|
Refleksja niezbędna
|
|
Chociaż byłem nieprzejednanym krytykiem lewcko-liberalnej polityki edukacyjnej w Trzeciej RP, to rozsądek każe mi się zastanowić: czy powrót do systemu 8 plus 4- jest jeszcze dziś najlepszym?
Lewacy kłamliwie twierdzą, że "reforma", a więc zapowiadana zmiana w szkolnictwie przez PiS - to powrót do początku lat sześćdziesiątych.
Dlatego - na podstawie własnego życia podam, że LEWACY KŁAMIĄ!
Byłem w pierwszym roczniku, który zmieniał szkołę siedmioklasową - na ośmioklasową.
Był to równocześnie pierwszy rocznik koedukacyjny, bo wcześniej była segregacja płci.
W wydłużeniu edukacji o rok - zaplanowano podwyższenie poziomu edukacji podstawowej, albowiem w tamtych czasach wiele osób kończyło swoją edukację na szkole podstawowej.
Natomiast słowem "gimnazjum" - określano dzisiejsze liceum.
Nie było żadnego tworu przejściowego.
Osobiście uważam, że tamta reforma była bardzo dobra dla szkolnictwa.
Zresztą w popaździernikowej zmianie, dokonano bardzo dużo pozytywów, które do dzisiaj zwalcza poststalinowska mafia.
Powracając jednak to pomysłu przywrócenia układu 8 plus 4 - nawołuję do refleksji i bardzo poważnej analizy.
Potrzebna ona jest dlatego, że zmiany społeczne w Polsce poszły bardzo daleko i nie wiem: czy dobre jest przebywanie w jednej szkole siedmiolatków i piętnastolatków.
Dlatego w locie zastanowiłem się: czy nie stworzyć układu 6 plus 6?
Ale tu powstaje problem z synchronizacją polskiego szkolnictwa z zagranicznym.
Czy jednak mamy się tym przejmować?
W końcu granicznym przystankiem edukacji jest matura. I to przyjmijmy jako aksjomat.
Ale namawiam jednak - nad przemyśleniem szczegółów uzdrawiania szkolnictwa w Polsce.
|
|
1 lipiec 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Jan Paweł II - omylny
kwiecień 12, 2005
Artur Łoboda
|
EBOR - kolejny skok na kasę
listopad 23, 2003
PAP
|
Obozowisko bezrobotnych przed URM
sierpień 28, 2003
Mirosław Żeberek
|
Ekonomia państwa narodowego
kwiecień 12, 2003
Roman Kafel
|
Nie dajmy się zwrariować
luty 28, 2004
przesłała Elżbieta
|
Czy po kolejnej szkodzie Polak będzie głupi?
wrzesień 14, 2003
|
Strategia
wrzesień 28, 2004
aa
|
Buchanan's pro-German and anti-Polish book "The Unnecessary War"
marzec 10, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Nauka historii współczesnej
luty 9, 2007
Jan Lucjan Wyciślak
|
Zakłamane referendum
lipiec 2, 2003
przesłała Elżbieta
|
Kto - kogo obraża?
maj 25, 2008
Artur Łoboda
|
Prokuratura czy agencja ochrony?
czerwiec 24, 2004
|
"Nie rzucim ziemi skad nasz ród"
lipiec 10, 2006
Tatiana ZALESKA
|
Szkodliwa nadgorliwość
styczeń 12, 2004
Nasz Dziennik
|
Czym byla WSI i dla kogo pracowala.
marzec 4, 2006
Przedruk
|
Żydowskie media - cd
czerwiec 15, 2004
Artur Łoboda
|
Echa KL Auschwitz: Izraelscy Żydzi pobili Żyda austriackiego
marzec 13, 2007
bibula- pismo niezależne
|
Eksperymentalna broń laserowa w Iraku - video
listopad 9, 2006
Dorota
|
Świadomości nigdy nie za wiele...
czerwiec 20, 2004
Piotr Zabielski
|
Astronomiczne Koszty Wojny i Pacyfikacji Iraku
styczeń 9, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|