ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część szósta 
16 kwiecień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Małgorzata Omilanowska ujawniła swoje prawdziwe cele 
27 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Prostaczkowie nazywają to skandalem 
12 styczeń 2010      Artur Łoboda
Nowy "Polin" w systemie naczyń połączonych 
15 grudzień 2014      Artur Łoboda
Przygotujmy się do sprzątania Polski 
2 listopad 2015      Artur Łoboda
Porażające świadectwo: Najlepsi naukowcy z przesłuchania szczepionkowego ujawniają, że zastrzyki zabijają więcej ludzi niż ratują 
8 październik 2021     
Zbieranie podpisow 
23 kwiecień 2010      Goska
Za co nagradza Unia Europejska 
4 kwiecień 2013      Artur Łoboda
Co naprawdę zabija w koronawirusie? 
8 marzec 2020      Artur Łoboda
Niszczyciele polskiej kultury 
26 marzec 2012      Artur Łoboda
Społeczna funkcja "żyda" (1) 
24 luty 2019      Artur Łoboda
Nie tędy droga 
26 listopad 2020      Artur Łoboda
Stopnie masońskie 
15 czerwiec 2010      Goska
Intelektualne mroki XXI wieku (2) 
13 kwiecień 2015      Artur Łoboda
Jak PiS mówi, że coś zrobi - to mówi 
25 marzec 2016      Artur Łoboda
Ostatni gasi w Unii światło 
2 lipiec 2011      Artur Łoboda
Szokująca, przemilczana afera PiS, PO i III RP! Media, służby, sądy! "Wszyscy, wszystko wiedzieli"! Gersdorf - przestępca. 
25 listopad 2018     
Uwaga ! Bronek idzie... 
3 lipiec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Paranoiczna rusofoba polskich publikatorów 
      tłumacz, wynarodowiony.
Oś Teheran-Bagdad-Damaszek? 
21 styczeń 2017     

 
 

Odsłonięcie tajnej strategii CIA i motywów dominacji na platformach mediów społecznościowych

Niedawne doniesienia z plików Twittera wskazują, że CIA podjęła znaczne wysiłki, aby kontrolować treści w mediach społecznościowych podczas pandemii Covid-19.


 
Dogłębne dochodzenie przeprowadzone przez niezależnych dziennikarzy Michaela Shellenbergera , Matta Taibbi i Alexa Gutentaga ujawniło, że CIA zorganizowała znaczącą operację mającą na celu kontrolę treści w mediach społecznościowych podczas pandemii Covid-19, szczególnie wycelowaną w ówczesny Twitter (obecnie X).
To odkrycie jest częścią najnowszego wpisu Twitter Files , pokazującego próby CIA zarządzania narracjami w mediach społecznościowych w latach 2021–2022.
Z raportu wynika, że ​​członek rady nadzorczej InQTel , firmy CIA zajmującej się kapitałem wysokiego ryzyka, współpracował z byłą społecznością wywiadowczą (IC) i analitykami CIA w celu manipulowania treściami Twittera.
Celem było utrzymanie kontroli nad narracją dotyczącą Covid-19 pod pretekstem zwalczania „dezinformacji” i tzw. „zagranicznej propagandy”.
 
https://twitter.com/DallasAnalytics/status/1636801458614960151
 
Według „tysięcy stron plików i dokumentów Twittera ” celem CIA było mikrozarządzanie treściami na Twitterze.
Dotyczyło to kohorty osób i organizacji powiązanych z rządem, które podjęły szeroko zakrojone działania w celu kontrolowania wolności słowa, powołując się na obawy związane z bezpieczeństwem narodowym.
 
Wśród znaczących postaci zaangażowanych były:

Wieloletni wykonawca układów scalonych i wyższy urzędnik w Departamencie Obrony (DoD) : znany z opracowywania technologii umożliwiających wykrywanie sygnalistów, takich jak Edward Snowden i osoby ujawniające przecieki z WikiLeaks.
Nina Jankowicz : Proponowana szefowa rozwiązanej już Rady ds. Zarządzania Dezinformacją w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS).
Wspierała operacje wojskowe USA i NATO w Europie. Były główny radca prawny FBI Jim Baker : odegrał kluczową rolę w mistyfikacji Russiagate i jako zastępca głównego radcy prawnego na Twitterze odegrał rolę w cenzurowaniu artykułu New York Post na temat Huntera Bidena.
Powiązane raporty podkreślają partnerstwo CIA ze Światowym Forum Ekonomicznym (WEF) i innymi podmiotami głębokiego państwa w celu wywierania wpływu na media głównego nurtu.

