ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Ile razy Polacy dadzą się oszukać? 
8 kwiecień 2020     
Zawiadomienie o dokonaniu szeregu przestępstw przez Jarosława Jana Pinkasa - Głównego Inspektora Sanitarnego RP 
1 październik 2020     
Kolego 
15 listopad 2011      Bogusław
Bad Money 
24 grudzień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
COVID: Iluzoryczne KŁAMSTWO, które pozwoliło tyranom przejąć całkowitą kontrolę nad światem 
18 czerwiec 2024     
Serwis wiadomości ze świata 2010.08.17. godz 0500 
17 sierpień 2010      tłumacz
Polska Bermana - Polska Kopacz 
24 luty 2015      Artur Łoboda
Instrukcja na wypadek wojny 
11 luty 2015      Artur Łoboda
Aksjomaty polityki Komorowskiego 
18 maj 2015      Artur Łoboda
Najwyższy czas zrozumieć "wydarzenia marcowe" 
6 grudzień 2015      Artur Łoboda
List do kolegi po fachu 
7 maj 2015      Artur Łoboda
SŁOWO CHRONIŁEM W SOBIE - Wiesław Sokołowski 
5 kwiecień 2018      www.trwanie.com
Liczba zgonów w Anglii ponownie wzrasta 
3 luty 2023     
Polityka Prorodzinna w Polsce 
11 czerwiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Trzy razy przegraliśmy tą wojnę. Czy po raz czwarty się uda? 
23 lipiec 2016      Artur Łoboda
Magia - zagrozenie 
3 październik 2010      Goska
Nie siedź w domu, jedź na wycieczkę 
17 marzec 2020     
Lex Szyszko 
3 marzec 2017     
„Zbyt wiele dowodów” ludobójstwa 
12 listopad 2024     
10 przestróg Kasandry - czyli co nas czeka w 2015 r. 
1 styczeń 2015      www.polskawalczaca.com

 
 

Dlaczego nikt nie punktuje politycznych debili?


Nienawistny wobec Polski - unijny przygłup o nazwisku Frans Timmermans, który jest jeszcze wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej, wysilił się na kolejny idiotyzm w swoim stylu.
Miało to miejsce na posiedzeniu tak zwanej "Komisji Europejskiej" - gdzie powiedział miedzy innymi: 
"Huty zamiast węgla i innych paliw kopalnych będą musiały wykorzystywać wodór, proszę sobie tylko wyobrazić, jaki poziom inwestycji będzie tutaj konieczny (…). Trzeba będzie zastanowić się, jak uwolnić potencjał inwestycyjny inwestorów publicznych i prywatnych"

https://niezalezna.pl/300667-do-czego-chce-zmusic-huty-timmermans



Rzecz w tym, że ani żelaza, ani stali, ani żeliwa nie da się wytworzyć bez udziału węgla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zawartość węgla w stali decyduje o jej właściwościach.
Można oczywiście wspomóc paliwa hutnicze wodorem, ale NIE DA SIĘ WYTOPIĆ STALI PRZEZ PODGRZEWANIE WODOREM!
Węgiel bowiem nie tylko wytwarza temperaturę, ale wchodzi w reakcję z rudami żelaza.
Bez udziału węgla mielibyśmy jako produkt końcowy - bardzo kruchy wyrób - z którego z pewnością nie można by wyprodukować żadnej maszyny ani konstrukcji.

Dlaczego nikt nie punktuje debila o nazwisku Frans Timmermans?
Czyżby za mało złego zrobiła do tej pory "Komisja Europejska"?
5 grudzień 2019

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Timmermans to kretyn, to jasne.
Ale według mojej oceny, jesteśmy w trakcie walki pomiędzy grupą czerpiącą zyski z paliw kopalnych - węglowodorów - a grupą, która chce przejąc te zyski odwołując się do innych źródeł energii, a to wodór, a to energia jądrowa, a to być może inne źródła, których patenty nie są, póki co w pełni wdrażane.
I on jest szczekaczką (takim kołchoźnikiem - chodzi o głośnik) tych aspirujących do przejęcia.
I według mnie czeka nas wojna o energię, ale z odwróconymi wektorami, niż było to dotychczas.
Czyli przemysł paliwowy "tradycyjny" będzie w defensywie. Nie oznacza to wprawdzie jego przegranej, ale w chwili wybuchu konfliktu, będzie w defensywie.

2019-12-06
Magellan

 

A ja myślę, że "wojna o energię" jest tylko taktyką wprowadzenia ogólnoświatowego terroru - niczym w powieści Orwella.
Nie znam opłacalnej technologii wytwarzania wodoru. Sprawność takich instalacji jest bardzo niska.
Jedyną - rozsądną metodą do produkcji wodoru jest fotowoltaika - przy założeniu bardzo niskiej sprawności. Ale sam proces produkcji nie podnosi kosztów innych - niż amortyzacja systemu.
Tylko, gdzie poza Afryka - znajdą znajdą takie obszary do ustawienia ogniw?

