ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Światowy kryzys koronacyjny 2020-21: Rozdział I 
12 czerwiec 2021     
Symbole władzy 
23 kwiecień 2016      Artur Łoboda
W czyim interesie działa Putin? 
3 marzec 2022      Artur Łoboda
DEBIL (!) Javier Milei 
22 styczeń 2026      Artur Łoboda
Ekspert ONZ domaga się podjęcia kroków prawnych przeciwko przywódcom UE za współudział w Strefie Gazy 
11 maj 2025      Willow Tohi
Lenin’s mummy and the fraud of the October Revolution 
27 luty 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Petryfikacja 
30 marzec 2015      Artur Łoboda
Angela Merkel się trzęsie. Czy całe Niemcy też? 
18 czerwiec 2019      Alina
"Pro" równa się dla nich "anty" 
5 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Niemiecki sąd w Weimarze orzekł, że blokada jest niekonstytucyjna  
3 luty 2021     
Małgorzata Omilanowska - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Tłumaczenie z polskiego na nasze dla "wybitnych ekspertów" Ministerstwa 
1 październik 2014      Artur Łoboda
"Orkiestra" Owsiaka 
24 styczeń 2025      Artur Łoboda
Zapadła cisza 
29 marzec 2020      Artur Łoboda
Jak się będą ciebie bali 
11 marzec 2017     
W jakimś sensie jesteśmy odpowiedzialni za tą zbrodnię 
10 listopad 2024     
Po wyborach 
6 lipiec 2010      Goska
Być Polakiem 
19 marzec 2017      Małgorzata Todd
Polityczny establishment III RP i FOZZ 
7 czerwiec 2009      Leszek Szymowski
Więcej „nagłych zawałów serca”… z dodatkiem „zmiany klimatu”. 
18 listopad 2022     
Piotr Gliński Was okłamuje - bezczelnie w oczy! (rok później) 
2 marzec 2017     

 
 

Badanie: Długotrwałe stosowanie maski może przyczynić się do zaawansowanego raka płuc


Niedawne badania w czasopiśmie Cancer Discovery pokazuje, że wdychanie szkodliwych mikrobów może przyczynić się do zaawansowanego raka płuca u osób dorosłych.

Długotrwałe stosowanie masek na twarz może przyczynić się do namnażania tych niebezpiecznych patogenów.

Mikrobiolodzy zgadzają się, że częste noszenie maski tworzy wilgotne środowisko, w którym drobnoustroje mogą rosnąć i rozmnażać się, zanim dotrą do płuc.
Te obce mikroby przemieszczają się następnie w dół tchawicy i w dwóch rurkach zwanych oskrzelami, aż dotrą do małych pęcherzyków powietrza pokrytych naczyniami krwionośnymi zwanymi pęcherzykami.

„Płuca od dawna uważano za sterylne, ale teraz wiemy, że mikroby towarzyszące jamy ustnej - mikroby, które normalnie występują w jamie ustnej - często dostają się do płuc w wyniku podświadomej aspiracji.” - Leopoldo Segal, autor badań i dyrektor Programu mikrobiomu płuc oraz profesor nadzwyczajny medycyny na Uniwersytecie Nowojorskim Grossman School of Medicine

Zgodnie z badaniem po wejściu do płuc drobnoustroje te wywołują reakcję zapalną w białkach znanych jako cytokina IL-17.


„Biorąc pod uwagę znany wpływ IL-17 i zapalenia na raka płuca, byliśmy zainteresowani ustaleniem, czy nagromadzenie komensali w jamie ustnej w okolicy płuc może prowadzić do zapalenia typowego dla IL-17 i wpływać na progresję raka płuca i rokowanie” - powiedział Segal.


Analizując mikroby płucne 83 nieleczonych dorosłych z rakiem płuc, zespół badawczy odkrył, że kolonie bakterii Veillonella, Prevotella i Streptococcus, które mogą być hodowane przez długotrwałe noszenie maski, są bardziej obfite u pacjentów z zaawansowanym rakiem płuc niż wcześniej gradacja.

Obecność tych kultur bakteryjnych wiąże się również z mniejszą szansą na przeżycie i zwiększonym wzrostem guza, niezależnie od stadium.

Ponadto badania nad hodowlą bakterii Veillonella w płucach myszy wykazały, że obecność takich bakterii prowadzi do rozwoju komórek immunosupresyjnych i zapalnych, takich jak cytokina IL-17.


„Biorąc pod uwagę wyniki naszych badań, możliwe jest, że zmiany w mikrobiomie płuc można wykorzystać jako biomarkery do przewidywania rokowań lub stratyfikacji pacjentów do leczenia”.


