ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

"Żydów" fobie 
14 grudzień 2015      Artur Łoboda
Dwa zmarnowane lata 
25 październik 2017     
Co się nosi teraz w Warszawie? - Żydów się nosi!  
29 styczeń 2019      Alina
Zakłamana historia II RP 
5 czerwiec 2012      Artur Łoboda
Na co było stać Rząd Tuska 
23 październik 2014      Artur Łoboda
Rząd i media okłamują opinię publiczną na temat pandemii COVID 
14 luty 2021     
Przestępcy finansowi z PiS 
2 grudzień 2019     
Zmierzch Naszych czasów 
30 październik 2020     
*** 
15 marzec 2017      Jolanta Michna
Roszczenie odszkodowawcze za lockdown 
31 październik 2020     
Wiersz poświęcony noblistce... 
25 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Przygotowania propagandowe do KONFLIKTU PRZYGRANICZNEGO? 
24 luty 2010      tłumacz
Prokuratura podjęła decyzję. Nie będzie ponownej ekshumacji ofiar w Jedwabnem 
18 marzec 2019     
Boje sie 
28 kwiecień 2010      Goska
Zawiadomienie o prawdopodobnym dokonaniu morderstwa na Januszu Sanockim 
14 grudzień 2020     
Baza danych CDC V-safe nie przyjmuje już nowych raportów o urazach spowodowanych szczepionką przeciwko Covid-19… dogodny moment w miarę pojawiania się nowych szczepionek 
9 wrzesień 2023     
Pamięci poety i wszystkich flachach wypitych 
17 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Maska 
29 kwiecień 2020      Jolanta Michna
„Nie ma żadnego kryzysu klimatycznego” – prawie 2000 naukowców kwestionuje alarmizm 
30 czerwiec 2025     
Jak izraelskie aplikacje szpiegowskie po cichu finansują ludobójstwo, jednocześnie infiltrując Twoje urządzenie 
7 lipiec 2025     

 
 

Oczami niewolnika


 
"Czegóż płaczesz? - staremu mówił czyżyk młody -
Masz teraz lepsze w klatce niż w polu wygody".
"Tyś w niej zrodzony - rzekł stary - przeto ci wybaczę;
Jam był wolny, dziś w klatce - i dlatego płaczę".

Ignacy Krasicki - PTASZKI W KLATCE

Do napisania obecnego tekstu sprowokowała mnie wypowiedź osobnika kompletnie zdegenerowanego, który "Takie widzi świata koło, Jakie tępymi zakreśla oczy".
A konkretnie: przedkłada krótkoterminowe własne profity - nad przyszłość swoich dzieci i wnuków.
Posługuje się przy tym oderwaną od konkretów demagogią.
Na mój tekst "Europa dwóch prędkości"
http://zaprasza.net/a.php?article_id=34302, napisał taki komentarz:

Witam,
Należę do pokolenia, które kończyło edukacje za rządów Mazowieckiego. Sądzę, że pisze pan głupoty i straszy wszystkich UE. Pracuję w wielkiej korporacji, która pierwotnie była przedsiębiorstwem państwowym następnie została sprzedana dla firmy niemieckiej, teraz zarząd jest wielonarodościowym. Liczy się wiedza i kompetencje. Zaczynałem pracę w tej firmie kiedy była polska. Moje pensje w tych czasach były głodowe. Była złe zarządzana, warunki pracy okropne, brak dostępu do nowych technologii. Jak to zwykle w państwowej firmie liczyły się znajomości. Wolę pracować w "niemieckiej" firmie niż być "dojony" przez rodaka. Dodam, że firma jest jednym z najlepszych pracodawców w województwie.
Przy całej patologii przy prywatyzacji chciałbym by Balcerowicz wrócił i dokończył procesy prywatyzacji. Czas skończyć z socjalizmem. Należy zlikwidować, sprywatyzować cały przemysł. Przedsiębiorstwa państwowe zapewniają tylko władzę i wpływy politykom. Politycy robią tylko to, co może podnieść notowania partii. Dlaczego nie zamknie się nierentownych kopalń, bo taka decyzja położyła by każdą partię w następnych wyborach. Aktualny rząd uważany jest za prawicowy, a jak uważam, że jest skrajnie lewicowy. Straszy się nas gospodarką niemiecką, francuską. Kto odrobine zna się na ekonomii wie, że kapitał nie zna granic. Mam być dumy z tego, że pracuję w polskie firmie i zarabiam grosze? Na tym polega patriotyzm? Łatwo jest znaleźć wspólnego wroga, na którego będzie można zrzucić odpowiedzialność za własne niepowodzenia.



