ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Huta Katowice w wersji Morawieckiego 
18 styczeń 2018     
Safickie wiersze miłosne 
8 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
List od Elżbiety Gawlas z Kanady ! 
24 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Ciągle to tylko "mniejsze zło" 
20 styczeń 2011      Artur Łoboda
W mroczni słów jest gniazdo Boga 
24 grudzień 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Nigdy nie było żadnego kowida (3)
To TLEN ZABIJA
 
13 wrzesień 2022     
Sami durnie wokół Nas 
11 maj 2021     
Najwyższa pora skończyć z wszelką władzą! 
11 wrzesień 2016      Artur Łoboda
New York Times w końcu przyznaje, że maski były całkowicie bezużyteczne w powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się COVID 
25 luty 2023     
"Wolność artystyczna" wedle Zdrojewskiego 
27 listopad 2013      Artur Łoboda
Kto jeszcze dziś pamięta Carla Bedermana 
9 marzec 2017      Artur Łoboda
To się dzieje naprawdę 
8 październik 2021      Artur Łoboda
Globaliści planują "zaszczepić" ludzkość poprzez żywność 
10 styczeń 2023      Jakub Bruns
PiS na własne życzenie 
19 grudzień 2016     
EDWARD DUSZA, DZIENNIKARZ EMIGRACYJNY, WIELOLETNIM KONFIDENTEM SB ? 
20 styczeń 2018      Mateusz Głogowski
Dlaczego Bodnar nie postawił przed Sądem całego Rządu Morawieckiego? 
4 czerwiec 2025     
Zwycięskie Bitwy Polaków 
31 styczeń 2014      www.polskawalczaca.com
Tego systemu nie da się zreformować 
23 styczeń 2015      Artur Łoboda
Kowidowcy to gorzej - niż hitlerowcy, to neostalinowcy 
21 marzec 2021      Artur Łoboda
Ustawa 447 - dr Ewa Kurek 
15 marzec 2019      Alina

 
 

Zatrzymać Owsiaka!


Od lat uczę Rodaków by starali się myśleć w każdej sprawie. Ale dyktatura ciemniaków i użytecznych głupców jest w stanie narzucić każdą brednię - która przyjmuje znamiona szlachetności.
Tak było - gdy przestrzegałem w latach 80. przed niektórymi działaczami Solidarności.
Podobnie jak na początku lat 90. - gdy krzyczałem że tak zwane solidarnościowe rządy prowadzą nas ku ruinie ...
Gdy przestrzegałem przed Kaczyńskimi..... i w wielu innych sytuacjach.

Idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest piękną, szlachetną i godną pochwały.
Podobnie było z ideami komunizmu....

Od 18 lat robi się wrzawę wokół akcji - która kosztuje społeczeństwo znacznie więcej pieniędzy - niż suma zebrana przez Owsiaka.
Za obsługę telewizyjną, dotacje miast i wiele związanych z działaniami Owsiaka wydatków - płaci całe społeczeństwo.
A do tego wysyła się na ulice - w tym roku podobno 120 tysięcy młodzieży - by ta uczyła się żebrać.
Kolejnym problemem jest bezpieczeństwo dzieci - które zmusza się do żebrania.
Kiedy podliczy się że w wyniku korupcyjnych działań urzędników Ministerstwa Zdrowia - co najmniej kilka miliardów złotych idzie w błoto a dzienne wydatki na Służbę zdrowia wynoszą blisko 30 razy więcej niż nazbierają wolontariusze Owsiaka to cała ta akcja - wysyłanie dzieci na mróz - przestaje być charytatywną a staje się obłędem.
Podstawowa zasada - że ilość przeradza się w jakość - nie ma żadnego przełożenia w działaniach Owsiaka.
Stan opieki zdrowotnej w Polsce ulega ciągłej degradacji.
Natomiast Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest tak zwanym "wentylem bezpieczeństwa" - który pamiętamy z działań tak zwanej "Władzy Ludowej". Pozwolono społeczeństwu odreagować panujące zło.
I dokładnie takiemu celowi służy wrzawa wobec akcji prowadzonych przez tego jąkałę, który krzykiem chce nadrobić braki swojej dykcji.
Nie dajmy się więcej szantażować - ze to piękna idea. Ciężko pracujemy i mamy prawo wymagać - by opłacany przez nas tak zwany "Wymiar Prawa" pilnował by nasze podatki i składki zdrowotne nie trafiały do rąk przestępców. Wtedy zaoszczędzi się kilkadziesiąt - a może nawet sto-kilkadziesiąt razy więcej niż zbierze tak Zwana Wielka Orkiestra...
A jeżeli chcecie dalej prowadzić akcję to nie ma przeszkody. Mogę tylko przyklasnąć. Tylko przestańcie szantażować swoim "posłannictwem" bo jesteście takimi samymi geszefciarzami jak Rydzyk. Mnie nie nabierzecie na swoje sztuczki.
12 styczeń 2010

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

http://www.polonica.net/Jerzy_Owsiak.htm

2010-01-12
Elzbieta Gawlas Toronto

 

http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.php?f=17&t=5106

Witam Panie Arturze ! Witam Czytelników "Zaprasza.net".

