ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

W grudniu 60 kolejnych sportowców upadło, a 40 zmarło  
Mniej więcej tak samo jak w październiku i listopadzie, kiedy trend osiągnął szczyt. Na dzień 28 grudnia 2020 r., z powodu eksperymentalnych strzałów z powodu zatrucia COVID EUA, 395 sportowców doznało zatrzymania akcji serca i innych poważnych problemów zdrowotnych. Spośród nich zginęło 232 
Znany brytyjski prezenter radiowy, który nazwał antyszczepionkowców "idiotami", trafił do szpitala 
Jego płuca były „pełne skrzepów krwi”. James Whale ujawnia, że ​​otrzymał transfuzję krwi, ale to nie zadziałało.
We wrześniu ubiegłego roku prezenter radiowy napisał, że nie może się doczekać kolejnego zastrzyku. „Wszyscy przeciwnicy szczepień, wszyscy idioci, wszyscy szaleńcy, którzy mnie trollują, wiecie, co możecie zrobić?  
Montanari: Szczepionka to wielki przekręt 
Jeśli prawdziwa choroba nie daje odporności, absurdem jest mieć nadzieję, że szczepionka może to zrobić, co nie jest niczym innym, jak tylko chorobą w postaci atenuowanej. 
Kanciarze z Wall Street 
Film przedstawia kulisy Wall street . Metody działania , które doprowadziły w ciągu kilku ostatnich lat do wywołania kryzysu finansowego. 
Damian Garlicki - ratownik medyczny przypomina! 
 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Los Angeles - piekło na ziemi 
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
 
Dlaczego szczepionki na COVID-19 mogą wpływać na płodność człowieka?  
 
"Babcia Kasia" 
Kim naprawdę jest Katarzyna Augustynek  
Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem 
Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag  
To tylko... / It's just...  
Jak Nas wganiają w kajdany 
"Norymberga 2" w Sejmie RP 
 
Zełenski kupił sobie dwa jachty 
Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? 
Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski 
W obronie Naszej wolności 
Starsza kobieta łapie kij, odpycha przerażającego testera COVID  


 
Żadna ze 137. instytucji naukowych badających kowida - nie wyizolowała, w czystej postaci SARS-COV-2. NIGDY! 
 
Hiszpański rząd przyznał się do powietrznego spryskiwania całej ludności chemikaliami 
Podczas strategicznie zaplanowanego „stanu wyjątkowego” covid-19, Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) upoważniła hiszpański rząd do rozpylania z nieba śmiertelnych smug chemicznych . 16 kwietnia 2020 r. hiszpański rząd po cichu przyznał, że upoważnił wojsko do rozpylania biocydów na całą populację.  
Awantura w Sejmie o maseczki! 
Terror covidowy przeniósł się na teren Sejmu. Przeciwko temu protestuje Grzegorz Braun.  
Nastąpił globalny zamach stanu 
Oszustwo covid-19 zostało wymyślone w jakimś celu; była to część planu, który zaczął się na poważnie w latach 60., kiedy grupa ludzi spotkała się i zgodziła, że świat jest przeludniony. 
Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu 
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek 
więcej ->

 
 

Upiory przeszłości



- Jesteśmy świadkami pisania w Europie historii od nowa. To bardzo niepokojące - mówił wczoraj były szef dyplomacji, prof. Władysław Bartoszewski na zorganizowanej w Krakowie konferencji "Prawdy i fałsze w powszechnej wiedzy o holokauście". I dodał, że "historię od nowa" pisze się m.in. w Moskwie i Berlinie.

- To nie do wiary, że w 60 lat po wojnie tak wiele jest zniekształceń historii - wtórował byłemu wię?niowi Auschwitz prof. Karol Musioł, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, który wraz z Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz krakowskim Instytutem Studiów Strategicznych zorganizował konferencję. Dodał, że budowanie wizji przyszłości wymaga rzetelnej i pełnej wiedzy o przeszłości. Dlatego trzeba znale?ć dobre metody edukacji o historii, w tym - o holokauście.

Władysław Bartoszewski, jako świadek epoki holokaustu, były więzień Auschwitz, współzałożyciel organizacji Żegota ratującej Żydów, honorowy obywatel Izraela, podkreślił, że w ostatnich latach w Polsce wiele się zmieniło - także w dziedzinie wiedzy o zagładzie narodu żydowskiego oraz w stosunku Polaków do Żydów. Profesor przypomniał, że w III RP mieliśmy 8 ministrów spraw zagranicznych, z czego "trzech w czasie II wojny było kandydatami do komór gazowych, a jeden jest honorowym obywatelem Izraela"; że co roku masy ludzi przyjeżdżają do Krakowa na Festiwal Kultury Żydowskiej. Mimo to, zdaniem byłego szefa dyplomacji, w Polsce jest wciąż zbyt mała świadomość faktu, że połowa z 6 milionów polskich ofiar nazizmu zginęła tylko dlatego, że była narodowości bąd? pochodzenia żydowskiego.

