ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Kto wygrał wojnę na Bliskim Wschodzie: Izrael czy Iran? 
2 lipiec 2025      Lance D Johnson
Śledztwo w sprawie Epsteina przeciwko Clintonowi to tylko spektakl?  
22 grudzień 2025      KLA.Tv
Czego nam dziś potrzeba? 
6 maj 2016      Artur Łoboda
Polską rządzą ZDRAJCY! 
22 kwiecień 2020     
Czystki etniczne w Gazie: izraelska operacja „Rydwany Gedeona” 
23 maj 2025      Binoy Kampmark
Buszmeni demokracji czyli układ naczyń połączonych II 
27 czerwiec 2011      Witold Filipowicz
Atak na Iran to element większego planu 
17 czerwiec 2025     
Prawo do nazwy 
19 październik 2019     
PAMIĘTAMY - 13 grudzień - WIESŁAW SOKOŁOWSKI 
13 grudzień 2014      www.trwanie.com
Jest dziewczyna na łąkach, czeka na wiersz 
25 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Trump „najwyraźniej nie wyciągnął wniosków ze swoich błędów z czasów pandemii” – mówi RFK Jr 
19 marzec 2024      Redakcja Badmedicine
PiS jak socjalizm 
8 maj 2016      Artur Łoboda
Nigdy nie było żadnego kowida (5)
Religia strachu
 
14 wrzesień 2022      Artur Łoboda
Rekiny kapitalizmu «ekologicznego» rozkręcają przekręt zwany «zieloną gospodarką»  
2 marzec 2021     
Japonski Czarnobyl 
21 marzec 2011      Elzbieta Gawlas
Ja szpieg 
30 wrzesień 2012      Artur Łoboda
W szczelinie nadaję ważność 
8 kwiecień 2026      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Pytanie do prawników 
7 sierpień 2020      Artur Łoboda
Rząd amerykański manipuluje społeczeństwem w zakresie gospodarki 
10 listopad 2024     
Moknę ze szczęścia 
6 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński

 
 

Zatrzymać Owsiaka!


Od lat uczę Rodaków by starali się myśleć w każdej sprawie. Ale dyktatura ciemniaków i użytecznych głupców jest w stanie narzucić każdą brednię - która przyjmuje znamiona szlachetności.
Tak było - gdy przestrzegałem w latach 80. przed niektórymi działaczami Solidarności.
Podobnie jak na początku lat 90. - gdy krzyczałem że tak zwane solidarnościowe rządy prowadzą nas ku ruinie ...
Gdy przestrzegałem przed Kaczyńskimi..... i w wielu innych sytuacjach.

Idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest piękną, szlachetną i godną pochwały.
Podobnie było z ideami komunizmu....

Od 18 lat robi się wrzawę wokół akcji - która kosztuje społeczeństwo znacznie więcej pieniędzy - niż suma zebrana przez Owsiaka.
Za obsługę telewizyjną, dotacje miast i wiele związanych z działaniami Owsiaka wydatków - płaci całe społeczeństwo.
A do tego wysyła się na ulice - w tym roku podobno 120 tysięcy młodzieży - by ta uczyła się żebrać.
Kolejnym problemem jest bezpieczeństwo dzieci - które zmusza się do żebrania.
Kiedy podliczy się że w wyniku korupcyjnych działań urzędników Ministerstwa Zdrowia - co najmniej kilka miliardów złotych idzie w błoto a dzienne wydatki na Służbę zdrowia wynoszą blisko 30 razy więcej niż nazbierają wolontariusze Owsiaka to cała ta akcja - wysyłanie dzieci na mróz - przestaje być charytatywną a staje się obłędem.
Podstawowa zasada - że ilość przeradza się w jakość - nie ma żadnego przełożenia w działaniach Owsiaka.
Stan opieki zdrowotnej w Polsce ulega ciągłej degradacji.
Natomiast Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest tak zwanym "wentylem bezpieczeństwa" - który pamiętamy z działań tak zwanej "Władzy Ludowej". Pozwolono społeczeństwu odreagować panujące zło.
I dokładnie takiemu celowi służy wrzawa wobec akcji prowadzonych przez tego jąkałę, który krzykiem chce nadrobić braki swojej dykcji.
Nie dajmy się więcej szantażować - ze to piękna idea. Ciężko pracujemy i mamy prawo wymagać - by opłacany przez nas tak zwany "Wymiar Prawa" pilnował by nasze podatki i składki zdrowotne nie trafiały do rąk przestępców. Wtedy zaoszczędzi się kilkadziesiąt - a może nawet sto-kilkadziesiąt razy więcej niż zbierze tak Zwana Wielka Orkiestra...
A jeżeli chcecie dalej prowadzić akcję to nie ma przeszkody. Mogę tylko przyklasnąć. Tylko przestańcie szantażować swoim "posłannictwem" bo jesteście takimi samymi geszefciarzami jak Rydzyk. Mnie nie nabierzecie na swoje sztuczki.
12 styczeń 2010

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

http://www.polonica.net/Jerzy_Owsiak.htm

2010-01-12
Elzbieta Gawlas Toronto

 

http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.php?f=17&t=5106

Witam Panie Arturze ! Witam Czytelników "Zaprasza.net".

