ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Wojsko izraelskie zabija Żydów, by odpowiedzialnością obarczyć Hamas 
Na angielskojęzycznej, izraelskiej stronie ynetnews.com, pojawił się film nakręcony w podczerwieni przez jeden z izraelskich helikopterów typu Apache podczas ataku Hamasu na Izrael 7.10.2023 r. 
Cała prawda o ataku z 11 września 
Jeden z filmów usułujących przedstawić prawdę i ataku z 11 września 2001 roku 
Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem 
Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag  
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
"Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki  
 
Peruwianski sad uznal B. Gatesa G. Sorosa i Rokefelerow odpowiedzialnych za tworzenie "pandemii" COVID 19 
 
Dr. Zelenko przed sądem rabinicznym o zbrodni szczepień przeciw Covid 
Dr. Zelenko opracował słynny „Protokół Zelenki” dotyczący wczesnego leczenia ambulatoryjnego COVID, za pomocą którego z powodzeniem wyleczył 6000 pacjentów i który obejmuje m. in. hydroksychlorochinę i cynk. Bez owijania w bawełnę wyjaśnia, dlaczego szczepienie przeciwko COVID jest prawdopodobnie najniebezpieczniejszą naukową herezją w historii ludzkości i ostrzega przed potencjalnym ludobójstwem na planecie 
Znany brytyjski prezenter radiowy, który nazwał antyszczepionkowców "idiotami", trafił do szpitala 
Jego płuca były „pełne skrzepów krwi”. James Whale ujawnia, że ​​otrzymał transfuzję krwi, ale to nie zadziałało.
We wrześniu ubiegłego roku prezenter radiowy napisał, że nie może się doczekać kolejnego zastrzyku. „Wszyscy przeciwnicy szczepień, wszyscy idioci, wszyscy szaleńcy, którzy mnie trollują, wiecie, co możecie zrobić?  
Po tych szczepionkach 12-15 letnie dzieci umierają na krwotoki mózgu, zawały serca, niewydolność serca 

 
 

 
FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań 
Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS).  
Zakrzyczana prawda 
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
 
Bergolio vel Franciszek nagrodzony przez B’nai B’rith 
Na zdjęciu poniżej widzimy dyrektora generalnego B’nai B’rith International Daniela S. Mariaschina, który wręcza papieżowi Bergoglio złoty kielich ozdobiony żydowskimi napisami i symbolami. Jest to symboliczna nagroda przyznana Franciszkowi za jego stałe wsparcie dla tej żydowskiej organizacji masońskiej. 
W grudniu 60 kolejnych sportowców upadło, a 40 zmarło  
Mniej więcej tak samo jak w październiku i listopadzie, kiedy trend osiągnął szczyt. Na dzień 28 grudnia 2020 r., z powodu eksperymentalnych strzałów z powodu zatrucia COVID EUA, 395 sportowców doznało zatrzymania akcji serca i innych poważnych problemów zdrowotnych. Spośród nich zginęło 232 
Strzeżcie się Obamy 
Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? 
Charlie Sheen & Alex Jones on 9/11 
Znany aktor Hollywood aktor zebrał się na odwagę powiedzenia tego co myśli o 11 września 2001 roku 
Hiszpański rząd przyznał się do powietrznego spryskiwania całej ludności chemikaliami 
Podczas strategicznie zaplanowanego „stanu wyjątkowego” covid-19, Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) upoważniła hiszpański rząd do rozpylania z nieba śmiertelnych smug chemicznych . 16 kwietnia 2020 r. hiszpański rząd po cichu przyznał, że upoważnił wojsko do rozpylania biocydów na całą populację.  
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
Światowy dług 
Ciekawe kto jest "wierzycielem" tego długu? 
Izby lekarskie to organizacje przestępcze 
 
Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji 
O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji 
więcej ->

 
 

Teraz wszyscy posłowie chcą zaostrzenia kar

Po modzie na liberalizm w stosunku do przestępców, przyszła moda na zaostrzenie kar. Ci sami poslowie którzy kiedyś optowali za łagodnymi karami, dzisiaj mówią coś przeciwnego.

Zaostrzenie kar i zmianę wytycznych do ich stosowania przewidują obywatelski i poselski projekt nowego kodeksu karnego. Zmieniamy wytyczne dotyczące kar - mówił Lech Kaczyński, prezentując projekt obywatelski. PiS firmuje dwa jednobrzmiące projekty nowelizacji Kk - jeden poselski, drugi zaś trafił do Sejmu jako obywatelski. Zasadniczo powtarzają one zmiany proponowane przez rząd Jerzego Buzka, opracowane w resorcie sprawiedliwości rządzonym wówczas przez Kaczyńskiego. Projekt tej nowelizacji zawetował prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Prezentujący projekt poselski Zbigniew Ziobro (PiS) powiedział, że pracowali nad nim wybitni eksperci z UJ, UW, a także praktycy: prokuratorzy i sędziowie, także ci pracujący do dziś w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zamiast kolejnych nowelizacji Kodeksu karnego PiS proponuje wprowadzenie nowego, całościowego kodeksu - powiedział Ziobro.

Ryszard Kalisz (SLD) powiedział, że w projektach obywatelskim i PiS są "ciekawe i godne rozważenia" koncepcje, ale nie z wszystkimi się zgadza. Dodał też, że w uzasadnieniu projektu PiS jest "wielka pochwała Kodeksu karnego z 1969 r. - rządził wtedy w Polsce Władysław Gomułka". Czy jeśli komunistyczni zbrodniarze używali tabliczki mnożenia, to należy uznać, że tabliczka mnożenia jest zła? - replikował mu Ziobro.

