ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. 
 
NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
Skazany za pestki moreli, B17  
Faszyzm w barwach demokracji 
Bergolio vel Franciszek nagrodzony przez B’nai B’rith 
Na zdjęciu poniżej widzimy dyrektora generalnego B’nai B’rith International Daniela S. Mariaschina, który wręcza papieżowi Bergoglio złoty kielich ozdobiony żydowskimi napisami i symbolami. Jest to symboliczna nagroda przyznana Franciszkowi za jego stałe wsparcie dla tej żydowskiej organizacji masońskiej. 
Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 
 
Jedyna rozsądna analiza początku wojny przeciwko Iranowi 
Nagła Eskalacja Wojny i Trzęsienie Ziemi w Iranie. Przypadek… Czy Sygnał Czegoś Większego? 
W pierwszej kolejności powinno zostać ustalone, kto za to odpowie? 
Niektórzy mówią, że jest to wirus, który ma zlikwidować Christmas w Wielkiej Brytanii oraz w całej Europie – unieruchomić kraj w momencie, kiedy chrześcijanie obchodzą jedno z dwóch najważniejszych świąt w ciągu roku 
Lockdown w Anglii 
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
 

 
Ujawnienie globalnej gospodarki ludobójstwa w Gazie 
W raporcie oskarża ponad 60 korporacji o „podtrzymywanie i czerpanie zysków z izraelskiej okupacji, apartheidu i ludobójstwa”.
Do tych firm należą między innymi Google, Amazon, Hyundai, Booking.com i bank Barclays. 
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
"Górale to męczą konie" 
Powiedziałam prezesowi (Kaczyńskiemu), że górale bardzo na nich liczą, to są ich wyborcy, a prezes odpowiedział mi na to: "Górale to męczą konie". Byłam w szoku, że przy tak ważnym temacie gospodarczym mówi takie rzeczy - relacjonuje posłanka. 
Prawda o włoskiej "epidemii" - rozmowa z biologiem Elżbietą Wierzchows 
Program "niezaleznatelewizja" 
wRealu24 
Niezależna Telewizja Marcina Roli 
Sędziowie nie wierzą w kowida i nie dają się zastraszyć. Ale, czy innych karzą za brak maski? 
Impreza w SĄDZIE REJONOWYM. W sali rozpraw zrobili bankiet. Przyjechała policja 
Niemiecki agent na czele Instytutu Pileckiego 
 
Zełenski kupił sobie dwa jachty 
Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? 
Milcz Lekarzu !!! 
Szczepionkowy bandytyzm w natarciu przeciw polskim lekarzom.
Mimo wielkiego doświadczenia i obserwacji pacjentów, lekarzowi nie wolno mówić o swoich obserwacjach gdy jest to nie zgodne z obowiązującym, chorym, systemem "opieki" zdrowotnej.  
Kanciarze z Wall Street 
Film przedstawia kulisy Wall street . Metody działania , które doprowadziły w ciągu kilku ostatnich lat do wywołania kryzysu finansowego. 
Czy to broń mikrofalowa spowodowała poważne oparzenia i obrażenia protestujących w Canberze w Australii? 
 
więcej ->

 
 

Wina nieumyślna

W ubiegłym roku do rzecznika dyscypliny finansów publicznych trafiło blisko 30 wniosków dotyczących naruszenia dyscypliny finansów publicznych przez pracowników Urzędu Miasta Krakowa (w tym prezydentów i dyrektorów), a także niektórych jednostek gminnych. Ponieważ była to rekordowa liczba, więc badanie wszystkich spraw nieco potrwało.
W 2001 roku Regionalna Izba Obrachunkowa przeprowadziła kontrolę gminy Kraków. Zaleceń po niej było ponad 150, a długo trwające procesy odwoławcze sprawiły, że dopiero w rok po rozpoczęciu i w osiem miesięcy po zakończeniu kontroli można było zająć się sprawami personalnej odpowiedzialności za stwierdzone nieprawidłowości. Jedyna sprawa, która miała wcześniej finał (w lecie ubiegłego roku) dotyczyła, byłego już, komendanta miejskiego policji Andrzeja Czopa, któremu RIO zarzuciło naruszenie dyscypliny finansów publicznych; komendant został uznany za winnego przez Komisję Orzekającą o Naruszeniu Dyscypliny Finansów Publicznych (tam kieruje wniosek rzecznik, jeśli uzna, że argumenty RIO były zasadne), ale odstąpiono od ukarania go.


Naruszenie dyscypliny
W ubiegłym roku do rzecznika wpłynęły zawiadomienia o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych przez 29 osób - 19 z Urzędu Miasta Krakowa i 10 z jednostek gminnych, w tym: Zarządu Gospodarki Komunalnej, Zarządu Budynków Komunalnych, Zarządu Cmentarzy Komunalnych, Zespołu Ekonomiki Oświaty Kraków-Zachód oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wnioski dotyczyły: ówczesnego prezydenta Krakowa Andrzeja Gołasia, któremu zarzucono m.in. brak nadzoru nad pracą podległych mu pracowników, czterech urzędujących wtedy wiceprezydentów - Krzysztofa Adamczyka, Jerzego Jedlińskiego, Bogumiła Nowickiego i Pawła Zorskiego. Rzecznik rozpatrywał też sprawy dotyczące m.in.: Wojciecha Obtułowicza (były główny architekt miasta), Sławomira Kozłowskiego (kierował Wydziałem Architektury, Geodezji i Budownictwa), Wiesława Wańkowicza (swego czasu szefował Wydziałowi Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska), Dariusza Hury (ówczesny dyrektor Wydziału Skarbu), sekretarza gminy Pawła Stańczyka i dyrektora magistratu Zbigniewa Fijaka. Zawiadomienia objęły również m.in. dyrektorów naczelnych jednostek gminnych.