Ponadto dostawcy usług hostingowych GoDaddy , Amazon Web Services (AWS) i PayPal byli zamieszani we współpracę mającą na celu usunięcie platformy i osłabienie finansów osób i organizacji uznawanych za zagrożenie dla globalnej kontroli i cenzury KI.
Jak wyjaśnił Zero Hedge , ta koordynacja oznacza znaczną eskalację wykorzystywania współpracy korporacyjnej do cenzury pod pozorem bezpieczeństwa narodowego .
 
https://twitter.com/zerohedge/status/1777779215464600034
 
Jankowicz, nazywany „Scary Poppins”, w dalszym ciągu promuje ograniczenia dotyczące wypowiedzi w Internecie, opowiadając się za „wieloplatformowym”, publiczno-prywatnym podejściem do regulowania dyskursu internetowego. Sugeruje, że Stany Zjednoczone powinny naśladować modele europejskie, takie jak niemiecka ustawa NetzDG, która nakłada wysokie kary na firmy z mediów społecznościowych, które nie usuwają niezwłocznie nielegalnych treści.

Jankowicz był także szeroko zaangażowany w doradztwo dla ukraińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i nadzorowanie programów w Narodowym Instytucie Demokratycznym, koncentrujących się na regulowaniu wolności słowa i wolności wypowiedzi.

Dochodzenie w sprawie Alethea Group , firmy zatrudniającej byłych analityków CIA i FBI, ujawnia jej rolę w atakowaniu niezależnych mediów, w tym Zero Hedge , za rzekome sianie paniki podczas wydarzeń takich jak upadek Banku Doliny Krzemowej (SVB).
Alethea otrzymała znaczne finansowanie od Google Ventures i była zaangażowana w różne wysiłki mające na celu kontrolowanie narracji na temat kluczowych wydarzeń.

https://cms.zerohedge.com/s3/files/inline-images/https-3A-2F-2Fsubstack-post-media.s3.amazonaws.com-2Fpublic-2Fimages-2F71d844f8-3d26-4431-9990-17bc09810d99.heic_92.jpg?itok=jA3SqyzE

CIA, In-Q-Tel i Alethea


Głębokie powiązania Alethei z wywiadem USA i jej zaangażowanie w operacje dezinformacyjne podkreślają skomplikowaną sieć wysiłków mających na celu kontrolowanie narracji w mediach społecznościowych.
Doniesienia z Twitter Files podkreślają ciągłą walkę między wolnością słowa a cenzurą kierowaną przez rząd w epoce cyfrowej.
 
 
https://x.com/shellenberger/status/1793685965665620350
 

 
 
Źródło:
https://yournews.com/2024/05/30/2793443/unveiling-the-cias-clandestine-strategy-and-motives-for-dominating-social/
8 czerwiec 2024

 

  

Komentarze

  

Archiwum

Problem żydowski wg Theodorakisa
wrzesień 7, 2004
Auschwitz
styczeń 28, 2005
Runda przegrana przez Izrael
sierpień 15, 2006
Iwo Cypian Poogonowski
Pewnego razu, Gomułka ...
luty 20, 2004
El
Obóz pięknej Polski?
kwiecień 29, 2007
Remigiusz Okraska
Czy Polska Staje Się Państwem Buforowym?
luty 28, 2008
J.Ł
"Czarne owce" w szeregach przedstawicieli Polonii
październik 23, 2003
Teozofia Filona z Aleksandrii jako podstawa poznawcza nauki i cywilizacji Zachodu
listopad 10, 2004
Marek Głogoczowski
Medialny exodus lekarzy
marzec 24, 2006
Adam Sandauer
Kto - kogo obraża?
maj 25, 2008
Artur Łoboda
"Glasnost" globalizmu pod lupą w... Kijowie
czerwiec 21, 2004
Marek Głogoczowski
SLD przy ołtarzu
maj 23, 2003
Andrzej Kumor
Warmia czy Mazury, drzewo czy drewno, Ubiji czy Ubii?
listopad 5, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Oświadczenie RMS w związku ze smiercią Slobodana Miloąevića.
marzec 13, 2006
Radovan
Oszmiańskie korzenie Europy
grudzień 27, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Czy to jeszcze lewica?
listopad 29, 2003
Adrian Dudkiewicz
Lokacyjny sukces
sierpień 15, 2007
Próba rozmycia odpowiedzialnosci - czyli "doradcy prywatyzacji"
styczeń 30, 2003
zaprasza.net
Brytyjski "Obman"
luty 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Komitet Obrony Polskiej Ziemi "PLACÓWKA"
luty 7, 2003
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media