ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Czy celem szczepień jest unicestwienie USA? 
“To, czego KPCh pragnie najbardziej, to aby amerykańscy żołnierze zostali zaszczepieni...
Po zaszczepieniu wojsk amerykańskich, mówię wam, szczepienie przeciwko wirusowi KPCh będzie w znacznym stopniu bliska końca”. 
Przedsiębiorstwo holokaust 
Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem 
Planet Lockdown 
Planet Lockdown to film dokumentalny o sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Twórcy filmu rozmawiali z niektórymi z najzdolniejszych i najodważniejszych umysłów na świecie, w tym z epidemiologami, naukowcami, lekarzami, prawnikami, aktywistami, mężem stanu... 
Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe 
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. 
Kanciarze z Wall Street 
Film przedstawia kulisy Wall street . Metody działania , które doprowadziły w ciągu kilku ostatnich lat do wywołania kryzysu finansowego. 
Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? 
 
Szczepionka covid zacznie zabijać w sezonie zimowym 
Lekarze dla prawdy: „W okresie jesienno-zimowym 2021 r. Co najmniej 20-30% zaszczepionych przeciwko COVID umrze z powodu szczepionki,i przypiszą to nowemu szczepowi wirusa. 
Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 
 
Ostatni mit (o polityce sowieckiej) 
 
Starsza kobieta łapie kij, odpycha przerażającego testera COVID  


 
Kompleksowe badania wykazały spójne zmiany patofizjologiczne po szczepieniu szczepionkami anty-COVID-19 
 
Cała prawda o ataku z 11 września 
Jeden z filmów usułujących przedstawić prawdę i ataku z 11 września 2001 roku 
Folksdojcz 
Fantastyczny zespół - poruszający ważne problemy społeczne stworzył bardzo dosadną piosenkę, będącą miksem wywiadu telewizyjnego z śpiewem zespołu. 
Nanotechnologia w szczepionkach 
PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID 
Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? 
Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? 
Lyndon B. Johnson i jego rola w zabójstwie J. F. Kennedy’ego przeprowadzonym w imieniu Izraela 
 
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi 
 
Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków  
 
więcej ->

 
 

"Polska zemsty walczy z Polską nadzieji" według Michnika




Artykuł Adama Michnika pod tytułem „Polowanie na czarownice w Polsce,” ( „The Polish Witch-Hunt,”) ukazał się w piśmie „New York Review of Books,” z datą 28 czerwca, 2007. W artykule tym Michnik dzieli Polskę na „Polskę zemsty,” która walczy z „Polską nadzieji.” Ciekawe jest, że angielską wersję tego artykułu przygotowała do druku żona zanego polakożercy, J. T. Gross’a, Irena Grudzińska Gross. Artykuł ten jest ilustrowany fotografią Bronisława Geremka i Madeleine Albright, która jako sekretarz stanu, walnie przyczyniła się do amerykańskiego bombardowania Belgradu i znana jest z powiedzenia że „po co USA ma tak wielką armię, jeżeli armii tej nie używa?”

Natomiast Geremek, syn rabina, członek partji komunistycznej od 1950 roku, a następnie jakoby dysydent po 1968 roku, jest obecnie posełem w parlamencie europejskim, cieszącym się pełnym poparciem lewicy złożonej z ex-komunistów, lewicowych sjonistów oraz liberałów, zwolenników stworzenia z Unii Europejskiej nowej wersji Związku Sowieckiego. Jeszcze w latach stalinowskiego terroru Jakuba Bermana, Geremek był komunistycznym mężem zaufania do tego stopnia, że piastował ważne funkcje w komunistycznej dyplomacji, jak n.p. jako dyrektor Ośrodka Kultury Polskiej w Paryżu. W kwietniu 2007 Geremek odmówił podpisania zeznania, że nigdy nie był agentem urzędu bezpieczeństwa w czasie rządów komunistycznych.

Fałszywa wersja historii propagowana przez Michnika, przypisuje komunistom w Polsce ważną i niezależną rolę w zawieraniu kompromisu z jakoby niazależnymi przedstawicielami społeczeństwa polskiego, bez objektywnego stwierdzenia istnienia wówczas całkowitej kontroli Moskwy nad komunistycznym aparatem władzy w Polsce, włącznie z fikcją rokowań tak zwanego „Okrągłego Stołu.”

Michnik pisze, że Solidarność opierała się na filozofji pojednania i kompromisu a nie zemsty, między zwalczającymi się siłami politycznymi w Polsce. Michnik popiera zasadę wolnego dostępu do działalności politycznej i gospodarczej elity komunistycznej na równi z ofiarami komunistycznego aparatu terroru, od chwili upadku komunizmu w Polsce. Michnik popierał w wyborach takich komunistów, agentów Moskwy. jak Kwaśniewski i Cimoszewicz.

Trzeba pamiętać, że reformę komunizmu zainicjował Michaił Gorgaczow i propagandowymi agentami tej sowieckiej reformy w Polsce byli między innymi Michnik i Kuroń. Ani Gorbaczow ani polityczna spółka Michnik, Kuroń i ich KOR-owscy opoplecznicy, nie mieli wcale na celu obalenie komunizmu, tylko utrwalenie go za pomocą reformy. Natomiast dziś w Ameryce Michnik fałszywie pozuje na rzecznika wolnej i niepodległej Polski, podczas gdy w rzeczywistości poświęcił działalność swego życia na zniewalaniu Polski przez komunizm za pomocą fałszów i manipulacji. Przykładem jego działalności jest oczernianie bohaterskigo Powstania Warszawskiego pomówieniami o masowe egzekucje Żydów. W USA Michnik stawia znak równości między zbrodniami wojennymi Niemiec i Sowietów a Polską, ofiarą ich zbrodni.

