ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
Naczelna Izba lekarska współpracuje z duchami zmarłych lekarzy  
Bezczelność kowidowców przekroczyła wszelkie granice. Powołują się na autorytet zmarłych lekarzy, by ścigać uczciwych lekarzy.  
Po tych szczepionkach 12-15 letnie dzieci umierają na krwotoki mózgu, zawały serca, niewydolność serca 

 
 

 
Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny 
Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. 
CZY ROZUMIESZ SKĄD ZAMIESZKI I PRÓBA WYWOŁANIA WOJNY DOMOWEJ W USA?  
nie podejmuje żadnych interwencji w stosunku do osobników kierujących takimi organizacjami jak „Antifa” i Black Lives Matter – czyli George Sorosowi, Billowi Gates czy Amerykański wirusolog i członek powołanej przez administrację Donalda Trumpa grupy zadaniowej ds. epidemii COVID-19 Anthony Fauci – który jest siłą napędową dla Gatesa i Sorosa w sparawie Covid-19 i szczepionek. – to wszystko, zaprzecza opisom powyższego artykułu. Myślę że czas pokaże co dalej… 
Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. 
 
The Corbett Report 
Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a  
Holenderski poseł Geert Wildersem przemilcza zbrodnie Izraelczyków 
Holenderski poseł Stephan van Baarle skonfrontował się w parlamencie ze skrajnie prawicowym politykiem Geertem Wildersem, oskarżając go o wspieranie trwającej ofensywy militarnej Izraela w palestyńskiej Strefie Gazy, w wyniku której zginęło ponad 63 000 Palestyńczyków, głównie kobiety i dzieci. 
Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii 
 
Peruwianski sad uznal B. Gatesa G. Sorosa i Rokefelerow odpowiedzialnych za tworzenie "pandemii" COVID 19 
 
Dlaczego szczepionki na COVID-19 mogą wpływać na płodność człowieka?  
 
Ljubljana - protesty przeciwko szczepieniom 
29 września 2020 roku po incydencie na obwodnicy Lublany trwa na Placu Republiki protest przeciwko szczepieniom Covid-19
 
Atak pistapo w Gdańsku 
Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r.  
Patriotyzm 
Piosenka Lecha Makowieckiego 
Iran mówi „nie” zakończeniu blokady Cieśniny Ormuz po przyznaniu się Trumpa | Janta Ka Reporter 
 
Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" 
Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski 
Klimat i trop finansowy 
To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. 
Aresztować Netanjahu 
Protest w Warszawie po decyzji Rządu. 
Promieniowanie telefonów komórkowych, kontrola, uzależnienie – sposoby wyjścia z pułapki cyfrowej 
5G to technologia totalnej kontroli, która prze okazji niszczy zdrowie użytkownika 
Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej.  
Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” 
więcej ->

 
 

W hołdzie chłopom POLSKIM za obronę wsi przed SOWIETYZACJˇ.


11 listopada przed Pomnikiem Ofiar Stalinizmu we Wrocławiu odbędzie się uroczystość wyrażenia hołdu i wdzięczności chłopom polskim za obronę wsi przed sowietyzacją. Chłopi polscy mimo doznawanych represji, szykan, cierpień, więzień i obozów pracy nie przerwali oporu przeciw narzucanej im siłą kolektywizacji i obronili wieś przed sowietyzacją. Niestety, do tej pory nie doceniono znaczenia ich odważnej, obywatelskiej i patriotycznej postawy, nie wyrażono im publicznego uznania i wdzięczności za doznane cierpienia, krzywdy, poniesione ofiary. Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu wielokrotnie domagał się dla nich zadośćuczynienia moralnego, apelując o poparcie do instytucji, organizacji i osób związanych formalnie ze wsią. Niestety, partie, organizacje i osoby rodowodu stalinowskiego: ZSL, PZPR, ze zrozumiałych względów nie wyraziły zainteresowania tą inicjatywą. Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu od lat zwracał się o współpracę w tej sprawie do Waldemara Pawlaka, Józefa Zycha, Janusza Dobrosza z PSL, a nawet do Andrzeja Leppera z Samoobrony, lecz nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Potwierdza się, więc przekonanie, że chłopi polscy nie mają żadnej własnej organizacji, która by ich rzeczywiście reprezentowała.

