ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków  
 
Dr Mike Yeadon rozmawia z dr Reinerem Fuellmichem o kłamstwach dotyczących COVID  
„Nie bój się wirusa. To nie jest tak niebezpieczne, jak ci wmówiono.

„Bójcie się swoich Rządów - lub organów, które panują ponad tymi Rządami”. 
The Corbett Report 
Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a  
Papież błogosławi strażników de Rotschild  
To nie jest pomysł Dana Browna na nową powieść, ale wydarzenie, które umknęło uwadze mediów w Polsce, a oznacza wsparcie Watykanu dla potężnych postaci świata finansów i przemysłu, deklarujących działania na rzecz przemiany systemu gospodarczego współczesnego świata.  
Ludobójstwo covid 
Wywiad z CLAIRE EDWARDS  
Czy to broń mikrofalowa spowodowała poważne oparzenia i obrażenia protestujących w Canberze w Australii? 
 
Ostatni mit (o polityce sowieckiej) 
 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej.  
Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” 
Klimat i trop finansowy 
To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. 
Obecna powódź w Hiszpanii to skutek działań lewaków z Unii Europejskiej 
W 1957 roku w dorzeczu rzeki Turia przepływającej przez miasto Walencja w Hiszpanii i która spowodowała co najmniej 81 ofiar śmiertelnych.
Ówczesne władze Hiszpanii zbudowały system zapór, które miały chronić miasta hiszpańskie.
Za pieniądze z UE lewacy wyburzyli wiele z tych obiektów, bo były "nieekologiczne".
 
Ubezpieczenie od szczepień na kowida 
Tak Ministerstwo Finansów wycenia szkody w zdrowiu - wynikłe z eksperymentalnego szczepienia przeciwko nieistniejącemu kowidowi. 
Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! 
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
 
NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
Deklaracja Wielkiej Barrington  
Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. 
WHO: Poprzez zdrowie publiczne do globalnej dyktatury 
Traktat WHO oraz poprawki do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych to bezpośredni atak globalistów na demokratyczne, suwerenne narody świata (chociaż już wiemy, że tak naprawdę ani one „demokratyczne”, ani „suwerenne”) w celu ustanowienia sanitarnej dyktatury WHO pod pretekstem walki z niekończącymi się pandemiami (a według nowej, zmienionej niedawno przez WHO definicji „pandemii”, pandemią może być dosłownie wszystko - może być „pandemia otyłości”, „pandemia depresji”, „pandemia kataru”, "pandemia alergii", itd.) 
Hiszpański rząd przyznał się do powietrznego spryskiwania całej ludności chemikaliami 
Podczas strategicznie zaplanowanego „stanu wyjątkowego” covid-19, Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) upoważniła hiszpański rząd do rozpylania z nieba śmiertelnych smug chemicznych . 16 kwietnia 2020 r. hiszpański rząd po cichu przyznał, że upoważnił wojsko do rozpylania biocydów na całą populację.  
Wojsko izraelskie zabija Żydów, by odpowiedzialnością obarczyć Hamas 
Na angielskojęzycznej, izraelskiej stronie ynetnews.com, pojawił się film nakręcony w podczerwieni przez jeden z izraelskich helikopterów typu Apache podczas ataku Hamasu na Izrael 7.10.2023 r. 
Konferencja prasowa w sprawie listu EMA 21.11.2023r 
"Omijając i ignorując kilka przepisów, Komisja Europejska świadomie wprowadziła na rynek potencjalnie śmiertelne zastrzyki. Potwierdziło się, że skutki uboczne zależą od partii szczepionki, podobnie zanieczyszczenie DNA". Konferencja prasowa UE/FvD 21 listopada 2023 r. 
"Służę ludziom, nie instytucjom" 
Główny komisarz policji w Dortmund w przemówieniu do narodu niemieckiego…
I do POLICJI !!

 
więcej ->

 
 

Globalizacja a bezrobocie


Bezrobocie pozostaje największym problemem społeczno-gospodarczym w Polsce. Nie będziemy kolejny raz zastanawiać się nad jego poziomem ani przyczynami, lecz nad czynnikami, które w przyszłości będą miały największe znaczenie dla rynku pracy.

Problem jest bardzo skomplikowany, zwłaszcza jeżeli we?miemy pod uwagę zjawisko globalizacji gospodarki światowej. Zjawisko to doprowadziło do sytuacji, w której cały świat jest traktowany jak jedna wioska. Wydarzenia z jednego miejsca wpływają na inne.

