ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec 
 
Czy Policjanci będą zwracać za bezprawne mandaty? 
Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję.  
Iwo Cyprian Pogonowski 
Notka wikipedii dotycząca osoby prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego 
Ostatni mit (o polityce sowieckiej) 
 
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
Egzekucja nad dr.Ratkowską wstrzymana 
Patologia w środowisku medycznym 
Wykład Ernsta Wolffa na temat obecnego kryzysu 
 
Naczelna Izba lekarska współpracuje z duchami zmarłych lekarzy  
Bezczelność kowidowców przekroczyła wszelkie granice. Powołują się na autorytet zmarłych lekarzy, by ścigać uczciwych lekarzy.  
Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową 
Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. 
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
Cała prawda o ataku z 11 września 
Jeden z filmów usułujących przedstawić prawdę i ataku z 11 września 2001 roku 
Obecna powódź w Hiszpanii to skutek działań lewaków z Unii Europejskiej 
W 1957 roku w dorzeczu rzeki Turia przepływającej przez miasto Walencja w Hiszpanii i która spowodowała co najmniej 81 ofiar śmiertelnych.
Ówczesne władze Hiszpanii zbudowały system zapór, które miały chronić miasta hiszpańskie.
Za pieniądze z UE lewacy wyburzyli wiele z tych obiektów, bo były "nieekologiczne".
 
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Rothschildów apetyt na Chiny 
 
Orwell 2025 w USA 
Nielegalni imigranci są z pewnością problemem w USA.
Jednak atak opancerzonych jednostek Policji na samotne kobiety z dziećmi i wysadzanie domów legalnych imigrantów tylko dlatego, że tak się podoba psychopatom z Policji świadczy o tym, że USA upodobniło się w działaniach wobec własnych obywateli - do postępowania Izraela wobec Palestyńczyków.
 
Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? 
 
Zawłaszczenie majątku przez bankierów poprzez rewolucje społeczne 
Co łączy rewolucję październikową, upadek muru berlińskiego, rozpad bloku wschodniego i dzisiejszą wojnę klimatyczną?



 
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
więcej ->

 
 

Kartki z historii USA i Polski

Komu zależy na tym, żebyśmy nie znali prawdziwej historii własnych państw i świata? Czyż nie są to ci sami ludzie, którzy opanowali systemy finansowe, polityczne, oświatę i media państw Zachodu?

Przyczynek do obecnego kryzysu finansowo-gospodarczego

Podręczniki do historii uczą, że przyczyną Rewolucji Amerykańskiej w wyniku, której ogłoszono w 1776 r. Deklarację Niepodległości było wprowadzenie podatku na herbatę przez WLK. Brytanię. Tymczasem prawdziwa przyczyna rewolucyjnego zrywu była zupełnie inna i bardziej poważna. Brytyjskie kolonie w Ameryce (pó?niejsze USA) emitowały własny pieniądz. Angielscy bankierzy spowodowali, że Parlament Brytyjski wprowadził prawo zakazujące koloniom emitowania własnej waluty. W ciągu jednego roku zniszczono dobrze prosperującą gospodarkę w koloniach. Ulice wypełniły się bezrobotnymi amerykańskimi kolonistami. To była prawdziwa przyczyna rewolucyjnego zrywu.

W 1811 r. Kongres Stanów Zjednoczonych Ameryki nie przedłużył umowy, która oddawała politykę finansową w ręce „angielskich” bankierów. Bankier Nathan Rothschild z Bank of England wydał stosowne ultimatum: „Albo umowa zostanie przedłużona, albo Stany Zjednoczone zostaną wciągnięte w najbardziej destrukcyjną wojnę”. W 1812 rząd brytyjski rozpętał wojnę przeciwko Stanom. W wyniku wojny zginęło tysiące Amerykanów. W 1816 r. Kongres umowę wznowił, bankierzy mogli nadal okradać naród amerykański.

14.04.1865 r. zamordowano prezydenta USA A. Lincolna, ponieważ doprowadził do uzależnienia polityki finansowej (emisji pieniądza i kredytu) od rządu USA (jego pó?niejszego następcę, JFK zamordowano w 1963 r. z tych samych powodów). W latach 1862 – 1863 wyemitowano w USA 450 mln tzw. „zielonych dolarów”. Oto, co na ten temat napisał wtedy w „London Times” lord Goschen, rzecznik brytyjskich, światowych wtedy (i głównie żydowskich) finansistów (za „Who Rules America” – C.K. Howe’a): „Jeżeli ta szkodliwa polityka finansowa (polityka A. Lincolna), która ma swoje ?ródło w Ameryce Północnej umocni się na stałe, wtedy taki rząd będzie dostarczał swoje własne pieniądze, bez żadnych kosztów, będzie spłacał długi i będzie bez długów. Będzie miał wszystkie potrzebne pieniądze niezbędne do utrzymania się. Będzie prosperował bez precedensu w historii świata. Taki rząd musi być zniszczony, albo zniszczy on każdą monarchię na świecie (monarchię bankierów – D.K.).”
Historia USA splata się tu dość ciekawie z naszą. W 1862 r. Wlk. Brytania i Francja zagroziły USA wkroczeniem ich wojsk od południa do Stanów w celu zlikwidowania niezależnej polityki finansowej A. Lincolna. Car chrześcijańskiej Rosji przesłał ultymatywną notę rządom Wlk. Brytanii i Francji, że jeśli te wkroczą do USA, to Rosja doprowadzi w Europie centralnej do wojny. Rosyjskie okręty wojenne wysłano na pomoc USA. Dziwnym zbiegiem okoliczności w styczniu 1863 r. dochodzi do wybuchu powstania w Polsce w zaborze rosyjskim. Siły rosyjskie zostały związane walką na polskim obszarze i nie mogły wkroczyć do centralnej Europy.
Ilu z nas uczy się takiej historii?
11 październik 2008

Dariusz Kosiur 

  

Archiwum

Paliwo ważniejsze niż wojna przeciwko terroryzmowi
maj 7, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Podwójne święto, podwójna radość
listopad 12, 2005
Marek Olżyński
Ocena wyborów ( Według Macieja Giertycha )
styczeń 1, 2008
przesłał .
"Kryminalizacja Polityki Zagranicznej USA"
luty 28, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Prosba
sierpień 28, 2007
Colas Bregnon - Redaktor Nuda Veritas
Czyżby nowe metody manipulacji?
grudzień 16, 2002
Artur Łoboda
Sędziów na mydło
lipiec 31, 2008
Izrael Szamir
Dziwne ceny usług w USA
luty 10, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
"Polska jest w tarapatach finansowych"
luty 1, 2006
PAP
Arial Sharon zarządził zabójstwo Yassera Arafata - stwierdza przyjaciel Sharona
styczeń 4, 2007
bibula- pismo niezależne
Polska przeszkodą na drodze do rewolucji światowej
listopad 28, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Korupcja
wrzesień 2, 2003
Oddając szacunek Ojczy?nie sami zyskamy godność (1)
wrzesień 27, 2004
Orły schodzą na dziady
listopad 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kogo unikać niczym komuny
październik 1, 2005
amen
Maleńka cegiełka..
kwiecień 12, 2005
Krystyna
Jankowski: Wysadzenie wież WTC pretekstem do wojny o ropę
luty 19, 2008
Zbigniew Jankowski
Czy poza UE nie ma zbawienia
marzec 31, 2003
ks. Czesław Bartnik
Wojowniczy Milosnik Pokoju
marzec 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Dlaczego Pan Akko uważa, że powinniśmy ratyfikować konstytucję UE
czerwiec 4, 2005
Gregory Akko
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media