ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Co ten MOTŁOCH z ZNP sobie wyobraża? 
30 marzec 2017     
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (24.06.2019) 
7 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Pani X. urządza swoje urodziny! /z teki Teatru ESSE/ 
31 styczeń 2014      Ewa Englert-Sanakiewicz
Teraz na wzór stalinowców biorą się za eksterminację inteligencji 
29 wrzesień 2020     
NADEJDZIE KIEDYŚ NASZ CZAS! 
20 maj 2015     
Handmade by Zbigniew Ziobro 
14 październik 2016      Artur Łoboda
PAX - American- Zionist  
2 kwiecień 2021      AFP News Agency
Struktura przestępcza o nazwie "Zarząd Województwa Małopolskiego" chroniona przez Wojewódzki Sąd Administracyjny.  
20 kwiecień 2011      Artur Łoboda
Konfrontacja „kapitalizmu lichwiarskiego” USA i „państwowego” Chin  
18 listopad 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Pierwotna przyczyna tragedii nad Donbasem 
21 lipiec 2014      Artur Łoboda
148 przestępstw - kradzieże, rozboje, narkotyki! 
4 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
Atomowe Bomby Prezydenta Truman’a  
13 sierpień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Zielona książeczka" Kadafiego nt. demokracji zachodniej 
14 kwiecień 2011      wstawił MG
Rozsypywanie zboża 
25 luty 2024      Artur Łoboda
Kapłani nowego geszeftu 
23 grudzień 2015      Artur Łoboda
Oliwkowy świat tam gdzie nas nie ma 
11 maj 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Samotna sosna na skarpie 
23 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Wykupują Polskę 
12 luty 2018     
Lis minister 
9 kwiecień 2020     
C A S T I N G !!! /z teki Teatru ESSE/ 
30 styczeń 2014      Ewa Englert-Sanakiewicz

 
 

Czy Lech Kaczyński dopuścił się przestępstwa w sprawie Jedwabnego?


W dniu dzisiejszym otrzymałem odpowiedź z Prokuratury Krajowej - w sprawie mojego wezwania o wznowienie ekshumacji w Jedwabnem.

Wezwanie do wznowienia śledztwa w Jedwabnem
 

W imieniu Prokuratora Krajowego odpowiedział prokurator Sławomir Szeleszczyk.
Poinformował mnie, że moje wezwanie zostało przesłane "zgodnie z właściwością do Głównej Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie.
Jednocześnie uprzejmie informuję, iż prokuratura nie pośredniczy w przekazywaniu korespondencji do innych instytucji i podmiotów."


Wedle mojej znajomości Prawa, wznowić śledztwo może Prokuratura, która je przerwała, zawiesiła, bądź w inny sposób nie dokończyła.

Prokurator Krajowy Lech Kaczyński zarządził przerwanie ekshumacji, a tym samym wygaszenie śledztwa w sprawie mordu w Jedwabnem. Z tego względu swoje wezwanie przesłałem również do Prokuratury Generalnej - inaczej zwanej Krajową.
Skoro obecna Prokuratura Krajowa nie czuje się władna do zajmowania stanowiska w tej sprawie, należałoby sprawdzić obowiązujące ustawodawstwo pod kątem prawa Prokuratora Generalnego do ingerencji w jakiekolwiek śledztwo.



Fakty o Jedwabnem - Śp. profesor Jan Moor-Jankowski


W tym momencie składam publiczną deklarację.
Jeżeli osoby o nieposzlakowanej opinii, które przeprowadzą badania w sprawie Jedwabnego - stwierdzą jednak, że opowieść Szmula Warensteina opisuje choć częściowo prawdę z tamtych wydarzeń, to "posypię głowę popiołem" i publicznie przyznam się do błędu.
Do tego momentu głosić będę, że mamy do czynienia ze zorganizowanym spiskiem wobec Narodu Polskiego - w którym Lech Kaczyński przyjął rolę - co najmniej - użytecznego głupca.