Dlatego Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu postanowił zorganizować tę narodową uroczystość, bo ktoś tym ludziom, których coraz więcej ubywa, w imieniu narodu, powinien podziękować i oddać hołd. Podczas uroczystości na cokole Pomnika Ofiar Stalinizmu odsłonięta zostanie tablica z proponowaną inskrypcją -

W hołdzie chłopom POLSKIM za obronę wsi przed sowietyzacją Naród
Inicjatorzy zapraszają zainteresowane organizacje, instytucje i osoby w kraju i za granicą do współpracy w przygotowywaniu uroczystości, kontaktując się z Komitetem Pamięci Ofiar Stalinizmu ( z dr Leszkiem Skonką, tel. 0601760789, fax (71)7809081 lub e-mail pamiecnarodu@tlen.pl

Wrocław 9 sierpnia 2003
dr Leszek Skonka



Do Polaków w kraju i na świecie
apel o pomoc, wsparcie i współpracę !

Drodzy Rodacy


Sytuacja w kraju staje się coraz bardziej dramatyczna.Wysiłek wielu pokoleń Polaków jest marnowany, niszczony, majątek narodowy rozkradany przez rodzimych i obcych złodziei.

Nie można dłużej udawać, że się nie dostrzega zła dziejącego się w kraju: upadku gospodarczego, oświaty, nauki, kultury, opieki medycznej oraz innych sfer życia państwa i narodu.

Jednakże największym nieszczęściem i zagrożeniem dalszej egzystencji państwa i narodu jest powszechna frustracja, niewiara w możliwość naprawienia istniejącego zła, w sens, celowość i skuteczność przeciwdziałania powstawaniu nowych nieprawości. I nie jest istotne, w jakim stopniu postawa taka jest uzasadniona, lecz fakt, że ją wyraża większość społeczeństwa.

Konsekwencją takich postaw i przekonań jest zanikająca zupełnie aktywność obywatelska i patriotyzm, który został sprawdzony do hałaśliwej werbalnej deklaratywności i pustej deklamacji.

Społeczeństwo czuje się oszukane, zdradzone, odarte z godności, pozbawione cienia nadziei.

III-cia RP, w powszechnym odczuciu jest państwem niesprawiedliwym, sprzyja nieuczciwie wzbogaconym gangsterom gospodarczym, politycznym oszustom, rodzimym i obcym złodziejom, wszelkiej maści mętom, szumowinie społecznej, pospolitym łobuzom, miernotom wysługującym się każdej ekipie rządzącej.

Jednocześnie celowo i ostentacyjnie gnębi, szykanuje, niszczy i upodla się jednostki wartościowe, uczciwe, zaangażowane, aktywne obywatelsko, patriotycznie, społecznie, po to by zniechęcić je oraz innych do działania. Wielu najbardziej wartościowych Polaków musiało opuścić kraj lub wybrać emigrację wewnętrzną, bo nie było dla nich miejsca we własnej Ojczyźnie, w III RP.

Wbrew pozorom, rządzące lub zabiegające o zdobycie władzy kliki nie mają żadnej ideologii. Czyni im się zaszczyt nazywając komuchami, lewicą, prawicą, centrum, chadecją itp. Ich jedynym celem jest władza i korzyści z niej płynące. Łączy ich wszystkich jedno - dążenie do sprawowania władzy i potencjalne korzyści, jakie z nią się wiążą, a dzieli tylko walka o szerokość dostępu do kasy państwa i kieszeni społeczeństwa: a więc forsa, a nie różnice ideologiczne.

