ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Zamordowani lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek  
 
Żadna ze 137. instytucji naukowych badających kowida - nie wyizolowała, w czystej postaci SARS-COV-2. NIGDY! 
 
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki  
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki. Utwór z płyty "Patriotyzm" 
Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem 
Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag  
"patriotyzm" po 1989 roku 
komentarz zbędny 
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
Niezależna witryna Alexa Jones'a 
Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji 
Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej.  
Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” 
Mój dom, mój świat ...  
BOŻENA MAKOWIECKA - MÓJ DOM, MÓJ ŚWIAT...
Tytułowa piosenka z płyty "Mój dom, mój świat" powstała tuż po obaleniu rządu Olszewskiego.
O ile refren podobał się wszystkim, o tyle zwrotki - niekoniecznie... Stąd opóźniona o prawie 20 lat premiera teledysku ... 
Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków  
 
ZBRODNICZY DRUK 3238 + REFERENDUM “STOP BEZKARNOŚCI FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH” 
 
Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? 
Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. 
NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
To tylko... / It's just...  
Jak Nas wganiają w kajdany 
Patriotyzm 
Piosenka Lecha Makowieckiego 
Kto mordował w Katyniu 
Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. 
Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Nową pandemię zaplanowano na 2025 rok 
 
5 przykładów izraelskich zbrodni wojennych w Strefie Gazy 
 
Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
więcej ->

 
 

Darowizna Spielberga na muzeum w Aptece "Pod Orłem"


Fundacja Stevena Spielberga, wspomagająca ofiary holokaustu, przekaże 40 tys. dolarów na utworzenie w historycznej Aptece "Pod Orłem" na krakowskim Podgórzu muzeum upamiętniającego getto działające tam w czasie okupacji hitlerowskiej.

"Na prośbę Romana Polańskiego, Spielberg zdecydował o przeznaczeniu na ten cel 40 tys. dolarów. Mamy potwierdzenie telefonicznie tej darowizny i czekamy na przelew" - powiedział Bogusław Sonik, który w 2001 roku zaproponował upamiętnienie w ten sposób krakowskiego getta.

Sonik, wówczas przewodniczący małopolskiego Sejmiku, zaproponował nadanie Aptece "Pod Orłem" statusu muzeum, urządzenie tam nowoczesnej ekspozycji, odpowiednie oznakowanie dawnego getta i uporządkowanie Placu Bohaterów Getta - dawniej pl. Zgody, na którym obecnie znajduje się pętla autobusowa. Z prośbą o poparcie tej inicjatywy wystąpił do Romana Polańskiego.

We wrześniu 2002 roku Roman Polański podczas uroczystości wręczenia mu Złotego Berła, nagrody Fundacji Kultury Polskiej, zaapelował o "pamięć o getcie krakowskim", a 100 tys. zł, które otrzymał, postanowił przekazać na rzecz zorganizowania w Aptece "Pod Orłem" muzeum. Stanie się ono częścią Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Jak poinformował Sonik, zespół z Muzeum Historycznego kończy już projekt nowej ekspozycji, która zostanie pokazana w aptece. W marcu rozpocznie się remont jej pomieszczeń, a otwarcie placówki z nową wystawą zapowiadane jest na czerwiec tego roku.

Do tej pory na rogu obecnego Placu Bohaterów Getta, w ówczesnej "Aptece pod Orłem", znajdowała się izba pamięci, zwyczajowo nazywana Muzeum Pamięci Narodowej, będąca formalnie placówką Domu Kultury Podgórze.

"Aptekę pod Orłem" w czasie okupacji hitlerowskiej prowadził Tadeusz Pankiewicz - jedyny Polak mieszkający w getcie od początku do końca jego istnienia. Pankiewicz dostarczał Żydom żywność, leki oraz pomagał w ucieczce poza mury. Opisał to w książce "Apteka w krakowskim Getcie".

Od kilku lat w rocznicę likwidacji getta w marcu odbywa się marsz pamięci, który przemierza szlak sprzed apteki na teren byłego obozu w Płaszowie pod Pomnik Ofiar Faszyzmu.

Niemcy utworzyli krakowskie getto w 1941 roku. Mieszkało tam ok. 17 tys. osób. Podczas likwidacji getta w nocy z 13 na 14 marca 1943 roku na ulicach zginęło ok. tysiąca osób, a wszyscy mieszkańcy zdolni do pracy zostali przeniesieni do obozu zagłady w Płaszowie.

Obóz ten istniał w latach 1943-45, początkowo jako obóz pracy przymusowej, potem - jako obóz koncentracyjny. Był miejscem eksterminacji Żydów i Romów, okresowo przebywali tam także Polacy i przedstawiciele innych narodowości. Martyrologia wię?niów Płaszowa była tematem filmu Stevena Spielberga "Lista Schindlera".
16 luty 2004

PAP 

  

Archiwum

Polska poniewierka
marzec 20, 2005
Piętnowanie "wszystkiego, co niesie ze sobą nienawiść i pogardę".
marzec 8, 2008
Artur Łoboda
Polskie szpitale
luty 10, 2007
Bogusław
Hej kto Polak na bagnety
kwiecień 12, 2006
Publikacja wolnej prasy polskiej
Nie chcą dopuścić?
lipiec 19, 2004
"Miłość i Śmierć"
marzec 30, 2005
Jan Klass
Nie w naszym imieniu
marzec 24, 2003
zaprasza.net
Początek Nowego Księstwa Warszawskiego
sierpień 17, 2004
Kwaśniewski pontifexem Kuronia?
wrzesień 6, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Kto może zmieniać nasz język?
maj 22, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Lausanne Conference For One Democratic State in the whole of Palestine/Israel
czerwiec 12, 2004
Israel Shamir
Stosunki Polsko-Krzyżackie (wypracowanie szkolne)
czerwiec 1, 2002
szkolne wypracowanie
Program podróży Jana Pawła II do Polski
sierpień 5, 2002
PAP
Wypedęenie Niemców ???
lipiec 16, 2008
Elzbieta Gawlas Toronto
"¬le księgowała"
lipiec 6, 2002
PAP
"Nareszcie Balcerowicz beknie"
marzec 13, 2006
Przedruk
Wyciąć drzewa na zewnętrznych łukach!
czerwiec 9, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Być człowiekiem
grudzień 4, 2006
Krzysztof Wołod?ko
Według Gronkiewicz-Waltz "program Kołodki to kontynuacja"
lipiec 16, 2002
PAP
Radny czy członek ?
lipiec 5, 2002
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media