ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Kompromitacja Petru. Listę .Nowoczesnej w okręgu wrocławskim otwiera osoba, która doprowadziła Teatr Polski do ogromnych długów 
24 listopad 2015      Artur Łoboda
PRIORYTETY NAD PRIORYTETAMI Wiesław Sokołowski  
4 listopad 2012      www.trwanie.com
Wiesław Sokołowski ODEZWA DO MEGO SMUTKU  
3 luty 2012      www.trwanie.com
Jeżeli w Polsce rządzić będzie PiS...? 
12 styczeń 2014      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński rozpoczyna wiersz "Pamięci Poety i wszystkich flach wypitych" 
20 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Szpryca z AIDS 
11 luty 2022     
Wojciech Brzozowski OSTRO u Roli ws. COVID-19: To globalny biznes! O szczepieniach, Bosaku,USA i TVP 
5 czerwiec 2020      Alina
Budżet argentyński 
1 listopad 2022      Artur Łoboda
Chrześcijański Kongres Polityczny 
1 październik 2015      Biuro Prasowe Prawicy Rzeczypospolitej
Elektryki do pierwszego pożaru 
30 styczeń 2022      Artur Łoboda
Dlaczego Bodnar nie postawił przed Sądem całego Rządu Morawieckiego? 
4 czerwiec 2025     
Deportacja całej ludności palestyńskiej z Gazy do Jordanii i Egiptu 
2 luty 2025     
Zielona książeczka" Kadafiego nt. demokracji zachodniej 
14 kwiecień 2011      wstawił MG
Alkohol, a zakrzepy krwi po szczepieniu kowidem  
23 czerwiec 2021     
Aktywistka pielęgniarska: Pracownicy służby zdrowia, którzy poparli politykę szpitali COVID-19, powinni stanąć przed sądem za zgony, które umożliwili 
23 marzec 2022      Arsenio Toledo
„Nieszczepione” BBC: zbiór danych pandemicznych – część 3 
11 wrzesień 2022      Iain Davis
Reforma starych mediów publicznych czy powołanie Nowych Mediów Narodowych? 
8 styczeń 2016      stowarzyszenierkw.org
Mateusz Morawiecki do tej pory nie wykonał Wyroku Sądu 
14 wrzesień 2021     
Na piętach Austrii i Niemiec blokujących nieszczepionych przywódca UE wzywa do wyrzucenia kodeksu norymberskiego na rzecz przymusowego szczepienia wszystkich dysydentów 
8 grudzień 2021      Julian Conradson
Idol "Nowoczesnej" 
19 lipiec 2016     

 
 

Czy to niezauważone katharsis nauki?

Jako artysta i humanista nie jestem kojarzony z nauką, albowiem przyjęło się w XX wieku, że kultura i sztuka stoją na przeciwległym biegunie do nauk ścisłych.
Nic bardziej mylnego.
Od początku cywilizacji twórcy - byli w pierwszym rzędzie naukowcami.
Jak sobie wyobrażą Państwo budowę piramid - bez precyzyjnych obliczeń naukowych. Nie mówiąc już o tym, że niektórzy twierdzą - iż w proporcjach piramid zapisane są wartości matematyczne.
Jak sobie możemy wyobrazić budowle Akropolu - bez doskonałej wiedzy fizycznej?
Podobnie jest w każdej dziedzinie sztuki i tylko prymitywni pseudoartyści fetyszyzują naukę.
Dla prawdziwych artystów nauka jest narzędziem pracy.
W dwudziestym wieku doszło jednak do rozdźwięku pomiędzy nauką i sztuką. Przyczyna tego tkwi w tym, że pojawili się różnoracy pseudonaukowcy - którzy bez jakiegokolwiek dowodu naukowego - tworzyli całkowicie abstrakcyjne teorie i najczęściej pozowali na ekscentrycznych "artystów".
Jedną z takich postaci był Albert Einstein, którego rzekome teorie naukowe polegały na kompilacji cudzych prac naukowych.
Dziś powiemy, że był to ordynarny plagiat.
Autorem - najbardziej bezczelnie plagiatowanym przez Einsteina był - urodzony w Polsce, ale wychowany i wykształcony w Stanach Zjednoczonych - Albert Michelson.
To jego doświadczenia - podlane einsteinowskim "sosem" absurdu - zrodziły nieudowodnioną do dnia dzisiejszego "teorię względności".
A prymitywni pseudonaukowcy - nie rozumiejąc bredni zapisanej w teorii Einsteina - potakują głowami na znak ich poparcia.

W dniu wczorajszym kilka portali internetowych - zamieściło informację, że naukowcom udało się zatrzymać światło.
Mam wątpliwości - co do wiarygodności tego niusa, bo jest bardzo ogólnikowy i nie podaje dokładnych danych.
Gdyby jednak informacja ta była prawdziwa to oznaczałoby to - iż teorie Einsteina należy pomiędzy bajki włożyć, a przez blisko sto lat - świat naukowy dał się terroryzować bandzie hochsztaplerów - wiadomego pochodzenia.
Wszystkie wątpliwości naukowe - kwitowane były bowiem posądzeniem o "antysemityzm".

Czekam więc na dalsze informacje - w sprawie badań nad powstrzymaniem światła.
A, jeżeli okażą się prawdziwe - to będziemy mieli kolejny dowód na to: iż nikomu nie wolno wierzyć - bez sprawdzenia.

