ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
Here's Why You Should Skip the Covid Vaccine 
“The world has bet the farm on vaccines as the solution to the pandemic, but the trials are not focused on answering the questions many might assume they are.” 
"Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki  
 
1984 
Podstawowa lektura dla młodych Polaków 
Folksdojcz 
Fantastyczny zespół - poruszający ważne problemy społeczne stworzył bardzo dosadną piosenkę, będącą miksem wywiadu telewizyjnego z śpiewem zespołu. 
Rezonans magnetyczny niebezpieczny dla zaszczepionych 
Niektórzy ludzie silnie ucierpieli z powodu wytwarzanego przez niego elektromagnetyzmu.

Najcięższe przypadki skończyły się śmiercią osób poddanych tejże diagnostyce. 
Ubezpieczenie od szczepień na kowida 
Tak Ministerstwo Finansów wycenia szkody w zdrowiu - wynikłe z eksperymentalnego szczepienia przeciwko nieistniejącemu kowidowi. 
Nastąpił globalny zamach stanu 
Oszustwo covid-19 zostało wymyślone w jakimś celu; była to część planu, który zaczął się na poważnie w latach 60., kiedy grupa ludzi spotkała się i zgodziła, że świat jest przeludniony. 
AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) 
Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? 
Lyndon B. Johnson i jego rola w zabójstwie J. F. Kennedy’ego przeprowadzonym w imieniu Izraela 
 
Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? 
 
Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uczestniczył w ludobójstwie Etiopczyków 
„Amerykański ekonomista David Steinman oskarżył szefa WHO, że w latach 2012-2015 był jedną z osób odpowiedzialnych za ludobójstwo w Etiopii”, informuje portal MailOnline. 
Konferencja prasowa w sprawie listu EMA 21.11.2023r 
"Omijając i ignorując kilka przepisów, Komisja Europejska świadomie wprowadziła na rynek potencjalnie śmiertelne zastrzyki. Potwierdziło się, że skutki uboczne zależą od partii szczepionki, podobnie zanieczyszczenie DNA". Konferencja prasowa UE/FvD 21 listopada 2023 r. 
Rząd Stanów Zjednoczonych CELOWO niszczy żywność amerykańskich Farmerów i stymuluje kryzys zaopatrzenia w żywność 
Jakiś czas temu na oficjalnej stronie ONZ ukazał się artykuł "Korzyści z głodu na świecie". Wprawdzie szybko go usunięto, lecz nadal jest dostępny w internetowych archiwach 
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
ZBRODNICZY DRUK 3238 + REFERENDUM “STOP BEZKARNOŚCI FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH” 
 
Pożary w Kaliforni - poważna analiza 
Jak lewacy spalili Los Angeles
 
Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
Czy Policjanci będą zwracać za bezprawne mandaty? 
Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję.  
Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
więcej ->

 
 

Auschwitz

KILKA UWAG ZWIˇZANYCH Z UROCZYSTYMI OBCHODAMI WYZWOLENIA
HITLEROWSKIEGO OBOZU ZAGŁADY AUSCHWITZ.


Srodki masowego przekazu - szczegolnie te o znacznym zasiegu -systematycznie, przy kazdej okazji - zwlaszcza rocznicowej - informuja spoleczenstwa krajow europejskich, amerykanskich, australijskich i wszystkich innych, o tym, ze KL Auschwitz byl miejscem eksterminacji Zydow. O innych narodach, albo nie mowi sie wcale, albo ich meczenstwo i smierc traktuje sie marginesowo.
W czasie uroczystosci zorganizowanej w ONZ wystapil z przemowieniem przedstawiciel ocalalych wiezniow zydowskich. O polskich ofiarach nie wspomniano.

Prawda jest taka, ze KL Auschwitz zostal utworzony przez hitlerowcow w 1940 roku przede wszystkim dla zniszczenia polskiej klasy przywodczej czyli : intelektualistow, duchowienstwa, przedwojennych reprezentantow wladzy II RP roznego szczebla, organizatorow i czlonkow tworzacej sie konspiracji.

W ciagu pierwszych dwoch lat istnienia tego obozu zaglady, wiezniow zydowskich tam nie bylo. Pierwsze numery obozowe i dalsze dziesiatki tysiecy nalezaly do polskich wiezniow. Miedzy tymi byl moj stryj, zona kolejnego stryja ( przedwojennego burmistrza ) i jego corka, obie aresztowane jako zakladniczniki w 1939 roku, moj starszy kuzyn, student, zadenuncjonowane przez sasiada volksdojcza w 1940 roku. KL Auschwitz nie przezyli.

