzyskał. 
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
Komuszy dogmat «Zielonej Energii» zamroził Teksas 
Sieć energetyczna w Teksasie załamała się pod wpływem temperatur bardziej prawdopodobnych w Sioux Falls niż w San Antonio, pogrążając ponad 4 miliony ludzi w ciemności i pozostawiających ich bez ogrzewania 
Zakrzyczana prawda 
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
 
Konzentrationslager Fuehrer  
Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa 
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc 
 
więcej ->

 
 

Chińska wersja NATO? Gra optymistyczna i gra pesymistyczna






Strategiczna konfrontacja USA i Chin jest rozważana w kategoriach taktyki optymistycznej („best case scenario”) ze strony USA i taktyki pesymistycznej („worst case scenario”) ze strony Chin, które mogłyby zacytować Amerykanom Ignacego Krasickiego „dla was to jest igraszka, a nam chodzi o życie.” Amerykanie wydają na zbrojenia więcej niż wszystkie inne państwa świata razem wzięte, a wydatki na zbrojenia Chin od roku 2000 wynoszą mniej niż 10% wydatków USA. Jak wiemy z historii wojen porównania potencjału startegicznego tylko w dolarach jest dalekie od rzeczywistości.

„Utrzymanie Chin na Wodzach: Faktycznym Celem USA,” według Michael’a T. Klare w Asia Times z 19go kwietnia, 2006, który pisze, że wzmacnianie powiązań z Japońją, i przesunięcie głównych sił marynarki wojennej USA na Pacyfil jak, też zabiegi o porawę stosunków z Indiami i Australią pokazują światu obecną startegię USA. W tym samym piśmie Wendell Minnich ogłosił 10go kwietnia, 2006, artykuł pod tytułem: „Rok trwogi dla Taiwan’u: 2006,” w którym pisze że Chiny w razie ataku na Taiwan, użyły by strategię „odrąbywania głowy” („decapitation”) przez zniszczenie systemów wydawania rozkazów i utrzymywania kontroli, za pomocą desantu na stolicę i schwytania przywódców taiwanskich możliwe już w 2006 roku, kiedy siła wojskowa Chin osiąga poziom znacznie wyższy niz ma „zuntowana prowinca chińska” na Taiwanie. W. Mannick jest autorem książki „Szpiedzy i Prowokatorzy: Światowa Encyklopedia Szpiegów i Służb Specjanych.”

Artykuł „Chińsko-Rosyjski romans” Rian’a Jensen’a i Erich’a Marquardt’a, 21go marca 2006, w Asia Times, opisuje dzisiejsze strategiczne partnerstwo Chin z Rosją, oparte o współpracę wojskową i ekonomiczną, zwłaszcza w dostawach płynnego paliwa oraz masowych dostawach broni z Rosji do Chin. Partnerstwo Chin i Rosji opiera się próbom ustalenia monopolu potęgi USA, na arenie światowej, jak też jest przeciwne próbom narzucania innym państwom demokracji, w wersji neokonserwatystów w rządzie Bush’a.
Rządy Chin i Rosji starają sie obenie o stworzenie trwałego partnerstwa wobec zagrożenia przez USA.

W ramach obecnej perspektywy rząd Chin stworzył 15go czerwca, 2001, Shanghai Cooperation Organization (SCO). Jest to strategiczna organizacja, która przypomina NATO z tą różnica, że polityka „powstrzymywania” i „odstraszania” tym razem jest skierowana przeciwko USA, a nie przeciwko Rosji Sowieckiej. W Pekinie jest kwatera główna sekretariatu tej organizacji od 16go stycznia 2004 i właśnie z tej okazji Putin i prezydenci Tadżikistanu, Uzbekistanu, Kazakstanu i Kirgizistanu zgłosili gratulacje i najlepsze życzenia powodzenia działalności SCO. Język chiński i język rosyjski są językami urzędowymi SCO.

