|
Polowania na pisowców
|
|
Kiedy słucham Grzegorza Brana wypowiadającego brednie o "strasznych socjalistach" to smutno mi się robi, że wiedza historyczna nawet takich ludzi jest żenująca.
Socjaliści tylko jeden raz w historii dokonywali aktów terroru państwowego.
Robili to zresztą wspólnie z ludowcami i narodowcami. A miało to miejsce w okresie Drugiej wojny światowej gdy na Zachodzie aresztowali i przetrzymywali w obozach internowania polityków i oficerów sanacyjnych.
Był to zrozumiały odwet za lata bezprawia i terroru wobec przeciwników politycznych - jaki po Przewrocie majowym wprowadził Piłsudski i jego zausznicy.
Przy obiektywnej ocenie Drugiej RP pamiętać musimy również o tym, że własną nieudolność gospodarczą - Sanacja zakrywała terrorem wobec innych koncepcji gospodarczych Polski.
Haniebne postępowanie Sanacji wobec Witosa, Korfantego, Rozwadowskiego i wielu innych - powinno pozostać w pamięci nawet piewców Piłsudskiego.
Po Drugiej wojnie światowej władzę w Polsce przejął Stalin i wprowadził powolnych sobie komunistów.
To, że z czasem - dla zmylenia opinii publicznej - nazwali siebie socjalistami, nie uczyniło ich takimi.
Socjalistyczne były wtedy rządy w Niemczech zachodnich, Francji, Włoszech, ale nie w Polsce - bo u Nas rządził komunistyczny zamordyzm.
(Odrębną kwestią są czterdziestoletnie rządy Socjalistów w Szwecji. Zaczęły się w 1941 roku od współpracy z Hitlerem i z tego powodu trzeba je traktować zupełnie inaczej.)
Dzisiaj określenie socjalizm kompletnie się zdezawuowało i przez głupców używane jest podobnie - jak słowo "faszyzm". Jak choćby oksymoron "faszyzm niemiecki", bo w Niemczech panował Nazizm.
Ale wracając do tematu głównego przypomnę, że wierchuszka PiS chętnie przypisuje sobie podobieństwo do Sanacji i robi dokładnie te same błędy - chociaż w innym otoczeniu politycznym.
Postawię więc tezę, że pisowcy skończą tak samo - jak sanacyjni aktywiści.
Nie będę dziś rozwijał tej tezy, ale stawiam ją tak samo - jak wszystkie do tej pory. W archiwum Portalu mogą Państwo sprawdzić, że wszystkie wcześniejsze przepowiednie się spełniły - choć nie zawsze w pełnym wymiarze.
|
|
24 maj 2020
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Bosak i Braun MOCNO o Rotmistrzu Pileckim, IPN, 447 i polityce historycznej!
https://www.youtube.com/watch?v=Hqo7VsZMTCU
K. Bosak: Niedługo, jeśli rząd nie zmieni ustawy o IPN, dojdzie do przedawnienia zbrodni komunistycznych! |
|
2020-05-26
Alina
|
|
|
|
Na stronie internetowej NIK można zamówić pracę magisterską
lipiec 27, 2002
PAP
|
2008.07.19. godzina 1200 serwis wiadomości
lipiec 19, 2008
tłumacz
|
Warszawa 13.05.2005
maj 17, 2005
Alina
|
Kretynizm zinstytucjonalizowany w wydaniu WP
czerwiec 15, 2003
Artur Łoboda
|
Promocja obydwu przemysłów
styczeń 13, 2007
Stanisław Michalkiewicz
|
MF będzie sprzedawało obligacje danej serii do wartości 20 mld zł
listopad 28, 2002
PAP
|
Plemiona z południa Iraku dołączają do zbrojnego oporu
styczeń 29, 2007
Dahr Jamail
|
Koniec Dominacji Świata przez USA?
sierpień 22, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Oczyscic Kosciol
listopad 22, 2006
x
|
UŻYTECZNE PRAWA RZˇDZACE PRACˇ ZAWODOWˇ
sierpień 19, 2002
|
Dziewczyna? Do ilu lat?
lipiec 14, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Narodowe Sily Zbrojne
maj 5, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
|
Zrezygnujcie z życia. To będzie kompromis.
wrzesień 26, 2003
|
Tablica „Hanoar Hacijoni”.
lipiec 21, 2004
Jan Lucjan Wyciślak
|
Odwrócić historię do góry nogami
lipiec 26, 2008
PAP
|
"Powstań Polsko zrzuć kajdany..."
maj 12, 2003
przesłała Elżbieta
|
Czy Amerykanie sami sobie zadali klęskę?
marzec 28, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Każda wojna dla każdej z walczących stron jest sprawiedliwa
i toczy się w słusznej sprawie
marzec 28, 2003
/marek/
|
Bawarski premier domaga się nowego prawa przeciwko obrazie uczuć religijnych
tłumaczenie artykułu ze strony internetowej:
maj 27, 2006
nauczyciel
|
Czy atak na Iran spowoduje wybuch antysemityzmu na świecie?
grudzień 29, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|