ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Zdarzenia niepożądane związane ze szczepionką przeciw Covid 
Przykłady uszkodzeń organizmu po szczepieniach na Covid-19.
Stan na październik 2021.
 
Skazany za pestki moreli, B17  
Faszyzm w barwach demokracji 
Dr Michael Yeadon: masowe morderstwa z paszportami szczepionek i szczepionkami uzupełniającymi 
Ten system jest wprowadzany za pomocą kłamstw w jakimś celu, i myślę, że celem jest całkowita totalitarna kontrola. 
Kolejna odsłona protestów w Londynie 
Policja starła się 28 listopada z protestującymi przeciwko blokadom na Oxford Street, gdzie aktywiści rzucali butelkami i szarżowali przez szeregi funkcjonariuszy, co doprowadziło do ponad 60 aresztowań.

Oddolna grupa aktywistów Save Our Rights UK zaplanowała serię demonstracji, które miały odbyć się w ciągu weekendu w Londynie, aby zaprotestować przeciwko drugiej narodowej blokadzie. 
Montanari: Szczepionka to wielki przekręt 
Jeśli prawdziwa choroba nie daje odporności, absurdem jest mieć nadzieję, że szczepionka może to zrobić, co nie jest niczym innym, jak tylko chorobą w postaci atenuowanej. 
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
Czy celem szczepień jest unicestwienie USA? 
“To, czego KPCh pragnie najbardziej, to aby amerykańscy żołnierze zostali zaszczepieni...
Po zaszczepieniu wojsk amerykańskich, mówię wam, szczepienie przeciwko wirusowi KPCh będzie w znacznym stopniu bliska końca”. 
Bankructwo Ukrainy 
 
Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. 
 
Atak pistapo w Gdańsku 
Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r.  
Świat dał się ogłupić lewackiej religii klimatycznej. Wpływ CO2 na klimat jest znikomy 
Wpływ CO2 na wzrost temperatury? Nie zostało przeprowadzone żadne potwierdzające badanie 
Damian Garlicki - ratownik medyczny przypomina! 
 
16 czerwca globaliści wywołali mRNA „biologiczne tsunami” na japońskim stadionie piłkarskim pełnym 40000 widzów – „Replikony” w celu rozprzestrzeniani 
Wiadomość wręcz nieprawdopodobna.
Ale zapamiętajmy ją.
 
Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach  
 
Dr Mike Yeadon rozmawia z dr Reinerem Fuellmichem o kłamstwach dotyczących COVID  
„Nie bój się wirusa. To nie jest tak niebezpieczne, jak ci wmówiono.

„Bójcie się swoich Rządów - lub organów, które panują ponad tymi Rządami”. 
Brytyjska modelka zabita zastrzykiem? 
Trzy tygodnie po szczepieniu zmarła - po wystąpieniu wielu komplikacji - w tym białaczki.  
Deborah Tavares o broni elektromagnetycznej stosowanej wobec społeczeństw cz I, 13 marca 2021 
Deborah Tavares z portalu StopTheCrime.net i PrimaryWater.org ma liczne filmy na YouTube i niestrudzenie bada dokumenty wypuszczane przez amerykańską administrację.  
Jerzy Jaśkowski Pasteryzacja ludzi  
 
FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań 
Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS).  
Konferencja prasowa w sprawie listu EMA 21.11.2023r 
"Omijając i ignorując kilka przepisów, Komisja Europejska świadomie wprowadziła na rynek potencjalnie śmiertelne zastrzyki. Potwierdziło się, że skutki uboczne zależą od partii szczepionki, podobnie zanieczyszczenie DNA". Konferencja prasowa UE/FvD 21 listopada 2023 r. 
więcej ->

 
 

Odmitologizowanie II Wojny Swiatowej.

Davies: koniec mitu II wojny światowej
Poniedziałek, 13 listopada 2006 - 22:09 CET (21:09 GMT)


Propagowana przez ostatnie półwiecze wizja II wojny światowej powinna trafić do kosza, bo jest zniekształcona, niekompletna lub czasem wręcz nieprawdziwa - napisał o nowej książce Normana Daviesa "The Economist".

Dostępna od kilku dni na brytyjskim rynku czytelniczym nowa książka profesora Normana Daviesa "Europe at War 1939-1945" (Europa w wojnie 1939-1945) stara się bowiem podważyć mity na temat II wojny światowej, rozpowszechniane przez kinematografię, beletrystykę i programy nauczania szkolnego.
"Dziesięciolecia propagowania historii II wojny światowej w wersji, która faktycznie zasługuje na to, by znale?ć się na śmietniku, spowodowały, iż większość, jeśli nie wszyscy obywatele krajów, które w niej uczestniczyły, ma obraz zniekształcony, niekompletny lub czasem wręcz nieprawdziwy" - napisał w recenzji książki tygodnik "The Economist".