Obecnie w dodatku do byłych republik sowieckich członkami SCO są też Indie, Pakistan Mongolia i Iran. Wobec programu nuklearnego Iranu, plenum SCO ma ujednolicić swoje poparcie dla Teheranu w czasie spotkania u szczytu 15 czerwca, 2006. Tak więc SCO staje się dla Iranu oparciem w sferze geopolityki i ekonomii. Jeżeli Iran uzyska silne poparcie SCO, to takie poparcie bardzo osłabi pogląd, że Iran zasługuje na sankcje ONZ i że jest częścią „osi zła,” jako zagrożenie dla izraelskiego monopolu nuklearnego na Bliskim Wschodzie i dla przemysłu naftowego USA i W.Brytanii.

Prasa chińska już 13go kwietnia 2006, stwierdziła że „prawdziwym powodem naporu USA na ONZ, jest plan zmiany reżymu w Teheranie, począwszy od sankcji karnych wymuszonych przez USA na ONZ, tak jak wcześniej, kiedy Waszyngton użył sankcji ONZ, jako pretekstu do najazdu na Irak. Celem strategicznym USA jest kontrola pól naftowych i gazu ziemnego Iranu, jak i kontrola dostępu przez Iran, do zasobów paliwa w Azji centalnej i pod Morzem Kaspijskim.”

Rurociąg amerykański Baku-Ceylan, miejscowości w Turcji na północ od Hajfy, ma konkurować z rurociągami rosyjskimi, w eksporcie ropy naftowej z Kazakstanu, mimo stwierdzenia w Moskwie, 3go kwietnia, 2006, prezydenta Nurusultana Nazarbajewa, że Kazakstan nadal polega na rurociągach rosyjskich i nie interesuje się współpracą z USA w ramach promowanej przez USA „Wielkiej Azji Centalnej” jak i współpracą z Afganistanem okupowanym przez USA i NATO. Rola NATO jako „jedynej podstawy bezpieczeństwa w 21szym wieku” natrafia na opór ze strony SCO, którego trzonem są Chiny i Rosja.

Generał wywiadu Filipin, Victor N. Corpus, przeszkolony w USA, jest autorem artykułu pod tytułem : “Jeżeli dojdzie do wojny” (“If it comes to a shooting war…”) w którym rozważa potencjalną konfrontację USA z Chinami, żeby nie dopuścić rywala chińskiego do zagrażania Ameryce, jak o tym pisał były wiceminister obrony i obecny prezes Banku Światowego, Paul Wolfowitz.

Genearł Corpus uważa, że USA może łatwo rozpocząć „prewencyjną wojną” przeciwko Chinom pod pretekstem obrony niepodległości Taiwanu. Wówczas Chiny mogą masowo rzucić na rynek papierów wartościowych bony skarbu USA, którymi, od lat, Waszyngton opłaca deficyt w handlu z Chinami. Bony te Washington może wykupić za pomocą drukowania banknotów, przy jednoczesnej katastrofalnej inflacji i dewaluacji dolara.

Chińczycy mają doktrynę „zwycięstwo jedną salwą” („win victory with one strike”) jak też doktrynę „zwicięstwo słabego nad silniejszym” („victory through inferiority over superiority”). Corpus nazywa „morderczą maczugą” („assassin’s mace”) Chińskie „pasorzytnicze” mikro-satelity, które magą zniszczyć działanie satelitów komunikacyjnych USA. Chiny również mają miny w orbicie ziemskiej, których wybuchy mogą niszczyć satelity USA, w tym samym czasie kiedy specjalnie przeszkoleni informatycy dokonaliby „cyfrowej ofenzywy” przeciwko dostępnym na internecie systemom łączności amerykańskiej.

Chińczycy i Rosjanie mogą wystrzelić masowe salwy („missile barrage”) sterowanych rakiet i torped zbliżających się do tego samego celu z dużą częstotliwością. Chiny mogą też uruchomić miny zaparkowane na dnie oceanu, które mogą wybuchać odrazu lub wędrować ku statkom lub łodziom podwodnym nieprzyjaciela. Celem masowych salw chińskich z morza i z lądu byłyby zwłaszcza lotniskowce amerykańskie i ich eskorty, włącznie z Zatoką Perską, jak też bazy amerykańskie w Japonii, Koreii, Guamie, na Okinawie i Kirgizystanie jak też silosy z rakietami amerykańskimi w innych krajach, takich jak Polska.

