ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Wyjście z sytuacji bez wyjścia (3) 
3 październik 2012      Artur Łoboda
Balcerowiczowski bękart 
26 listopad 2019     
Żołtarz Jezusów 
4 kwiecień 2015      Artur Łoboda
"Skandal w Sejmie"  
12 grudzień 2023     
Torture in Iraq Continues, Unabated 
22 wrzesień 2010      przysłał ICP
Proces o zamach na Komorowskiego: Sąd wyrzucił oskarżonego z sali.  
23 sierpień 2016      PROGRAM7 - TV
Współczesny Hitler? Pompeo i Mosbacher żądają od Polski zwrotu mienia całkiem jak w 1939 roku Hllter "korytarza" 
26 marzec 2019      Alina
Coś do śmiechu. Człowiek, który chce być premierem 
28 październik 2016     
Międzynarodowy apel przeciw wdrożeniu 5G 
21 listopad 2022     
Dlaczego nie komentuję najgłośniejszych wydarzeń? 
22 marzec 2016      Artur Łoboda
Świece z Gazy w przyszłym sejmie? 
10 czerwiec 2024      Artur Łoboda
Zatrzymaj paszporty szczepień! To nielegalny, medyczny apartheid 
8 maj 2021     
PRZECIW TYRANII - część trzecia - wiersze z lat młodości - WIESŁAW SOKOŁOWSKI  
27 wrzesień 2014      www.trwanie.com
PORTRET ZABÓJCY Z NORWEGII WG. IZRAELA SZAMIRA (Część I) 
6 sierpień 2011      Wstęp MG, tłum. R. Łukasiak
Jestem za, a nawet przeciw 
6 maj 2015      Artur Łoboda
Czego nam dziś potrzeba? 
6 maj 2016      Artur Łoboda
Zorganizowana grupa przestępcza - sędziowie 
22 grudzień 2016     
Dlaczego większość lekarzy wierzy w szczepionki na covid? 
21 lipiec 2021     
Pytanie o przyszłosć ludzkosci 
25 październik 2011      Artur Łoboda
Wskaźnik pozytywności COVID w Teksasie spada do rekordowo niskiego poziomu po zniesieniu mandatu maski, restauracje wracają do poziomu sprzed kryzysu 
2 kwiecień 2021      Obserwator

 
 

Obowiązkowa pielgrzymka PiS do Lubina

Gdybym chciał być złośliwym - wobec PiSu to użyłbym w tytule nazwiska lidera, bo Platformie Obywatelskiej udało się stworzyć z Lecha Kaczyńskiego - "czarnego luda", którym straszy się małe dzieci.
Ale przypuszczam, że po Wyborach prezydenckich - sytuacja w PiSie ulegnie poważnym zmianom i dlatego piszę ten artykuł pod kątem najbliższej przyszłości.

Chcąc zdobyć duchowe wsparcie pewnej części Katolików - Jarosław Kaczyński odbywał pielgrzymki do Torunia i Częstochowy.
A tym razem powinien ją odbyć do Lubina. Lecz z całą swoją ekipą.


Obietnice wyborcze Andrzeja Dudy będą najgorszą formą populizmu - jeżeli nie zostaną zrealizowane.
Szansa na ich spełnienie jest nikła. Ale nie nierealna.
Spełnienie obietnic Dudy jest możliwe tylko wtedy - gdy PiS zdobędzie większość sejmową.
A na to NIGDY nie będzie mógł liczyć - o ile nie zmieni swojej polityki, a Polacy nie zapomną niektórych nieodpowiedzialnych ich zachowań.

Krytykuję PiS nie dlatego, że nie odpowiadają mi ich hasła, ale dlatego - że najczęściej rozmijają się z głoszonymi sloganami.
Być może jestem naiwny, ale pozostawiłem otwartą kwestię oceny działalności PiS i przy okazji obecnych wyborów - chciałbym się upewnić.

Podstawowe pytanie - zadawane sobie od wielu lat brzmi: czy rolą PiSu nie jest zablokowanie sceny politycznej w ten sam sposób - jak to w odniesieniu do młodzieży - czyni Jerzy Owsiak?
Wielokrotnie - zachowania PiS wyglądały tak - jakby chciał jedynie nie dopuścić innych do przewodzenia patriotycznej części Społeczeństwa.
I najbliższy czas pozwoli na weryfikację wszystkich wymienionych wątpliwości.
Odbudowa suwerenności Polski może się odbyć tylko w sposób zdecydowany - przy większościowym wsparciu społecznym.
Jak wspomniałem już przed pierwszą tur Wyborów- PiSowi trafił się potencjalny koalicjant, który w sprawach gospodarczych - teoretycznie dąży do tych samych celów.
A gospodarka i życie Polskich Rodzin - powinno być pryncypium w wszelkich działaniach rządzącej partii.
Platforma Obywatelska i Bronisław Komorowski - od lat dowodzą, że "to oni mają rację", więc niech Polskie Rodziny nie przychodzą do nich ze swoimi problemami.