Wychwalany i stawiany w Wielkiej Brytanii za wzór "duch Dunkierki" (skąd w 1940 roku ewakuowano pod niemieckimi bombami brytyjski korpus ekspedycyjny) czy cierpienia Brytyjczyków doznane w czasie niemieckich nalotów są mało znaczącymi epizodami w porównaniu z okropnościami, których doświadczyła Polska - zauważa autor "Bożego Igrzyska", "Europy", "Powstania 44" i innych książek.

Zdaniem prof. Daviesa nieprawdziwy jest też mit Wielkiej Brytanii jako samotnej twierdzy, stawiającej opór Niemcom w 1940 roku, ponieważ w tym czasie z Niemcami walczyli również Polacy, Grecy i inni alianci. Rola Wielkiej Brytanii w wojnie lądowej była w II wojnie światowej niewielka, a wychwalane przez Brytyjczyków zwycięstwo pod El Alamein jesienią 1942 roku blednie w zestawieniu z bitwami pod Stalingradem czy morskim zwycięstwem Amerykanów nad Japończykami pod Midway.

Największym zarzutem stawianym przez prof. Daviesa zachodnim aliantom jest to, iż nie poznali się na swoim sowieckim sojuszniku. Sojusz "wielkiej trójki" (Roosevelta, Churchilla i Stalina) i jego skutki, najbardziej dotkliwe dla państw Europy Centralnej, Wschodniej i Południowej, to główny wątek książki.

Z przytoczonych w książce danych statystycznych wynika, iż obozy śmierci Stalina (największym z nich była Kołyma) pochłonęły więcej ofiar niż obozy Hitlera, a wiadomo o nich o wiele mniej. Armia USA w chwili wybuchu wojny w 1939 roku była mniejsza od polskiej, a każdy dzień walk w Powstaniu Warszawskim pochłonął więcej ofiar w ludziach niż terrorystyczny zamach na WTC w Nowym Jorku 11 września 2001 roku.

Dla recenzenta "The Economist" "Davies z taką gorliwością zabiera się do demolowania mitów, iż sprawia wrażenie, jakby kierował się motywem zemsty", a jego "obrazoburczy i zgry?liwy ton (pod adresem Zachodu - PAP) wydaje się zanikać, gdy w grę wchodzi jego ukochana Polska".

Recenzent "Sunday Telegraph" ma natomiast za złe autorowi, iż zbyt mało miejsca poświęca losom krajów bałkańskich, a pisząc o Jugosławii opiera się na zdyskredytowanych ?ródłach z czasów marszałka Tity. Za największą zasługę książki "Sunday Telegraph" uznaje wskazanie na to, iż jeden akt dziejowej sprawiedliwości (pokonanie Hitlera) zastąpił inny akt dziejowej niesprawiedliwości (ujarzmienie licznych krajów przez ZSRR i utrzymanie terytorialnych zdobyczy uzyskanych dzięki współpracy Stalina z Hitlerem).

"Davies ma rzeczywistą wiedzę i pasję, które przebijają z jego książki, nawet jeśli niektórych czytelników może znużyć jego niezmordowana obrona dzielnej, małej Polski" - napisał z kolei recenzent "Evening Standard".


14 listopad 2006

PAP 

  

Archiwum

Eqwador idzie na lewo
kwiecień 10, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Gregory Akko
wrzesień 5, 2005
Krzysztof Sarnecki
Wiedza aprioryczna
sierpień 31, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Ludzie jak żubry?
maj 21, 2006
Mirnal
Do naszych wybrańców - upiększaczy miasta
styczeń 23, 2009
Dariusz Kosiur
Skwar pó?nego lata, Skwer w Gdyni i denne swary
wrzesień 15, 2005
Mirosław Naleziński
Argumenty przeciw Unii
kwiecień 21, 2003
przesłała Elżbieta
Bóg Honor Ojczyzna Linux
listopad 11, 2002
Boja?liwi redaktorzy
wrzesień 22, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Marcowy opozycjonista mimo woli
luty 26, 2003
Leszek Skonka
Asesor to nie sędzia
wrzesień 11, 2007
Z. Raczkowski
Odwrócona logika
sierpień 17, 2008
wp.pl
Dlaczego w Polsce jest tak ?le - bo mamy 660 tys emerytów mundurowych w wieku 35 lat i oni zjadają wszystkie pieniadze z ZUS
styczeń 15, 2008
HENRY
Czy Polak musi stać się "europejczykiem" ?
sierpień 20, 2003
Ojczyzna.pl
Przerazony stojąc na palcach
styczeń 6, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
US Steel i LNM złożyły ostateczne oferty na zakup PHS
kwiecień 23, 2003
PAP
Posłanka LPR "Idiotką Roku"
styczeń 5, 2008
INTERIA.PL/PAP
Zagadka dla "gieniuszy yntelektu"
maj 14, 2007
¬ródło informacji: INTERIA.PL/PAP
Chutzpah Czyli Bezczelność Ekstremistów żydowskich
marzec 5, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Analiza Rządu Bush’a Przez C.I.A.
sierpień 24, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media