W miarę pojawiania się dowodów na długoterminowe skutki nakładania masek i blokad, lekarze i naukowcy zaczynają ponownie zastanawiać się, czy te autorytarne środki naprawdę nie wyrządzają więcej szkody niż pożytku.

Kanadyjski pracownik służby zdrowia o nazwisku Dr. Aji Joffe odkrył w analogicznym badaniu, że blokady powodują „co najmniej dziesięć razy” więcej szkody niż pożytku.


W niedawnym artykule roboczym naukowców z Harvard, Duke i John Hopkins Universities, naukowcy doszli do wniosku, że „dla populacji ogólnej wzrost wskaźników śmiertelności po pandemii COVID-19 wyniósł odpowiednio 0,89 i 1,37 oznacza miliony dodatkowych zgonów w następne 15 lub 20 lat ”.

Od początku przymusowego noszenia masek dermatolodzy ukuli termin „maskne”, aby opisać pojawianie się pryszczów w pobliżu ust spowodowanych przez maski, które zatykają pory olejem i bakteriami.
Może to być spowodowane zarówno maskami jednorazowymi, jak i materiałowymi.


Dentyści ostrzegają również przed zjawiskiem znanym jako „maska ​​usta”. Pacjenci zgłaszają się do gabinetu stomatologicznego ze wzrostem zapalenia dziąseł i próchnicy nawet o 50% w ciągu kilku miesięcy od pojawienia się zapotrzebowania na maskę.

Odkrycie to rzuca światło na coraz więcej dowodów uszkodzeń spowodowanych długotrwałym noszeniem maski.


Źródło:https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=search&pto=aue&rurl=translate.google.com&sl=de&sp=nmt4&u=https://connectiv.events/studie-langfristiger-maskengebrauch-kann-zu-lungenkrebs-im-fortgeschrittenen-stadium-beitragen/&usg=ALkJrhi5MHYx0B8Bfi74FkL_QsHFzaD2PA
8 luty 2021

Obserwator 

  

Komentarze

 

I kto by to przypuszczał... no my, murarze-betoniarze i kto jeszcze? Lekarze nie, więc kto, może kominiarze? Niby obowiązuje "pilnuj szewcze kopyta", jednak to lekarzom należy przy..walić bejsbolem i powinien to zrobić byle szewc czy listonosz, bo jeśli nie, to oni nas zabiją.

PiS ma lepsze osiągi w mordowaniu nas niż niemcy w Auschwitz, co wynika z prostego wyliczenia: 450 tys. obywateli polskich zamordowali w 5 lat. Wypada więc na rok mniej trupów niż narobił ich PiS w 2020.

W TROSCE O NASZE ZDROWIE!

Oczywiście gdyby naprawdę chcieli nas zabijać, to by się im udało wszystkiego może z 10 tys. Ponieważ albowiem więksi od nich partacze to jedynie PO.

2021-02-08
hens

  

Archiwum

Wszystko na niby tak
wrzesień 22, 2007
Marek Olżyński
POLSKA - UNIA 15
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Kwaśniewski pontifexem Kuronia?
wrzesień 6, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Kontynuatorzy z SLD (1)
czerwiec 19, 2003
Pawel Siergiejczyk
„Program Partii programem Partii”
październik 17, 2007
Artur Łoboda
Jeszcze będziemy miło wspominać Busha :)
luty 9, 2008
marduk
W Święta Bożego Narodzenia
grudzień 24, 2008
Artur Łoboda
Zmieniać aby nie zmienić
kwiecień 18, 2005
Kazimierz Murasiewicz
Stoen zostanie sprzedany
grudzień 19, 2002
PAP
Anonimowe komentarze naruszają dobre imię!
styczeń 15, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Rada Programowa Krakowskiego Biura Festiwalowego
styczeń 18, 2006
Steinbach: unieważnić dekrety przed wstąpieniem do UE
sierpień 31, 2002
PAP
Pycha
czerwiec 11, 2008
Marek Jastrząb
Prorok Nycz
sierpień 18, 2002
PAP
Unia Wolności nie ma honoru by odejść w przeszłość i przestać naprzykrzać się społeczeństwu.
grudzień 8, 2002
Znowu wstyd dla Polski! Zreformować system karny!
wrzesień 7, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Cel Uświęca Środki Podczas Rządów Bush’a w USA
grudzień 11, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Perspektywy
maj 4, 2003
przesłała Elżbieta
Czy osoba skazana za morderstwo powinna mieć prawo do ułaskawienia?
luty 9, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kołowrotek
październik 30, 2007
Słoneczny Zegar
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media