ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

"Golgota piknik" to tylko mała cegiełka wielkiej strategii 
24 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Pora na monarchię? 
14 luty 2015      Artur Łoboda
List prywatny 
12 luty 2018      Artur Łoboda
Awantura o Magdalenę Srokę 
5 październik 2017      Artur Łoboda
Ile razy Polacy dadzą się oszukać? 
8 kwiecień 2020     
Rok 1984 - 2023 
30 styczeń 2023      Artur Łoboda
Aforyzmy 11 Zygmunt Jan Prusiński  
12 sierpień 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Konfrontacja sił Niemiec i USSR w Europie w 1939 roku 
10 maj 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Polityka wschodnia?, a co to takiego? 
13 lipiec 2015      Artur Łoboda
O wierszach Weroniki Romańskiej 
8 grudzień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Dr Diana Wojtkowiak: Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa (Dot. 5G) 
23 maj 2020     
Dlaczego Eichman - Niedzielski zwalcza Amantadynę? 
22 styczeń 2021     
Tą wojnę przeciwko Ludzkości przygotowywano od dziesięcioleci  
10 styczeń 2022     
Piękne słowa i obrazy 
25 grudzień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Jestem za a nawet przeciw .... 
16 maj 2009      Artur Łoboda
Oni doskonale wiedzą, że niszczą polską kulturę 
20 grudzień 2013      Artur Łoboda
Amerykanie to nie nasi bracia!  
26 styczeń 2017      Romuald Kałwa
NASZ JANEK POWRACA DO ŻYWYCH< ALE GDZIE BĘDZIE MIESZKAŁ, CO JADŁ I ZA CO? 
2 styczeń 2014      Ewa Englert-Sanakiewicz
Globalism - that is, the planned collapse of the world 
8 maj 2021     
COVID19: Czy respiratory zabijają ludzi?  
18 sierpień 2020     

 
 

Dramat Polski w „Amerykańskim Stuleciu”




W dniu 30go kwietnia, 2009, profesor Zbigniew Brzeziński powiedział przez kamerami telewizji CNN, że punktami zwrotnymi w historii powojennej Europy było zawarcie porozumienia przez kanclerza Adenauer’a z Fancją, przez uznanie Alzacji i Lotaryngii jako części Francji z końcem lat 1940tych. Czterdzieści lat później nastąpiło równie ważne porozumienie zawarte przez kanclerza Helmut’a Kohl’a z Polską. Stało się to na spotkaniu w Krzyżowej, w 1989 roku, gdzie przez uznanie granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej, rząd niemiecki jakoby ogłosił oficjalny koniec tysiącletniego „Drang’u Nach Osten.” Działo się to w czasie rozkwitu potęgi USA.
Wiek dwudziesty został określony jako„Amerykańskie Stulecie” przez Henry Luce w „Time-Life” 5go lutego 1941 według artykułu w kwietniu 2009, w gazecie „Washington Post,” autorstwa Richard’a Cohen’a. Jednocześnie z początkiem 1941 roku odbyły się w Moskwie gry sztabowe, z których wynikało, że po stracie 44,000 najbardziej doświadczonych oficerów Armii Czerwonej w czystkach Stalina, armia ta nie byłaby w stanie zatrzymać bardzo głębokiej penetracji niemieckich wojsk pancernych, mimo posiadania znacznie większej ilości czołgów i samolotów niż Niemcy. Ciekawe jest, że jesienią 1943 roku „Time-Life” opublikowało „obawę,” że wojna może dobiec końca, nim wystarczająca ilość wojsk amerykańskich będzie gotowa do interwencji w Europie.
Richard Opery twierdzi w Times Books, Harper Collins Atlas, że w 1941 roku wyposażenie sił sowieckich liczebnie znacznie przeważało nad niemieckimi: 20,000 tanków do 3,500 niemieckich, 10,000 sowieckich samolotów do 3,400 Luftwaffe. Jakość sprzętu niemieckiego była wyższa i Niemcy mieli wystarczającą ilość oficerów. Brak oficerów był główną słabością Czerwonej Armii. Z tego powodu we wszystkich bitwach Sowieci mieli więcej strat. Nawet w czasie odwrotu, Niemcy zabili dwukrotnie więcej żołnierzy sowieckich niż Sowieci Niemców.
Pułkownik w stanie spoczynku, profesor historii w Boston University, Andrew J. Bacevich (Bacewicz) jest autorem książki „Granice Potęgi: Koniec Amerykańskiej Unikalności,” („The Limits of Power: The End of American Exceptionalism,)” w której kwestionuje mit o amerykańskim stuleciu, jak też roli USA w pokonaniu Niemiec. Temat ten autor porusza w artykule „Pożegnanie Amerykańskiego Stulecia” z 29 kwietnia, 2009.
Straty wojenne Związku Sowieckiego są określane na 65% strat aliantów anty-niemieckich. Mniej znany jest fakt, że Polska straciła w czasie wojny ponad 20% ludności. Polska odmowa podpisania z Niemcami Anty-Kominternowskiego Paktu, wykoleiła strategię niemiecką, według której optymalnie Sowiety byłyby zaatakowane ze wschodu i z zachodu, w sumie przez około 600 dywizjami przeciwko wówczas o połowę mniejszym liczebnie siłom sowieckim. W takim wypadku Niemcy w ogóle nie mieli by frontu zachodniego na początku wojny w 1939 roku.
Dowódca wojskowego wywiadu niemieckiego, admirał Canaris powiedział po odrzuceniu przez Polskę kilkuletnich starań Hitlera o pozyskanie udziału Polski w ataku na Sowiety, że wojna jest nie do wygrania z powodu braku żołnierza i faktycznie na froncie wschodnim Niemcom było brak milion żołnierzy w czasie każdego roku wojny. Canaris uważał, że nie tylko będzie brakowało trzy i pół miliona Polaków, ale że jednocześnie Japończycy uznają Hitlera za zdrajcę i odstąpią od walki przeciwko Sowietom rozpoczętej przez Japonię już w 1937 roku, po pdpisaniu paktu z Niemcami w 1936 roku.
Faktycznie Japonia złożyła oficjalny protest w Berlinie przeciwko paktowi Ribbentrop-Mołotow w sierpniu 1939 roku. Działo się to w czasie wielkiej bitwy sowiecko-japońskiej w Mandżurii pod KhalKhim Gol nad rzeką Khalką, w której to bitwie, według Encyklopedia Bratanica, zginęło ponad 20,000 Japończyków. Tak, więc Polska naraziła Niemcy na brak wystarczająco liczebnych wojsk i tym wykoleiła możliwość szybkiego niemieckiego zwycięstwa na wschodzie, kiedy Polska odmówiła udziału w ataku na Sowiety.
Polska uratowała Sowiety od klęski. Stało się to za cenę masowych mordów inteligencji i patriotów polskich przez niemiecki i sowiecki aparat terroru, które to aparaty terroru były w bliskiej współpracy od 22go września 1939, do ataku Niemiec na Sowiety w lecie 1941 roku.
Na przykład Niemcy znali ilość oficerów polskich wymordowanych przez NKWD i zdradzili się dokładną wiedzą, kiedy wymienili cyfrę 10,000, po znalezieniu grobów w Katyniu, w 1943 roku. Faktycznie w Katyniu była połowa wymordowanych oficerów polskich, a reszta grobów była głównie w Charkowie i Miednoje oraz wielu innych miejscach straceń wszystkich Polaków wymienionych na liście nazwisk ponad 25,000 osób, przygotowanej przez Berię, szefa NKWD.
Tak, więc rasiści niemieccy zagrażali likwidacją państwa polskiego na polskich ziemiach historycznych, podczas gdy Sowieci chcieli zniewolić Polskę na ziemiach polskich, w granicach historycznych sięgających wstecz o ponad tysiąc lat. Rosjanie nigdy otwarcie nie uznali historycznego faktu, że na początku Drugiej Wojny Światowej Polska odmawiając paktu z Niemcami uratowała Rosję od klęski.
Rząd Hitlera mścił się na Polakach za wykolejenie jego strategii. Stemplował on na skrzyniach amunicyjnych „nie oszczędzać” tak, że Niemcy użyli ponad dwukrotnie więcej kul, szrapneli i bomb lotniczych w Polsce, niż w 1940 roku we Francji. W lutym 1940 Hitler opublikował plany systematycznego zniszczenia Warszawy, jej zabytków i archiwów, przygotowane przez urbanistę Sigfrieda Pabsta, a wprowadzone w życie w czasie Powstania Warszawskiego przez saperów niemieckich w 1944 roku. Działo się to, kiedy Sowieci zatrzymali front i pozwolili Niemcom dokonać tego barbarzyństwa i zamordować wówczas blisko ćwierć miliona Warszawiaków.
Powstańcy warszawscy nie wiedzieli, że blisko o rok wcześniej, w 1943 roku, w Teheranie prezydent Roosevelt i premier Churchill dokonali zdrady Polski, za pomocą oficjalnego uznania, że powojenna Polska będzie kontrolowana przez Związek Sowiecki w ramach sowieckiej strefy wpływów. Tak wyglądała perspektywa dramatu Polski w „Amerykańskim Stuleciu.” Dramat ten jest mało znany na Zachodzie i wiedza o nim jest wręcz tępiona przez propagandę żydowskiego ruchu roszczeniowego, który zebrał i sprzeniewierzył miliardy dolarów uzyskane od Niemiec, Szwajcarii etc.