Michnik ubolewa w swoim artykule, że nie wszyscy Polacy zapomnieli o uwłaszczaniu nomenklatury, o nadużyciach prywatyzacji i zbrodniach komunizmu. Ukrywa on. że w takich zbrodniach brała udział jego najbliższa rodzina, rodzice i brat, odpowiedzialny za egzekucje wielu oficerów polski, pośmiertnie rehabilitowanych, a dziś człowiek bezkarnie prosperujący w Szwecji.

Według Michnika, Polską rządzi koalicja stronnictwa „Prawo i Sprawiedliwość,” po-solidarnościowych „rewanżystów,” prowincjonalni „post-komunistyczni” członkowie Samoobrony, oraz spadkobiercy „przedwojennych szowinistów i ksenofobów z anty-semickiej” Ligi Polskich Rodzin. Koalicja ta, według Michnika, jest popierana przez Radio Maryja, które on okraśla jako „radio katolickie i nacjonalistyczne, oraz grupę medialną fundamentalistów klerykalnych i nacionalistów, popierających skrajnie nacjonalistyczny program polityczny.”

Szafowanie przez Michnika oskarżaniami, a zwłaszca o fundamentalizm w Polsce, w artykule przeznaczonym dla czytelnika amerykańskiego, jest chwytem bardzo perfidnym. Niestety w USA jedna trzecia wyborców, to właśnie fundamentalisci protestanccy, którzy dają się manipulować neokonserwatystom, budowniczym globalnego imperium USA oraz hegemonii Izraela od Nilu do Eufratu. Ideologję neokonserwatyzmu stworzyli trockiści nowojorscy nawróceni na skrajny sjonizm, którzy wyzyskują fundamentalistów i ich przekonanie, że żyjemy w okresie Apokalipsy i że warunkiem koniecznym do powrotu Chrystusa na ziemię, jest zwycięstwo Żydów na Arabami.

Michnik oskarża rząd polski o jakoby nadużywanie zachowaczych wypowiedzi prezydenta Bush’a a jednocześnie stosowanie politycznych metod Wladimira Putina. Według Michnika styl rządu polskiego i rosyskiego jest bardzo podobny. Michnik występuje na łamach „The New York Review” niby jako obrońca liberalizmu w Polsce i fałszywie traktuje on upadek komunizmu, jako zasługę polskich komunistów nawróconych na patriotyzm.

W kwietniu 2006 Michnik miał wykład w Raleigh, w Północnej Karolinie, w którym to wykładzie mówił on o tym, że według niego jednakowe zbrodnie wojenne były popełniane przez Niemcy, Polskę i Rosję. Wśród zbrodni wojennych, według Michnika, pogrom kielecki jest największą zbrodnią w historii Polski. Naturalnie o fakcie zainscenizowania obok pogromu kieleckiego, kilkunastu pogromów powojennych przez NKWD we szystkich krajach satelickich w latach 1945-47, Michnik wogóle nie wspomina. Pomija on motywy sowieckiej strategii związanej z tymi pogromami, których celem było zaludnianie Palestyny przez Żydów-uciekinierów. Dzięki tym aktom terroru napędzono setki tysięcy uciekinierów żydowskich do Palestyny.

Michnik pisze w swoim artykule, że obecnie dwie Polski walczą ze sobą. „Polska podejrzliwości, strachu i zemsty” walczy według niego przeciwko „Polsce nadzieji, odwagi i dialogu.” Kłamstwa Michnika nadal są pełne perfidji, pisane na korzyść obcych interesów roszczeniowych przeciwko Polsce. Treść jego wypowiedzi jest jak zawsze pełna nienawiści do Polski i Polaków, nienawiści ukrywanej za pomocą pozowania przez niego jakoby był on polskim patriotą, podobnie jak czyni to Jan Tomasz Gross.

www.pogonowski.com
29 czerwiec 2007

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Kolowrotek
październik 30, 2007
Sloneczny Zegar
Aby Kwaśniewską stać było na charytatywność, przy współudziale jej męża umierają ludzie
listopad 30, 2003
http://www.se.pl
Zamyślenie
listopad 30, 2002
Artur Łoboda
Polscy patrioci a polakożerca
kwiecień 26, 2003
przesłała Elżbieta
The Festival of jewish "Mono Culture" in Lebanon
sierpień 4, 2006
Marek Głogoczowski
"Polska agresja" i "modelowanie od nowa" Bliskiego Wschodu
listopad 4, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
PRL-BIS wprowadził zapis do Konstytucji RP zezwalający na zadłuzanie kraju do poziomu 3/5 wartości PKB
styczeń 15, 2006
AdamP
Naturszczycy wracają
lipiec 13, 2006
Stanisław Michalkiewicz
ROZWAŻANIA "MIĘDZY LATAMI".
styczeń 4, 2007
tezlav von roya
Koniec państwa czy państwa w państwie?
grudzień 17, 2006
Remigiusz Okraska
Jesteśmy za..., ale nie przeciw
maj 24, 2007
przysłał Andrzej Kondracki
Długa czerwona linia - 2
styczeń 20, 2003
Artur Łoboda
Polska w stanie totalnej histerii
czerwiec 25, 2007
wasylzly
Policyjne gwałty
maj 28, 2007
MirNal
Ktoś o nazwisku Wałęsa
maj 3, 2005
Jesteśmy niegospodarnym narodem!
listopad 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Te same błędy
sierpień 6, 2003
Karol Wojciechowski
Lekarz na trzech etatach, a chory biega i płaci...
marzec 10, 2006
Adam Sandauer
Odwrócić historię do góry nogami
lipiec 26, 2008
PAP
Polska widziana przez pryzmat prowincjonalnego miasteczka...
sierpień 7, 2008
jobstalker
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media