13 luty 2018

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Świat
Polska
USA
USA - Nowy Jork
Publicystyka
Biuletyn PRP

Font Size
PRZYPOMINAMY. OBOWIĄZUJE WYROK SĄDU NAJWYŻSZEGO USA, KTÓRY ODRZUCIŁ ROSZCZENIA ŻYDÓW

Opublikowano: 11 Feb 2018 22:36
Wpisane przez: HP

11 Luty 2018

Mgr Inż. Bohdan Szewczyk
29 Marzec 2010
Przedstawiciel Prasowy
Emigracja Polska
bszewczyk@yahoo.com
Do: Rządu w Polsce i na Ukrainie , Senatu, Sejmu i Sądu Najwyższego
W związku z kolejna próba wyłudzenia od Polski i innych krajów Europy Wschodniej ( uprzednio pod zaborem ZSRR) ponad 140 miliardów dolarów , przypominam że w tej sprawie obowiązuje wyrok Sądu Najwyższego USA 23 Marca 2006 roku – sygnatura Docket Act 02-78-44 , który odrzucił roszczenia Żydów
Wyrok jest prawomocny.
Mimo tego wyroku , przestępcza grupa działająca pod wodzą Singera próbowała wyłudzić pieniądze od Polski.
Przedstawiłem ich działalność do Sądu Najwyższego USA z prośbą o przywołanie ich do porządku prawa i w konsekwencji ludzie ci zostali usunięci z Światowego Kongresu Żydowskiego.
Obecnie były ambasador Izraela w Polsce próbuje ponownie dokonać tego samego przestępstwa..
Przypominam jeszcze raz że wyrok Sądu USA jest obowiązujący i jakiekolwiek próby porozumienia między rządami Europy Wschodnie a osobami reprezentującymi środowiska Żydowskie są przestępstwem wobec prawa i gwaranta suwerenności państw Europy jakim są Stany Zjednoczone.
Jednocześnie pragnę przypomnieć Rządowi Polskiemu o zaległej wypłacie dla mnie odszkodowania jako osoby która obroniła w ostatniej chwili Skarb Państwa Polskiego od strat w wysokości $65 miliardów.
Jak wszyscy wiemy osoby działające w tym procesie wyłudzania pieniędzy są doskonale zorganizowane i potrafią wyrządzić znaczne szkody ludziom im się sprzeciwiającym bez względu gdzie ci funkcjonują.
W załączeniu przesyłam następujące materiały które jednoznacznie określają organizacje i osoby występujące w tym działaniu a znajdujące sie po obu stronach.
Artykuł z informacja o wystąpieniu byłego Ambasadora Izraela w Polsce
Szcególnie podły i ubliżający Narodowi Polskiemu Pozew do sądu w USA
Moje wystąpienie do Sądu Najwyższego w USA i władz UE.
Mgr Inż. Bohdan Szewczyk
Przedstawiciel Prasowy
Emigracja Polska
29 Marzec 2010
Ilustracja tytułowa: Władysław Kozakiewicz cieszy się ze zwycięstwa. Olimpiada w Moskwie, Stadion Łużniki. Fot. Inter. / wybór wg.pco
Za: http://www.polishclub.org/2018/02/06/przypominamy-obowiazuje-wyrok-sadu-najwyzszego-usa-ktory-odrzucil-roszczenia-zydow/

2018-02-13
wues

 

