|
Fundamentalne zadanie
|
|
Niektórych czytelników irytuje przywoływanie przeze mnie własnych działań, które zakończyły się sukcesem.
W porównaniu do polityków i tak jestem niezmiernie skromny.
Ale dziesiątki - o ile nie setki razy spotykałam się z sytuacją - gdy prezentując inna stronę jakiegoś zagadnienia, pouczany, a nawet atakowany bywałem przez dyskutantów - którzy używali przeciwko mnie moich własnych słów.
Dwadzieścia lat temu znajdowaliśmy sie w stanie totalnego rozkładu Państwa Polskiego i wszystko wskazywało na rychły Jego upadek.
Zadałem sobie wtedy pytanie: jak uratować Polskę?
W tym celu przeprowadziłem analizę stanu Państwa, by spróbować odszukać choćby minimalne narzędzia naprawy.
Nikt dziś nie pamięta, że podstawowym narzędziem zniszczenia Państwa Polskiego było zniszczenie Języka polskiego.
W mediach operowano bełkotem nowomowy, który uniemożliwiał jakąkolwiek dyskusję i służył za podstawowe narzędzie poniżania Polaków.
Media głównego ścieku poniżały ludzi, którzy nie rozumieli potoku słów z nich wypływających.
Dlatego za fundamentalne zadanie przyjąłem przywrócenie mowy polskiej w dyskusji publicznej.
Ujawniając przestępstwa Balcerowicza stwierdziłem, że wystarczy zmusić go do używania języka polskiego, a zrozumiemy prymitywizm tego człowieka.
Zresztą, wielokrotnie powoływałem się na polskie ustawodawstwo, które język polski uznaje za obowiązujący w Naszym Kraju!
Gdyby nie przywrócono w debacie publicznej Języka polskiego - to zarówno sytuacja międzynarodowa - jak też wewnętrzna sytuacja Polski - byłaby katastrofalna.
Obserwując debatę publiczną - czy to w sejmie - czy w mediach, nagminnie spotykamy się z sytuacją ataku antypolskich polityków na wypowiedzi ludzi mówiących z rozsądkiem - i wypowiadających się w interesie obywateli.
To stara strategia niedopuszczenia do swobodnej wypowiedzi ludzi porządkujących sytuację polityczną i uświadamiających Polaków.
Jeżeli powiem, że na przykład Róża Thun zachowuje się jak przekupka - to obraziłbym kobiety handlujące na placach.
Róża Thun zachowuje się dokładnie tak samo - jak hitlrowcy!, bo chce "zatkać usta" Polakom.
W przeszłości - w internetowej debacie publicznej niebezpieczni byli zarówno prowokatorzy - jak też sfrustrowani Polacy, którzy na forach wylewali swoje żale.
I tutaj mam uwagę do osoby o niku "wues".
Jeżeli prowadzimy dyskusję na jakiś temat, to wklejanie wątków CAŁKOWICIE NIEZWIĄZANYCH z przedmiotem dyskusji jest ewidentną DYWERSJĄ, bo prowadzi do chaosu.
Uczestnikom tego forum nie potrzeba przypominać treści omawianych tu wiele lat temu. Wystarczy zaglądnąć do archiwum Portalu.
Dlatego apeluję do "wues", by powstrzymał się przed szkodliwą działalnością.
Można wklejać inne wątki - o ile związane są z treścią artykułu.
Wracając do meritum sprawy....
"...słowom naszym
Zmienionym chytrze przez krętaczy
Jedyność przywróć i prawdziwość:
Niech prawo zawsze prawo znaczy,
A sprawiedliwość - sprawiedliwość"
napisał Julian Tuwim w "Kwiatach polskich".
To fundamentalne zadanie patriotów. I w bieżącym temacie żydo-szmalcowniczych ataków na Polskę nabiera wyjątkowo aktualnego znaczenia.
|
|
12 luty 2018
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Iran blokuje plany USA w Iraku
kwiecień 3, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Surowy" wyrok dla piłkarza
luty 4, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Skutki klęski USA w Iraku
maj 21, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Koszty kapitulanctwa (1)
czerwiec 18, 2003
prof. Jerzy Robert Nowak
|
Mieszkam prawie 27 lat w Australii prowdze wlasny biznes
grudzień 13, 2006
les
|
Niemcy krytykują okładkę "Wprost"
wrzesień 19, 2003
|
Dzień dobry, ja już się boję(!)
grudzień 1, 2005
Marek Olżyński
|
Kryzys finansowy (???????) zjadł połowę zysków wypracowanych dla nas przez fundusze emerytalne w ciągu dziewięciu lat
styczeń 3, 2009
onet.pl , Gazeta Wyborcza
|
Chiny i Rosja jako niespodziewanie pogodzeni sąsiedzi
listopad 16, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Słowa krętacza
kwiecień 28, 2003
eva
|
Runda przegrana przez Izrael
sierpień 15, 2006
Iwo Cypian Poogonowski
|
Wszyscy posłowie przed komisje sejmowe
listopad 12, 2003
slawek
|
Będzie dobrze!
czerwiec 2, 2003
"JM"
|
http://prawo.uni.wroc.pl/~kwasnicki/EkonLit/13809.htm
marzec 29, 2006
|
Co z Brakiem, mężem Picassa?
czerwiec 18, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Dwulicowy Napoleon, Pierwszy Pułk Szwoleżerów etc.
lipiec 21, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Jak oszukać PKB?
czerwiec 17, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
"Polska prosi USA o obronę przed Rosją"
luty 16, 2008
PAP
|
Kretynizm zinstytucjonalizowany w wydaniu WP
czerwiec 15, 2003
Artur Łoboda
|
Każda wojna dla każdej z walczących stron jest sprawiedliwa
i toczy się w słusznej sprawie
marzec 28, 2003
/marek/
|
|
|