ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Nic się nie zmieniło w polityce PO wobec kultury 
20 październik 2014      Artur Łoboda
Fałszerstwa PAP 
5 luty 2011      Artur Łoboda
Taktyka Macierewicza 
23 maj 2017     
TY będziesz żebrakiem lub pracować do 76 roku życia 
14 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Znaczące wydarzenie z mojej przeszłości 
16 kwiecień 2016      Artur Łoboda
Słowiańska dusza 
2 maj 2017     
Bardzo smutny film .... 
12 luty 2019     
Wesołe podsumowanie wizyty Putina w Polsce 
2 wrzesień 2009      tłumacz
Jestem wybitnym gościem w pokrzywach ! 
22 sierpień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Czego PiS się boi? 
24 marzec 2020      Artur Łoboda
Zanim nastąpi żydowska ostateczna eksterminacja Polaków 
30 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Cyfrowa tyrania i Rockefeller-Gates „Paszport certyfikatu Vaxx”: W kierunku scenariusza III wojny światowej. Czym jest Niesławna Agenda ID2020? 
11 październik 2022     
HAŃBA POLSCE! 
8 maj 2024      Artur Łoboda
W świecie politycznych gangsterów 
16 lipiec 2022      Artur Łoboda
Kolejna jaskółka ustawodawstwa PiS 
19 grudzień 2016     
Bolszewizm plus 
19 grudzień 2020      Artur Łoboda
do Bengazi i Misuraty do Libii płyną DWA amerykanskie okręty wojenne z liczbą 10 tysiecy żołnierzy 
25 marzec 2011      "obywatel RP" zapewne z USA (wkleił MG)
Nie bronię PiS-u, ale porządkuję fakty 
5 lipiec 2023      Artur Łoboda
Prezydenci USA poparli Nowy Porządek Świata, Biden tylko ostatni 
1 kwiecień 2022      Ramon Tomey
Katalonia (3) 
14 luty 2021      Baltazar

 
 

List Otwarty do Kongresu Polonii Kanadyjskiej

Oto treść Listu Otwartego do Kongresu Polonii Kanadyjskiej:

List Otwarty do Kongresu Polonii Kanadyjskiej w Toronto, Ottawie, Montrealu i Edmonton - Kanada

26 październik, 2020

Zawracam się z usilną prośbą do Kongresu Polonii Kanadyjskiej  w Toronto o wyrażenie poparcia dla ruchu wolnościowego kobiet (i innych uciskanych środowisk) w Polsce i o wyrażenie swojej dezaprobaty dla  Rządzących i Kościoła Katolickiego w Polsce

Są oni odpowiedzialni za obecny kryzys w Polsce, który zmusił tysiące ludzi do wyjścia na ulicę W ŚRODKU PANDEMII !!

Kim jestem:

Nazywam się Halina Konior-Węgrzynowa.
Mam 64 lata.
Od 32 lat zamieszkuję w Kanadzie.
Mój ojciec, Zbigniew Konior, był aktywnym działaczem podziemia Solidarności w Polsce (zob. wpis w Encyklopedii Solidarności).

Przepracowałam ponad 30 lat w kanadyjskim katolickim systemie edukacyjnym (jestem katoliczką), jako nauczycielka dzieci specjalnej troski.

Mam ogromny szacunek i empatię dla tych dzieci i ich rodzin.
Wiem też, z pierwszej ręki, przez jakie dramaty ci ludzie przechodzą.
To jest wielki heroizm.
A heroizm nie może być przymusem tylko wyborem.

Wyrażam zdecydowany sprzeciw wyrokowi Trybunału Konstytucjonalnego w Polsce w sprawie niemal całkowitego wykluczenia aborcji.

Wyrok ten został ‘zgotowany’ przez dwa społecznie destrukcyjne dla Polski, wspierające się środowiska:-skrajnie nacjonalistyczny, homofobiczny Rząd Polski, który jest zagrożeniem nie tylko dla demokracji w Polsce, ale też pokoju w Europie i w świecie-Polski Kościół Katolicki w Polsce, który został zdominowany przez ortodoksyjnych fanatyków i hipokrytów, którzy z jednej strony utrzymują, że promują wartości chrześcijańskie, a z drugiej wykluczają niektóre grupy społeczne i ukrywają pedofilię kleru

Polonia Kanadyjska nie może pozostać obojętna na to jak Rząd i Polski Kościół Katolicki w Polsce zaprzepaszczają tak ciężko wywalczone zdobycze pokolenia Solidarności.
 
