|
Pacyfikacja pocztowych związkowców dopiero w 2013?
|
|
Niektórzy z państwa korzystający z usług pocztowych na terenie Polski dostają niekiedy przesyłki dociążone blaszkami.
To konsekwencja przywilejów wymuszonych przez związkowców Poczty Polskiej którzy mają wyłączność na doręczanie listów poniżej 50g. Aby obejść ten przywilej konkurujące firmy zmuszone są dociążać transportowane przez siebie przesyłki. Dla niezorientowanych podaję linki do komentarzy na ten temat:
http://www.adamduda.pl/2009/12/09/absurdy-donosze-czyli-rzecz-o-poczcie-polskiej/
Polecam zwłaszcza unikalne zestawienie: LICZBA PRZESYŁEK NA JEDNEGO PRACOWNIKA W 2007 ROKU (czyli wydajność pracy...)
http://www.ekspertradzi.tv/dom-i-ogrod/co-zrobic-z-plombami-blaszkami-dolaczanymi-do-listow,p91.htm
Polska to dzisiejszy monopolista na rynku. Gwarantuje mu to prawo pocztowe, a konkretnie zapis o nadaniu statusu operatora publicznego. W artykule 47 ust. 4 ustalona jest granica wagowa zastrzeżona dla usług Poczty Polskiej. Jeżeli przesyłka ma poniżej 50 gram, to musi być obsłużona przez Poczte Polską. Warto dodać, że praktycznie wszystkie listy mają wagę poniżej 50 gr.
Dziś w poczcie są przeprowadzane reformy. Poczta Polska została przekształcona z Spółkę Akcyjną. Rozpoczęto spłaszczanie struktury i wycinanie dworów powstałych przy Dyrektoriatach Okręgowych, choć bizantyjska czapa w Warszawie została nietknięta. To wszytko za mało. Patrząc na wykres wydajności pracy wróżnych krajach i na datę całkowitej liberalizacji rynku w roku 2013 między innymi poprzez zniesienie zastrzeżonych przesyłek, to Poczta Polska powinna poważnie zastanowić się nad swoim modelem biznesowym, wręcz stanąć organizacją na głowie. W przeciwnym wypadku utonie jak kamień i znowu będą cyrki z szukaniem „inwestora strategicznego”.
A inwestor wyceni spółkę prawdopodobnie nie po skumulowaniach przyszłych zyskach, jak to się robi w normalnych spółkach, bo tych nie będzie, ale po posiadanym majątku. I się wyceni te wszystkie budynki i sprzeda prywatnym operatorom I to będzie pewnie jedyny zysk na jaki może liczyć Poczta Polska w starciu z wolną konkurencją.
|
|
9 sierpień 2010
|
|
tłumacz
|
|
|
|
8 lat edukacji na realizowanej przez zaprasza.net a poziom świadomości społecznej bliski zera.
Wystarczy jeden uczciwy i wykształcony człowiek by zrobić porządki w firmie państwowej.
Ale w polskim systemie władzy, w polskiej klasie politycznej nie znajdzie się takiego.
Widzę czasem jak ciężko pracują kobiety na poczcie i wręcz im współczuję. Przez cały czas pracy mętlik z powodu złej organizacji pracy.
A pracę organizują postkomunistyczni złodzieje.
Więcej szcunku dla pracujących i mniej uogólnień. |
|
2010-08-09
Artur Łoboda
|
 |
|
|
Kompromituje się Pan.
Akurat w sprawie absurdalnego dociążania nie moze być kontrowersji między rozsądnymi ludźmi.
Opowiadanie o ciężkiej pracy pracownic Poczty Polskiej w sytuacji gdy konkurencja zmuszana jest administracyjnie do doręczania po niższej cenie cięższych przesyłek zakrawa na kpinę.
Związkowcy Poczty Polskiej świadomi są niepopularności przywilejów pozwalających im okradać społeczeństwo. Dlatego starają się aby sprawa nie nabierała rozgłosu, a nie podejmuja dyskusji. Pan pierwszy osmielił się zabrać głos w ich obronie. |
|
2010-08-09
tłumacz
|
 |
|
|
" ......głupi mówi co wie" Między przeciętnym pracownikiem poczty a funkcjonariuszem nomenklatury - czy to urzędniczej, czy związkowej istnieje przepaść.
Ja napisałem o zwykłych pracownicach w urzędzie pocztowym - z którego korzystam. Wsadzanie wszystkich do jednego wora jest przejawem braku umiejętnosci obiektywnego widzenia otaczającej rzeczywistości.
|
|
2010-08-10
Artur Łoboda
|
|
|
|
Jan Tajster dyrektorem z woli prezydenta
wrzesień 5, 2007
Bartosz Piłat, Małgorzata Wach
|
Zwalczana niepoprawność polityczna
październik 23, 2003
Adrian Dudkiewicz
|
Czy Adolf Hitler był przestępcą?
Lech Kaczyński skazany za zniesławianie Wachowskiego
czerwiec 26, 2005
Adam Sandauer
|
Lekcje chińskiej ekonomii
marzec 28, 2007
Anna Kaczor
|
List otwarty do biskupa J.Życińskiego
luty 26, 2005
|
Geopolityczna siła Iranu
maj 5, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Lech Kaczyński zachował się godnie
maj 14, 2006
StefanDetko
|
Amerykańskie życie na niby
listopad 9, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Prom "Rogalin" trafił na złom
kwiecień 3, 2006
Jan Zakiewicz
|
Aurea mediocritas (!)
listopad 10, 2005
Marek Olżyński
|
USrael tchórzy i ucieka od globalizmu ?
wrzesień 6, 2007
marduk
|
„Bez Udziału Hamas’u Nie Będzie Pokoju w Palestynie”
kwiecień 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czyja Sprawa?
listopad 10, 2004
Kazimierz Murasiewicz
|
System za 25 milionów
marzec 15, 2006
|
Kasablanka i Bordo
maj 7, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Wy, co nie umiecie wyżyć za 360 zł!!!
luty 20, 2003
Piotr Ikonowicz
|
Błędy RJP - *Sprawozdanie o stanie ochrony języka polskiego
za lata 2003-2004*
lipiec 15, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Dewaulacja dolara !
luty 14, 2003
|
Apel do wyborców
luty 21, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Wybór bieżącej prasy izraelskiej
luty 18, 2007
tłumacz
|
|
|