Obecnie grabież majątku narodowego odbywa się z reguły w świetle prawa, a nawet, jeśli jest ono naruszane, to także pozostaje bezkarne (vde afery FOZ, Telegraf, rublowa, alkoholowa, bankowa, prywatyzacyjna, celna, ostatnio Rywina i setki innych).

Naród z opóźnieniem, ale zaczyna nareszcie dostrzegać i oceniać prawidłowo zaistniałą sytuację, a wyraził to jednoznacznie w czasie ostatnich wyborów do Sejmu, prezydenckich, samorządowych. W ostatnich wyborach parlamentarnych, mimo nacisków kleru i propagandy mediów, tylko 48 proc. poszło do urn. Podobnie zachowała się większość Polaków wobec wyborców samorządowych.

Wielu z tych, którzy poszli do urn, nie głosowało na tzw. postkomunę, ale przeciw oszustom z obozu, „Solidarności, tzw. prawicy którzy po zdobyciu władzy odwrócili się od robotników, ludzi pracy, od społeczeństwa, dbając jedynie o własne prywatne kieszenie. Zdezerterowali z partii, które sami skompromitowali z: Unii Wolności, AWS, ZCHN i stworzyli nowe dziwolągi mające zmylić społeczeństwo - Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska, Liga Polskich Rodzin. Wśród zdradzonych oszukanych ludzi coraz częściej pojawiają się dramatyczne wołania - komuno wróć i apoteozowanie okresu rządów PRL, zwłaszcza Edwarda Gierka.

W przekonaniu myślącej większości społeczeństwa, naprawić III-ciej RP już się nie da, więc nie ma sensu podejmowanie bezskutecznych prób. III RP przejdzie do przeszłości jako Rzeczypospolita Złodziejska, Rzeczypospolita Niesprawiedliwości Społecznej o ustroju jednoznacznie kleptokratycznym ( złodziejskim)..

Rodzi się, więc myśl o tworzeniu IV-tej Rzeczpospolitej wolnej od wad PRL i III RP. Przed kilku laty zaczął się już ukazywać na Śląsku, w Kętach, miesięcznik „ IV Rzeczypospolita" przedstawiający wizję nowej Polski, która byłaby zaprzeczeniem zarówno PRL, jak i skompromitowanej Złodziejskiej III RP.

W tej tragicznej sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie nasz kraj zachodzi pilna i bezwzględna potrzeba zachowania i funkcjonowania już nielicznych niezależnych, obywatelskich instytucji: stowarzyszeń obywatelskich, niezależnych placówek naukowych, twórczych, artystycznych, wydawnictw oraz niezależnego systemu łączności społecznej, z pominięciem oficjalnych, skorumpowanych, serwilistycznych i w rękach obcych, środków masowego przekazu.

Do tego rodzaju nielicznych instytucji, które ostały się, mimo stwarzanych przeszkód i trudności, należy m.in. działający od ponad 15 lat we Wrocławiu Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce i wchodzące w jego organizacyjną strukturę: Instytut Badań Stalinizmu i Patologii Władzy, miesięcznik "Pamięć Narodu" i wydawnictwo pod tym samym tytułem.

Oficjalne środowiska naukowe uciekają od problemów jakimi żyje naród i zajmują się tematami bezpiecznymi, zastępczymi, oderwanymi od rzeczywistości. Natomiast Instytut Badań Stalinizmu i Patologii Władzy w miarę swoich możliwości prowadzi lub inicjuje od kilku lat badania naukowe aktualnych problemów społecznych i narodowych w kraju oraz organizuje naukowe spotkania z udziałem gości zagranicznych, łączy naukowców, badaczy, niezależnych twórców, którzy nie chcą ulegać naciskom politycznym i administracyjnym państwa.

