ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

W wypadku w Tatrach zginął Józef Szaniawski 
5 wrzesień 2012      PNM
Literacka Damnica dla Wsi Tworzącej 
24 lipiec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Starożytny Rzym upadł dlatego, że nie kontrolował polityki imigracyjnej 
12 marzec 2017     
Koszt Swiat 
28 grudzień 2010      Goska
"Z" jak zombie  
10 maj 2022      Artur Łoboda
P o n i e d z i a ł e k 
1 wrzesień 2009      Marek Jastrząb
Do wiadomosci 
26 kwiecień 2010      Goska
Czy Francja sie obudzi? 
12 maj 2021     
Syjoniści idealiści 
8 maj 2013      Artur Łoboda
Konferencja edukacyjno informacyjna. Prędocin 02.10.12  
4 październik 2021      Wilczy Głos
Wcześniejsze planowanie mRNA 
27 czerwiec 2021     
Wrzątek 
14 marzec 2020      Artur Łoboda
Podróż za żelazną kurtynę 
15 sierpień 2020     
Kto to jest "Państwo"? 
4 marzec 2015      Artur Łoboda
W sprawie kamer w Sejmie 
19 grudzień 2016      Artur Łoboda
WYZYSK PARTYJNY< WYZYSK MARYJNY - SZCZERZMY KŁY - POLAK GŁODNY, POLAK ZŁY! 
13 grudzień 2013      Ewa Englert-Sanakiewicz
Jeszcze macie "złoty róg" 
10 sierpień 2017     
Wykrzyczeć własne buractwo - jak najgłośniej 
28 listopad 2011      Artur Łoboda
Burak na włościach 
20 kwiecień 2016      Artur Łoboda
Trybunał Stanu i sądy karne ma PiS jak w banku 
28 marzec 2020     

 
 

Śląsk wysypiskiem Ameryki?





71 ton toksycznych odpadów ma trafić z Salwadoru do Polski. Zostaną zutylizowane w zakładzie w Dąbrowie Górniczej, której mieszkańcy od miesięcy walczą, by nie zasypywały ich śmieci. „Czemu mamy oddychać cudzymi brudami?” – pyta jedna z mieszkanek miasta.

-
Mieszkańcy dzielnicy Strzemieszyce, w której znajduje się spalarnia śmieci do której prawdopodobnie trafią odpady, rozpoczęli protesty i zapowiadają blokadę zakładu.
Według TVN24 śmieci zalegały nieopodal nieczynnych zakładów rolniczych w Salwadorze. „To odpady pestycydowe” – uściśla serwis twojezaglebie.pl, powołując się na Karinę Szafranek-Braś, dyrektor sprzedaży i marketingu „Sarpi” Dąbrowa Górnicza. Historię kontrowersyjnego ładunku przybliża też rmf24.pl z powołaniem na panamskie media. Według nich śmieci przygotowywano do transportu już od czerwca.
Wtedy ich oparami miało się zatruć 12 osób (oprócz pestycydów na ładunek składają się także zanieczyszczone opakowania).
Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej są całą sytuacją oburzeni. „Dlaczego musimy oddychać cudzymi brudami?” – napisała mieszkanka miasta do serwisu twojezaglebie.pl. I nie chodzi tu tylko o śmieci z Salwadoru. – Do Dąbrowy Górniczej, a w szczególności Strzemieszyc, kierowane są śmieci z całego regionu, z całej Polski, a teraz okazuje się, że płyną już z całego świata. To skandal – podkreślają mieszkańcy cytowani przez serwis dabrowagornicza.naszemiasto.pl.
Od miesięcy walczą oni o to, by nie być zasypywanymi przez śmieci. Z pozbycia się odpadów cieszą się za to mieszkańcy Salwadoru. O usunięcie ładunku z kraju walczyli całe lata. Mówi się, że składowane tam odpady doprowadziły do śmierci 140 osób – podały „Fakty” TVN.



http://xportal.pl/?p=17625



Śmieci z Salwadoru można spalać na Śląsku, węgla polskiego nie.



-
27 listopad 2014

www.polskawalczaca.com 

  

Komentarze

  

Archiwum

Usuwanie usówania
październik 5, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Latająca trumna i awans polaków
listopad 15, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
Łajdacy, durnie i ludzie normalni
czerwiec 27, 2006
Czy potrzebujemy repliki obozu w Dębicy?
marzec 15, 2007
bibula- pismo niezależne
Otwarcie wystawy "Zbrodnie w majestacie prawa 1944-1956"
luty 3, 2006
Stwórca wiecznych praw przyrody?
wrzesień 3, 2007
Marek Głogoczowski
Dziennikarze ?
wrzesień 13, 2005
przesłała Elzbieta
Komu przeszkadza nagrywanie rozpraw sądowych?
styczeń 18, 2008
www.aferyprawa.com
Jak kali.... to ?le, jak Kalego..........
lipiec 16, 2002
PAP
Łańcuszek wiary
kwiecień 6, 2005
Wydano wyrok !!!
kwiecień 19, 2003
przysłała Elżbieta
Czy USA jest dobrym oparciem dla Polski?
sierpień 3, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Ostra gra o kontrolę Azji Centralnej
grudzień 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy Putin Przegrał w Bukareszcie?
kwiecień 13, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
"Jestem Obywatelem USA a nie małpą!"
luty 8, 2004
antycenzor
Petycja namaszczona talmudem
sierpień 25, 2006
bibula.com/xah
"Nie udaje"
kwiecień 14, 2003
IV Rzeczpospolita kontra Balcerowicz
marzec 24, 2006
Artur Łoboda
List prywatny
maj 27, 2003
przesłała Elżbieta
Koszty aneksji do UE (5). Wpłaty do budżetu Unii Europejskiej i inne
marzec 26, 2003
Włodzimierz Bojarski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media