ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Here's Why You Should Skip the Covid Vaccine 
“The world has bet the farm on vaccines as the solution to the pandemic, but the trials are not focused on answering the questions many might assume they are.” 
Niemiecki agent na czele Instytutu Pileckiego 
 
Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
Wielkie pytania o 9/11 
Strona poświęcona analizie wydarzeń z 11 września 2001 
Pomylił Chrześcijaństwo z Judaizmem 
Skandaliczna niewiedza Prezydenta USA, czy też raczej perfidna prowokacja?
W przemówieniu Baracj Obama opisuje Chrześcijaństwo odwołaniami do Judaizmu.  
Im – wolno, nam – nie 
Wielka bitwa o port w Hajfie zakończyła się. Chiny rozpoczną swe zawiadywanie portem w roku 2021, co postawi USA przed alternatywą, czy Szósta Flota będzie dalej zawijała do Hajfy, czy też należy urzeczywistnić pogróżkę wycofania się? 
Iwo Cyprian Pogonowski 
Notka wikipedii dotycząca osoby prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego 
Bezczelność syjonistycznych "nadludzi" 
Już nie kryją się ze swoją pogardą do reszty świata.

 
Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień  
 
Syntetyczny patogen - to nie jest szczepionka 
Wstrzykuje się im substancję chemiczną po to, żeby wywołać chorobę, a nie żeby wywołać odpowiedź odpornościową i nieprzenoszenie wirusa. Mówiąc inaczej, nic z tego nie powstrzyma rozprzestrzeniania się czegokolwiek. Tu chodzi o, żebyś się pochorował i o to, żeby to Twoje komórki spowodowały chorobę. 
Młodzież izraelska w Polsce 
Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. 
"Pytam w imieniu zdezorientowanych".  
"Pytam w imieniu zdezorientowanych". List prof. Rutkowskiego do ministra zdrowia 
Aresztować Netanjahu 
Protest w Warszawie po decyzji Rządu. 
Dr Mike Yeadon rozmawia z dr Reinerem Fuellmichem o kłamstwach dotyczących COVID  
„Nie bój się wirusa. To nie jest tak niebezpieczne, jak ci wmówiono.

„Bójcie się swoich Rządów - lub organów, które panują ponad tymi Rządami”. 
Aresztowanie Prezydenta Korei Południowej 
 
Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową 
Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. 
Szczepionka przeciwko ospie prawdziwej wyzwoliła wirusa AIDS 


Epidemia AIDS mogła zostać wywołana przez masową kampanię szczepień, która zlikwidowała ospę prawdziwą. Światowa Organizacja Zdrowia, która kierowała trwającą 13 lat kampanią, bada nowe dowody naukowe sugerujące, że uodpornienie szczepionką Vaccinia przeciwko ospie prawdziwej obudziło niepodejrzewane, uśpione zakażenie ludzkim wirusem obrony immunologicznej (HIV). 
Jak to jest z kowidem na Florydzie? 
 
Pandemia covid nigdy nie istniała 
Ogłoszony w 2020 roku apel 33 lekarzy z całego świata należących do sojuszu World Doctors Alliance, w którym ostrzegają przed ryzykiem związanym z nowymi eksperymentalnymi szczepionkami na Covid-19, wyjaśniają na jakiej zasadzie one działają i co dokładnie czyni je tak niebezpiecznymi.  
Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. 
 
więcej ->

 
 

Miedziaki z Polskiej Miedzi

Przez ostatnie miesiące prasa ujawniała przypadki finansowych nadużyć w Miedzi. Wiceprezes, który został aresztowany, bo pieniędzmi KGHM Polska Mied? gwarantował operacje spółki z Wysp Dziewiczych. Kierowca do specjalnych poruczeń, zarabiający więcej niż prezydent RP. Sekretarka wynagradzana jak prezes banku. Willa wynajęta za ponad milion złotych. Słowem: niekontrolowany przepływ pieniędzy do prywatnych kieszeni. Ale z dokumentów KGHM można wyczytać jeszcze co innego: mechanizm przepływu pieniędzy z gospodarki do polityki. Sposobów sprzyjających temu transferowi (czasem wprost, czasem do instytucji pozornie niezwiązanych z polityką, by stworzyć odpowiedni klimat) jest wiele. Oto przegląd podstawowych.