Halina Konior-Węgrzynowa
List ten zostanie przesłany do prasy i mediów w Polsce i Kanadzie.
26 październik 2020

Halina Konior-Węgrzynowa 

  

Komentarze

 

Tu nie chodzi o heroizm!
Tu chodzi o zachowanie zasad i praw podstawowych.
To ze strony formalno-moralno-prawnej.
Ze strony diabelsko-lewackiej chodzi przede wszystkim o wielką forsę i władzę nad ludzkim życiem. Forsę związaną z przemysłem aborcyjnym i EUTANAZYJNYM. Najważniejsze w tym jest jednak podstawowy problem czyli otwarcie furtki prawnej, którą można wykorzystać na wiele sposobów, dającej MOŻLIWOŚĆ DECYDOWANIA O CUDZYM ŻYCIU! To tego "prawa" bronią diabły dziś na ulicach Warszawy. Lewackie diabły chcą decydować kto ma żyć,a kogo trzeba zamordować. Nic nowego w historii lewaków, komunistów, talmudystów. Za tym prawem idzie cały biznes aborcyjny i eutanazja. Biada nam jeśli ta hołota zdobędzie jakąś władzę!

Nie zgadam się z autorką. Rodzice dziecka, które nie miało szczęścia rozwinąć się bez błędów, nie są skazani na opiekę nad dzieckiem. Wielu rodziców - nie podejmuję się ich oceny - zostawia chore, kalekie dziecko w szpitalu i zrzeka się praw do niego. Dziecko może być adoptowane, albo trafia do domu opieki, gdzie żyje tak jak potrafi. Kiedyś emitowany był film o tak porzuconym chłopaku z porażeniem mózgowym, z którym niby nie było kontaktu i który wydawał się niedorozwinięty. Leżał albo czołgał się, oglądał tv i słuchał radia, które było w pokoju. Miał szczęście, że do pacjenta obok przychodziła tłumaczka porozumiewająca się z takimi ludźmi za pomocą pisma obrazkowego. Okazało się, że młody mężczyzna ma świetnie rozwinięty mózg świetnie orientuje się w świecie, który poznał dzięki tv.

Właśnie słucham, jak jakaś lewaczka (= inteligentna inaczej) mówi, że nigdzie nie ma takiego prawa, które torturowałoby kobiety koniecznością donoszenia ciąży, kiedy płód jest bez mózgu albo płuc.
Otóż Stwórca przewidział błędy rozwojowe i samoistne poronienia. Organizmy niezdolne do samodzielnego życia też mają prawo do śmierci naturalnej, dokładnie tak jak bardzo stary człowiek. Nie trzeba chorego płodu abortować za ciężkie pieniądze - płód niezdolny do życia umrze sam, za darmo.

Apel pani do Polonii Kanadyjskiej jest NIELOGICZNY co najmniej z jednego powodu. Gdyby nie miłość rodziców do swoich niepełnosprawnych, chorych dzieci, ta pani nie miałaby pracy i źródła utrzymania!
Jej apel śmierdzi fałszywym współczuciem, bo rodzice tych dzieci nie potrzebowali jej współczucia, ani apelu, tylko pracy i pielęgnacji chorych dzieci!
To BYŁ WYBÓR RODZICÓW! Przecież mogli skorzystać z klinik aborcyjnych, mogli oddać te dzieci. NIE ODDALI.
Płacili pani Halinie Konior-Węgrzynowej przez kilkadziesiąt lat za sumienną pracę, nie za rady, żeby zamordowali swoje dziecko.

2020-10-26
Alina

 

Alino

czy wychowujesz upośledzone dziecko?
Albo, - czy ktoś z Twoich bliskich podjął taki trud?

Po dwudziestu latach takiej mordęgi będziesz miała pełne prawo do zabierania głosu w podobnych sprawach.

