|
Dlaczego nikt nie punktuje politycznych debili?
|
|
Nienawistny wobec Polski - unijny przygłup o nazwisku Frans Timmermans, który jest jeszcze wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej, wysilił się na kolejny idiotyzm w swoim stylu.
Miało to miejsce na posiedzeniu tak zwanej "Komisji Europejskiej" - gdzie powiedział miedzy innymi:
"Huty zamiast węgla i innych paliw kopalnych będą musiały wykorzystywać wodór, proszę sobie tylko wyobrazić, jaki poziom inwestycji będzie tutaj konieczny (…). Trzeba będzie zastanowić się, jak uwolnić potencjał inwestycyjny inwestorów publicznych i prywatnych"
https://niezalezna.pl/300667-do-czego-chce-zmusic-huty-timmermans
Rzecz w tym, że ani żelaza, ani stali, ani żeliwa nie da się wytworzyć bez udziału węgla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zawartość węgla w stali decyduje o jej właściwościach.
Można oczywiście wspomóc paliwa hutnicze wodorem, ale NIE DA SIĘ WYTOPIĆ STALI PRZEZ PODGRZEWANIE WODOREM!
Węgiel bowiem nie tylko wytwarza temperaturę, ale wchodzi w reakcję z rudami żelaza.
Bez udziału węgla mielibyśmy jako produkt końcowy - bardzo kruchy wyrób - z którego z pewnością nie można by wyprodukować żadnej maszyny ani konstrukcji.
Dlaczego nikt nie punktuje debila o nazwisku Frans Timmermans?
Czyżby za mało złego zrobiła do tej pory "Komisja Europejska"?
|
|
5 grudzień 2019
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Timmermans to kretyn, to jasne.
Ale według mojej oceny, jesteśmy w trakcie walki pomiędzy grupą czerpiącą zyski z paliw kopalnych - węglowodorów - a grupą, która chce przejąc te zyski odwołując się do innych źródeł energii, a to wodór, a to energia jądrowa, a to być może inne źródła, których patenty nie są, póki co w pełni wdrażane.
I on jest szczekaczką (takim kołchoźnikiem - chodzi o głośnik) tych aspirujących do przejęcia.
I według mnie czeka nas wojna o energię, ale z odwróconymi wektorami, niż było to dotychczas.
Czyli przemysł paliwowy "tradycyjny" będzie w defensywie. Nie oznacza to wprawdzie jego przegranej, ale w chwili wybuchu konfliktu, będzie w defensywie. |
|
2019-12-06
Magellan
|
 |
|
|
A ja myślę, że "wojna o energię" jest tylko taktyką wprowadzenia ogólnoświatowego terroru - niczym w powieści Orwella.
Nie znam opłacalnej technologii wytwarzania wodoru. Sprawność takich instalacji jest bardzo niska.
Jedyną - rozsądną metodą do produkcji wodoru jest fotowoltaika - przy założeniu bardzo niskiej sprawności. Ale sam proces produkcji nie podnosi kosztów innych - niż amortyzacja systemu.
Tylko, gdzie poza Afryka - znajdą znajdą takie obszary do ustawienia ogniw?
Tu nie chodzi o energię, ale o władzę totalitarną. |
|
2019-12-06
Artur Łoboda
|
 |
|
|
Zgoda.
Ja tylko powiedziałem, że zapewne o to będzie wojna.
A w tle terror powszechny, to wiadomo.
A czemu służyły np. obozy koncentracyjne - według mnie, w głównej mierze - testom na podległość bezwzględną.
Potem te standarda, w wersji soft wdrożono w korporacjach i podobnych im strukturach.
Każda wojna z wykorzystaniem technologii opartej na paliwach kopalnych, w istocie zmierza ku zaprowadzeniu powszechnego terroru.
Ponadto napisałem o innych możliwych technologiach, których jeszcze nam nie zaprezentowano.
Sam obrót emisjami CO2, już generuje finansowanie kosztów produkcji dla tych nowych, nieobjawionych nam jeszcze technologii.
Nie wiem jakie są koszty wytworzenia i wykorzystanie energii wodorowej, ale być może są niższe, niż nam się wydaje.
