ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

List do Warszawiaków 
14 lipiec 2013      Artur Łoboda
„Lobby izraelskie”: fakty i mity 
21 listopad 2023     
Stany Zjednoczone pod żydowską okupacją 
6 styczeń 2020     
Odwracanie naszej uwagi - za pośrednictwem wiary 
18 luty 2015      Artur Łoboda
Zanim zaczniecie palić czarownice 
12 listopad 2015      Artur Łoboda
Źródło buty i arogancji 
25 luty 2016      Artur Łoboda
Co łączy Merczyńskiego z Sierakowskim, Klatą i Baumanem? 
3 lipiec 2014      Artur Łoboda
131 
20 kwiecień 2020      Artur Łoboda
Wedle prawdy i honoru 
16 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Korupcja w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego - taka sama jak w innych ministerstwach 
25 październik 2012      Artur Łoboda
Lasy Państwowe uratowane przed szkodliwymi zmianami w konstytucji 
18 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Stalinowskie sądy w natarciu 
20 styczeń 2018      Artur Łoboda
Kiedyś stalinowcy. Dziś ich dzieci i wnuki.  
5 lipiec 2015      Artur Łoboda
Morawiecki niczym ZOMO 
8 październik 2020     
Korzyść z wyjścia Anglii... 
30 styczeń 2020     
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa 17.06.2011 
2 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Pora skończyć z wszelką władzą! 
15 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Tacy lekarze sa dzisiaj wszedzie 
26 październik 2010      Goska
Ostatnie podrygi A. Borys + relacja p. Heleny Bohdan z Iwieńca 
26 styczeń 2010      A.Śmiech + H. Bohdan, dodał MG
Platformowa wojna przeciwko Polakom 
3 październik 2014      Artur Łoboda

 
 

O co chodzi w Kopenhadze?

Mamy rok 2009 a poziom świadomości społecznej niewiele wyrasta ponad średniowiecze.
Z jednej strony panują medialne zabobony a z drugiej dążenie społeczne do nieweryfikowanej wiary w jakieś aksjomaty.
Pisałem nieraz, że podstawowym systemem relacji społeczno-politycznych jest feudalizm.
Chwilowe rewolty - nazywane demokratycznymi są tylko przejściem z jednej formy feudalizmu - w drugą.
Feudalizm jest bowiem (wedle teorii Karola Marxa) formą wyzysku jednej klasy nad drugą. Teoretycznie - w demokracji nie ma tego wyzysku.
Proszę się zastanowić - czy istnieje choć jedno państwo, gdzie nikt nikogo, nie wyzyskuje.

Współcześni agresorzy tworzą cały system narzędzi podboju.
Pierwszym z nich - jest podbój medialny umysłów ludzkich.
Stworzono całą masę "oprzyrządowania" - również słownego - do prowadzenia walki przeciwko swobodom obywatelskim - a więc przeciw rzeczywistej "władzy ludu" - zwanej w Grece jako "demokracja".

Uzależnienie finansowe i terror narzędzi ekonomicznych są dziś takimi samymi elementami totalitaryzmu państwowego - jak kiedyś były obozy koncentracyjne, gułagi .... a aparat fiskalny pełni dziś podobną funkcję - jak kiedyś kapo w obozie - czy strażnik w gułagu.
Dziś nie zsyła się ludzi na Syberię - czy do Oświęcimia...... dziś nasyła się na nich tzw. kontrolę skarbową.
Dając "kontroli skarbowej" całą masę narzędzi represji stworzono system obciążeń fiskalnych - które z czasem stały się kanonem sprawowania władzy.

Kto dziś pamięta: dlaczego benzyna jest obciążona tak wysokim podatkiem?
Dziś nikt nie zastanawia się - dlaczego zamiast 2 złote - paliwo kosztuje dwa razy więcej.
A wprowadzenie tak zwanej akcyzy na paliwo dokonane zostało przez Jerzego Buzka i jego ministra Leszka Balcerowicza.
W ciągu kilku miesięcy paliwo podrożało o 100 procent.
Kto dziś potrafi odwrócić tamto złodziejstwo?
Nikt - bo przestępstwo gospodarcze wykonane zostało na polecenie Unii Europejskiej.

Dotychczasowe systemy obciążeń fiskalnych nie satysfakcjonują nienasyconego tworu określonego jako współczesna biurokracja neofeudalna.
Szukają więc kolejnych źródeł do obciążenia - a w ten sposób - dalszego zniewolenia - społeczeństw.
Idea ochrony środowiska okazała się bardzo atrakcyjnym chwytem.
Można w dowolnej skali okradać społeczeństwa - pod byle pretekstem - zaciskając pętlę zniewolenia.

