ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Marsz Niepodległości 2013 
10 listopad 2013      Artur Łoboda
Popadanie w myślenie kategoriami my/oni to świadome zapominanie lekcji, których nauczył nas Covid. 
22 luty 2023      Kit Knightly
Gwiazdowski vs Kaczyński w czasie debaty 24.09.2012  
12 maj 2014      Artur Łoboda
60 lat później 
17 marzec 2026     
Banksterzy w Polsce i w USA 
12 lipiec 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Polityczna Tusko - banda sama się pogrąża 
10 październik 2009      Artur Łoboda
Tego jesteśmy wszyscy świadomi 
30 czerwiec 2015     
Zmiana biegu Rządu PiS 
26 listopad 2015      Artur Łoboda
Co zawierają szczepionki na CV_19 | Del_Bigtree | Alex_Jones 
22 sierpień 2020     
Czy Julia walczy z wiatrakami? 
18 luty 2010      tłumacz
"Polskie piekło" 
28 luty 2015      Artur Łoboda
Odstraszanie Izraela za pomocą rakiet Iranu 
28 wrzesień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
„Opinie jednomyślne: film wyjątkowo haniebny”. 
12 luty 2014      www.polskawalczaca.com
Jak przestępcy z UM Krakowa gwałcą obowiązujące Prawo? 
29 maj 2023     
Żydowski teatr anty-semityzmu, pogromy i prowokacje 
23 maj 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Syjonistyczne oblicze Wojciecha Cejrowskiego 
8 listopad 2024      Agnieszka Piwar
Zygmunt Jan Prusiński ŚWIRY - część druga 
15 czerwiec 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Szanse prezydenta Obamy na drugą kadencję maleją 
30 lipiec 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Sytuacja jest poważna, ale będzie dobrze 
6 marzec 2020     
Czy konopie wrócą na polskie pola? 
9 czerwiec 2020      Alina

 
 

Dlaczego nikt nie punktuje politycznych debili?


Nienawistny wobec Polski - unijny przygłup o nazwisku Frans Timmermans, który jest jeszcze wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej, wysilił się na kolejny idiotyzm w swoim stylu.
Miało to miejsce na posiedzeniu tak zwanej "Komisji Europejskiej" - gdzie powiedział miedzy innymi: 
"Huty zamiast węgla i innych paliw kopalnych będą musiały wykorzystywać wodór, proszę sobie tylko wyobrazić, jaki poziom inwestycji będzie tutaj konieczny (…). Trzeba będzie zastanowić się, jak uwolnić potencjał inwestycyjny inwestorów publicznych i prywatnych"

https://niezalezna.pl/300667-do-czego-chce-zmusic-huty-timmermans



Rzecz w tym, że ani żelaza, ani stali, ani żeliwa nie da się wytworzyć bez udziału węgla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zawartość węgla w stali decyduje o jej właściwościach.
Można oczywiście wspomóc paliwa hutnicze wodorem, ale NIE DA SIĘ WYTOPIĆ STALI PRZEZ PODGRZEWANIE WODOREM!
Węgiel bowiem nie tylko wytwarza temperaturę, ale wchodzi w reakcję z rudami żelaza.
Bez udziału węgla mielibyśmy jako produkt końcowy - bardzo kruchy wyrób - z którego z pewnością nie można by wyprodukować żadnej maszyny ani konstrukcji.

Dlaczego nikt nie punktuje debila o nazwisku Frans Timmermans?
Czyżby za mało złego zrobiła do tej pory "Komisja Europejska"?
5 grudzień 2019

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Timmermans to kretyn, to jasne.
Ale według mojej oceny, jesteśmy w trakcie walki pomiędzy grupą czerpiącą zyski z paliw kopalnych - węglowodorów - a grupą, która chce przejąc te zyski odwołując się do innych źródeł energii, a to wodór, a to energia jądrowa, a to być może inne źródła, których patenty nie są, póki co w pełni wdrażane.
I on jest szczekaczką (takim kołchoźnikiem - chodzi o głośnik) tych aspirujących do przejęcia.
I według mnie czeka nas wojna o energię, ale z odwróconymi wektorami, niż było to dotychczas.
Czyli przemysł paliwowy "tradycyjny" będzie w defensywie. Nie oznacza to wprawdzie jego przegranej, ale w chwili wybuchu konfliktu, będzie w defensywie.

2019-12-06
Magellan

 

A ja myślę, że "wojna o energię" jest tylko taktyką wprowadzenia ogólnoświatowego terroru - niczym w powieści Orwella.
Nie znam opłacalnej technologii wytwarzania wodoru. Sprawność takich instalacji jest bardzo niska.
Jedyną - rozsądną metodą do produkcji wodoru jest fotowoltaika - przy założeniu bardzo niskiej sprawności. Ale sam proces produkcji nie podnosi kosztów innych - niż amortyzacja systemu.
Tylko, gdzie poza Afryka - znajdą znajdą takie obszary do ustawienia ogniw?