Osobnik podpisany "Szymon" dowiódł swoją wypowiedzią, że nie ma zielonego pojęcia o ekonomii. I z pewnością nie wysilił się - by zrozumieć otaczający świat.
O tym bandycie - Balcerowiczu wie tylko tyle ile podawała liberalna propaganda. A nie wysilił się - by poznać prawdę o jego działaniach.
To właśnie tacy - jak Balcerowicz okradali Polaków - każąc Nam pracować za grosze!
To tacy - jak Balcerowicz - komunistyczni aparatczycy, niszczyli gospodarkę polską.

Zadam temu Szymonowi tylko jedno pytanie: niech wskaże chociaż jedną inwestycję dokonaną przez Balcerowicza?

Przerażające jest, że ćwierć wieku po działaniach największego niszczyciela polskiej gospodarki - są jeszcze ludzie - którzy powtarzają kłamliwą, liberalną propagandę.
Ale i dzisiaj w Rosji są psychopaci - którzy wielbią Stalina - jako "zbawcę Rosji".

Musimy być świadomi, że wokół nas żyje ogrom psychopatów - których zamieniono w niewolników. A najgorsi są ci - którzy chętnie pełnią funkcję kapo obozowego.


W Drugiej RP najsilniejszą częścią gospodarki - była właśnie gospodarka państwowa.
W firmach państwowych zarabiano znacznie więcej - niż w prywatnych.
Do dzisiaj znaczna część gospodarki francuskiej jest znacjonalizowana. I dzięki temu święci sukcesy gospodarcze.

Nic bowiem nie zastąpi kultury osobistej - kadry zarządzającej.
Hołota rządziła polską gospodarką po 1945 roku.
Hołota rządziła gospodarką polską w Trzeciej RP.
Pisowska hołota zarządza polską gospodarką dzisiaj.
26 czerwiec 2017

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Sila Talmudzkiej socjotechniki, i nawet antylopie wmowia ze hiena to najlepszy jej przyjaciel...

2017-06-26
TellTheTruth

  

Archiwum

Edukacja "rozwolniona" (liberalna) dla potrzeb społeczeństwa o „dwóch szybkościach”
listopad 7, 2005
Marek Głogoczowski
Jest śledztwo w sprawie NFI Jupiter
sierpień 20, 2002
PAP
Faszyzm nie przejdzie w balecie
styczeń 17, 2007
Jan Bałdyn
Naturszczycy wracają
lipiec 13, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Oświadczenie Primum Non Nocere - o protestach Służby Zdrowia i ustawie 203
luty 16, 2005
dr Adam Sandauer - przewodniczący Stowarzyszenia
Co zmieni Traktat UE
wrzesień 8, 2007
Goska
Oświadczenie Unii Polityki Realnej w sprawie Partii Wolności p. Jerzego Haidera
październik 26, 2008
http://www.asme.pl/serwis/arch/9-2000.html
Gdy rozum śpi budzi się Ziemkiewicz
wrzesień 24, 2003
Reklama - burżuazyjna czy solidarnościowa?
listopad 28, 2004
Mirosław Naleziński
Cyrk w cyrku
wrzesień 17, 2004
Fundamentalisci Protestanccy i Walczący Izrael
lipiec 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Za Putinu!
styczeń 9, 2008
MAREK BARAŃSKI
Zagrożenie Polskich Parafii w Ameryce
grudzień 21, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Sępy na grobie Miłosza
sierpień 30, 2004
POLSKA według PiS, czy według PO
marzec 10, 2007
Dariusz Kosiur
Równi i równiejsi w rolnictwie
lipiec 2, 2002
PAP
Topless
luty 3, 2009
PAP
Ekonomiczny apartheid
styczeń 16, 2003
© Die Welt 28.11.2002
Dlaczego 2+2=4
czerwiec 24, 2008
Artur Łoboda
Każda wojna dla każdej z walczących stron jest sprawiedliwa i toczy się w słusznej sprawie
marzec 28, 2003
/marek/
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media