ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Zygmunt Jan Prusiński KSIĄŻĘ ZAUŁKA - część trzecia 
21 kwiecień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Naród, który własną głupotę nazywa patriotyzmem 
11 kwiecień 2011      Artur Łoboda
Drugi paszport 
29 wrzesień 2010      Goska
Pandemia bez pandemii
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) znacznie osłabiła definicję pandemii w 2009 roku - i otworzyła drzwi do manipulacji terminem pandemia.
Fragment książki „Virus-Wahn”.
 
7 wrzesień 2020     
Wielkie norweskie zaproszenie dla psychopatycznych morderców  
24 sierpień 2012      Artur Łoboda
Nigdy nie zapomnij: pandemia koronawirusa, totalitarne działania rządu i propaganda mediów zostały zapisane w scenariuszu już w 2019 roku 
6 styczeń 2024     
Kto tak naprawdę jest właścicielem Ameryki? Banki, miliarderzy i głębokie państwo 
20 listopad 2025     
Jak to jest z tym Śpiewakiem? 
22 grudzień 2019      Artur Łoboda
Polska jest dobrem najwyższym KOMUNIKAT 
19 październik 2012      www.trwanie.com
Ta beznadzieja... w rezerwacie 
22 lipiec 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Przewodnik pt. „Telefoniczna kopalnia informacji” 
6 marzec 2014      www.polskawalczaca.com
Największe w historii badanie dotyczące szczepionek wykazało ogromne zwiększone ryzyko poważnych schorzeń, ale twierdzą, że ryzyko jest „małe” i „rzadkie”. 
2 marzec 2024     
Prostactwo podstawową strategią głównych mediów 
7 listopad 2012      Artur Łoboda
Nadchodzące zmiany w międzynarodowym systemie walutowym: dedolaryzacja, ogromny poziom długu publicznego i prywatnego 
4 marzec 2026      Rodrigue Tremblay
Karol Jaroszyński. Historia najbogatszego Polaka 
9 marzec 2019     
Nowy kodeks sądowy Platformy Obywatelskiej 
20 marzec 2013      Artur Łoboda
NIELEGALNE KROWY, bo same się rozmnożyły (nielegalnie) skazane za to na śmierć. 
12 maj 2019      Alina
Szczepienia pełne kłamstw (III) 
31 maj 2020      Andreas Moritz
Notre Dame de Paris 
15 kwiecień 2019     
Ocalona z Holokaustu: Nigdy więcej. Dopóki wszyscy będziemy się opierać 
27 styczeń 2022     

 
 

Zatrzymać Owsiaka!


Od lat uczę Rodaków by starali się myśleć w każdej sprawie. Ale dyktatura ciemniaków i użytecznych głupców jest w stanie narzucić każdą brednię - która przyjmuje znamiona szlachetności.
Tak było - gdy przestrzegałem w latach 80. przed niektórymi działaczami Solidarności.
Podobnie jak na początku lat 90. - gdy krzyczałem że tak zwane solidarnościowe rządy prowadzą nas ku ruinie ...
Gdy przestrzegałem przed Kaczyńskimi..... i w wielu innych sytuacjach.

Idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest piękną, szlachetną i godną pochwały.
Podobnie było z ideami komunizmu....

Od 18 lat robi się wrzawę wokół akcji - która kosztuje społeczeństwo znacznie więcej pieniędzy - niż suma zebrana przez Owsiaka.
Za obsługę telewizyjną, dotacje miast i wiele związanych z działaniami Owsiaka wydatków - płaci całe społeczeństwo.
A do tego wysyła się na ulice - w tym roku podobno 120 tysięcy młodzieży - by ta uczyła się żebrać.
Kolejnym problemem jest bezpieczeństwo dzieci - które zmusza się do żebrania.
Kiedy podliczy się że w wyniku korupcyjnych działań urzędników Ministerstwa Zdrowia - co najmniej kilka miliardów złotych idzie w błoto a dzienne wydatki na Służbę zdrowia wynoszą blisko 30 razy więcej niż nazbierają wolontariusze Owsiaka to cała ta akcja - wysyłanie dzieci na mróz - przestaje być charytatywną a staje się obłędem.
Podstawowa zasada - że ilość przeradza się w jakość - nie ma żadnego przełożenia w działaniach Owsiaka.
Stan opieki zdrowotnej w Polsce ulega ciągłej degradacji.
Natomiast Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest tak zwanym "wentylem bezpieczeństwa" - który pamiętamy z działań tak zwanej "Władzy Ludowej". Pozwolono społeczeństwu odreagować panujące zło.
I dokładnie takiemu celowi służy wrzawa wobec akcji prowadzonych przez tego jąkałę, który krzykiem chce nadrobić braki swojej dykcji.
Nie dajmy się więcej szantażować - ze to piękna idea. Ciężko pracujemy i mamy prawo wymagać - by opłacany przez nas tak zwany "Wymiar Prawa" pilnował by nasze podatki i składki zdrowotne nie trafiały do rąk przestępców. Wtedy zaoszczędzi się kilkadziesiąt - a może nawet sto-kilkadziesiąt razy więcej niż zbierze tak Zwana Wielka Orkiestra...
A jeżeli chcecie dalej prowadzić akcję to nie ma przeszkody. Mogę tylko przyklasnąć. Tylko przestańcie szantażować swoim "posłannictwem" bo jesteście takimi samymi geszefciarzami jak Rydzyk. Mnie nie nabierzecie na swoje sztuczki.
12 styczeń 2010

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

http://www.polonica.net/Jerzy_Owsiak.htm

2010-01-12
Elzbieta Gawlas Toronto

 

http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.php?f=17&t=5106

Witam Panie Arturze ! Witam Czytelników "Zaprasza.net".

