ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Czym zawiniliśmy dobry Boże? 
24 kwiecień 2020     
Patriotyzm poezji 
12 listopad 2011      Elzbieta Gawlas
Doniesienie o przestępstwie przeciwko firmie Pfizer za ludobójstwo - przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym 
10 kwiecień 2025      www.kla.tv
Protest pod TRUMP Tower 
20 listopad 2016      Vonsky
Paweł Kukiz w sprawie wotum nieufności Schetyny dla rządu PiS  
8 kwiecień 2017     
Debil Ziemkiewicz 
31 maj 2026     
Wzmożone lesbijstwo to skutek wojny kulturowej przeciwko Narodowi Polskiemu 
21 luty 2013      Artur Łoboda
Sople przy oknie 
16 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Kto dzisiaj nami kręci - komentarz 
28 listopad 2014      Artur Łoboda
Setki żołnierzy w czynnej służbie i weteranów wysyłają „deklarację odpowiedzialności wojskowej” do połączonych szefów 
13 styczeń 2024      Ethan Huff
Czego NIKT nie mówi o wywiadzie Tuckera Carlsona z Putinem 
11 luty 2024     
Ku czemu zmierzają politycy? 
15 listopad 2012      Artur Łoboda
Obłęd maseczek 
25 kwiecień 2020     
Powojenne wątpliwości Polaków 
17 październik 2016      Artur Łoboda
Nie ma żadnego kowida! (5) 
9 październik 2021      Artur Łoboda
Z wypalonymi mózgami 
16 czerwiec 2020      Artur Łoboda
Syria 8 grudnia 2024 
8 grudzień 2024      Artur Łoboda
Nieustanna walka klas 
28 sierpień 2018     
Patriotyzm 
18 marzec 2011      Elzbieta Gawlas
Oddaliscie Polskę Żydom-Dana Alvi 
16 marzec 2014      www.polskawalczaca.com

 
 

Dlaczego nikt nie punktuje politycznych debili?


Nienawistny wobec Polski - unijny przygłup o nazwisku Frans Timmermans, który jest jeszcze wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej, wysilił się na kolejny idiotyzm w swoim stylu.
Miało to miejsce na posiedzeniu tak zwanej "Komisji Europejskiej" - gdzie powiedział miedzy innymi: 
"Huty zamiast węgla i innych paliw kopalnych będą musiały wykorzystywać wodór, proszę sobie tylko wyobrazić, jaki poziom inwestycji będzie tutaj konieczny (…). Trzeba będzie zastanowić się, jak uwolnić potencjał inwestycyjny inwestorów publicznych i prywatnych"

https://niezalezna.pl/300667-do-czego-chce-zmusic-huty-timmermans



Rzecz w tym, że ani żelaza, ani stali, ani żeliwa nie da się wytworzyć bez udziału węgla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zawartość węgla w stali decyduje o jej właściwościach.
Można oczywiście wspomóc paliwa hutnicze wodorem, ale NIE DA SIĘ WYTOPIĆ STALI PRZEZ PODGRZEWANIE WODOREM!
Węgiel bowiem nie tylko wytwarza temperaturę, ale wchodzi w reakcję z rudami żelaza.
Bez udziału węgla mielibyśmy jako produkt końcowy - bardzo kruchy wyrób - z którego z pewnością nie można by wyprodukować żadnej maszyny ani konstrukcji.

Dlaczego nikt nie punktuje debila o nazwisku Frans Timmermans?
Czyżby za mało złego zrobiła do tej pory "Komisja Europejska"?
5 grudzień 2019

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Timmermans to kretyn, to jasne.
Ale według mojej oceny, jesteśmy w trakcie walki pomiędzy grupą czerpiącą zyski z paliw kopalnych - węglowodorów - a grupą, która chce przejąc te zyski odwołując się do innych źródeł energii, a to wodór, a to energia jądrowa, a to być może inne źródła, których patenty nie są, póki co w pełni wdrażane.
I on jest szczekaczką (takim kołchoźnikiem - chodzi o głośnik) tych aspirujących do przejęcia.
I według mnie czeka nas wojna o energię, ale z odwróconymi wektorami, niż było to dotychczas.
Czyli przemysł paliwowy "tradycyjny" będzie w defensywie. Nie oznacza to wprawdzie jego przegranej, ale w chwili wybuchu konfliktu, będzie w defensywie.

2019-12-06
Magellan

 

A ja myślę, że "wojna o energię" jest tylko taktyką wprowadzenia ogólnoświatowego terroru - niczym w powieści Orwella.
Nie znam opłacalnej technologii wytwarzania wodoru. Sprawność takich instalacji jest bardzo niska.
Jedyną - rozsądną metodą do produkcji wodoru jest fotowoltaika - przy założeniu bardzo niskiej sprawności. Ale sam proces produkcji nie podnosi kosztów innych - niż amortyzacja systemu.
Tylko, gdzie poza Afryka - znajdą znajdą takie obszary do ustawienia ogniw?