Bez wniosków
Jak się dowiedzieliśmy - w około 10 sprawach, po dokładnym zbadaniu zarzutów, rzecznik wydał postanowienie odmawiające wniesienia wniosku o ukaranie. Dotyczyło to m.in.: prezydenta Andrzeja Gołasia, wiceprezydent Bogumiła Nowickiego, skarbnika Lesława Fijała, Wojciecha Obtułowicza, Jadwigi Barcentewicz (dyr. Wydziału Rozwoju), Sławomira Kozłowskiego, Józefy Grodeckiej i Waldemara Wiśniowskiego. Ponieważ rozpatrywano konkretne, zgrupowane w bloki, zarzuty (czasem jeden mógł dotyczyć kilku osób jednocześnie), wobec części tych osób wnioski jednak poszły, ale z "innych paragrafów"; wątpliwości dotyczyły głównie łamania zapisów Ustawy o zamówieniach publicznych.

Komisja Orzekająca o Naruszeniu Dyscypliny Finansów Publicznych zajmowała się więc sprawą wiceprezydentów - Pawła Zorskiego i Krzysztofa Adamczyka oraz Wiesława Wańkowicza i uznała ich za winnych, ale odstąpiono od wymierzenia kary. Podobnie oceniono (wina bez kary) działalność 2 pracowników Wydziału Skarbu oraz ówczesnego wicedyrektora Zarządu Gospodarki Komunalnej nr 1. Upomnieniem ukarano m.in.: Dariusza Hurę, Waldemara Wiśniowskiego (dyr. Zarządu Budynków Komunalnych), Józefę Grodecką (dyr. Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej), Jana Tajstera (dyrektora Zarządu Cmentarzy Komunalnych), Annę Rybakiezy-Ralską (z-ca dyr. ZCK), natomiast uniewinniono dyrektora Zespołu Ekonomiki Oświaty Kraków-Zachód i Andrzeja Tarko, zastępcę dyr. Wydziału Organizacyjnego UM. Większość z tych orzeczeń jest nieprawomocna; zarówno ukarani jak i rzecznik mogą się odwoływać; bezpośrednio zainteresowani raczej tego nie będą robić, gdyż są to stosunkowo niskie kary.


Najniższe kary
Winny może się bowiem spodziewać (w kolejności - od najbliższej do najwyższej): upomnienia, nagany, kary pieniężnej (do wysokości od 1 do 3 miesięcznych wynagrodzeń) albo orzeczenia zakazu pełnienia funkcji publicznych związanych z finansami publicznym - od 1 roku do 5 lat.

Michalina Nowokuńska, wiceprezes Regionalnej Izby Obrachunkowej, zarazem przewodnicząca Komisji Orzekającej, powiedziała nam, iż do rozpatrzenia został jeszcze tylko jeden wniosek - obejmujący ośmiu pracowników Urzędu Miasta (w tym niektórych byłych wiceprezydentów, sekretarza miasta i dyrektora magistratu), także dotyczący sprawy zamówień publicznych. - We wszystkich przypadkach, gdy wina została już orzeczona - była to wina nieumyślna. W przeciwnym razie minimalna kara to byłaby przynajmniej nagana - mówi wiceprezes Nowokuńska. Dodajmy, że nagana lub kara, jeśli chodzi o pracowników mianowanych urzędu, "zastępuje" jedną ocenę negatywną; gdy ktoś ma dwie - jest to podstawa do zwolnienia takiej osoby z pracy.

W skali roku, po różnego rodzaju kontrolach RIO, komisja zajmuje się od 250 do 300 wnioskami dotyczącymi naruszenia dyscypliny finansów publicznych przez urzędników w Małopolsce. (J.ŚW)

14 styczeń 2003

http://www.dziennik.krakow.pl 

  

Archiwum

Polacy maltretowali irackich wię?niów?
maj 28, 2004
IAR
Hej kto Polak na bagnety
kwiecień 12, 2006
Publikacja wolnej prasy polskiej
Odezwa do Narodu Polskiego
wrzesień 7, 2003
Ojczyzna.pl
Kłamstwo o bezrobociu - kolejny raz powtarzane
maj 8, 2006
Oferta syjonistyczna stworzenia bazy dla wojsk Hitlera w Palestynie
kwiecień 1, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
"Raport mniejszości"
czerwiec 24, 2005
piotrek gilek
W kwietniu złotym pokieruje polityka
kwiecień 4, 2004
Puls Biznesu
Prima Aprilis w Kijowie
kwiecień 2, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
KTO RZˇDZI ŚWIATEM?
styczeń 24, 2004
MS:Astronomiczne żądania Eureko
styczeń 23, 2008
PAP
I po szkodzie Polak głupi
październik 13, 2005
Polska skazana na porażkę
grudzień 10, 2002
zaprasza.net
Spiskowa teoria dziejów. Fakty ukrywane
grudzień 17, 2003
Czyżby nowy nieznany majątek Kwasniewskich?
marzec 29, 2007
Dariusz Adamczewski
Czy na poniższe pytania będą odpowiedzi?
luty 3, 2005
Dr Stefan Pagowski
"Czytelnik" ślepy jest i tyle
listopad 12, 2005
Marek
Matka Solidarności
grudzień 15, 2005
Zbigniew Głuszczyk
Dlaczego Polacy nie mogą się zjednoczyć
listopad 26, 2008
Artur Łoboda
Kurewsko pedalska "Unia Europejska"
styczeń 19, 2006
Artur Łoboda
Ciągną ludzie do Kaczyńskich
listopad 16, 2005
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media