|
Prezydent Barack Obama.
Biały Dom
|
|
Szanowny Panie Prezydencie:
Dziękuję za wyróżnienie mego przyjaciela Jana Kozielewskiego-Karskiego Prezydenckim Medalem Wolności. Jestem 90bio letnim Polakiem-Katolikiem weteranem pięciu lat więzienia w niemieckim obozie koncentracyjnym Oranienburg-Sachsenhausen pod Berlinem.
Po wojnie poznałem profesora Jana Karskiego w Caracas stolicy Wenezueli. Pizałem o doktorze Karskim w mojej książce „Żydzi w Polsce” (Hippocrene Books, Inc., New York 1993).
Piszę ten list z Florydy gdzie mieszka duża i rozwijająca się społeczność polska i powoli dogania ona wielkością społeczności polskie w Pensylwanii, Illinois i Wisconsin. Amerykanie polskiego pochodzenia uważają Dr. Karski dobrze sobie zasłużył na Prezydencki Medal Wolności.
Pański niefortunny zwrot o Niemiecko-Nazistowskich obozach śmierci obraża Amerykanów polskiego pochodzenia zwłaszcza że są oni świadomi faktu że Polacy nie kolaborowali z Nazistami pod okupacją i w zagładzie Żydów. Zwrot Polskie Obozy Śmierci jest obraźliwy
i godny pogardy.
Drogi Panie Prezydencie Obamo, zauważyłem że jest Pan pierwszym powojennym prezydentem USA, który w czasie obchodów rocznicy kluczowej bitwy o Francję w Normandii pod Falaise nie wymienił ważnego udziału w tej bitwie Polskiej Pierwszej Dywizji Pancernej w 1944 roku.
Sekretarz Stanu interweniuje wielokrotnie żeby polskie ofiary wojny płaciły żydowskim ofiarom wojny za odszkodowania poniesione z rąk Niemców-Nazistów i Sowietów.
Chcę Panu zwrócić uwagę że niedawno nazwiska Polaków generałów amerykańskich bohaterów wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, Kazimierza Pułaskiego i Tadeusza Kościuszki zostały usunięte z amerykańskich gimnazjalnych podręczników historii. Mam nadzieję że weźmie Pan pod uwagę dokonania interwencji i naprawienia tej sytuacji.
Z wyrazami szacunku
Iwo Cyprian Pogonowski
Anti-Defamation Committee of
Polish-American Association of Sarasota-Florida
Sarasota, FL 34236
|
|
5 czerwiec 2012
|
|
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
Szokujący Moment w Historii Demokracji USA
grudzień 18, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
200 tysięczna demonstracja przeciwko amerykańskiemu militaryzmowi w mieście Vincenza
luty 25, 2007
lbc
|
Apel o unikanie emocjonalnych wypowiedzi i osądów, a podawanie do wiadomości ogółu ?ródeł, nazw, liczb...
styczeń 26, 2007
antycenzor
|
Blokada umysłu
maj 10, 2008
Artur Łoboda
|
Było pole do nadużyć w PZU Życie.
czerwiec 27, 2002
PAP
|
L.Kaczyński przed życiową szansą
luty 9, 2009
Dariusz Kosiur
|
Rosja nadal silna na Morzu Czarnym
wrzesień 1, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Niektóre wiadomości
czerwiec 6, 2008
.
|
Czy Libanowi Grozi Nowa Krucjata?
marzec 12, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Przyczyny kleski gospodarczej
grudzień 18, 2006
prof,Wlodzimierz Bojarski
|
Balcerowicz wciąż niebezpieczny
czerwiec 30, 2004
|
Przyszlosc Polski w bezpartyjnych kandydatach na wszystkie
szczeble wladzy
listopad 14, 2006
Bezpartyjny
|
Do Dyrekcji Radia Maryja
wrzesień 27, 2005
Roman
|
Wypedęenie Niemców ???
lipiec 16, 2008
Elzbieta Gawlas Toronto
|
Siekielski i Morozowski z TVN nagrali próbę przekupstwa Renaty Beger przez posła PiSu
wrzesień 27, 2006
Dorota
|
Kiedy przygłup próbuje coś tłumaczyć
maj 24, 2008
Artur Łoboda
|
Co dla jednych jest złe .......
dyskusja o więzieniach CIA w Polsce
styczeń 22, 2009
Artur Łoboda
|
Zagadka samochodów-pułapek z 11 września 2001
maj 9, 2007
marduk
|
Wielki Wzrost Potencjału Wschodnii-Południowej Azji
listopad 18, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Ludzie o. Rydzyka wystartują z list PiS
listopad 19, 2008
|
|
|