Platforma Obywatelska popiera zmiany zaostrzające sankcje karne - zadeklarował Cezary Grabarczyk (PO). Musimy jednak pamiętać, że tym samym zwiększy się liczba spraw rozpoznawanych przez sądy okręgowe, trzeba będzie wzmocnić kadrowo te sądy, aby ich praca nie została zdezorganizowana - dodał.

Janusz Wojciechowski z PSL ocenił, że tak długo nie ograniczy się przestępczości, jak długo nie ograniczy się bezrobocia i biedy, z których wyrasta przestępczość. Kodeks karny obowiązuje od prawie pięciu lat i wiele przepisów się nie sprawdza - mówił, ale w jego opinii, nieprawdziwa jest teza, że obecny Kodeks jest niesłychanie liberalny, łagodny.

Józef Kubica (UP) powiedział, że jego partie popiera wiele z proponowanych zmian, wyraził jednak wątpliwości m.in. co do zapisanych w projektach propozycji, które ograniczają możliwość ubiegania się o przedterminowe zwolnienie lub przepustki osobom skazanym za najcięższe przestępstwa, lub recydywistom.

Bohdan Kopczyński z LPR polski system karny uznał za "marksistowsko-leninowski". Postulował prace nad zmianą prawa z udziałem naukowców z katolickich uniwersytetów. Mówił, że polskie sądownictwo i prokuratura są "niereformowalne" i dlatego trzeba rozwiązać Izbę Karną Sądu Najwyższego, wydziały karne w sądach apelacyjnych, okręgowych i rejonowych, a ponadto - Prokuraturę Krajową i prokuratury apelacyjne, okręgowe i rejonowe, a ich kompetencje przekazać prokuraturze i sądownictwu wojskowemu.

W osobnym projekcie posłowie PiS chcą też zaostrzenia kar za zabójstwo "funkcjonariuszy ochrony porządku publicznego" - zamiast więzienia od 8 lat do dożywocia, wnioskodawcy proponują tylko dwie kary - 25 lat lub dożywotnie więzienie. PiS zgłosił ten projekt po zabójstwie policjanta pod Warszawą.

Liga Polskich Rodzin zgłosiła natomiast projekt nowelizacji Kk, zakładający wydłużenie z 5 do 10 lat terminu przedawnienia prowadzonych już przez sądy spraw. Chodzi o sytuacje, gdy sędzia: zmarł, został uznany za niezdolnego do pracy z powodu choroby itp., zapadło wobec niego orzeczenie sądu dyscyplinarnego o wydaleniu ze służby sędziowskiej lub sędzia został członkiem rządu. Projekt LPR pojawił się, gdy po powołaniu na ministra sprawiedliwości sędzi Barbary Piwnik prowadzącej sprawę afery FOZZ okazało się, że procesowi grozi przedawnienie.

Proponowane zmiany w zasadniczej części poparł minister sprawiedliwości Grzegorz Kurczuk. Zdecydowanie opowiadam się za zaostrzeniem sankcji karnych za przestępstwa przeciwko człowiekowi - zabójstwa, pobicia, rozboje, gwałty. Podobnie jestem za surowymi karami za przestępstwa godzące w żywotne interesy państwa i obywateli - także te ekonomiczne, taki jak m.in. korupcja - powiedział. Jego zdaniem, ważniejsze od Kk, ustalającego zagrożenie karami za dane przestępstwa, są Kodeks postępowania karnego ze sprawnymi procedurami i Kodeks karny wykonawczy, określający zasady wykonania kary.

W Sejmie na rozpatrzenie czeka już kilka innych projektów zmian w prawie karnym, zgłoszonych m.in. przez prezydenta i rząd. Kurczuk zaapelował do marszałka Sejmu, by ten spowodował jak najszybsze rozpatrzenie projektu nowelizacji Kodeksu postępowania karnego, który jest już prawie gotowy do drugiego czytania
12 wrzesień 2002

zaprasza.net 

  

Archiwum

POECI, ANIOŁY, DOBROĆ
listopad 19, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
MF zniweluje negatywne skutki decyzji S&P oferując mniej papierów
lipiec 31, 2002
PAP
Wiersze to jak ptaki, wyfruwają z moich rąk
wrzesień 12, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Czyja Sprawa?
listopad 10, 2004
Kazimierz Murasiewicz
Polska nauka zasugerowana zerem bezwzględnym
marzec 10, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Współpraca zagraniczna Krakowa - kurtuazja i konkrety
styczeń 22, 2008
krakow.pl
Jak stabilizowaliśmy Irak
sierpień 5, 2006
Abramowski/Grupa im.Edwarda Abramowskiego
Gorące, puste głowy
czerwiec 30, 2004
Andrzej Kumor
"Timeo Danae..." Nie wierzę Grekom, chocby nawet dary przynosili w pokorze........
lipiec 19, 2002
Szaron szuka sprzymierzeńców
styczeń 29, 2003
PAP
POLSKA - UNIA 6
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Anty-semityzm "Ostatnią Kartą Kabały"
czerwiec 23, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
„Islamizacja Bałkanów” a Konkurencja USA z Rosją
marzec 30, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Reguła symbiozy
kwiecień 21, 2005
Witold Filipowicz
Handel ludzką naiwnością
maj 24, 2007
Pokonać bestię i zająć jej miejsce
sierpień 7, 2004
PAP
NEXUS - Bronie do zdalnej manipulacji mozgu
czerwiec 20, 2008
Goska
MSP unieważniło przetarg na doradcę przy sprzedaży PKOBP
grudzień 27, 2003
Reuters
Konflikt irański jest zapalnikiem globalnej bomby monetarnej
luty 16, 2006
maciek
Jak latano 20 000 lat temu
lipiec 20, 2008
...
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media