Co do stali zgoda, to są prawa fizyki i chemii i "chyba" nie ulegające zmianie.
Pytanie moje na marginesie jest takie, jaki wpływ na zmiany klimatyczne, których nie nazwę ociepleniem, ale które w istocie są (zanikają pory roku przejściowe i rzeczywiście zimy pod naszą szerokością są w ostatnim dwudziestoleciu cieplejsze) mają np opryski zwane chemtrailes, czy jakoś tam. Bo one są i czynione są w takim mniej więcej przedziale czasowym, jak te korekty pogodowe.
Kto ma odwagę poruszyć ten temat publicznie? |
|
2019-12-06
Magellan
|
 |
|
|
ps
obrót bezgotówkowy, 5g i tu niezależnie od smogu elektromagnetycznego sama jego istota "internet rzeczy", czyli vide np opowiadanie Henrego Kutnera "Twonk" - z lat trzydziestych ub. wieku, gender, przymus szczepień, wprowadzanie do obrotu tzw. "walki z mową nienawiści", sama nowomowa, zmiany przepisów prawnych, z obecnie dnia 7 listopada br. k.p.c., to wszystko daje konglomerat działań terrorystyczno-totalitarnych wobec nas, tzw. społeczeństwa.
To się akurat dzieje bez formalnej i oficjalnej wojny.
Efekt synergiczny tych - przykładowo tylko podanych przeze mnie działań - jest katastrofalny |
|
2019-12-06
Magellan
|
 |
|
|
Zimy są u Nas cieplejsze z powodu przebiegunowienia Ziemi.
Pisałem o tym już 20 lat temu. To sinusoidalny proces powtarzalny co kilkaset lat.
Co do teorii spiskowych to trzeba zachować umiar.
Nie mam jednak wątpliwości, że pewna grupa chce powiększyć zakres swojej władzy nad Światem. |
|
2019-12-06
Artur Łoboda
|
 |
|
|
| Zatem pytanie, po co są te opryski? |
|
2019-12-06
Magellan
|
|
|
|
Balcerowicz: Dość robienia ludziom wody z mózgu
grudzień 27, 2006
PAP
|
Polski suweren unijnego prawodastwa
październik 15, 2005
|
Tak się manipuluje społeczeństwem
sierpień 11, 2004
PAP
|
Panosząca się Postępowa Ideologia
grudzień 3, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
NATO-wski radar bez prądu :-)
październik 7, 2006
marduk
|
Pewnego razu, Gomułka ...
luty 20, 2004
El
|
Tak Bartoszewskiego podsumowuje Nasz Dziennik ojca Rydzyka.
Nie kopcie wiec Rydzyka, bo wygladacie w tym smiesznie.
październik 6, 2007
.
|
Wyzysk proletariatu w Szwajcarii i w Polsce
wrzesień 6, 2005
Mirnal
|
Sądzi, choć kradła
luty 19, 2003
Wojciech Tołyż http://www.se.com.pl/iso/
|
Na zdrowie
styczeń 9, 2003
zaprasza.net
|
Takie sobie, dziwne wydarzenie
październik 17, 2008
Artur Łoboda
|
Sami się o to prosiliście
grudzień 17, 2002
Artur Łoboda
|
O zarobkach lekarzy rodzinnych i konfliktach dotyczących opieki zdrowotnej
styczeń 2, 2006
Adam Sandauer
|
Czterdzieści i cztery
styczeń 11, 2007
Jarosław Tomasiewicz
|
Plan unijny zniszczenia wsi polskiej?
lipiec 21, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Antypolonizm żydowski to nic nowego...
lipiec 6, 2003
Mirosław J. Wiechowski
|
"Intelektualiści" pozywają Leszka Bubla-redaktora gazety Tylko Polska
listopad 19, 2006
tatar
|
Sąd Boży
sierpień 12, 2003
przesłała Elżbieta
|
Europejska abrakadabra
kwiecień 10, 2003
Andrzej Kumor
|
Słowa - Nie - Klucze
czyli
kilku je?d?ców Apokalipsy
marzec 14, 2008
Magdalena Figurska & Marek Olżyński
|
|
|