W Krakowie nawet Policjanci protestowali wspólnie z kobietami!
Również z takimi z "pokolenia JPII".

O cudzym Życiu chce decydować to pisowskie BYDŁO - wprowadzając różne kowidowe represje.
DZIECKO - TO JEST ŻYCIE KOBIETY - póki nie opuści gniazda!

2020-10-26
Artur Łoboda

 

Nie wychowuję.
I nie mam zamiaru decydować za innych czy chcą, czy nie. Ani tworzyć prawa sprzecznego z boskim, naturalnym, które pozwala ingerować w rozwój płodu.
Czy rodzice, którzy od 20 lat wychowują chore dziecko żałują, że to dziecko żyje i że "tak się męczą"?

2020-10-26
Alina

 

Nie mnie pytaj, ale takich rodziców.

2020-10-26
Artur Łoboda

 

Znam rodziców, którzy wychowują ponad 30 lat dziecko, które urodziło się normalne, zdrowe, a po szczepieniu lub antybiotyku doznało szoku i jest niedorozwinięte.

2020-10-26
Alina

 

Przed urodzeniem się pierwszego dziecka, przestudiowałem dwa podręczniki pediatrii.
I dzięki temu mam zdrowe - dorosłe dzieci.

Dziecko Twoich znajomych mogło mieć powikłania po jakiejś chorobie - na przykład śwince.
Zapalenie opon mózgowych bardzo rzadko bywa rozpoznawalne przez rodziców, a i lekarze są w tym temacie medycznymi zbrodniarzami.
Skutkiem takiego zapalenia jest uszkodzenie mózgu.

Stawiam taką tezę - bo trzydzieści lat temu jeszcze nie było w Polsce szczepionek z rtęcią i innymi świństwami. A i antybiotyki były mniej szkodliwe.

2020-10-27
Artur Łoboda

 

Na Boga, nie o dzieci tu chodzi.
Zgadzam się w tym przypadku z Aliną w 100%, w tym sensie, że nikt nie mówi, że dziecka kalekiego - nie zgodnie z nowowomową "niepełnosprawnego" - można się "p o z b y ć" legalnie poprzez okienka kościelne, albo w szpitalu.
Jest opcja rezygnacji z wychowania, bez zabijania.
Do jasnej cholery.
A w tej sprawie, nie o aborcję przecież chodzi!

2020-10-30
Magellan

  

Archiwum

"Jacek Dębski musiał zginąć, bo był nielojalny i nieodpowiedzialny"
styczeń 20, 2003
Piotr Mączynski
Strategiczna logika samobojczego terroryzmu
czerwiec 15, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Publiczna odmowa objęcia stanowiska Ministra Sprawiedliwości
wrzesień 2, 2004
Adam Sandauer
"Czy Papież przeprosi ofiary Solidarności" (2)
listopad 14, 2003
Leszek Skonka
Czynsz
kwiecień 29, 2005
Badany będzie tylko Rywin
luty 5, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
Marek Pol, minister infrakłamstwa
grudzień 23, 2002
zaprasza.net
Dlaczego prof. Bronisław Geremek jak ognia unika lustracji?
kwiecień 26, 2007
Zdzisław Raczkowski
POLSKA - UNIA 14
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Wybory w Rosji
luty 2, 2008
. bez podpisu
LPR: w Unii Polska więcej straci niż zyska
grudzień 13, 2002
PAP
Powrócą pod ojczystą banderę?
lipiec 18, 2006
marduk
Cytat dnia
listopad 27, 2002
Artur Łoboda
Osioł trojański Ameryki w Europie doceniony...
lipiec 23, 2004
piśmienny
Jacak Kuroń - Icek Kordblum
wrzesień 25, 2006
Bogusław Maśliński/Janusz Górzyński - Inicjatywa
W końcu Niemcy płacą za krew Polaków - płaćmy i my!
październik 5, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kurdowie a Stronnictwo Wojny w Osi USA-Israel
wrzesień 7, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
To już historia - "Apel Wawelski"
lipiec 3, 2005
zn
Tajlandia "dziękuje" za pomoc MFW
styczeń 2, 2003
PAP
Rada Programowa Krakowskiego Biura Festiwalowego
styczeń 18, 2006
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media