Tu nie chodzi o energię, ale o władzę totalitarną.

2019-12-06
Artur Łoboda

 

Zgoda.
Ja tylko powiedziałem, że zapewne o to będzie wojna.
A w tle terror powszechny, to wiadomo.
A czemu służyły np. obozy koncentracyjne - według mnie, w głównej mierze - testom na podległość bezwzględną.
Potem te standarda, w wersji soft wdrożono w korporacjach i podobnych im strukturach.
Każda wojna z wykorzystaniem technologii opartej na paliwach kopalnych, w istocie zmierza ku zaprowadzeniu powszechnego terroru.
Ponadto napisałem o innych możliwych technologiach, których jeszcze nam nie zaprezentowano.
Sam obrót emisjami CO2, już generuje finansowanie kosztów produkcji dla tych nowych, nieobjawionych nam jeszcze technologii.
Nie wiem jakie są koszty wytworzenia i wykorzystanie energii wodorowej, ale być może są niższe, niż nam się wydaje.
Co do stali zgoda, to są prawa fizyki i chemii i "chyba" nie ulegające zmianie.
Pytanie moje na marginesie jest takie, jaki wpływ na zmiany klimatyczne, których nie nazwę ociepleniem, ale które w istocie są (zanikają pory roku przejściowe i rzeczywiście zimy pod naszą szerokością są w ostatnim dwudziestoleciu cieplejsze) mają np opryski zwane chemtrailes, czy jakoś tam. Bo one są i czynione są w takim mniej więcej przedziale czasowym, jak te korekty pogodowe.
Kto ma odwagę poruszyć ten temat publicznie?

2019-12-06
Magellan

 

ps
obrót bezgotówkowy, 5g i tu niezależnie od smogu elektromagnetycznego sama jego istota "internet rzeczy", czyli vide np opowiadanie Henrego Kutnera "Twonk" - z lat trzydziestych ub. wieku, gender, przymus szczepień, wprowadzanie do obrotu tzw. "walki z mową nienawiści", sama nowomowa, zmiany przepisów prawnych, z obecnie dnia 7 listopada br. k.p.c., to wszystko daje konglomerat działań terrorystyczno-totalitarnych wobec nas, tzw. społeczeństwa.
To się akurat dzieje bez formalnej i oficjalnej wojny.
Efekt synergiczny tych - przykładowo tylko podanych przeze mnie działań - jest katastrofalny

2019-12-06
Magellan

 

Zimy są u Nas cieplejsze z powodu przebiegunowienia Ziemi.
Pisałem o tym już 20 lat temu. To sinusoidalny proces powtarzalny co kilkaset lat.

Co do teorii spiskowych to trzeba zachować umiar.
Nie mam jednak wątpliwości, że pewna grupa chce powiększyć zakres swojej władzy nad Światem.

2019-12-06
Artur Łoboda

 

Zatem pytanie, po co są te opryski?

2019-12-06
Magellan

  

Archiwum

Stanislaw Michalkiewicz
kwiecień 11, 2006
Gośka
Cała Polska kocha górników
grudzień 4, 2006
Remigiusz Okraska
Handel z Rosją
listopad 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Papież cacy kiedy zwalcza komunę. Papież be, kiedy sprzeciwia się agresji
luty 1, 2003
zaprasza.net
GENERAŁ WŁADYSŁAW SIKORSKI
listopad 27, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Płot?
lipiec 14, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Przepraszam
marzec 28, 2006
mik4
Cała prawda jest "naked"
październik 11, 2008
Art
Kartki z historii USA i Polski
październik 11, 2008
Dariusz Kosiur
Statuetka dla Polańskiego Złoty Liebling
grudzień 4, 2006
Sebastian Pasławski
Tadeusz Rejtan
czerwiec 7, 2003
Stanisław Tubek
Cel Postępowego Upaństwawiania Banków w USA?
październik 10, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Gorzej niż niewolnica
październik 15, 2004
Fakty powszechnie znane
styczeń 7, 2005
Artur Łoboda
Upadek Dolara
listopad 18, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
Powikłana logika epoki nuklearnej
marzec 22, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Why the West Hates Islam...
czerwiec 24, 2007
przysłał Marduk
Komentarz na komentarz
luty 4, 2005
Gregory Akko
Tragedia Narodu Polskiego
marzec 20, 2007
przeslala Elzbieta
"Prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Łodzi, nie złamali prawa"
lipiec 16, 2002
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media