Równocześnie profesor przestrzegł przed dość powszechnym - i łatwym w czasie pokoju - rozliczaniem Polaków z tego, czy pomagali bli?nim w czasie II wojny. Mówił o niemieckim terrorze i strachu, którego doświadczali wszyscy niosący pomoc Polacy, w tym - on sam. I o ofiarach, które z tego powodu ponieśli pomagający.

Zdaniem Bartoszewskiego nie wszyscy chcą dziś prawdy o tamtych czasach, nie wszystkim jest ona na rękę. - Jesteśmy w Europie świadkami pisania historii od nowa - zwrócił uwagę profesor, przypominając majowe obchody zakończenia II wojny w Moskwie, gdzie za datę wybuchu wojny przyjęto niemiecką napaść na Rosję w czerwcu 1941, pomijając wszystkie wcześniejsze ofiary hitleryzmu. Niepokoją go też występujące coraz silniej za Odrą tendencje do przedstawiania Niemców jako ofiar wojny. - Zapomina się przy tym o przyczynach. A łańcucha przyczyn i skutków nie wolno odwracać - podkreślił profesor.

W sesji historycznej, której przysłuchiwało się blisko 150 osób, przedstawiciele instytucji z Polski, Izraela, USA i Ukrainy mówili o różnych aspektach wiedzy o czasach II wojny i holokauście, m.in. o tym, jakie informacje na ten temat przekazuje się opinii publicznej w różnych krajach. W drugiej sesji prym wiedli socjolodzy z Polski, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Igor Schupak mówił o stereotypach na temat holokaustu wśród młodych Ukraińców. O wyobrażeniach Polaków na temat zagłady i Auschwitz mówił Marek Kucia z UJ, podkreślając, że młodzi ludzie mają zupełnie inny zasób wiedzy na ten temat oraz inne doświadczenia z tym związane - i nie są obciążeni takimi uprzedzeniami i stereotypami, jakie występują wciąż w starszym pokoleniu Polaków.

Trzecia sesja, edukacyjna, poświęcona była sposobom i perspektywom nauczania o holokauście, a także przeszkodom, jakie trzeba pokonać, by nauczanie takie przyniosło pożądane efekty. Wszyscy zgodzili się, że rzetelna i efektywna edukacja o holokauście wymaga konfrontacji z opiniami i niejednokrotnie mitami wiążącymi się z tym tematem oraz dyskusji nad stanem wiedzy publicznej. Wymaga także wypracowania metod przeciwstawiania się fałszowaniu historii i rozpowszechnianiu kłamstw oświęcimskich. Bez tego, budując przyszłość, będziemy się wiecznie borykać z upiorami przeszłości.

(AB)

18 listopad 2005

Dziennik Polski 

  

Archiwum

"Pochwała głupoty" według profesora Friedricha Augusta Hayeka
sierpień 31, 2004
Marak Głogoczowski
Prawdziwe "zawracanie kijem Wisły" Proces pułkownika Ryszarda Chwastka
grudzień 6, 2002
Lech Michałowski
Do naszych wybrańców - upiększaczy miasta
styczeń 23, 2009
Dariusz Kosiur
Nie dezerterzy
czerwiec 26, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
Kosowo nowe "państewko"
luty 19, 2008
Jacek Bartyzel
Cenzorzy z Mysiej
sierpień 28, 2007
Marek Olżyński
Watykan zmienił zdanie wobec nauki
listopad 9, 2005
EAI
Urząd Miasta Krakowa
wrzesień 1, 2008
Westernowy bohater
luty 13, 2003
Adam Zieliński
Marsz żałobny neonazistów
kwiecień 18, 2005
Czy Irak jest większą klęską dla USA niż Wietnam?
listopad 8, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Obama - check Judicial Index
lipiec 31, 2008
przysłał ICP
Szturmy kanadyjskie
styczeń 24, 2006
zaprasza.net
Przyjaciel czy nieprzyjaciel?
październik 4, 2003
ks. prof. Czesław Bartnik
Nowa Zimna Wojna?
kwiecień 28, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Lista Wildsteina - Wywiad wojskowy jako policja polityczna Czym był "okrągły stół"?
luty 5, 2005
Adam Sandauer
Niezłe towarzystwo
lipiec 14, 2008
wp.pl
Czy stać nas na publiczne szpitale?
styczeń 9, 2008
Dariusz Kosiur
Interes Kościoła
marzec 6, 2004
SOBCZAK I SZPAK
Niebezpieczna Wiedza
luty 22, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media