Ponadd?więkowe sterowane pociski chińskie, dwa razy szybsze niż kule karabinowe, mogą nieść głowiece konwencjonalne 200 lub 300 kg lub 200 kilotonowe taktyczne bomby nuklearne 10 razy silniejsze niż wybuch w Hieroszimie. Pociski te mogą nieść elekromagnetyczny puls niszczący komputery lub zapalający paliwo w samolotach i na statkach w zasięgu 1800 km. Piciski te mogą być na pokładzie samolotów, statków i łodzi podwodnych, które mogą zbliżać się do wybrzeży USA i niszczyć miasta amerykańskie, które nie mają obrony przeciwko sterowanym pociskom ponadd?więkowym.

Na wypadek jeżli USA i W.Brytania jak też Izrael uruchomi ataki bronią nuklearną, to staną według generała Corpus’a, w obliczu obopólnie zapewnionego katastrofalnego zniszczenia. Neokonserwatyści przygotowali i udokumentowali plany zdominowania świata przez USA, siłą za pomocą zapobiegawczych wojen, rozładowawczych wojen, dyktatem, zmianą rażymów, bazami wojskowymi, kontrolą przestrzeni kosmicznej, komunikacji elekronicznej jak i zasobów paliwa.

Konkluzją szczegółowej dyskusji generała Corpus’a, skrótowo cytowanej powyżej jest odezwa do USA, żeby zamiast walki o dominację świata, Amerykanie wybrali koordynację sił świata dla dobra ludzkości, przeciwko analfabetyzmowi, chorobom, zanieczyszczaniu środowiska, etc. to wówczas autor ten uważa że na pewno USA wygrałoby walkę „o serca i umysły.” Byłoby to najważniejszy i optymistycznym krokiem żeby pokonać pesimistyczny terroryzm, którym bronią się słabi i zrozpaczeni naszych czasów. Chińska wersja NATO w formie SCO straciła by grunt pod nogami.

www.pogonowski.com
21 kwiecień 2006

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Nowe elity
kwiecień 16, 2008
przeslała Elżbieta Gawlas
"Pochwała głupoty" według profesora Friedricha Augusta Hayeka
sierpień 31, 2004
Marak Głogoczowski
Oś USA-Izrael wobec poparcia Chin dla Iranu
grudzień 14, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Europejczycy to antysemici
listopad 25, 2003
Debil czy tylko męska dziwka?
grudzień 13, 2008
Interia.pl
Od dawna największe zyski na śmieciach ma mafia
marzec 4, 2008
PAP
NARÓD POWSTAŁ (1)
kwiecień 25, 2003
przesłała Elżbieta
Anons matrymonialny
styczeń 13, 2006
zn
Czy neokonserwatyzm jest... konserwatyzmem? [głos w ankiecie „Frondy”] Remigiusz Okraska
styczeń 30, 2007
Remigiusz Okraska
Trzy lata pó?niej
wrzesień 11, 2004
Chcą zakazać prezerwatyw
listopad 8, 2006
PAP
Asesor to nie sędzia
wrzesień 11, 2007
Z. Raczkowski
KTO RZˇDZI ŚWIATEM?
styczeń 24, 2004
"¬le księgowała"
lipiec 6, 2002
PAP
Leszek Miller zachwycony polską gospodarką
grudzień 23, 2003
Czy USA jest dobrym oparciem dla Polski?
sierpień 3, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
AFERA rozporkowa w Polsce! Naprawde!
grudzień 4, 2006
Jan
"Polski" - z nazwy rząd - dba o obce interesy. Ostateczne pozbycie się polskich banków
kwiecień 20, 2006
Halina Kochalska
Mentalność PPS
czerwiec 13, 2007
Adam Wielomski
Pakistan niebezpieczny w stanie wojennym
listopad 5, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media