|
Refleksja niezbędna
|
|
Chociaż byłem nieprzejednanym krytykiem lewcko-liberalnej polityki edukacyjnej w Trzeciej RP, to rozsądek każe mi się zastanowić: czy powrót do systemu 8 plus 4- jest jeszcze dziś najlepszym?
Lewacy kłamliwie twierdzą, że "reforma", a więc zapowiadana zmiana w szkolnictwie przez PiS - to powrót do początku lat sześćdziesiątych.
Dlatego - na podstawie własnego życia podam, że LEWACY KŁAMIĄ!
Byłem w pierwszym roczniku, który zmieniał szkołę siedmioklasową - na ośmioklasową.
Był to równocześnie pierwszy rocznik koedukacyjny, bo wcześniej była segregacja płci.
W wydłużeniu edukacji o rok - zaplanowano podwyższenie poziomu edukacji podstawowej, albowiem w tamtych czasach wiele osób kończyło swoją edukację na szkole podstawowej.
Natomiast słowem "gimnazjum" - określano dzisiejsze liceum.
Nie było żadnego tworu przejściowego.
Osobiście uważam, że tamta reforma była bardzo dobra dla szkolnictwa.
Zresztą w popaździernikowej zmianie, dokonano bardzo dużo pozytywów, które do dzisiaj zwalcza poststalinowska mafia.
Powracając jednak to pomysłu przywrócenia układu 8 plus 4 - nawołuję do refleksji i bardzo poważnej analizy.
Potrzebna ona jest dlatego, że zmiany społeczne w Polsce poszły bardzo daleko i nie wiem: czy dobre jest przebywanie w jednej szkole siedmiolatków i piętnastolatków.
Dlatego w locie zastanowiłem się: czy nie stworzyć układu 6 plus 6?
Ale tu powstaje problem z synchronizacją polskiego szkolnictwa z zagranicznym.
Czy jednak mamy się tym przejmować?
W końcu granicznym przystankiem edukacji jest matura. I to przyjmijmy jako aksjomat.
Ale namawiam jednak - nad przemyśleniem szczegółów uzdrawiania szkolnictwa w Polsce.
|
|
1 lipiec 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Syn nie może odpowiadać za czyny ojca
maj 18, 2003
Adam
|
Polityka NBP szkodliwa dla Polski
kwiecień 10, 2003
PAP
|
Zjazd folks-europejców
luty 16, 2004
|
Krauze spotkał się z kard. Dziwiszem
październik 1, 2007
PAP
|
Zmniejszyć koszty pracy - oszukańcze hasło "postępowych" liberałów
styczeń 29, 2007
Dariusz Kosiur
|
Pierwszy raz w tysiącletniej historii "Polska" popiera agresora.
styczeń 21, 2003
Artur Łoboda
|
Koniec Napolenow IV RP?
kwiecień 15, 2007
wasylzly
|
2030
lipiec 20, 2008
|
O obronę kawałka Rzeczplitej jakim jest ZAPRASZ.NET
grudzień 2, 2006
luzak
|
Geremek: Stocznia powinna być wyjątkiem
wrzesień 4, 2007
INTERIA.PL
|
Na Ukrainie łączą i dzielą
sierpień 16, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
Interpretacja zniesławienia przez pryzmat kodeksu karnego
grudzień 29, 2005
Marek Olżyński
|
"Szkoły myślenia" wedle tych, którzy zniszczyli Polskę
czerwiec 16, 2004
(PAP)
|
I am an angry man
grudzień 15, 2003
|
Zmierzch uchwałodawstwa RJP?
luty 20, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Klasa w urzędzie - nasza unijna specjalność
czerwiec 16, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Upadek tzw.IVRP
sierpień 31, 2007
Bogusław
|
Death of Saddam Hussein in New World Order
styczeń 19, 2007
Arshi Khan, The Milli Gazette
|
Urząd Miasta Krakowa
wrzesień 1, 2008
|
Oszwabić Polaków (1)
lipiec 17, 2004
IAP
|
|
|