|
Zmarł Profesor Jerzy Wyrozumski
|
|
Są ludzie, których istnienia nie można przemilczeć.
Do takich należał zmarły ostatnio Profesor Jerzy Wyrozumski - historyk średniowiecza i inicjator wielu badań naukowych.
Kierowany przez Niego zespół opracował wiele ważnych dla Naszej historii tematów.
Cechą prawdziwego historyka jest zbieranie i notowanie faktów. Nigdy jednak wartościowanie i ocenianie.
Dlatego ktoś inny musi wyciągnąć wnioski z przekazanej przez historyków wiedzy.
W latach szalejącego w Polsce balceroziwmu i "religii "wolnego rynku", podjąłem się trudu poznania historii Krakowskiego Kazimierza. I wtedy sięgnąłem między innymi po prace Jerzego Wyrozumskiego, Bożeny Wyrozumskiej i Janiny Bieniarzówny.
Z niedowierzaniem "przecierałem oczy" ze zdziwienia. Zrozumiałem bowiem, że żydowskie oszustwa mają miejsce od samego początku ich bytności w Krakowie.
Ich fundamentem był haniebny Statut Kaliski, który wyłączał Żydów spod jurysdykcji miejskiej. Za swoje oszustwa mogli być sądzeni tylko przez nierychliwych, acz przekupnych urzędników królewskich.
(To owocowało nieraz pogromami - wynikającymi z bezsilności mieszczan.)
Przy pierwszej - nadarzającej się okazji Żydzi przejęli sądownictwo - i teraz są bezkarni na całym świecie.
A kiedyś byli bezkarni w środowiskach lokalnych co wiemy - między innymi dzięki tytanicznej pracy Jerzego Wyrozumskiego.
Nigdy nie byłbym w stanie przewertować tylu ksiąg miejskich. O tłumaczeniu na polski nie wspominając. Fakty miałem podane "na tacy",
Bez prac zespołu kierowanego przez Jerzego Wyrozumskiego - Polska byłaby dziś zupełnie inna.
Zapewne dalej tkwilibyśmy w mrokach sachso - balcerowizmu, a wszelką krytykę tego bandyckiego planu nazywano by "oszołomstwem".
Dopiero niepodważalne fakty historyczne przekonały pewną część Polaków, że w 1989 roku Polska wystawiona została na żer zdegenerowanych żydowskich bandziorów.
To zawdzięczamy też Jerzemu Wyrozumskiemu.
|
|
4 listopad 2018
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Polsko !
lipiec 20, 2003
przesłała Elżbieta
|
W Święta Bożego Narodzenia
grudzień 24, 2008
Artur Łoboda
|
Miller nieśmiało krytykuje ludzi Kwaśniewskiego, czyli RPP
styczeń 29, 2003
PAP
|
Nie nam rozpacz
maj 7, 2003
przesłała Elżbieta Gawlas
|
Polskie Lobby Przeciwko Integracji Polski z "Unią Europejską"
luty 19, 2003
|
Sytuacja Polski i Polaków po podpisaniu umowy międzynarodowej w sprawie tarczy antyrakietowej przez polskiego ministra spraw
sierpień 20, 2008
Paweł Ziemiński
|
Amerykańskie opinie o Czesławie Miłoszu
sierpień 20, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
|
Chaos a wolność słowa
październik 12, 2006
Artur Łoboda
|
"Nie jesteśmy ani antyarabscy, ani tym bardziej antymuzułmańscy"
grudzień 17, 2002
PAP
|
Aż taka ciemnota?
marzec 18, 2004
cywilizowany
|
Tak Bartoszewskiego podsumowuje Nasz Dziennik ojca Rydzyka.
Nie kopcie wiec Rydzyka, bo wygladacie w tym smiesznie.
październik 6, 2007
.
|
Czytane między wierszami
styczeń 1, 2003
Artur Łoboda
|
Po pierwsze nie szkodzić
listopad 25, 2008
Artur Łoboda
|
Degeneracja ustroju demokratycznego
marzec 8, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Kabareciarz z NBP
styczeń 24, 2003
PAP
|
Wypowied? Płk. Chwastka z 5 lutego
luty 22, 2003
|
Hipokryzja Niekończącej się Propagandy Terroru Bush’a
maj 23, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Demokracja jest wtedy, gdy wznosisz okrzyki pro-rządowe
listopad 2, 2004
PAP
|
PiS-owski pakt stabilizacji? - kolejny bajer? Co z tymi wcześniejszymi wyborami? - z cyklu oceniamy sytuację polityczną i rzą
styczeń 27, 2006
Zdzisław Raczkowski
|
Albo, albo
luty 21, 2006
|
|
|