|
Zatrzymać Owsiaka!
|
|
Od lat uczę Rodaków by starali się myśleć w każdej sprawie. Ale dyktatura ciemniaków i użytecznych głupców jest w stanie narzucić każdą brednię - która przyjmuje znamiona szlachetności.
Tak było - gdy przestrzegałem w latach 80. przed niektórymi działaczami Solidarności.
Podobnie jak na początku lat 90. - gdy krzyczałem że tak zwane solidarnościowe rządy prowadzą nas ku ruinie ...
Gdy przestrzegałem przed Kaczyńskimi..... i w wielu innych sytuacjach.
Idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest piękną, szlachetną i godną pochwały.
Podobnie było z ideami komunizmu....
Od 18 lat robi się wrzawę wokół akcji - która kosztuje społeczeństwo znacznie więcej pieniędzy - niż suma zebrana przez Owsiaka.
Za obsługę telewizyjną, dotacje miast i wiele związanych z działaniami Owsiaka wydatków - płaci całe społeczeństwo.
A do tego wysyła się na ulice - w tym roku podobno 120 tysięcy młodzieży - by ta uczyła się żebrać.
Kolejnym problemem jest bezpieczeństwo dzieci - które zmusza się do żebrania.
Kiedy podliczy się że w wyniku korupcyjnych działań urzędników Ministerstwa Zdrowia - co najmniej kilka miliardów złotych idzie w błoto a dzienne wydatki na Służbę zdrowia wynoszą blisko 30 razy więcej niż nazbierają wolontariusze Owsiaka to cała ta akcja - wysyłanie dzieci na mróz - przestaje być charytatywną a staje się obłędem.
Podstawowa zasada - że ilość przeradza się w jakość - nie ma żadnego przełożenia w działaniach Owsiaka.
Stan opieki zdrowotnej w Polsce ulega ciągłej degradacji.
Natomiast Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest tak zwanym "wentylem bezpieczeństwa" - który pamiętamy z działań tak zwanej "Władzy Ludowej". Pozwolono społeczeństwu odreagować panujące zło.
I dokładnie takiemu celowi służy wrzawa wobec akcji prowadzonych przez tego jąkałę, który krzykiem chce nadrobić braki swojej dykcji.
Nie dajmy się więcej szantażować - ze to piękna idea. Ciężko pracujemy i mamy prawo wymagać - by opłacany przez nas tak zwany "Wymiar Prawa" pilnował by nasze podatki i składki zdrowotne nie trafiały do rąk przestępców. Wtedy zaoszczędzi się kilkadziesiąt - a może nawet sto-kilkadziesiąt razy więcej niż zbierze tak Zwana Wielka Orkiestra...
A jeżeli chcecie dalej prowadzić akcję to nie ma przeszkody. Mogę tylko przyklasnąć. Tylko przestańcie szantażować swoim "posłannictwem" bo jesteście takimi samymi geszefciarzami jak Rydzyk. Mnie nie nabierzecie na swoje sztuczki.
|
|
12 styczeń 2010
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
| http://www.polonica.net/Jerzy_Owsiak.htm |
|
2010-01-12
Elzbieta Gawlas Toronto
|
 |
|
|
http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.php?f=17&t=5106
Witam Panie Arturze ! Witam Czytelników "Zaprasza.net".
U siebie na nazywającym się: Kolorowy blog poety Zygmunta Jana Prusińskiego" - dopiero mam go od 12 Stycznia, piszę tak:
Mój pierwszy Gość w Saloniku Ciszy i Poezji - Artur Łoboda, redaktor ZAPRASZA.NET
Możecie przeczytać mój artykuł pt. "Wojna o Owsiaka"
Podaję szyfr: http://zaprasza.net/a.php?article_id=30784
A teraz mój Gość i jego artykuł "Zatrzymać Owsiaka"!
Pozdrawiam ! |
|
2010-01-13
Zygmunt Jan Prusiński
|
 |
|
|
Drogi Panie Arturze ! Drogi mój Gościu w Saloniku...
Opublikowany mam najnowszy artykuł "Wojna o Owsiaka" na Twoich łamach "Zaprasza.net"... Dziękuję.
