|
Ucho śledzia dla PiS
|
|
Przeczytałem dziś wezwanie Krystyny Pawłowicz do Pawła Kukiza - pod dramatycznym tytułem "Czuję się przez Pana oszukana".
A w dalszej treści słowa, które całkowicie zaprzeczają tytułowi, bo autorka wyraziła w nich - zarówno szacunek dla Pawła - jak też motywowała go do dalszego działania.
A to, że pretekstem listu do Kukiza - była jego deklaracja odejścia od polityki i powrotu do muzyki, to dla mnie tylko kwestia motywu.
Nie mam najmniejszej wątpliwości, że póki Polska nie powróci na właściwe tory rozwoju, ani Kukiz, ani ja, ani wielu przyzwoitych Polaków - nie zamknie się w swoim świecie i walczyć będziemy o normalność - w tym Kraju.
A artystów należy traktować zawsze - jak "rozkapryszone panienki" - nie mając im za złe nieistotnych deklaracji.
Z drugiej jednak strony - niektórzy członkowie PiS "przewidują", że partia ta może rządzić samodzielnie - bo liczą na zdobycie większości sejmowej.
W tym momencie ujawnia się buta, która może zaprowadzić PiS - w tą samą stronę - co Platforma.
Więcej pokory Panowie i uczcie się od Pawłowicz.
A ja stwierdzę, że PiS nie może rządzić samodzielnie, bo nie ma ku temu wystarczających kwalifikacji!
O jakich kwalifikacjach mowa?
Gdyby - którykolwiek z posłów PiS - wyraził negatywne opinie na temat Michnika - jak to od lat robi Kukiz - to partia ta wpadłaby w poważne kłopoty.
Słowa prawdy - o przestępczej działalności PO - nie przeszłyby przez usta żadnego posła PiS.
A przecież ktoś, musi to zrobić.
I rzecz najważniejsza ...
dla ustanowienia ładu publicznego i skutecznej praworządności - niezbędne jest pociągnięcie do odpowiedzialności karnej - większości członków Platformy Obywatelskiej.
PiS się na to nie odważy - po tragicznych zagrywkach Ziobry.
Ale egzekwowanie praworządności - przez ludzi, którzy kiedyś zawierzyli Platformie i Tuskowi - jest elementarną normą Prawa.
A wśród Ruchu zmielonych - jest wielu takich, którzy głosowali kiedyś na Platformę.
Nie ma gorszego zjawiska - dla stabilności państwa - jak bezkarność politycznych przestępców.
Jeżeli Tusk, Kopacz, Komorowski i większość tej kliki - pozostanie bezkarna - to dalej będziemy staczać się w otchłań.
I właśnie po to - by rozliczyć się z Platformą Obywatelską - PiS-owi potrzebny jest koalicjant, który zaprowadzi przestępców - przed zreformowany, a raczej ucywilizowany Wymiar Prawa RP.
|
|
2 czerwiec 2015
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Greenspan
styczeń 16, 2003
ANDRZEJ LUBOWSKI
|
Miller: 1 stycznia 2004 datą najwłaściwszą
lipiec 29, 2002
IAR
|
Kraków - Najbardziej rozpoznawalne miasto świata
listopad 11, 2007
interia
|
SLD - KAWIOROWA "LEWICA" JH
listopad 23, 2002
JH
|
Wskazania Komisji Episkopatu Polski do Spraw Liturgii
wrzesień 17, 2004
http://www.pascha.org.pl/
|
Artyści wybierają Unię Europejską
grudzień 12, 2005
|
USA chcą, by Polska pokryła część kosztów budowy tarczy
czerwiec 6, 2007
nadesłała Dorota
|
Hucznie zapowiadany miał być nominacją do Oskara, a nakarmiono nas marnej jakości kryminałem, jak zwykle.
wrzesień 2, 2007
Gregory Akko
|
Polonia Śpi??
listopad 5, 2006
Bogusław
|
Samoobrona może poprzeć Kołodkę
lipiec 5, 2002
PAP
|
Głupota atakuje
marzec 7, 2004
PAP
|
Help those who need help
kwiecień 29, 2003
przesłała Elżbieta
|
Ballady Tadeusza Wo?niaka i moje bluesy w poezji
sierpień 26, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
|
FLOWERS OF GALILEE
kwiecień 6, 2004
|
Przelewanie z pustego w próżne
marzec 23, 2004
www.krakow.pl
|
Czy złoty to pieniądz śmieciowy?
grudzień 21, 2008
Jan Kazimierz Kruk
|
Dyplom dla idioty - kontynuacja cyklu zapoczątkowanego przez Pana Witolda Filipowicza
grudzień 23, 2008
tłumacz
|
Żaden król polski nie stał na szafocie,
wrzesień 14, 2006
totezja
|
FBI wystąpiło właśnie do Kongresu o przyznanie 12 mln dolarów na stworzenie ogromnej bazy danych o Amerykanach
czerwiec 22, 2007
aktualności pnlp
|
Erotyczna Solidarność
wrzesień 6, 2005
|
|
|