Rynek pracy nie pozostaje obojętny na te zjawiska i będzie kształtowany przez różne czynniki, które akurat nie mają korzeni w Polsce, czy w Europie, ale na całym świecie. Światowy rynek pracy będzie uzależniony od trzech podstawowych zjawisk: stylu zarządzania przedsiębiorstwem o zasięgu globalnym, rozwoju technologicznego oraz od sytuacji w emerging markets. Po pierwsze, przede wszystkim styl zarządzania przedsiębiorstw (szczególnie tych o zasięgu międzynarodowym) będzie dyktować trendy na rynku pracy. Menedżerowie kierują firmami w taki sposób, aby zwiększyć zyski. Można to zrobić przede wszystkim dzięki tańszej produkcji. Tania wytwórczość najczęściej odbywa się poprzez zmniejszenie kosztów pracy, czyli poprzez obniżenie zarobków lub zmiana miejsca produkcji, czyli przeniesienie jej np. do Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. Wynika z tego, że Europejczycy i osoby z Ameryki Północnej muszą być szczególnie przygotowani na wzrost konkurencji na rynku pracy. Po drugie, postęp techniczny powoduje, że coraz większe jest wykorzystanie komputerów, zwłaszcza w szeroko pojętych usługach.

Ściśle wiąże się z tym tzw. outsourcing – czyli przekazywanie na zewnątrz tych czynności, które nie są podstawowe dla działalności firm i nie muszą być wykonywane na miejscu. Okazuje się, że tańsze jest przekazywanie pewnych działań do tych krajów, gdzie zarobki są niskie, ale pracownicy potrafią doskonale obsługiwać komputery, czyli do krajów Europy Wschodniej, Indii, Chin lub Afryki. Sytuacja w krajach zaliczanych do emerging markets jest trzecim czynnikiem, który będzie kształtować sytuację na rynku pracy na świecie.

Produkują taniej, są wykształceni i stanowią najbardziej obiecujący rynek dla różnych towarów. Produkcja jest celowo przenoszona do tych krajów, aby końcowy artykuł był tańszy w porównaniu, gdyby produkowany był w Europie lub USA.

W związku z powyższym, sytuacja na rynku pracy będzie bardzo trudna. W Europie dodatkowo pogarsza się sytuacja demograficzna. Będzie to powodować poważne problemy związane ze zrównoważeniem budżetów centralnych, ponieważ będzie coraz więcej starszych ludzi wykorzystujących system emerytalny na bazie „pay-as-you-go” Konieczna w tym momencie staje się potrzeba zreformowania systemu finansowania emerytur oraz znalezienie sposobów na zmniejszenia bezrobocia za pomocą potencjału tkwiącego w krajowych zasobach. Niestety, przyszłość nie wygląda ciekawie, ponieważ większość podmiotów gospodarczych w Polsce będzie raczej liczyć na dotacje z UE niż wzmocnienie własnego potencjału.

Dr Richard Mbewe
Główny Ekonomista
Warszawska Grupa Inwestycyjna S.A.

3 październik 2004

 

  

Archiwum

Czy Irakijczycy zjednoczą się przeciwko USA?
styczeń 19, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Andersen
sierpień 30, 2002
11 Listopada – spotkanie patriotyczne przed Pomnikiem Ofiar Stalinizmu we Wrocławiu
listopad 10, 2004
Putin w Teheranie w 67 rocznicę wizyty Stalina
październik 17, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
styczeń 1, 2008
Wojenne Straty Ludności Iraku
marzec 22, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Matka - nadzieja
październik 25, 2004
Zbigniew Skowroński
Czeczeńscy separatyści oskarżają FSB o prowokację
wrzesień 6, 2004
PAP
Tak działają przestępcy, którzy zniszczyli naszą Ojczyznę
kwiecień 17, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl/
Urzędniczyny i ich czyny
listopad 19, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Raport ONZ: Ponad połowa bogactwa całego świata jest w rękach zaledwie 2% populacji
grudzień 8, 2006
bibula
LIST OTWARTY do Posłów Samoobrony i LPR
maj 12, 2007
katolik Dariusz Kosiur
Kielce and fear
czerwiec 28, 2006
Norman G. Finkelstein
Uwaga ogólna
grudzień 7, 2006
o
Typy kobiet - wersja dla informatyków
Rozmawiałem z Małgorzatą Majewską
wrzesień 19, 2006
Artur Łoboda
Napisz Millerowi co myslisz!!
Akcja mailingowa!

luty 28, 2003
Jubilatka a imaż przyjaznej firmy
listopad 14, 2004
Mirosław Naleziński
Działoszyce w Telewizji Amerykańskiej
maj 3, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Obraz mówi wszystko
sierpień 15, 2004
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media