WWW.pogonowski.com
1 maj 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Nowy VAT: 24 proc.?
luty 28, 2003
Krzysztof Tomaszewski http://www.gazetaprawna.pl/
USA rozpracowane przez Rosję, czyli Ameryka w negliżu !
luty 11, 2007
tezlav von roya
DO MEDIÓW W KRAJU I ZA GRANICˇ...
maj 3, 2006
Parada dziwek czyli: "jestem Europejczykiem"
marzec 14, 2003
Artur Łoboda
Czyżby Początek Buntu w Ameryce?
listopad 19, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Paragraf, nie dla każdego.
czerwiec 2, 2008
.
Izrael Szamir - "Być albo nie być" (Żydem)
styczeń 26, 2006
Petelicki na czacie WP
marzec 21, 2003
zaprasza.net
PAX americana
październik 21, 2004
Patrole Egzekucyjne Szkolone przez USA?
grudzień 3, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Gansterzy przejmują we władanie Polskę
luty 9, 2003
PAP
Reżim Busha zamierza zaatakować Iran przy pomocy nuklearnej broni taktycznej
październik 1, 2006
Dorota Szczepańska
Oskar Schindler holokaust business
listopad 21, 2003
Artur Łoboda
Nastała grobowa cisza
październik 22, 2007
Artur Łoboda
Prorok Nycz
sierpień 18, 2002
PAP
Nowe podatki, które udają opłaty
luty 19, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
Edukacyjne wkręcania nosa w imadło
czerwiec 2, 2008
Marek Jastrząb
Czy listy gratulacyjne wręczą Bracia Kaczyńscy osobiscie, czy za pośrednictwem Ministra Lipca?
lipiec 3, 2007
tłumacz
Co jest nie tak z IMF (Miedzynarodowy Fundusz Walutowy) i WB (Bank Swiatowy)?
styczeń 6, 2003
LPR: w Unii Polska więcej straci niż zyska
grudzień 13, 2002
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media