W tym czasie Zydzi zyli w wielkomiejskich gettach, jak np. W Warszawie, Lodzi czy Bialymstoku. Tych obszarow hitlerowcy nie musieli specjalnie organizowac, poniewaz przed wojna spolecznosc zydowska skupiala sie w okreslonych rejonach wspomnianych miast. Hitlerowcy ogrodzili te enklawy – tez zreszta nie odrazu – obciazajac kosztami ogrodzenia gminy zydowskie. W tym poczatkowym okresie okupacji hitlerowskiej Zydzi byli narazeni na roznego rodzaju szykany i represje, jak obowiazek noszenia tzw. gwiazdy Dawida, obcinanie rytualnego zarostu, obelgi itp. Jednakze w pierwszych miesiacach okupacji hitlerowskiej, kiedy Polacy byli masowo mordowani ( Palmiry ), warstwa intelektualna likwidowana w obozach zaglady ( tzw. akcja A-B w Krakowie czyli aresztowanie profesorow Uniwersytetu Jagiellonskiego i zeslanie ich do hitlerowskiego obozu zaglady ), Zydzi zyli w gettach wzglednie bezpiecznie pod wlasnym zarzadem administracyjnym.
Glod w okupowanych miastach dokuczal zarowno polskiej jak i zydowskiej spolecznosci.

Eksterminacja spolecznosci zydowskiej zaczela sie w 1942 roku, kiedy tysiece Polakow juz zamieniono w Auschwitz na popiol.
Hitlerowcy zaciesniali obszar gett, wywozac systematycznie ludnosc do obozow zaglady takich jak Auschwitz, Majdanek, Sobibor i in.
Mord na wielka skale rozpoczal sie w 1943 roku, kiedy Eichman zarzadzil tzw ostateczne rozwiazanie kwestji zydowskiej. Wtedy hitlerowcy wybudowali nowy oboz zaglady Birkenau, w poblizu Auschwitz, z przeznaczeniem dla eksterminacji Zydow, choc nie brakowalo tam i polskich skazancow.

Tak wiec Birkenau powinien byc symbolem zaglady Zydow. Tylko, ze tam nie wiele zostalo dokumentow hitlerowskiego ludobojstwa, poniewaz oprawcy zdazyli zniszczyc slady zbrodniczej dzialalnosci w postaci krematoriow, komor gazowych, barakow.

W ten to sposob meczenstwo Zydow zawladnelo KL Auschwitz-em i zaczelo sie uswiadamianie swiatu, ze KL Auschwitz to miejsce kazni Zydow, czesto dodajac, ze to polski oboz zaglady.
Po wojnie, ci ktorzy przezyli, mogli wystepowac do wladz owczesnego NRF o odszkodowanie za zamordowanych czlonkow rodziny. Za kazdego zabitego dostawali Deutsche Marks.

Na szczescie nie wszyscy zamienili honor na pieniadze. Znam takich ktorzy tego nie zrobili.

Moim zdaniem bardzo nie scisle jest uzywanie terminu “wyzwolenie obozu Auschwitz”.
Oboz KL Auschwitz zostal ewakuowany przez hitlerowcow w potworny sposob, ( tzw. marsz smierci, pieszo w czasie silnych styczniowych mrozow ) do mniejszych obozow hitlerowskich rozlokowanych dalej od linii frontu.

Na terenie opustoszalego Auschwitz ukryla sie jakims cudem niewielka grupa wiezniarek (byc moze takze i wiezniow ), wsrod ktorych byla moja znajoma – wowczas 17-letnia dziewczyna. Wejscia czolowki wojsk sowieckich do opustoszalego obozu nie mozna nazwac wyzwoleniem. Nie obylo sie przy tym bez gwaltow na wiezniarkach.

Liczba ofiar hitlerowskiej zaglady w obozach zorganizowanych na terenach polskich zostala okreslona w latach powojennych na okolo trzy i pol miliona osob roznych narodowosci.( Miedzynarodowy Komitet Oswiecimski ). Dokladne okreslenie liczby zamordowanych bylo nie mozliwe mimo diabelskiej precyzji hitlerowskiej biurokracji nie tylko dla tego, ze nie cala dokumentacja obozow dostala sie w rece “zwyciezcow” ale rowniez dla tego, ze w koncowym okresie istnienia obozow, oprawcy zaprzestali stosowania podskornego wprowadzania kolejnych numerow wiezniarskich (zapewne byli przytloczeni nadmiarem pracy ). Wiezniow zydowskich w tym okresie tez nie ewidencjonowano, poniewaz byli prawie zawsze mordowani w kilka dni po przywiezieniu do obozow.