Z tego też powodu, zarówno Komitet, Instytut, wydawnictwa, nie korzystają ani z żadnej formy pomocy państwa, ani samorządów lokalnych, lecz funkcjonują wyłącznie w oparciu o nielicznych, biednych i wciąż ubożejących sponsorów w kraju, głównie osób prywatnych. Dalsza działalność, zakres, zasięg społeczny, stopień aktywności i efektywność Komitetu jego, przedsięwzięć zależeć będzie od poparcia światłej części rodaków w kraju i poza jego granicami.

Dlatego członkowie Komitetu zwracają się do wszystkich Polaków o obywatelskich i patriotycznych postawach o wsparcie zarówno moralne, jak i materialne.

Poparcie materialne choćby najskromniejsze, symboliczne, owym "wdowim groszem ", będzie także jednoznaczną formą poparcia moralnego.

Stowarzyszenie zamierza prowadzić rejestr sponsorów i za zgodą darczyńców upubliczniać go w różnych formach, a także wydawać obywatelskie podziękowania.

Komitet prosi o wsparcie oraz organizowanie pomocy dla jego działalności we własnym otoczeniu. Tym bardziej żebrze o tę pomoc, gdyż władze centralne są ,ze zrozumiałych względów obojętne dla spraw, którym Komitet służy, a miejscowe czynniki wręcz szykanują go Stowarzyszenie , włócząc po sądach, grożą eksmisją, nasyłają komorników, rozciągają cenzurę w środkach masowego przekazu (sic ).

Dlatego apelujemy do obywatelskich sumień o wspieranie działalności Komitetu w takim zakresie, w jakim Darczyńców stać. Będzie to także wyraz pamięci i hołdu Ofiarom Stalinizmu !

Przewodniczący Zarządu Głównego KPOS dr Leszek Skonka

ADRES - Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce - Instytut Badań Stalinizmu i Patologii Władzy

5O-95O Wrocław 2, Box 8O7, Tel/fax (71)7809081 lub 0601760 789

Konto PKO II/O Wrocław, 10205239-310789-270-1

http://www.pamiec.narodu.prv.pl

5 listopad 2003

 

  

Archiwum

List prywatny
maj 27, 2003
przesłała Elżbieta
Pazerny fiskus i "..." komentatorzy
czerwiec 27, 2004
"Klepak" biedy nie klepie
sierpień 15, 2002
Współczesna żydokomuna czyli "Klub lewicy i prawicy"
marzec 8, 2005
Kiedy śmieciowi daje się władzę
czerwiec 26, 2008
PAP
PL.jokes Swieta tu,tam prawda gola...
grudzień 30, 2006
Ot.Joker
MF zniweluje negatywne skutki decyzji S&P oferując mniej papierów
lipiec 31, 2002
PAP
Inicjatywa - Stop Wojnie
marzec 22, 2003
Czy kara śmierci ograniczyłaby skalę przestępczości?
wrzesień 6, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Leszek Miller zachwycony polską gospodarką
grudzień 23, 2003
Szokujące nieprzygotowanie
wrzesień 6, 2003
Andrzej Kamieński
Kongres Polski Suwerennej żyje!
grudzień 24, 2008
Paweł Ziemiński
Polski piesek, do nogi
kwiecień 4, 2006
PAP
NIEMIECKIE NIEPORZˇDKI
marzec 1, 2003
Kazimierz Poznański
Czy po kolejnej szkodzie Polak będzie głupi?
wrzesień 14, 2003
Polscy obywatele "Komisji Trójstronnej"
(Tajna władza Świata)

listopad 19, 2005
http://www.naszdziennik.pl
Ojciec Schulz : Papież zostawił Polakom program duchowy i społeczny
sierpień 19, 2002
PAP
Łamanie Praw Człowieka Pod Okupacją Izraela
wrzesień 30, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Jak przegrać „wojnę przeciwko terrorowi?”
kwiecień 2, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Demonstracje w Davos, starcia w Landquart
styczeń 26, 2003
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media