Tu nie chodzi o energię, ale o władzę totalitarną.

2019-12-06
Artur Łoboda

 

Zgoda.
Ja tylko powiedziałem, że zapewne o to będzie wojna.
A w tle terror powszechny, to wiadomo.
A czemu służyły np. obozy koncentracyjne - według mnie, w głównej mierze - testom na podległość bezwzględną.
Potem te standarda, w wersji soft wdrożono w korporacjach i podobnych im strukturach.
Każda wojna z wykorzystaniem technologii opartej na paliwach kopalnych, w istocie zmierza ku zaprowadzeniu powszechnego terroru.
Ponadto napisałem o innych możliwych technologiach, których jeszcze nam nie zaprezentowano.
Sam obrót emisjami CO2, już generuje finansowanie kosztów produkcji dla tych nowych, nieobjawionych nam jeszcze technologii.
Nie wiem jakie są koszty wytworzenia i wykorzystanie energii wodorowej, ale być może są niższe, niż nam się wydaje.
Co do stali zgoda, to są prawa fizyki i chemii i "chyba" nie ulegające zmianie.
Pytanie moje na marginesie jest takie, jaki wpływ na zmiany klimatyczne, których nie nazwę ociepleniem, ale które w istocie są (zanikają pory roku przejściowe i rzeczywiście zimy pod naszą szerokością są w ostatnim dwudziestoleciu cieplejsze) mają np opryski zwane chemtrailes, czy jakoś tam. Bo one są i czynione są w takim mniej więcej przedziale czasowym, jak te korekty pogodowe.
Kto ma odwagę poruszyć ten temat publicznie?

2019-12-06
Magellan

 

ps
obrót bezgotówkowy, 5g i tu niezależnie od smogu elektromagnetycznego sama jego istota "internet rzeczy", czyli vide np opowiadanie Henrego Kutnera "Twonk" - z lat trzydziestych ub. wieku, gender, przymus szczepień, wprowadzanie do obrotu tzw. "walki z mową nienawiści", sama nowomowa, zmiany przepisów prawnych, z obecnie dnia 7 listopada br. k.p.c., to wszystko daje konglomerat działań terrorystyczno-totalitarnych wobec nas, tzw. społeczeństwa.
To się akurat dzieje bez formalnej i oficjalnej wojny.
Efekt synergiczny tych - przykładowo tylko podanych przeze mnie działań - jest katastrofalny

2019-12-06
Magellan

 

Zimy są u Nas cieplejsze z powodu przebiegunowienia Ziemi.
Pisałem o tym już 20 lat temu. To sinusoidalny proces powtarzalny co kilkaset lat.

Co do teorii spiskowych to trzeba zachować umiar.
Nie mam jednak wątpliwości, że pewna grupa chce powiększyć zakres swojej władzy nad Światem.

2019-12-06
Artur Łoboda

 

Zatem pytanie, po co są te opryski?

2019-12-06
Magellan

  

Archiwum

Jak to się robi przewałki w Krakowie
luty 28, 2008
Tysiąc w beciku i Tysiąc w Strasburgu
marzec 21, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Zabawki - trzaskawki
lipiec 10, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
Szacunek dla Chrystusa!
marzec 25, 2005
Dariusz Benedykt Ciesielski
Perspektywa wojny w lecie 1941
czerwiec 24, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
IMMUNITET DO POPRAWKI - dlaczego sędzia nie powinien kryć się za immunitetem
sierpień 24, 2008
ZR
Bzdety : "zderzenie cywilizacji"
luty 6, 2003
PAP
Polityka przeprosin, skruchy i oszczerstw
sierpień 13, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Promowanie półgłówków czyli...
styczeń 11, 2008
Niesmaczny Dowcip Prima Aprilisowy?
kwiecień 2, 2006
Marak Głogoczowski
Gangsterzy ekonomiczni z całego Świata mówia w sprawie Balcerowicza jednym głosem
marzec 15, 2006
Przegląd prasy
Bronimy prawdziwego św. Mikołaja
listopad 30, 2004
Porządek prawny, a stan faktyczny
maj 30, 2006
Marek Olżyński
Trąd wolnej mowy
sierpień 8, 2003
Andrzej Kumor
Podwójny Kryzys w Radzie Bezpieczeństwa w ONZ
lipiec 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
"Co mi z wolności, kiedy nie żyje moja rodzina"
kwiecień 7, 2003
Miękka" i "twarda" gra Kwaśniewskiego
wrzesień 26, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Kanibale
wrzesień 16, 2003
The Rise of Judeo-American "Poland"
luty 11, 2006
Marek Glogoczowski
"Patrioci" z PO i PSL
lipiec 3, 2008
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media