Zauważę przy okazji, że bezdyskusyjny autorytet naukowy - był urodzonym w Strzelnie Żydem. Ale uważał się za obywatela świata i w przeciwieństwie do Einsteina nigdy - nie bronił swoich prac oskarżeniami o "antysemityzm" recenzentów.
15 kwiecień 2015

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Einstain byl oszustem. Francuski fizyk Henri Poincare pracowal nad teoria wzglednosci rok przed nim.
Amerykanski professor John Murray Cuddihy krytykowal Einsteina ze chce on znieksztalcic zachodnia nauke zamiast przyczynic sie do jej rozwoju.
ponad stu prominentnych naukowcow z Niemiec i Austrii potepili jego teorie jako spekulacyjon-abstrakcyjne.
Revilo Oliver: "...swiat bylby lepszy bez Einsteina", i nazwal go idiota (a moron)...

Jego najlepszym artykulem napisanym dla TIME byl "Dlaczego Zydzi sa lepsi". Byl obojetny na Hiroszime i Nagasaki (Japonskie goje), i byl zawiedziony ze bomba nie powstala wczesniej (dazyl do jej uzycia a Niemczech). Promowal pozbycie sie Palestynczykow.

Tesla zaslugiwal na miano najwiekszego fizyka wszechczasow, ale ze nie byl Zydem, zostal okradziony ze swoich odkryc (niektore po dzien dzisiejszy sa niedostepne i sklasyficowane jako tajne).

Wielu naukowcow uwaza Einsteina jako naukowego smiecia, tak jak Freud, Boas, Salk, Darwin, Keynes...

Ale skoro maja media pod swoja kontrola, to potrafia z nikog zrobic osobistosci (Tusk, Komorowski, Palikot, Doda, i cala galleria smieci politycznych i kulturowych).

2015-04-16
TellTheTruth

 

Jeden z bardziej interesujacych fizykow XXI wieku Nassim Haramein o piramidach i dlaczego bylo niemozliwym zeby je zbudowali Egipcjanie...(naukowcy nabieraja wody w usta kiedy odkrywane sa nowe piramidu w Europie i pod woda kolo Japonii)...

https://www.youtube.com/watch?v=rHv3QBAsJPw

2015-04-16
TellTheTruth

 

Jestem sceptyczny w kwestii pozaziemskich inspiracji w budowie piramid.
Podstawowym argumentem jest toporność i nieuzasadniona masa surowca.
Zaawansowane cywilizacje tworzą budowle lekkie - jak na swoje rozmiary i ekonomiczne surowcowo.
Cywilizacja nieraz sięgała okresowego szczytu rozwoju - po czym następował jej upadek.
Dla mnie doskonałym przykładem jest kultura zachodnioeuropejskiego średniowiecza. W byle osadzie powstawały ogromnie skomplikowane architektonicznie kościoły i katedry, które i dziś byłyby popisem kunsztu budowlanego.
Potem przyszły epidemie i wojna stuletnia, które zniszczyły wcześniejszy dorobek kulturowy zachodnioeuropejskiej prowincji.

2015-04-16
Artur Łoboda

 

Ja rowniez. Ale mysle ze to byly budowle zbudowane przez poprzednia cywilizacje ktora zaginela przed nasza (Michael Cremo). Nie byli to Egipcjanie ktorzy nie wspomnieli a jakiejkolwiek budowie w zadnym ze swoich zapisow...

2015-04-16
TellTheTruth

  

Archiwum

Bóg nas opuścił
wrzesień 23, 2003
Artur Łoboda
Lepiej było urodzić się Cyganem
styczeń 8, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
Jeszcze będziemy miło wspominać Busha :)
luty 9, 2008
marduk
Kryzys tożsamości
wrzesień 18, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Prodi: Polacy zmęczeni
czerwiec 16, 2004
Bulterier Kaczyńskich - Jacek Kurski znów atakuje. Prawie wszystko o Kurskim.
czerwiec 18, 2006
Zdzisław Raczkowski
Geszefciarze, czyli o standardach polityków
październik 13, 2007
Marek Olżyński
Geneza...
maj 17, 2007
Bush i Cheney zostaną aresztowani w Vermont?
styczeń 28, 2008
z AFP - Ziemowit Szczerek
10 lat Stowarzyszenia Primum Non Nocere
listopad 28, 2008
Adam Sandauer Przewodniczący Stowarzyszenia
"Mnożenie dobra"
grudzień 1, 2006
Artur Łoboda
Owsiak zrzekł się Wiktorów
kwiecień 26, 2005
PAP
Nie znośne błędy...
grudzień 19, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia www.mirnal.neostrada.
SYSTEM PODATKOWY Polska potrzebuje naprawy cz.4.
październik 16, 2007
Dariusz Kosiur
POLSKA - UNIA 10
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Jest szansa dla Polski. Nawet użyteczni durnie zaczynają myśleć
wrzesień 9, 2008
Mniejszości we Francji Rasistowska Republika Francuska
lipiec 13, 2006
Michał Miłosz
Tupet - metoda na biznes
luty 8, 2008
Małgorzata Stawarz - numerolog
Kradzież w świetle "prawa" : wynagrodzenia zarządzających NFI wyższe niż zyski
bruk ulicy
Wyjazdy lekarzy?
październik 29, 2004
Adam Sandauer
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media