|
Nie będzie śledztwa w sprawie lądowania w Gruzji?
|
|
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/pilot-prezydenta-mial-racje_81437.html
Pilot prezydenta miał rację
Nie będzie śledztwa w sprawie pilota, który odmówił Lechowi Kaczyński lądowania w stolicy Gruzji. Pilot nie chciał lądować w Tiblisi, bo obawiał się o bezpieczeństwo pasażerów, a to nie jest przestępstwem.
Do całej sytuacji doszło w sierpniu podczas konfliktu zbrojnego Gruzji z Rosją. Prezydent Kaczyński i pięciu innych przywódców państw nadbałtyckich lecieli polskim rządowym samolotem do Tiblisi. Pilot odmówił wówczas lądowania w stolicy Gruzji – ze względów bezpieczeństwa.
Prokuratura nie zajmie się tą sprawą, ponieważ „nie dopatrzyła się w zachowaniu pilota jakiegokolwiek znamion przestępstwa”.
Możliwość popełnienia przestępstwa widział natomiast poseł PiS Karol Karski, który po incydencie doniósł na pilota do prokuratury. Chciał, by śledczy sprawdzili, czy kapitan Tupolewa mógł odmówić wykonania rozkazu.
Natomiast gówniarze z polskiej prokuratury zaniedbali sprawdzenia czy wydanie rozkazu lądowania przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie było przestępstwem.
Czyżby sprawa wyjaśnienia tego zbrodniczego rozkazu LK miała być rozstrzygnięta dopiero po odebraniu polskim prokuratorom immunitetów, ostatnich w Europie a i Afryce nielicznych...
Przy rozstrzyganiu o zbrodniczym chrakterze rozkazu lądowania należy uwzględnić okoliczności łagodzące. Nie tylko poseł Janusz Palikot zwracał uwagę na niepoczytalność upośledzonego karła. Oto wystąpienie LK w Gruzji z tego okresu:
http://www.youtube.com/watch?v=ZAI7Yym9dvY
Fragment o łamaniu charakterów przez imperium sowieckie w tym wystapieniu odnosi się chyba do pracy doktorskiej LK...
http://www.spieprzajdziadu.com/muzeum/index.php?title=Doktorat
|
|
15 sierpień 2010
|
|
tłumacz
|
|
|
|
Czy neokonserwatyzm jest... konserwatyzmem? [głos w ankiecie „Frondy”]
Remigiusz Okraska
styczeń 30, 2007
Remigiusz Okraska
|
"Wesołość z tego powodu ogarnia mnie pusta, gdy sobie pomyślę, że oszust, oszukał, oszusta"
luty 8, 2003
Michnik/PAP
|
Manipulacja polityką
czerwiec 9, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
|
Analiza Rządu Bush’a Przez C.I.A.
sierpień 24, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czy 1 000 000 zł to dużo?
kwiecień 30, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Idą Święta
grudzień 21, 2003
Andrzej Kumor
|
4 Rzeczpospolita w natarciu
grudzień 21, 2005
interia.pl
|
The Babylonian Brotherhood
sierpień 1, 2007
enki
|
Przygotowac sie do referendum
maj 27, 2003
Zenon Baranowski
|
Petycja namaszczona talmudem
sierpień 25, 2006
bibula.com/xah
|
Nowe barbarzynstwo
kwiecień 14, 2003
przesłała Elżbieta
|
POLSKA - UNIA 2
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
|
Polska sie rozwija, tylko nie wiem dlaczego
ucikaja z niej nawet bezdomni i to w towarzystwie duszpasterza?
październik 31, 2006
Patriota
|
Tylko 21 postępowań karnych wobec polskich maklerów
styczeń 13, 2003
PAP
|
Giertych: czy ktoś w MSZ zna angielski?
sierpień 26, 2002
PAP
|
Pomiędzynarodówka agresywnego durnia i nadętego półgłówka
lipiec 22, 2005
Artur Łoboda
|
Zdradzeni
wrzesień 10, 2007
..
|
POLSKA - UNIA 20
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
|
"Solidarność" - Krystalizacja ruchu społecznego po wielkiej rewolcie
czerwiec 2, 2002
Andrzej Friszke
|
PO ma dwa już razy więcej zwolenników, niż PiS
styczeń 11, 2008
PAP
|
|
|