Skorzystano więc ze sprawdzonych - historycznych wzorców - które opiszę poniżej:.
Partia Bolszewicka - dla zniszczenia swoich przeciwników wykorzystywała naiwność młodzieży. I właśnie młodzież była "elitą rewolucji".
Czym zakończyła się rewolucja bolszewicka - ile milionów ludzi ma na swoim sumieniu ....?
Adolf Hitler również odwołał się do młodzieży. Młodzieżowe bojówki SA były jego siłą napędową - która pomogła mu zdobyć władzę.
Bez cynicznego wykorzystania młodzieży, niemożliwa byłaby do zrealizowania tak zwana "Rewolucja Kulturalna" w Chinach.
Pochłonęła wiele milionów istnień ludzkich. Mao Tse Tung - cynicznie wykorzystał młodzieńczy idealizm - z jednej strony .... i szczeniacką arogancję młodzieży - jako najważniejszy instrument sprawowania władzy.
Podobnie było z mordami dokonywanymi przez młodzież - w imię "rewolucji czerwonych khmerów". Zamordowano w Kambodży co najmniej 1,5 miliona ludzi.
Z naszego podwórka warto zauważyć że "awangardą" stalinizmu w Polsce - była młodzież.
I dokładnie tak samo - 40 lat później - pod przewodnictwem pogrobowca stalinizmu w Polsce - Adama Michnika - dokonano "rewolucji pampersów" - niszcząc Polskę i polską gospodarkę.

Powracając jednak do Kopenhagi warto zauważyć że wynajęto specjalne bojówki młodzieży do wzniecenia rozróby - która jakoby ma służyć ochronie środowiska.
Tylko wyjątkowo naiwni ludzie mogą w to uwierzyć.
Tam toczy się spektakl - służący wzmocnieniu terroryzmu ekologicznego.
Działalność tak zwanych organizacji ekologicznych - bardzo przypomina gangsterów- którzy zbierają haracze od zastraszonych ludzi.
Te niby-ekologiczne organizacje chcą również zastraszyć społeczeństwa.

Oglądnąłem dziś program telewizyjny - w którym głupia - aczkolwiek agresywna - ekologiczna aktywistka - straciła panowanie nad sobą - gdy zaproszony - a kompetentny naukowiec udowodnił, że cały ten szum medialny o zmianach klimatycznych wywołanych przez przemysł - jest jednym wielkim oszustwem.

Wiele lat temu zauważyłem że zmienia się oś ziemi. I tym tłumaczyłem topnienie lodowca.
Dziś dowiedziałem się że są naukowcy - którzy dokładnie to samo twierdzą od wielu lat.
Dwutlenek węgla jest cięższy od powietrza. Nie ma więc mowy - by stał się tzw. "gazem cieplarnianym". Jego nadmiar można zutylizować przez dosadzanie drzew i upraw - co przełoży się na kolejne zapasy energetyczne Ziemi - na której pozostanie więcej energii z promieniowania słonecznego.
To proste - jak budowa cepa, Ale nie dla wszystkich.

Dla podsumowania tematu awantur w Kopenhadze powiem tak:
Uaktywniło się tam lobby - które znalazło potężne źródło dochodów w dyktowaniu - w skali globalnej - o o spalaniu energii.
Cynicznie wykorzystano młodych idiotów, oraz wynajęto specjalne bojówki - dla wymuszenia politycznych decyzji - służących globalnym - ekologicznym hochsztaplerom.
Żałosne jest to, że po tragicznych doświadczeniach wieku XX są tacy - którzy dają się nabierać na bojówkarskie metody działania i wierzą że tak ktoś protestuje dla dobra Świata. .  
13 grudzień 2009

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Recenzja dokonana przez czas Kazimierz Z. Poznański: SUKCES REFORMATORÓW - PORAŻKA REFORM
grudzień 18, 2002
Kazimierz Poznański
Przepraszamy za usterki
listopad 17, 2005
zaprasza.net
Zmiany w Wydziale Promocji i Turystyki UMK
maj 21, 2004
www.krakow.pl
Mowić łagodnie ale Grozić maczugą?
marzec 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Walka o politykę Stanów Zjednoczonych
grudzień 12, 2006
Biuletyn Informacyjny Instytutu Schillera
Szkoło kochana mamy cię dość od rana.
marzec 10, 2009
Bogusław
tłumaczenia
styczeń 21, 2006
Zbigniew Dmochwski
Destabilizacja Pakistanu utrudnia pacyfikację Afganistanu
styczeń 3, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Skutki prywatyzacji służb wojskowych i tajnych
sierpień 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Te same błędy
sierpień 6, 2003
Karol Wojciechowski
Fotografowanie na granicy
październik 1, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Jestem swinia,ale tego nie dostrzegam u siebie!
grudzień 21, 2006
kibic ale nie Urban
Bracia w " wierze " w UE
kwiecień 17, 2003
przesłała Elżbieta
Karuzela Szmaciaków
wrzesień 26, 2003
Apel do Narodu Polskiego
maj 13, 2003
przesłała Elżbieta
Patrole Egzekucyjne Szkolone przez USA?
grudzień 3, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
We?my piły we własne ręce
grudzień 11, 2005
Mirosław Naleziński
Matka Boska z Montichiari
grudzień 7, 2007
.
Miejcie nadzieję
marzec 14, 2009
Adam Asnyk
Bieda
styczeń 31, 2005
ala
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media