ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Ljubljana - protesty przeciwko szczepieniom 
29 września 2020 roku po incydencie na obwodnicy Lublany trwa na Placu Republiki protest przeciwko szczepieniom Covid-19
 
Kto mordował w Katyniu 
Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. 
Zakrzyczana prawda 
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
 
Hiszpański rząd przyznał się do powietrznego spryskiwania całej ludności chemikaliami 
Podczas strategicznie zaplanowanego „stanu wyjątkowego” covid-19, Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) upoważniła hiszpański rząd do rozpylania z nieba śmiertelnych smug chemicznych . 16 kwietnia 2020 r. hiszpański rząd po cichu przyznał, że upoważnił wojsko do rozpylania biocydów na całą populację.  
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
Zamordowani lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek  
 
Los Angeles - piekło na ziemi 
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
 
wRealu24 
Niezależna Telewizja Marcina Roli 
Patriotyzm 
Piosenka Lecha Makowieckiego 
Meredith Miller - Trauma w relacjach ludzi z rządem. Psychologiczne aspekty operacji „Covid-19”  
Jak robi się z ludzi idiotów czy zmanipulowane marionetki i jak ludzie robią to sobie sami !
 
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
Ceremonia otwarcia tunelu drogowego św. Gotarda 
Zapowiedź tego - co mamy dzisiaj 
Cała prawda o ataku z 11 września 
Jeden z filmów usułujących przedstawić prawdę i ataku z 11 września 2001 roku 
Ludobójstwo covid 
Wywiad z CLAIRE EDWARDS  
Rząd Stanów Zjednoczonych CELOWO niszczy żywność amerykańskich Farmerów i stymuluje kryzys zaopatrzenia w żywność 
Jakiś czas temu na oficjalnej stronie ONZ ukazał się artykuł "Korzyści z głodu na świecie". Wprawdzie szybko go usunięto, lecz nadal jest dostępny w internetowych archiwach 
Zełenski kupił sobie dwa jachty 
Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? 
Cicha Broń do Cichych Wojen 
 
Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" 
Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski 
Montanari: Szczepionka to wielki przekręt 
Jeśli prawdziwa choroba nie daje odporności, absurdem jest mieć nadzieję, że szczepionka może to zrobić, co nie jest niczym innym, jak tylko chorobą w postaci atenuowanej. 
Hashtag COVID1984 
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
 
więcej ->

 
 

Kara śmierci - kryterium suwerenności


Kara śmierci jest czymś wyjątkowym. Jest brutalną ingerencją, największą jaką można sobie wyobrazić, w naturalny rytm ludzkiego życia. Jest jednak pewne ale...


Tak, jak w możliwości wprowadzania stanu wyjątkowego, tak również w możliwości zastosowania kary śmierci, objawia się suwerenność władzy państwowej. To bowiem decydowanie o rozwiązaniach wyjątkowych jest przejawem nadzwyczajnych kompetencji państwa. Ich posiadanie odróżnia Państwo od innych organizacji, które musza działać w obrębie ustalonych zasad i nie mają prawa od nich odstępować. Jeżeli więc władze danego państwa wyrzekają się swoich uprawnień w tym zakresie, w imię nie jakichkolwiek /np. etycznych/ zasad, ale przyjmując prawa stanowione przez innych, tym samym potwierdzają brak kompetencji ustanawiania praw zastrzeżonych dla władzy suwerena. Zachowują się jak wasal podległy wyższemu prawodawcy.


Władze RP zrezygnowały z możliwości stosowania kary śmierci w ramach integracji z Unią Europejską. W Karcie Podstawowych Praw Unii Europejskiej stwierdzono: Nikt nie może być skazany na karę śmierci ani nie może nastąpić jej wykonanie. Z kolei w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka mówi się po prostu o zniesieniu kary śmierci.


Uwarunkowania w jakich się znale?liśmy sprawiają , że dyskusja o karze śmierci we współczesnej Polsce swoim realnym znaczeniem przypominać może dyskusję o polityce zagranicznej Królestwa Polskiego toczoną przez kaliszan czy jakichkolwiek innych przedstawicieli ówczesnej legalnej opozycji. Można sobie podyskutować, pamiętając o niedrażnieniu Suwerena o którego wyborze nie możemy nawet pomarzyć.
7 sierpień 2006

Antoni Ramz 

  

Archiwum

5 września 2007
wrzesień 5, 2007
Artur Łoboda
"Na początku było słowo"
luty 26, 2004
Ojczyzna.pl
Obóz pięknej Polski?
kwiecień 29, 2007
Remigiusz Okraska
Ryzykanci powinni płacić
listopad 14, 2004
Mirosław Naleziński
Potomkowie Jakuba Szeli
luty 27, 2007
Artur Łoboda
Chytry traci podwójnie
lipiec 27, 2005
Artur Łoboda
Chemia miłosna
luty 26, 2007
Tadeusz Oszubski
Masoneria (4)
Rytualne tworzenie "Nowego człowieka"

grudzień 2, 2003
Gdzie są te standarty? - pyta Ryszart Kaliż
marzec 17, 2009
Mirosław Naleziński, Gdynia
Syndrom zajączka i nied?wiedzia
maj 10, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Genialność strategii
październik 4, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
Światowy Dzień Chorego 2005 r.
luty 11, 2005
Adam Sandauer
Mowa pożegnalna Kofi Annan’a
grudzień 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Peres chwali się, że Żydzi wykupują Manhattan, Polskę i Węgry.
październik 16, 2007
Dorota
2009.03.17. Serwis wiadomości ze świata bez cenzury
marzec 17, 2009
tłumacz
Brońmy Korei Północnej!
lipiec 21, 2006
Workers Vanguard
Co twoje, to moje, co moje, to nie rusz
kwiecień 25, 2003
PAP
Interes Kościoła
marzec 6, 2004
SOBCZAK I SZPAK
Tarcza i wyścig zbrojeń
sierpień 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Antysemityzm jako broń w walce o wyższość Żydów
listopad 7, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media