U siebie na nazywającym się: Kolorowy blog poety Zygmunta Jana Prusińskiego" - dopiero mam go od 12 Stycznia, piszę tak:

Mój pierwszy Gość w Saloniku Ciszy i Poezji - Artur Łoboda, redaktor ZAPRASZA.NET

Możecie przeczytać mój artykuł pt. "Wojna o Owsiaka"
Podaję szyfr: http://zaprasza.net/a.php?article_id=30784

A teraz mój Gość i jego artykuł "Zatrzymać Owsiaka"!

Pozdrawiam !

2010-01-13
Zygmunt Jan Prusiński

 

Drogi Panie Arturze ! Drogi mój Gościu w Saloniku...

Opublikowany mam najnowszy artykuł "Wojna o Owsiaka" na Twoich łamach "Zaprasza.net"... Dziękuję.

Żebyś szlachetny i inteligentny człowieku zobaczył co się tu działo na Forum Ustka...?

Ja nie wiem, co robią Rodzice tej obecnej młodzieży - przecież oni są totalnie zagubieni.

Gdyby w ogóle nie chodzili do szkoły, to wiedza ich o Polsce byłaby na tym samym poziomie.

Panie Arturze, my, jako starsze i dojrzałe politycznie pokolenie, ba, cała Generacja wiemy,
a dlaczego wiemy a oni nie wiedzą, kto nimi rządzi ?

Wojna o Owsiaka Jurka, przecież każdy może wyrazić swoją opinię.

Nie Panie Arturze, tu trzeba krakać jak i one...

To był dla mnie socjoliczny wstrząs ! To są zmarnowane intelektualnie pokolenia.

Pozdrawiam Pana Serdecznie -
Zapraszam częściej wpadać do Saloniku Ciszy i Poezji.

Zygmunt Jan Prusiński
12 Stycznia 2010 r.

2010-01-13
Zygmunt Jan Prusiński

 

Panie Zygmuncie

Napisałem o Owsiaku tylko z tego powodu - że jest to modelowa sytuacja szantażu intelektualnego.
A szantaż zawsze prowadzi do zguby.
Przez lata swojej pracy uczyłem Rodaków umiejętności sprzeciwu wobec narzucanych treści.
I widzę dziś tego całkiem niezłe plony.
Ale pod nurt krytycznych artykułów podszyli się hochsztaplerzy i kłamcy - w rodzaju ex posła Nowaka i Palikota. Pisane przez takich osobników teksty bardzo szkodzą sprawie Polski.
Nikt nie jest nieomylny więc i ja oczekuję krytyki mojego myślenia.
Czekam już od kilkudziesięciu lat. Zamiast tego czytam kłamstwa i obelgi.
Dlatego forum zostało ograniczone do osób - które mają coś do powiedzenia.
Robimy więc swoje.
pozdrawiam

2010-01-13
Artur Łoboda

  

Archiwum

Nowa fala czy stare bagno? czyli co z tym PiSem?
lipiec 15, 2006
Jan Duranowski
Tytus de ZOO powrócił
kwiecień 27, 2003
Artur Łoboda
Plan głodu
lipiec 21, 2008
David Icke
Apel o unikanie emocjonalnych wypowiedzi i osądów, a podawanie do wiadomości ogółu ?ródeł, nazw, liczb...
styczeń 26, 2007
antycenzor
Strategiczne straty USA w Azji Centralnej
październik 12, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Partie polityczne pod nadzorem służb...
kwiecień 17, 2007
Marek Olżyński
Zachłyśnięcie szmirą, czyli sukces po Polsku
listopad 18, 2007
Marek Olżyński
Moralność oficjela
listopad 14, 2004
Mirosław Naleziński
Odpowiadam oszczercom!
wrzesień 27, 2004
Co drugi gimnazjalista z Mazowsza codziennie wypija po kilka napojów energetycznych
styczeń 10, 2008
Interia / PAP
Ile wyniesie kampania wyborcza w USA. Czy wystarczy mld dolarów.
styczeń 28, 2008
Gregory Akko
Kto chce wojny?
marzec 20, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Łajdacy, durnie i ludzie normalni
czerwiec 27, 2006
Masoneria (2)
ILUMINACI - TAJNE BRACTWO LOSU

listopad 25, 2003
"jasiek z toronto"
Od totalitaryzmu politycznego do totalitaryzmu psychicznego i ekonomicznego
maj 16, 2007
Gracjan, www.pnlp.org.pl
PRL
grudzień 10, 2007
PAP
Odsiedział 18 lat za ujawnienie planów atomowych Izraela
kwiecień 25, 2004
PAP
EURO 2012, czyli USTĘP, A SPRAWA POLSKA
maj 30, 2008
Marek Jastrząb
I śmieszno, i straszno...
grudzień 10, 2002
Polska w łapach PiS, PO – USA-Izrael-UE(Niemcy)
sierpień 23, 2008
Dariusz Kosiur
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media