|
Czy nowa pani prezes SN doprowadzi do kontynuacji rozpoczętych i niezakończonych wyborów prezydenckich AD 2020?
|
|
Dziś pan prezydent Andrzej Duda powołał panią prof. Małgorzatę Manowską na I prezes Sądu Najwyższego w Polsce.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-05-26/nowa-i-prezes-sn-wymiar-sprawiedliwosci-nie-moze-byc-recznie-sterowany/
Jej poprzedniczka tyż Małgośka - Gersdorf dożyła do końca kadencji w doskonałej formie i zupełnej bezkarności w swojej nieodpowiedzialności i sprzedajności, za co płaciliśmy jej kupę forsy i będziemy płacić w formie emerytury.
Kim jest nowa I prezes SN? Nie wiem. Czy potrafi kierować dużym zespołem ludzkim, dużą instytucją? Nie wiem.
Od niej może zależeć los wyborów prezydenckich, o których pisałam tu http://zaprasza.net/a.php?article_id=35492
To są sprawy ustrojowe, najwyższej wagi państwowej.
Nowa pani prezes udzieliła na gorąco wywiadu. Niestety nie było w nim ani grama świadomości, że oto staje na czele jednego z najważniejszych urzędów państwa, od którego zależy poczucie wolności i sprawiedliwości wszystkich obywateli. Była troska o "pracowników administracyjnych" i opinię instytucji. W związku z tym nie mam złudzeń co do dalszej roli SN w naszym życiu. Nie było słowa o wprowadzeniu nowego regulaminu, o obowiązkowych uzasadnieniach wszystkich orzeczeń SN. Może to nie są rzeczy do omawiania na chodniku, ale akurat to mnie bardziej interesuje niż dobrostan pracowników SN.
Sprowadzając sprawę do realu - nie interesuje mnie kto sprząta w stacji uzdatniania wody! Woda ma być krystalicznie czysta, dostępna dla każdego i w każdej chwili, tak jak zwyczajna, podstawowa sprawiedliwość we własnej ojczyźnie, którą PO TO MAMY.
|
|
27 maj 2020
|
|
Alina
|
|
|
|
Dziwię się, że prezydent Duda nie wykorzystał jeszcze swojego urzędu, żeby np. dekretem prezydenta zarządzić termin wyborów prezydenckich z dotychczasowymi kandydatami.
Powinien.
Bo instytucje odpowiedzialne za zorganizowanie wyborów nie dają sobie z tym rady.
Obstrukcja samorządów, które uniemożliwiają Suwerenowi wybór prezydenta, powinna być traktowana jak zdrada stanu i tak samo karana. Mamy bowiem do czynienia ze zorganizowaną zmową, pełzającym zamachem stanu w celu obalenia legalnie wybranego rządu.
Ten zamach stanu zapoczątkował J. Gowin proponując dziwne pomysły: a to przedłużenia kadencji PAD, a to głosowanie korespondencyjne, zamiast prostego przełożenia terminu głosowania.
Po kilku tygodniach wiadomo już, kto Gowina uruchomił, bo pochwalił się tym lewaczek Czarzasty, kiedy wyznaczone Gowinowi zadanie nie zostało wykonane, a cała sprawa okazała perfidną ustawką totalnej opozycji.
Niestety SUWEREN jest traktowany przez polityków jak idiota, któremu można wmówić każdą głupotę i bezprawie.
Dlatego czekam, aż PAD tupnie swoją prezydencką nogą i pogoni to całe towarzycho, żeby SUWEREN mógł sobie wreszcie wybrać prezydenta na kolejną kadencję. Jeśli PAD tupnie szybko, to ma szanse, jeśli nie tupnie, to z każdym dniem szanse ma mniejsze na reelekcję.
Wybory prezydenckie powinny odbyć się najpóźniej do końca czerwca 2020. Nie może totalny ogon wywijać poczciwym psem. |
|
2020-05-27
Alina
|
 |
|
|
Mnie już nic nie dziwi.
Wchodząc do świata polityki ci ludzie tracą rozum i wszystko stawiają na głowie. |
|
2020-05-27
Artur Łoboda
|
|
|
|
Artykuł na zamówienie - Interia odsłania oblicze
listopad 9, 2004
|
Stary Wiarus odpowiada
marzec 1, 2006
Stary Wiarus
|
Kilka uwag o pieniądzu
kwiecień 26, 2007
Bogdan
|
Spadek wartości dolara
styczeń 11, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Światu grozi zagłada
listopad 3, 2004
Artur Łoboda
|
Tajlandia "dziękuje" za pomoc MFW
styczeń 2, 2003
PAP
|
Jimmy Carter wszedł do jaskini zbójców
kwiecień 30, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Przeciętny wyborca PO
wrzesień 16, 2008
AS
|
Chcecie wojny totalnej?
kwiecień 2, 2006
Artur Łoboda
|
Rząd nie rozumie co do niego się mówi
luty 1, 2003
PAP
|
Członkowie RPP domagają się wyrównania za trzy lata pracy
czerwiec 25, 2002
PAP
|
Archaiczny spalony
czerwiec 16, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Brytyjski "Obman"
luty 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czy RPP obniży stopy procentowe?
luty 13, 2006
|
"Sprawiedliwość społeczna" wedle PO
styczeń 24, 2008
PAP
|
Staż dyskutanta
lipiec 14, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Posłowie PO ukarani za "Trzech Króli"
październik 29, 2008
PAP
|
Sierpień Miesiącem Gro?nej Władzy Busha
sierpień 10, 2007
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Już ponad 30 tys. Niemców żąda zwrotu mienia pozostawionego w Polsce
październik 27, 2003
Wprost
|
Hołota i żydohołota (II)
luty 20, 2006
Artur Łoboda
|
|
|