Tu nie chodzi o energię, ale o władzę totalitarną.

2019-12-06
Artur Łoboda

 

Zgoda.
Ja tylko powiedziałem, że zapewne o to będzie wojna.
A w tle terror powszechny, to wiadomo.
A czemu służyły np. obozy koncentracyjne - według mnie, w głównej mierze - testom na podległość bezwzględną.
Potem te standarda, w wersji soft wdrożono w korporacjach i podobnych im strukturach.
Każda wojna z wykorzystaniem technologii opartej na paliwach kopalnych, w istocie zmierza ku zaprowadzeniu powszechnego terroru.
Ponadto napisałem o innych możliwych technologiach, których jeszcze nam nie zaprezentowano.
Sam obrót emisjami CO2, już generuje finansowanie kosztów produkcji dla tych nowych, nieobjawionych nam jeszcze technologii.
Nie wiem jakie są koszty wytworzenia i wykorzystanie energii wodorowej, ale być może są niższe, niż nam się wydaje.
Co do stali zgoda, to są prawa fizyki i chemii i "chyba" nie ulegające zmianie.
Pytanie moje na marginesie jest takie, jaki wpływ na zmiany klimatyczne, których nie nazwę ociepleniem, ale które w istocie są (zanikają pory roku przejściowe i rzeczywiście zimy pod naszą szerokością są w ostatnim dwudziestoleciu cieplejsze) mają np opryski zwane chemtrailes, czy jakoś tam. Bo one są i czynione są w takim mniej więcej przedziale czasowym, jak te korekty pogodowe.
Kto ma odwagę poruszyć ten temat publicznie?

2019-12-06
Magellan

 

ps
obrót bezgotówkowy, 5g i tu niezależnie od smogu elektromagnetycznego sama jego istota "internet rzeczy", czyli vide np opowiadanie Henrego Kutnera "Twonk" - z lat trzydziestych ub. wieku, gender, przymus szczepień, wprowadzanie do obrotu tzw. "walki z mową nienawiści", sama nowomowa, zmiany przepisów prawnych, z obecnie dnia 7 listopada br. k.p.c., to wszystko daje konglomerat działań terrorystyczno-totalitarnych wobec nas, tzw. społeczeństwa.
To się akurat dzieje bez formalnej i oficjalnej wojny.
Efekt synergiczny tych - przykładowo tylko podanych przeze mnie działań - jest katastrofalny

2019-12-06
Magellan

 

Zimy są u Nas cieplejsze z powodu przebiegunowienia Ziemi.
Pisałem o tym już 20 lat temu. To sinusoidalny proces powtarzalny co kilkaset lat.

Co do teorii spiskowych to trzeba zachować umiar.
Nie mam jednak wątpliwości, że pewna grupa chce powiększyć zakres swojej władzy nad Światem.

2019-12-06
Artur Łoboda

 

Zatem pytanie, po co są te opryski?

2019-12-06
Magellan

  

Archiwum

Prezydent Wenezueli, Hugo Chávez Frías, 20 wrzesnia 2006, na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ
wrzesień 23, 2006
Tlum. Roman K.
To działo się w Polsce komunistycznej WYROK ŚMIERCI ZA POSIADANIE RADIA
sierpień 15, 2002
WW
Kolejny raz o 11 września
czerwiec 19, 2004
(ak)
Sułtan i Shaitan
grudzień 3, 2004
Israel Shamir
Ojciec Kopernik z Torunia objawił się na Jasnej Górze w Częstochowie dla PIS-ców.
wrzesień 16, 2007
Gregory Akko
Hamulcowi "Slidarności"
lipiec 16, 2004
Piotr Bączek
Szpital w Phuket poszukuje rodziców 2-letniego chłopca
styczeń 5, 2005
Dla kogo robił Schnepf?
luty 19, 2007
Tomasz Sommer
Prokom coraz droższy
lipiec 22, 2002
Rzeczpospolita
Podszewka demokratycznej kapoty
grudzień 19, 2006
luzak
Sylwetka Włodzimierza Cimoszewicza jako skutek ewolucji cynicznych oportunistów
sierpień 26, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Bracia w " wierze " w UE
kwiecień 17, 2003
przesłała Elżbieta
POLSKA GIERKA - BILANS "ZŁOTEJ DEKADY"
luty 28, 2003
Andrzej Krajewski
Teraz k ... ONE
listopad 18, 2003
Artur Łoboda
Niektórzy nazywają to absurdami
maj 30, 2008
Artur Łoboda
Sprawiedliwość i życie
październik 29, 2005
Stanisław Michalkiewicz
Lewandowski stanie przed sądem za prywatyzację
sierpień 28, 2002
PAP
Czy kierowcy powinni ponosić koszty leczenia ofiar wypadków?
kwiecień 17, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Cuda, cuda ogłaszają...
styczeń 6, 2006
Waldemar Łysiak
Cicho sza!
styczeń 16, 2006
Andrzej Kumor
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media