ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Ruski onuc 
3 październik 2024     
Latawce nad miastem 
25 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Wskaźnik pozytywności COVID w Teksasie spada do rekordowo niskiego poziomu po zniesieniu mandatu maski, restauracje wracają do poziomu sprzed kryzysu 
2 kwiecień 2021      Obserwator
Niewidzialne rakiety Palestyńczyków 
11 maj 2021     
Ukryte menu dotacji 
14 lipiec 2020     
30 lat później 
21 maj 2022     
Lipcowy wiersz miłości 
26 czerwiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Wcześniejsze planowanie mRNA 
27 czerwiec 2021     
Jakim prezydentem byłby Zbigniew Stonoga? 
27 listopad 2014      www.polskawalczaca.com
Wstrzymanie wydawania wiz dla Polaków to reakcja Teheranu na organizowany w Warszawie szczyt bliskowschodni. 
16 styczeń 2019      Alina
Po 10 latach - nagroda 
23 listopad 2011      Elzbieta Gawlas
Zapytanie do Nadleśniczego Nadleśnictwa Niepołomic - Łukasza Nowaka 
12 lipiec 2020     
Patent technologiczny sugeruje, że zwierzchnicy technologiczni planują cyfrową inwigilację ludzi, przyznawanie „wolności” w oparciu o status szczepień 
17 listopad 2021     
Nudny film 
30 listopad 2017     
Gdyby nie te noce... 
30 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Śmierć nasłana przez telefon 
18 listopad 2020      Artur Łoboda
Pamiętajcie to do końca życia 
29 marzec 2025     
Kapo w urzędzie 
13 luty 2018      Artur Łoboda
Kolejne wnioski z historii 
17 listopad 2018     
Kolejne uderzenie syjonistów w polską kulturę i historię! 
12 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com

 
 

Cudny blok - czy dobrze mieć sąsiadkę /z teki Teatru ESSE/

Szanowny Panie Redaktorze i naturalnie Drodzy Internauci!
A oto następny skecz z naszego spektaklu.

W owym cudnym bloku w pionie wschodnio-zachodnim Wszyscy Lokatorzy słyszą się - z góry na dół i odwrotnie.Także wzdłuż i w poprzek. Rozkosze same, nieprawdaż?
Pewna Pani - o imieniu Zofia nie wytrzymuje od dawna takiej sytuacji, nie dziwimy się przecież, bo to byłoby nieludzkie. Hałasy dobiegające zewsząd doprowadziły naszą bohaterkę do skrajnej rozpaczy, chociaż sama ma lokum na najwyższym poziomie - flizy, panele itd.Denerwują ją zwłaszcza hałasy między 6.oo a 22.oo. A to dzieci, a to włączona pralka, a dodać należy, że pani Zofia zajmuje lokal na III piętrze. Czujność Jej jest przeogromna, bo nawet widzi rozebranych sąsiadów z parteru. W związku z powyższym na porządku dziennym są interwencje Policji, Zarządu Budynków Komunalnych itp.
Oczywiście w grę wchodzą osobiste pouczenia, instruktaże, ciągłe pretensje.Solidaryzuje się z Panią Zofią - niejaki Pan Władysław /wdowiec, dobrze po 70-ce, samotnik/. Pan ten pokochał Panią Zofię, z wzajemnością. To piękne, bo miłość nie zna granic, ani wiekowych, ani kulturowych. Szlafroczki, piżamki, wineczko.Wędrówki po rozległej klatce schodowej. Sam Pan Władysław ma komfortową sytuację, bo mieszka piętro wyżej, ale w pionie południowym, gdzie tylko od czasu do czasu "zalewa Go", ale nie słychać Innych Sąsiadów. Poezja !!!
Aha! Zachody Słońca też TU są dostrzegalne. Pan Władysław poetą nie jest, ale wrażliwiec na pewno z Niego wielki.

Ad rem! SOBOTA - godzina 10.oo - Pani Anna wyprowadza swego psa na spacer. Na to tylko
czekała Pani Zofia.

- Pani Kowalska! Dość tego! Ja Panią wykończę, ja panią załatwię, pani już tu nie mieszka.
Dodajmy, że Pani Anna mieszka NAD Panią Zofią, czyli piętro wyżej.Nadmieniamy, iż sama Pani Anna też już ma nerwy na postronkach. Boi się nawet kichnąć, żeby przypadkiem...
- Pani Kowalska, pani Kowal...
- Pani Zofio! Niech mi Pani powie, dlaczego jak Pani ma orgazm, to Pani aż krzyczy?!
- Jak Pani śmie - jestem wdową od trzech lat!!!!!
- A Pan Władysław to co???
- Przecież Panu Władysławowi już nie ...
- To o co chodzi? Jak Wy to robicie?
JAK ONI TO ROBIĄ??????!!!!!
Informujemy niniejszym, iż w piątek o 9.oo przychodzi do Pani Anny Komisja Wod-Kan-Gaz.
OBY DO PIĄTKU!!!!

To co? dramat czy komedia? Oj, nie SAMOoooo Życie!
Pozdrawiam, z poważaniem dyr.Teatru ESSE /teatr autorski/
Kraków, dnia 25 stycznia 2014 r.
25 styczeń 2014

/-/Ewa Englert-Sanakiewicz 

  

Komentarze

  

Archiwum

Czy posty powinny być podpisywane imieniem i nazwiskiem?
kwiecień 14, 2005
anonim
Piskorski pod lupą
wrzesień 8, 2007
..
Bez retuszu-Jerzy Robert Nowak
październik 20, 2003
Adrian Dudkiewicz
Zmarł Stanisław Skalski
listopad 12, 2004
Pogarda dla Polaków w podręcznikach historii w USA
luty 15, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Cold War II
wrzesień 4, 2007
przysłał ICP
Ogień i woda
styczeń 5, 2007
Jarosław Tomasiewicz
Retrospekcja, czyli rzecz o obłudnikach
kwiecień 4, 2006
Marek Olżyński
Nowojorska rada przeciwko Autonomii
sierpień 16, 2002
IAR
OGŁOSZONO ROZSZERZENIE UNII EUROPEJSKIEJ
grudzień 14, 2002
Pytania do zwolenników zmniejszania podatków
październik 5, 2008
Dariusz Kosiur
Geje pomiędzy ofiarami
luty 5, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Konwencjonalna Trzecia Wojna Światowa?
wrzesień 1, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
"Czy Papież przeprosi ofiary Solidarności" (6)
listopad 14, 2003
Anna Kozioł
Narody zaczynają rozumieć - Szewardnadze oskarża Sorosa o wspieranie przewrotu
listopad 29, 2003
Wielkie dzieła za niewielkie pieniądze
listopad 7, 2005
zaprasza.net
"uruchomiana" jest rezerwa polityczna w postaci PiS
listopad 6, 2006
www.pnlp.org.pl
Refleksje post-Rychłocickie
sierpień 16, 2007
Marek Głogoczowski
Antypolska ksenofobia
czerwiec 22, 2006
Mieczysław Ryba
Czyżby nowe metody manipulacji?
grudzień 16, 2002
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media