Ale zagrywając sobie w "medialnego pokera" pozwolę sobie na zagranie "sprawdzam".
Sprawdzam - co PiS rzeczywiście chce z Polską zrobić.
I dlatego twierdzę, że natychmiastową "pielgrzymkę" do "Zmielonych" powinna odbyć wierchuszka PiS, by przedstawić ewentualne podobieństwa do Zmielonych we własnych celach politycznych.
Doskonałą formą byłaby debata, której obawiał się Komorowski.
Niechaj ludzie z PiS spróbują przekonać antysystemową opozycję do przyszłej współpracy.
A w trakcie debaty przedstawia warunki ewentualnej współpracy.

Platforma Obywatelska zrobiła tak dużo złego z Polską, że infantylna religijność członków PiS nie razi już tak "nowoczesnych Polaków".
Ale trzeba umieć wykorzystać ten moment i zgodnie z tym - co dziś głosi Duda - łączyć wszystkich Polaków - dla których Ojczyzna jest wartością nadrzędną, by na bazie tego aksjomatu dyskutować o rozwiązaniach ekonomicznych i politycznych.
18 maj 2015

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Co do PiS-u, w mojej ocenie, jest tak, że być może, prawdą jest teza, że mamy system jednopartyjny, dwufrakcyjny.
I "premier z Krakowa", to była myśl rzucona na wiatr, analogicznie realnie, jak podpisy pod JOW, o których mówił tu powołany, niejaki Olechowski.
Prawda, nie jest nigdy do końca ukryta.
Próbujmy, niemniej zmian, bo aktualność struktur, konsoliduje, li tylko system, który utrwala i rozszerza opcje mafijne, w tym. w istotnym wymiarze - Wymiarze Prawa.

2015-05-18
Magellan

 

Rzecz w tym, że mamy do rozwiązania równanie z wieloma niewiadomymi i operować musimy znakami zastępczymi.
Dlatego chciałbym w końcu sprawdzić prawdziwe oblicze PiS.
A co do Wymiaru Prawa - to jego destalinizacja jest priorytetowym warunkiem - ważniejszym od zmiany Konstytucji.

2015-05-18
Artur Łoboda

  

Archiwum

Mełłaby dwa dolce na sekundę
marzec 18, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Polskie bagno
wrzesień 3, 2003
IAR
Wychodzi szydło z worka
sierpień 10, 2006
Witojcie w naszym Euro-Unijnym Więzieniu Narodów!
maj 1, 2004
Marek Głogoczowski
Polscy patrioci a polakożerca
kwiecień 26, 2003
przesłała Elżbieta
Dziś w Telewizji pokazali...
lipiec 12, 2003
Alina
Utrata Niepodleglosci 13 grudnia 2007 List otwarty polskich intelektualistow
listopad 29, 2007
...
Kto dba o popularność SLD?
wrzesień 11, 2003
cywilizowany euroentuzjasta
Cytat dnia
grudzień 10, 2002
zaprasza.net
Ukrainskie zbrodnie wojenne.
kwiecień 25, 2007
Bogdan "Trzy Radla" A.K.
Czy na pewno bez komentarza ........?
styczeń 21, 2009
Artur Łoboda
DZIEŃ OJCA I LIZAK NA PATYKU !
maj 28, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Dziwne ceny usług w USA
luty 10, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Ratunku! Tylko UE, a zwłaszcza sąsiedzi, przede wszystkim Niemcy, mogą uchronić Polskę przed instalacją Tarczy
luty 1, 2007
technokrata
POLSKA - UNIA 4
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Konstytucja RP: Polska dla Polaków
wrzesień 11, 2006
Halina W.
Juan Powoli Wzrasta w Sile w Stosunku do Dolara
luty 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Bronislaw Geremek nie zyje
lipiec 13, 2008
...
Rozbiór RP
sierpień 7, 2005
Bogusław
Do Rady Etyki Mediów
maj 18, 2006
Dariusz Kosiur
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media