W latach 60-tych podano w jedno-tomowej encyklopedii PWN liczbe ofiar w przyblizeniu piec milionow i ta liczba zaczela pojawiac sie w roznych pozniejszych publikacjach z tym, ze czesto nie bylo jasne czy ta liczba dotyczy zamordowanych Zydow czy tez wszystkich ofiar hitlerowskiego ludobojstwa na terenie Polski.

W ostatnich latach pewne srodki przekazu powiekszyly te liczbe do szesciu milionow ofiar odnoszac te dane do holokaustu. Mialo to miejsce rowniez w telewizyjnym wieczornym dzienniku CBC w dniu 26.01.2005.

Bezwzgledny anty-polonizm uprawiany przez rozne, wplywowe grupy nacisku objawia sie w rozny sposob. Filmy, informacje prasowe, telewizja i ksiazki, miedzy innymi autorstwa J.T.Grossa. Ten szczegolnie szkodliwy falszerz wydarzen historycznych jest cytowany zagranica przy roznych okazjach jako autorytet potwierdzajacy polski antysemityzm i udzial w mordowaniu Zydow. Do omowienia tej postaci chcialbym wrocic w kolejnym moim liscie.

Powstalo szereg filmow poswieconych osobom, ktore podejmowaly indywidualne akcje ratowania Zydow od hitlerowkiej zaglady. “Szlachetny” Schindler, bez narazania sie na jakie kolwiek ryzyko zatrudnil w swojej (zagrabionej ) fabryce Zydow, ktorych czesc ocalala. Wloski handlowiec Perlasca dzialajacy na Wegrzech, udajac pracownika hiszpanskiego konsulatu w Budapeszcie, uratowal grupe Zydow wegierskich.

Natomiast o polskiej konspiracyjnej organizacji pomocy Zydom - kryptonim “Zegota”- ani slowa. O przechowywaniu zydowskich dzieci w domach zakonnych, o ludziach, ktorzy zaplacili zyciem za ukrywanie Zydow - cisza.

Telewizja wloska postanowila uczcic rocznice Auschwitz wyswietlajac film Polanskiego “Pianista” !!!
Cz polska prawda ma szanse trafic do szerszego grona odbiorcow i odklamac miniona rzeczywistosc?????


Tadeusz Polkan
26.01.2005
28 styczeń 2005

 

  

Archiwum

"Silna kobieta" w USA?
wrzesień 11, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Brytyjski Żyd będzie nadzorował treningi policji w całej Unii Europejskiej, w zakresie tzw. przestępstw nienawiści i antysemi
grudzień 11, 2006
BIBUŁA - pismo
Clinton nie walczył w Wietnamie, powalczy w Izraelu?
sierpień 3, 2002
IAR
"Z Bogiem na czacie"
marzec 11, 2006
Kazik
Paszportowa pułapka
sierpień 26, 2003
przesłala Elżbieta
Rozterki konserwatysty amerykańskiego
styczeń 10, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Prostytucja
październik 29, 2004
FLOWERS OF GALILEE
kwiecień 6, 2004
Czy Sankcje Karne Dadzą Iranowi Przewagę?
czerwiec 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Adam Hoffman (1918-2001)
czerwiec 11, 2003
Artur Łoboda
Komu służy awantura wokół Wałęsy
czerwiec 11, 2008
Artur Łoboda
Były naciski, by zatuszować zbrodnię Katyńską
sierpień 7, 2004
Gotowa salwa odwetowa Iranu, 11,000 rakiet
październik 23, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Archaiczny spalony
czerwiec 16, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Korporacyjna maszyna wojenna w akcji
sierpień 17, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Traktat akcesyjny. Miller nie ma obaw ale ja mam
kwiecień 10, 2003
Piotr Mączyński
Tarcza początkiem wyścigu zbrojeń?
kwiecień 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy spółdzielnie mieszkaniowe zwrócą znacjonalizowane wkłady?
sierpień 30, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
III WŁADZA RP - orły, obrońcy, stróże, czy zwykłe ciecie?
sierpień 24, 2008
ZR
Sześć województw to enklawy dziecięcej biedy
grudzień 2, 2002
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media