|
Boże, chroń nas przed takimi przyjaciółmi
|
|
Mimo dość dużej intuicji - nie zawsze posiadam wystarczające informacje - by wiedza - bądź intuicja podpowiedziała właściwą decyzję.
Tak było w 2005 roku - kiedy PiS dążył do koalicji z PO.
Zgłosiłem publiczną propozycję - by PiS zawarł koalicję z Samoobroną i LPR.
Ale bardzo szybko pożałowałem tej decyzji - gdy posłanki Samoobrony pokazywały w mediach swoje prostactwo. Natomiast Roman Giertych rozpoczął proces niszczenia polskiego szkolnictwa.
Temu młodocianemu tłumokowi wydawało się, że jest drugim Gomułką.
(Chociaż dzisiaj Zdrojewski stara się spacyfikować polski patriotyzm - to jest amatorem przy Giertychu, który w jednym momencie - do tej chwalebnej służby zniechęcił całą młodzież.)
Chciałem wczoraj napisać artykuł o tym, że funkcjonowanie Kościoła Bożego Ciała na Krakowskim Kazimierzu - jest spychane na margines, a Procesje w święto Bożego Ciała muszą chodzić opłotkami Kazimierza z powodu rozbestwienia młodzieży okupującej Plac Żydowski i braku uszanowania cudzych tradycji.
Ale również wczoraj pojawił się w Internecie film Eugeniusza Sendeckiego zatytułowany wyzywająco "ATAK POGANSTWA PODCZAS PROCESJI BOZEGO CIALA NA URSYNOWIE ".
Dzięki temu chwytowi marketingowemu zyskał Sendecki wielką oglądalność swojej marnej produkcji, lecz skompromitował swoją osobę wśród całej młodzieży.
Z Sendeckim prowadziłem dziesięć lat temu dyskusje i uważałem Jego pracę za pożyteczną.
A w czwartek, kilku dzieciaków grało w piłkę - gdy kilkadziesiąt metrów dalej przechodziła procesja.
Nie zostali odpowiednio wychowywani by przerwać swoją grę. Choć widać było, że zachowywali się powściągliwie.
I tą sytuację nazwał Sendecki "atakiem pogaństwa"
W ten sposób jednym, niepoważnym zachowaniu dowiódł tego, że nie rozumie podstawowych pojęć z historii i religii - w tym słowa "pogaństwo".
I jest to kolejny przyczynek zniechęcania młodzieży do słowa "naród", albowiem swoje działania Sendecki nazywa "Telewizją Narodową".
(Po ponownej analizie uznaję, że nawet marna koalicja z Samoobroną i LPR była lepsza - niż monopol PO-PiS)
|
|
1 czerwiec 2013
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Złotousty Minister
marzec 6, 2007
Bogusław
|
Ankieta: Oszacuj kompromitująco niską frekwencję
wrzesień 28, 2008
tłumacz
|
Natura również popełnia błędy
wrzesień 30, 2005
Mirnal
|
Dzisiaj zakupujemy sprzęt wojskowy od maleńkiej Finlandii
grudzień 20, 2002
zaprasza.net
|
Kwaśniewski uniewinnia złodzieja erudytę
grudzień 10, 2002
zaprasza.net
|
Dla kogo robil Schnepf?
maj 26, 2006
Tomasz Sommer
|
Po raz pierwszy sami sobie wybierzemy wójtów
sierpień 21, 2002
PAP
|
Kabala i Wymuszanie Zeznan
luty 20, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
„Polskie Termopile”bitwy pod Zadwórzem –Dytiatynem
sierpień 31, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
|
"Cztery miliony Polaków żyje w skrajnej nędzy...
kwiecień 1, 2008
komentator
|
Obud? się droga Polsko!
czerwiec 11, 2007
przysłał Marek Głogoczowski
|
Skurwiona Samoobrona czy tylko Aneta Krawczyk?
grudzień 12, 2006
Zdzisław Raczkowski
|
Ponad 600,000 Irakijczyków zabitych, od inwazji przez USA
październik 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Pikieta z balonikiem.
Antyunijne, choć niebieskie
marzec 3, 2003
http://dzisiaj.dziennik.krakow.pl/
|
Antypolonizm żydowski to nic nowego... (2)
lipiec 3, 2003
Mirosław J. Wiechowski
|
Boję sie tylko Boga! (powrót)
zofia
|
POLSKA - UNIA 3
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
|
Uczelnie ku?nią bezrobotnych?
wrzesień 4, 2004
|
Unia bez tajemnic
Wielkie oszustwo (1)
listopad 19, 2002
http://www.naszdziennik.pl
|
Refleksje szczęściarza
marzec 24, 2008
Marek Ka
|
|
|