Izrael przeciwny badaniom historycznym na temat swych zbrodni

Opublikowano: 12 Feb 2018 18:11
Wpisane przez: HP

12 Luty 2018
Szef izraelskich archiwów państwowych, odchodzący na emeryturę Yaakov Lazovik ujawnił w centrolewicowym „Ha’aretz”, że państwo żydowskie z premedytacją uniemożliwia badania historyczne na temat ciemnych kart swej historii blokując dostęp do archiwów. „To niegodne państwa demokratycznego” – powiedział Lazovik.
Dr Yaakov Lazovik. Ha’aretz
„Większość zawartości archiwów państwowych została zamknięta i nigdy nie zostanie udostępniona” – powiedział Lazovik. Zwrócił uwagę na niezwykle rygorystyczną politykę historyczną Izraela rządzonego od lat przez nacjonalistyczną skrajną prawicę. Według niego, władze skutecznie odcinają naukowców od „podstawowego surowca” historycznego. Niewielka część „kłopotliwych” archiwów, która może być teoretycznie ujawniona (po 50 latach) „została poddana głupim restrykcjom, bez żadnej jawności i kontroli publicznej” – twierdzi Lazovik.
Ujawnił ponadto, że wiele starych dokumentów państwo ukrywa pod pretekstem „bezpieczeństwa narodowego”, choć większość z nich w ogóle nie jest związana z kwestiami bezpieczeństwa , a jedynie z nieprzestrzeganiem praw człowieka lub dotyczy spraw, które „nie stawiają Izraela w pozytywnym świetle”.
„W demokracji nie można ukrywać informacji tylko dlatego, że jest nieprzyjemna. Demokracje wręcz zabraniają takiego ukrywania, (…) bo podstawowym obowiązkiem demokratycznym jest wolność wyrażania opinii przez obywateli na temat swych reprezentantów” – zaznaczył szef izraelskich archiwów. Zwrócił uwagę, że społeczeństwo izraelskie jakoś przeżyło upadek kłamliwej, oficjalnej wersji historii, według której Palestyńczycy „po prostu sami uciekli” z wielu regionów swego kraju w czasie wojny z 1948 r., podczas gdy stali się ofiarami czystki etnicznej, co przypomnieli tzw. nowi historycy.
Według Lazovika Izraelczycy popełnili szereg zbrodni wojennych a Izrael traktował swych arabskich obywateli w sposób „sprzeczny z demokracją”. „Skoro Izrael podejmuje działania, które każdy sąd, tutaj lub za granicą, odrzuciłby, obywatele powinni je znać i zdecydować, czy się z nimi zgadzają. Wolność informacji jest koniecznym składnikiem państwa demokratycznego” – powiedział dla „Ha’aretz”.
Lazovik zaproponował ograniczenie cenzury wojskowej w zarządzaniu archiwami: „Można zrozumieć konieczność cenzury w pewnych okolicznościach, ale pozostawianie cenzorom decyzji w kwestiach nieoperacyjnych nie ma precedensu w społeczeństwach demokratycznych”.
Za: http://strajk.eu/izrael-przeciwny-badaniom-historycznym-na-temat-swych-zbrodni/
—————————————–
Copyright Patriotyczny Ruch Polski, New York, NY - 2004-2015

2018-02-13
wues

  

Archiwum

Jedno jest pewne
sierpień 9, 2005
Masowy eksodus i taka bida lekarzy w Polsce, że aż na medycenę trudno się dostać....
lipiec 14, 2006
Adam Sandauer
Pominięte oskarżenie w sprawie Saddama Husseina
listopad 4, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Co zradykalizowało Zydów?
listopad 3, 2003
Nasz Dziennik
Kapitalizm tuż po socjalizmie. Obdarci z wszystkiego
styczeń 29, 2008
Marek Olżyński
Wniosek o odwołanie prezesa NBP bezprawny
sierpień 29, 2002
PAP
Zarząd TV Familijnej prosi Skarb Państwa o pożyczkę
czerwiec 27, 2002
PAP
Komentarz
listopad 13, 2007
10
Szeptucha z Podlasia
czerwiec 8, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
Dyplom dla idioty - kontynuacja cyklu zapoczątkowanego przez Pana Witolda Filipowicza
grudzień 23, 2008
tłumacz
"Europejczycy" ? Kolejne oszustwo
sierpień 13, 2003
Dariusz Hybel
Czym wypełnić pustkę po Papieżu?
kwiecień 11, 2005
Gregory Akko
Bzdety : "zderzenie cywilizacji"
luty 6, 2003
PAP
Historia się powtarza
grudzień 23, 2003
IAR
Poszukiwany - porwany (Bioferm cz.1)
styczeń 13, 2006
zn
Czeka nas umieranie w samotności
lipiec 31, 2004
Artur Łoboda
Kondolencje dla Madrytu
marzec 13, 2004
http://www.krakow.pl/
Anons matrymonialny
styczeń 13, 2006
zn
SYSTEM
kwiecień 18, 2008
Marek Jastrząb
WCHODZIC PIERUNEM
styczeń 9, 2003
Kazimierz Z. Poznański
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media