U siebie na nazywającym się: Kolorowy blog poety Zygmunta Jana Prusińskiego" - dopiero mam go od 12 Stycznia, piszę tak:

Mój pierwszy Gość w Saloniku Ciszy i Poezji - Artur Łoboda, redaktor ZAPRASZA.NET

Możecie przeczytać mój artykuł pt. "Wojna o Owsiaka"
Podaję szyfr: http://zaprasza.net/a.php?article_id=30784

A teraz mój Gość i jego artykuł "Zatrzymać Owsiaka"!

Pozdrawiam !

2010-01-13
Zygmunt Jan Prusiński

 

Drogi Panie Arturze ! Drogi mój Gościu w Saloniku...

Opublikowany mam najnowszy artykuł "Wojna o Owsiaka" na Twoich łamach "Zaprasza.net"... Dziękuję.

Żebyś szlachetny i inteligentny człowieku zobaczył co się tu działo na Forum Ustka...?

Ja nie wiem, co robią Rodzice tej obecnej młodzieży - przecież oni są totalnie zagubieni.

Gdyby w ogóle nie chodzili do szkoły, to wiedza ich o Polsce byłaby na tym samym poziomie.

Panie Arturze, my, jako starsze i dojrzałe politycznie pokolenie, ba, cała Generacja wiemy,
a dlaczego wiemy a oni nie wiedzą, kto nimi rządzi ?

Wojna o Owsiaka Jurka, przecież każdy może wyrazić swoją opinię.

Nie Panie Arturze, tu trzeba krakać jak i one...

To był dla mnie socjoliczny wstrząs ! To są zmarnowane intelektualnie pokolenia.

Pozdrawiam Pana Serdecznie -
Zapraszam częściej wpadać do Saloniku Ciszy i Poezji.

Zygmunt Jan Prusiński
12 Stycznia 2010 r.

2010-01-13
Zygmunt Jan Prusiński

 

Panie Zygmuncie

Napisałem o Owsiaku tylko z tego powodu - że jest to modelowa sytuacja szantażu intelektualnego.
A szantaż zawsze prowadzi do zguby.
Przez lata swojej pracy uczyłem Rodaków umiejętności sprzeciwu wobec narzucanych treści.
I widzę dziś tego całkiem niezłe plony.
Ale pod nurt krytycznych artykułów podszyli się hochsztaplerzy i kłamcy - w rodzaju ex posła Nowaka i Palikota. Pisane przez takich osobników teksty bardzo szkodzą sprawie Polski.
Nikt nie jest nieomylny więc i ja oczekuję krytyki mojego myślenia.
Czekam już od kilkudziesięciu lat. Zamiast tego czytam kłamstwa i obelgi.
Dlatego forum zostało ograniczone do osób - które mają coś do powiedzenia.
Robimy więc swoje.
pozdrawiam

2010-01-13
Artur Łoboda

  

Archiwum

SYSTEM BANKOWY (Polska potrzebuje pilnie poważnej naprawy cz.3)
wrzesień 23, 2007
Dariusz Kosiur
"Cywilni" Amerykanie - przedsiębiorcy czy też bandyci w Iraku?
kwiecień 9, 2004
Marek Głogoczowski
"Kompromisowa propozycja" - 1 mld. zł. w zamian za zakończenie strajku
maj 25, 2007
dr Adam Sandauer
Drugie dno
kwiecień 8, 2003
Bogdan
Działalność osi USA-Izrael Przeciwko "Irańskiej Giełdzie Paliwa?"
luty 8, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Miller nieśmiało krytykuje ludzi Kwaśniewskiego, czyli RPP
styczeń 29, 2003
PAP
Ogólnopolski Ruch Ochrony Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją i Redakcję Czasopisma „Afery – Korupcja –
listopad 6, 2006
Tadeusz Wolny
"Pozytywista Putin"
styczeń 22, 2007
Andrzej de Lazari
KLIMAT MIASTA
grudzień 14, 2002
Kazimierz Z. Poznanski
"Że im gdzieś w polu nafta sikła i obrodziła dolarami"
grudzień 29, 2002
IAR
Lekcja wychowania obywatelskiego...
listopad 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
"Trzecia droga" Lecha Wałęsy
wrzesień 27, 2003
"PCHŁA I RABIN" - Adam Mickiewicz
październik 29, 2008
Adam Mickiewicz
Wyjazdy lekarzy?
październik 29, 2004
Adam Sandauer
Dla kogo jest prawo?
kwiecień 16, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Self-Restraint Prolongs the War - by prof. Paul Eildelberg
styczeń 6, 2009
przysłał Marek Głogoczowski
Przekręt w koloratce
styczeń 7, 2004
http://trybuna.com.pl
Jednostronny punkt widzenia
sierpień 15, 2003
prof.Iwo Cyprian Pogonowski
Wspomnienie o Janku Samsonowiczu
październik 4, 2005
przeslala Elzbieta
Przycichają gro?by osi USA-Izrael przeciwko Iranowi i cena paliwa spada
lipiec 31, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media