ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Trzech synów odebrano matce, bo jest biedna 
6 luty 2014      www.polskawalczaca.com
Prokurator generalny. 
20 październik 2011      Bogusław
Amerykańska Armia dostarcza dowód na istnienie kowida 
2 maj 2021     
Zdrojewski przejdzie do historii kultury 
26 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Koncert "Solidarni z Wuhan" w Filharmonii Narodowej 27.02.2020 
21 kwiecień 2020      Alina
o błądzeniu i oszukiwaniu 
14 czerwiec 2021     
Stwierdzono, że szczepionki przeciw COVID zwiększają ryzyko zapalenia mięśnia sercowego u dzieci o ponad 13000 procent 
4 marzec 2022     
Naród który nienawiść do innych Narodów - wypił z mlekiem matki 
15 kwiecień 2024     
Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
21 lipiec 2020     
ZROZUMIEĆ WIELKI RE:SET - REZYLIENCJA I CYBERBEZPIECZEŃSTWO 
7 luty 2021      BaldTV
Sędzia federalny orzeka na korzyść rodziców, którzy chcą uniemożliwić T-Mobile aktywację wieży komórkowej na dachu szkoły 
19 czerwiec 2023      Suzanne Burdick, Ph.D.
The Horse, the Wheel, and Language in the light of DNA studies 
4 styczeń 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Liberalny totalitaryzm 
13 luty 2011      źródło "Nowe Państwo"
Moje podejrzenia co do fuzji Orlenu i Lotosu właśnie znajdują potwierdzenie. "Nieznani gracze mają przejąć część Lotosu"  
17 lipiec 2020      Alina
Listy do Polaków ! 
24 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Intuicja (2) 
12 marzec 2020      Artur Łoboda
Kto nie szyfruje, ten żałuje 
17 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
PIS + PO + KK = MAMON ZWYCIĘZCA ( w eterze)! 
25 kwiecień 2010      Marek Głogoczowski
Wśród nocnej ciszy 
24 grudzień 2019     
SARS CoV-2 nie istnieje, ale 5G istnieje 
14 styczeń 2022      Artur Łoboda

 
 

Rozkaz N.K.W.D.: No. 00485 w dniu 11- VIII-1937 a Polacy


Rozkaz N.K.W.D.: No. 00485 wydany w dniu 11- VIII-1937 przez
Mikołaja Jeżowa dotyczył czystek etnicznych w Związku Sowieckim. Według dokumentów sowieckiego aparatu terroru w latach 1939-8 w Sowietach zostało aresztowanych 143,810 Polaków, z których 139,835 było skazanych w tym było skazanych na śmierć przez rozstrzelanie
111,091 osób.

Ostatnio Tomasz Sommer, autor książki: „Rozstrzelać Polaków: Ludobójstwo Polaków w Związku Sowieckim” opublikował na ten temat artykuł w The Polish Review vol. LV, No. 4, 2010:417-436@
2010 The Polish Institute of Arts and Sciences of America.

Już w 1993 r. członkowie rosyjskiego stowarzyszenia Memoriał przyjechali z dokumentami N.K.W.D. do Polski i w piśmie "KARTA", ukazał się artykuł poświęcony tej sprawie. Niestety historycy polscy wychowani w PRL’u bali się tego tematu podobnie jak ogłoszenia faktu, że Stalin 10tego marca 1939 zaprosił Hitlera do współpracy.

Stalin uczynił to w czasie 18go zjazdu Sowieckiej Partii Komunistycznej w przemówieniu nadawanym przez radio. Wówczas Stalin oskarżył Brytanię i Francję o podjudzanie Niemców i Japończyków do ataku na Sowiety w celu dyktowania warunków pokoju po wyczerpaniu sił Moskwy i Berlina.

Oferta Stalina była dla Niemców niespodzianką, z której jak wiemy oni
chętnie skorzystali ponieważ Polska blokowała dostęp armii niemieckiej do Rosji, którą Hitler chciał pokonać żeby móc przyłączyć do „Wielkich Niemiec” żyzną Ukrainę i budować imperium kolonialne „Od Renu do Władywostoku.”

