|
Jego Magnificencja Marek Jan Chodakiewicz
|
|
Znam tego błazna. Przypomniałem sobie o tym czytając artykuł SMOLEŃSK zamieszczony przez Panią Goska, a zwłaszcza fragment:
"Przypomnę jesteśmy jedyną na świecie prywatną uczelnią podyplomową, która prowadzi zintegrowane studia z dziedziny stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa narodowego oraz wywiadu i kontrwywiadu."
A MJC jest jej rektorem.
Około 6 lat temu w lokalnym domu kultury w lubelskiem miało się odbyć spotkanie z Władimirem Bukowskim, znanym dysydentem żydowskim z epoki Breżniewa. Pamiętałemm że około 30 lat temu był wymieniony jako więzień polityczny za Luisa Corvalana, Pierwszego Sekretarza Komunistycznej Partii Chile
Zapowiadany WB nie pojawił się, ale pojawiła sę cała grupa (10?) osób płci obojga o śniadej cerze. MJC pełnił obowiązki tłumacza i moderatora. Przedstawiał się jako rektor cytowanej uczelni, co wzbudzało szacunek miejscowej ludnosci nieświadomej amerykańskich uwarunkowań.
Spotkanie przebiegało niemrawo co po części wynikało z nieporadnosci językowej (angielski, polski) MJC. Po pół godzinie znudzony zlitowałem się i bezpłatnie przejąłem obowiązki nie tylko tłumacza, ale i moderatora. Przyznaję że trochę aby zaszpanować towarzyszącej mi pani... Wtedy trochę się ożywiło. Problematyka spotkania budziła powszechne zainteresowanie jako że tereny te historycznie były zdominowane przez ludność o nastawieniu prawicowym i narodowosciowym, co MJC wcześniej tłumaczył jako nacjonalistyczne. Na prowincji przeważa tam ludność osiadła od pokoleń. Przed wojną w miasteczkach przeważali Żydzi, a na wsiach Polacy. Powszechnie wiadomo kto jest kto.
Wszycy przybysze, moze za wyjątkiem samego MJC, zostali uznani za Żydów.
Przyznaję że dopiero na tym spotkaniu dowiedziałem się że publicysta Gazety Wyborczej Konstanty Gebert, inaczej Dawid Warszawski, to syn zmarłego Przewodniczącego sekcji polskiej Komunistycznej Partii USA. Sekcja ta jeszcze po wojnie tak była zdominowana przez Żydów że nikt tam nie znał polskiego i żadne dokumenty nie były sporzadzane w języku polskim, co wyróżniało tę sekcję wśród innych sekcji narodowosciowych.
|
|
2 lipiec 2010
|
|
tłumacz
|
|
|
|
Gansterzy przejmują we władanie Polskę
luty 9, 2003
PAP
|
Wedle polityków "jest już sposób na lichwę"
luty 8, 2006
Monika Krześniak
|
Przesłanie Kaczyńskiego
styczeń 27, 2006
zaprasza.net
|
Świat ma jednak szczęście że Rosją rządzi Putin
październik 2, 2006
wasylzly
|
NIE "tarczy antyrakietowej" - demo niedziela
styczeń 27, 2007
Inicjatywa "Stop Wojnie"
|
Jak szkodliwa jest marihuana? Roczne zestawienie liczby zgonów powodowanych przez narkotyki w Ameryce
styczeń 4, 2007
Dorota
|
Frasyniuk przeciw koncesji dla telewizji o. Rydzyka
styczeń 24, 2003
PAP
|
Czy to był zamach i komu służył ?
grudzień 5, 2003
PAP
|
Brzydki tekst
maj 19, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
|
2009.01.25. Serwis wiadomości bez cenzury
styczeń 25, 2009
tłumacz
|
Abp Gocłowski: grzeszy ten, kto uważa, że przed 1989 było lepiej
listopad 11, 2002
PAP
|
Czyńcie Ziemię poddaną sobie i rozmnażajcie się
grudzień 23, 2006
Dariusz Kosiur
|
Mniejszości we Francji
Rasistowska Republika Francuska
lipiec 13, 2006
Michał Miłosz
|
Żałoba i Wspomnienie
kwiecień 5, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Prawo po amerykańsku: strzelać do każdego
maj 4, 2005
baba
|
Partie polityczne pod nadzorem służb...
kwiecień 17, 2007
Marek Olżyński
|
Wymiana dowodów do 2007 roku
lipiec 26, 2002
PAP
|
John McCain - Wojowniczy Kandydat na Prezydenta USA
marzec 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Tak się manipuluje społeczeństwem
sierpień 11, 2004
PAP
|
Uwolnić Ojczyznę od rządów antypolskich zbirów
marzec 10, 2009
Dariusz Kosiur
|
|
|