Na samych swoich

Metoda bezpośrednia polega na wysunięciu do władz spółki swoich ludzi. Od blisko 10 lat zarządy Polskiej Miedzi zmieniają się w rytm zmian na szczycie władzy w kraju. Procedura przeciąga się tylko wtedy, gdy politycy wewnątrz kolejnej ekipy nie mogą porozumieć się co do podziału łupów. Postrzegany jako człowiek lewicy prezes KGHM od 1994 r. Stanisław Siewierski został odwołany przez AWS-owskiego ministra dopiero na początku 1999 r., bo najpierw nie było zgody na odwołanie między AWS i UW, a pó?niej nie mogły dojść do porozumienia konkurujące o wpływy grupy posłów kojarzonych z Solidarnością i RS AWS. Fotele w nowym zarządzie ostatecznie zostały podzielone według politycznego parytetu. Nowego prezesa Mariana Krzemińskiego mieli wyznaczyć bracia Swakoniowie (Jacek, poseł AWS, i Wojciech, sekretarz rady nadzorczej), wiceprezesa – legnicki poseł AWS Tadeusz Maćkała. – O kolejnym członku zarządu, namaszczonym w Gdańsku, prezes Krzemiński mówił: mój oficer polityczny – wspomina Stanisław Speczik, następca Krzemińskiego od grudnia 2001 r.

Na czele KGHM nie stają działacze polityczni z pierwszej linii, do szycia gospodarczo-politycznych więzi używa się nici znacznie cieńszych. Za to rada nadzorcza Polskiej Miedzi nigdy nie była miejscem obojętnym politycznie. Pierwszym przewodniczącym został senator OKP Andrzej Machalski. Musiał odejść, gdy wykryto, że majątkiem Polskiej Miedzi poręczał wątpliwe transakcje finansowe. Gdy władzę w Polsce przejęła lewica, szefem rady nadzorczej został Ireneusz Nawrocki, namaszczony przez ministra Wiesława Kaczmarka, kolega z Socjalistycznego Związku Studentów Polskich, dziś prezes PZU Życie. Działaczami studenckimi centralnego szczebla byli także obecny prezes zarządu i przewodniczący rady nadzorczej KGHM Bohdan Kaczmarek. Sekretarzem przedostatniej rady był brat posła AWS Wojciech Swakoń, członkiem Jarosław Pawlik, szef gabinetu politycznego ministra skarbu w rządzie Jerzego Buzka Emila Wąsacza. Członkiem nowej rady, oprócz Bohdana Kaczmarka, jest m.in. Janusz Maciejewicz, w latach 1984–1987 minister hutnictwa i przemysłu maszynowego.

więcej- Polityka
11 wrzesień 2002

MARIUSZ URBANEK 

  

Archiwum

Radosław Judasz Sikorski powiesił naród Polski
luty 2, 2008
Dorota Szczepańska
Nowe idzie, stare "jedzie"...
wrzesień 28, 2005
Eksport durak-kracji
czerwiec 18, 2006
PAP
Chińska wersja NATO? Gra optymistyczna i gra pesymistyczna
kwiecień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Dyskryminują rowerzystów na Zachodzie!
styczeń 13, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Israel shocked by image of soldiers forcing violinist to play at roadblock
grudzień 2, 2004
(Ostrzeżenie) Samoobrona za Geremkiem
lipiec 15, 2004
Trzy karty
lipiec 18, 2008
Artur Łoboda
Boże chroń nas przed ekonomistami
styczeń 28, 2003
Artur Łoboda
To nie jest dom wariatów - to rynsztok
styczeń 8, 2004
PAP
POLSKA - UNIA 20
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
"Surowy" wyrok dla piłkarza
luty 4, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
CASA runęła na ziemię
styczeń 24, 2008
Marek Olżyński
Hucpa
sierpień 20, 2003
MOTO
2008.06.12. godz 1200 Serwis wiadomości
czerwiec 12, 2008
tłumacz
Cień Islamu nad Rosją i USA
wrzesień 15, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
"Strzeżcie mnie od przyjaciół, od wrogów obronię się sam"
maj 12, 2005
Marek L.
Problemy pacyfikacji Iraku są nie do pokonania
wrzesień 22, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Gdańszczanie, wyborcy. Uwaga na nowy prezent świąteczny od władz Gdańska
grudzień 19, 2005
Klaudiusz Wesołek
Bush coś ty narobił ?
kwiecień 25, 2003
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media