Stalinowi zależało na pozbyciu się frontu japońskiego za pomocą paktu Ribbentrop-Mołotow, który to pakt stanowił zdradę paktu Niemiec z Japonią z 25 listopada 1936 roku. Gra Stalina udała się i Sowiety pozbyły się frontu z Armią Kwantungu 16go września 1939 po czym 17go września Czerwona Armia uderzyła na Polskę o czym historycy Polsce w Polsce nie piszą.

Nikita Pietrow, wiceszef Memoriału udostępnił historykom dwukrotnie
dokumenty dotyczące rozkazu N.K.W.D.: No. 00485– raz bezskutecznie i drugi raz kiedy po latach tymi dokumentami zainteresował się dr Sommer.

Dokumenty takie jak rozkaz N.K.W.D.: No. 00485 z dnia 11- VIII-1937, dotyczący Polaków nie jest trudny dla czytelnika do zrozumienia. Jak wiadomo Sowiecka biurokracja dobrze odgrywała swoją rolę. Cały ludobójczy proces był raportowany, co pięć dni i większość raportów ze wszystkich części Związku Sowieckiego zachowała się w rosyjskich archiwach, które szczegółowo podają przebieg tej zbrodni z tygodnia na tydzień. Stalin i najwyższe kierownictwo nie tylko wiedzieli o tej sprawie. Oni sami o niej decydowali jak świadczą o tym ich podpisy.
Rozkaz N.K.W.D.: No. 00485 z dnia 11- VIII-1937 jest podobny do procedury dotyczącej rozstrzelania polskich oficerów w Katyniu. Samym mordem operacyjnie zajmował się Nikołaj Jeżow i podległe mu NKWD. O przebiegu zbrodni raportowano z powrotem "naczalstwu". Dr. Tomasz Sommer dobrze opisuje los Polaków w Rosji przed samą wojną w książce "Rozstrzelać Polaków. Ludobójstwo Polaków w Związku Sowieckim w latach 1937-1938. Dokumenty z Centrali"

http://www.pogonowski.com
22 marzec 2011

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Kampania wyborcza - jak reklamy proszku do prania...
październik 2, 2005
Adam Sandauer
Nieruchawi Bryci
maj 19, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Żądanie ujawnienie kulis prozydowskiej poltyki państwa polskiego
sierpień 27, 2007
tłumacz
Sejm uczcił minutą skupienia pamięć Ryszarda Kapuścińskiego
styczeń 25, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
PiS: Pitera chwali Hitlera
wrzesień 18, 2007
o pisaniu
grudzień 22, 2006
o
Przeproście naród agresorów za pomyłkę
czerwiec 18, 2004
(PAP)
Kołodko zapowiada narodową krucjatę walki z bezrobociem
lipiec 27, 2002
PAP
Czy Rząd Bush’a Jest Niebezpieczny dla Amerykanów?
grudzień 1, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Wzrosła liczba Żydów w parlamentach różnych krajów świata
listopad 17, 2006
bibula
Gra Importerów i Exporterów Paliwa
wrzesień 25, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Hiroszima i Nagasaki a „Tarcza” w Polsce
sierpień 9, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Nostra Aetate
październik 6, 2006
Dr Mike Jones
Bush: Powinniśmy byli zbombardować Auschwitz
styczeń 11, 2008
PAP
Drodzy byli internowani piszcie jak było a nie jak byście chcieli.
maj 1, 2006
tadeusz
Po pierwsze nie szkodzić
listopad 25, 2008
Artur Łoboda
Czy było warto umierać za ojczyznę?
lipiec 31, 2007
Gregory Akko
Globalny Mit Holokaustu
sierpień 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Hipokryzja Niekończącej się Propagandy Terroru Bush’a
maj 23, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Konsolidacja kapitału
luty 26, 2004
Reuters
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media