U siebie na nazywającym się: Kolorowy blog poety Zygmunta Jana Prusińskiego" - dopiero mam go od 12 Stycznia, piszę tak:

Mój pierwszy Gość w Saloniku Ciszy i Poezji - Artur Łoboda, redaktor ZAPRASZA.NET

Możecie przeczytać mój artykuł pt. "Wojna o Owsiaka"
Podaję szyfr: http://zaprasza.net/a.php?article_id=30784

A teraz mój Gość i jego artykuł "Zatrzymać Owsiaka"!

Pozdrawiam !

2010-01-13
Zygmunt Jan Prusiński

 

Drogi Panie Arturze ! Drogi mój Gościu w Saloniku...

Opublikowany mam najnowszy artykuł "Wojna o Owsiaka" na Twoich łamach "Zaprasza.net"... Dziękuję.

Żebyś szlachetny i inteligentny człowieku zobaczył co się tu działo na Forum Ustka...?

Ja nie wiem, co robią Rodzice tej obecnej młodzieży - przecież oni są totalnie zagubieni.

Gdyby w ogóle nie chodzili do szkoły, to wiedza ich o Polsce byłaby na tym samym poziomie.

Panie Arturze, my, jako starsze i dojrzałe politycznie pokolenie, ba, cała Generacja wiemy,
a dlaczego wiemy a oni nie wiedzą, kto nimi rządzi ?

Wojna o Owsiaka Jurka, przecież każdy może wyrazić swoją opinię.

Nie Panie Arturze, tu trzeba krakać jak i one...

To był dla mnie socjoliczny wstrząs ! To są zmarnowane intelektualnie pokolenia.

Pozdrawiam Pana Serdecznie -
Zapraszam częściej wpadać do Saloniku Ciszy i Poezji.

Zygmunt Jan Prusiński
12 Stycznia 2010 r.

2010-01-13
Zygmunt Jan Prusiński

 

Panie Zygmuncie

Napisałem o Owsiaku tylko z tego powodu - że jest to modelowa sytuacja szantażu intelektualnego.
A szantaż zawsze prowadzi do zguby.
Przez lata swojej pracy uczyłem Rodaków umiejętności sprzeciwu wobec narzucanych treści.
I widzę dziś tego całkiem niezłe plony.
Ale pod nurt krytycznych artykułów podszyli się hochsztaplerzy i kłamcy - w rodzaju ex posła Nowaka i Palikota. Pisane przez takich osobników teksty bardzo szkodzą sprawie Polski.
Nikt nie jest nieomylny więc i ja oczekuję krytyki mojego myślenia.
Czekam już od kilkudziesięciu lat. Zamiast tego czytam kłamstwa i obelgi.
Dlatego forum zostało ograniczone do osób - które mają coś do powiedzenia.
Robimy więc swoje.
pozdrawiam

2010-01-13
Artur Łoboda

  

Archiwum

Czudaki ukraszajut mir
listopad 29, 2006
luzak
Wyrok za negowanie holokaustu
luty 21, 2006
Rycerze i Obrońcy Grobu.... Chrystusowego
wrzesień 29, 2005
Mietek
"Mamy prawo wątpić w uczciwość pertraktacji z UE"
grudzień 23, 2002
PAP
W interesie Izraela i biznesu naftowego
marzec 22, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Uczciwość pod prąd
październik 19, 2005
Artur Łoboda
Lekarstwa wedlug recepty starotestamentowego belzebuba
wrzesień 3, 2007
Maruch
Eskalacja na Bliskim Wschodzie i destabilizowanie świata?
styczeń 8, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Wzrost OC, czyli koncepcja Religi inflacyjnego ratowania dziurawego systemu ochrony zdrowia
sierpień 8, 2006
Adam Sandauer
Polskie obozy koncentracyjne jako te japońskie bomby atomowe
październik 31, 2004
Mirosław Naleziński
Smiecie
czerwiec 13, 2005
vvv
Już za Was wybrano
luty 1, 2004
PAP
Ustępstwa Iranu i USA
wrzesień 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Kto zniszczył WTC i zabił dzieci w Osetii?
wrzesień 4, 2004
Jan P. Karolak
Tarcza i wyścig zbrojeń
sierpień 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Rzeczypospolitej Polskiej 1939!
wrzesień 25, 2006
Bogdan Historia Slowian Polski
Kozioł ofiarny
marzec 6, 2005
Brudna przeszłość byłego polskiego prezydenta Kwaśniewskiego
grudzień 6, 2006
M.J.Chodakiewicz
Perfidia J. T. Grossa
luty 14, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Kiedy mówienie prawdy nazywa się podłością a zdrajców nazywa bohaterami
grudzień 5, 2008
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media