Żebyś szlachetny i inteligentny człowieku zobaczył co się tu działo na Forum Ustka...?
Ja nie wiem, co robią Rodzice tej obecnej młodzieży - przecież oni są totalnie zagubieni.
Gdyby w ogóle nie chodzili do szkoły, to wiedza ich o Polsce byłaby na tym samym poziomie.
Panie Arturze, my, jako starsze i dojrzałe politycznie pokolenie, ba, cała Generacja wiemy,
a dlaczego wiemy a oni nie wiedzą, kto nimi rządzi ?
Wojna o Owsiaka Jurka, przecież każdy może wyrazić swoją opinię.
Nie Panie Arturze, tu trzeba krakać jak i one...
To był dla mnie socjoliczny wstrząs ! To są zmarnowane intelektualnie pokolenia.
Pozdrawiam Pana Serdecznie -
Zapraszam częściej wpadać do Saloniku Ciszy i Poezji.
Zygmunt Jan Prusiński
12 Stycznia 2010 r. |
|
2010-01-13
Zygmunt Jan Prusiński
|
 |
|
|
Panie Zygmuncie
Napisałem o Owsiaku tylko z tego powodu - że jest to modelowa sytuacja szantażu intelektualnego.
A szantaż zawsze prowadzi do zguby.
Przez lata swojej pracy uczyłem Rodaków umiejętności sprzeciwu wobec narzucanych treści.
I widzę dziś tego całkiem niezłe plony.
Ale pod nurt krytycznych artykułów podszyli się hochsztaplerzy i kłamcy - w rodzaju ex posła Nowaka i Palikota. Pisane przez takich osobników teksty bardzo szkodzą sprawie Polski.
Nikt nie jest nieomylny więc i ja oczekuję krytyki mojego myślenia.
Czekam już od kilkudziesięciu lat. Zamiast tego czytam kłamstwa i obelgi.
Dlatego forum zostało ograniczone do osób - które mają coś do powiedzenia.
Robimy więc swoje.
pozdrawiam |
|
2010-01-13
Artur Łoboda
|
|
|
|
JAMNIK W OBLICZU FASZYZMU
sierpień 16, 2006
Imperator
|
Manowce politycznej moralności
styczeń 22, 2007
Olaf Swolkień
|
Wpływ paradygmatu neo-darwinowskiego na upowszechnianie się osobowości komercyjno-konsumpcyjnej
październik 31, 2003
Marek Głogoczowski
|
Marnowanie szansy
październik 17, 2003
Artur Łoboda
|
Komu służy awantura wokół Wałęsy
czerwiec 11, 2008
Artur Łoboda
|
Szpiclowski sabotaż
styczeń 25, 2008
Goska
|
Banki w Polsce chcą zarobić na kryzysie
styczeń 24, 2009
Paweł Ziemiński
|
Porwany, oswobodzony i poszukiwany (Bioferm - cz.2)
styczeń 13, 2006
zn
|
Polityka zniszczenia polkich rybaków
maj 4, 2005
baba
|
OFE
lipiec 14, 2008
|
Abp Józef Życiński powiedział
luty 11, 2003
zaprasza.net - przyjaciele Adama Chmielowskiego
|
PoDUPAdłe organy
lipiec 16, 2005
Mirnal
|
O wojnach nowych
grudzień 13, 2006
antyglobalista
|
Medialny lobbing Izb Lekarski w barterze od firm farmaceutycznych.
styczeń 14, 2006
Adam Sandauer
|
O "bohaterach" .....
maj 15, 2007
przeslala Elzbieta
|
Polska w cieniu teczek
styczeń 8, 2006
tadeusz
|
Prezydent Kwaśniewski podpisał kontrowersyjną nowelizację
sierpień 16, 2002
PAP
|
Chucpa po Niemiecku
kwiecień 16, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Poszukiwanie "kozła ofiarnego" za klęskę w Iraku?
maj 29, 2006
Iwo Cyprian Pogobnowski
|
Wyznanie rachmistrza
luty 14, 2003
TOMASZ DOMALEWSKI http://www.dziennik.krakow.pl/
|
|
|