|
| Na wzór hitlerowski |
|
| Eksterminacja starszych osób w Niemczech. |
|
| Papież błogosławi strażników de Rotschild |
|
| To nie jest pomysł Dana Browna na nową powieść, ale wydarzenie, które umknęło uwadze mediów w Polsce, a oznacza wsparcie Watykanu dla potężnych postaci świata finansów i przemysłu, deklarujących działania na rzecz przemiany systemu gospodarczego współczesnego świata. |
|
| Debata ws. pandemii COVID-19! |
|
| Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni! |
|
| Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków |
|
| Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo? |
|
| Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność |
|
| |
|
| W pierwszej kolejności powinno zostać ustalone, kto za to odpowie? |
|
| Niektórzy mówią, że jest to wirus, który ma zlikwidować Christmas w Wielkiej Brytanii oraz w całej Europie – unieruchomić kraj w momencie, kiedy chrześcijanie obchodzą jedno z dwóch najważniejszych świąt w ciągu roku |
|
| Przedsiębiorstwo holokaust |
|
| Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem |
|
| AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) |
|
| Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? |
|
| Nazwisko Horban na mapie świata |
|
| |
|
| Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara |
|
| Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. |
|
| Deklaracja Wielkiej Barrington |
|
| Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. |
|
| "Babcia Kasia" |
|
| Kim naprawdę jest Katarzyna Augustynek |
|
| Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego |
|
| |
|
| Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny |
|
| Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. |
|
| Lockdown w Anglii |
|
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
|
|
| Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców |
|
|
|
| Kto mordował w Katyniu |
|
| Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. |
|
| Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu |
|
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek |
|
| "Górale to męczą konie" |
|
| Powiedziałam prezesowi (Kaczyńskiemu), że górale bardzo na nich liczą, to są ich wyborcy, a prezes odpowiedział mi na to: "Górale to męczą konie". Byłam w szoku, że przy tak ważnym temacie gospodarczym mówi takie rzeczy - relacjonuje posłanka. |
|
| Izrael jest „TOASTEM” – nikt nie może tego teraz zatrzymać | Pułkownik Douglas Macgregor |
|
| |
więcej -> |
|
Wpływy z Unii Europejskiej.
Koszty aneksji do UE (6)
|
|
Do konca 2000 r. Polska otrzymala z UE, w ramach roznych funduszy, 0,5 mld USD. W latach 2000-2003 kwota tzw. srodkow przedakcesyjnych dla Polski powinna wyniesc 2,4 mld euro.
Przyjmujac, ze w pierwszych dwoch latach bedzie to 1,0 mld USD, otrzymujemy laczna kwote tzw. wsparcia przedakcesyjnego w latach 1991-2001 w wysokosci 1,5 mld USD. Warto kwote te skonfrontowac z sumaryczna wartoscia ujemnych sald naszego handlu zagranicznego z krajami UE z tego samego okresu, ktora wyniosla 62 mld USD. Owo wsparcie w wysokosci 2,4 proc. tej sumy jest wiec na poziomie prowizji handlowej.
Od 2002 r. wzrastaja srodki uzyskiwane z UE. Ze wspomnianej powyzej sumy srodkow przedakcesyjnych na lata 2002 i 2003 pozostala do wykorzystania kwota 1,4 mld euro. Do tego po ewentualnej aneksji do UE powinny dojsc w latach 2004 do 2006 tzw. srodki akcesyjne, tzn. przewidywane fundusze strukturalne i doplaty rolnicze w lacznej wysokosci 11,4 mld euro (USD). Tak podobno uzgodniono w grudniu 2002 r. w Kopenhadze, ale nikt nie wierzy, ze uda sie te pieniadze z UE uzyskac. Planow UE nie mozna traktowac powaznie, poniewaz dla Polski na lata 2004-2006 UE przewidywala w pazdzierniku 2000 r. - 15,92 mld euro, w polowie 2001 r. - 14,37 mld euro, w polowie 2002 r. - 13,85 mld euro, na jesieni - 12,8 mld euro, a w Kopenhadze w grudniu 2002 r. uzgodniono juz tylko 11,4 mld euro. Rowniez wysocy przedstawiciele wladz UE powtarzaja przekonanie, ze Polsce nie uda sie spelnic wszystkich wymagan UE i dopelnic mnozonych formalnosci, aby wykorzystac przyznane kwoty. Przyjmujac optymistycznie, ze po ewentualnej aneksji do UE uda sie uzyskac 80 proc. z przyznanej na te lata kwoty 11,4 mld euro, otrzymujemy sredni doplyw roczny srodkow z UE w latach 2004-2006 w wysokosci 2,28 mld euro, to jest w przyblizeniu 2,3 mld USD rocznie.
Jest widoczne, ze przy naszych sumarycznych wplatach do budzetu i struktur UE w wysokosci 2,9 mld USD (euro) rocznie i przy wplywach zwrotnych 2,3 mld USD z UE do Polski, bedziemy nawet w tych rozliczeniach platnikiem netto na rzecz UE.
Warto w tym miejscu uswiadomic sobie skale dysproporcji wystepujacych w kwotach przyznawanych roznym krajom, aby lepiej ocenic nasze szanse dorownania krajom UE po ewentualnej aneksji. I tak strukturalny program "dostosowawczy" dla rolnictwa i obszarow wiejskich SAPARD dla wszystkich krajow kandydujacych Europy Srodkowej i Wschodniej dysponuje kwota roczna w wysokosci 0,5 mld euro, podczas gdy w tym samym roku na biezace dofinansowanie rolnictwa krajow UE przeznacza sie 42 mld euro. Przewidywane doplaty do rolnictwa w 2004 r.
wynosza np.:
dla Polski: 32 euro/ha, 290 euro/gospodarstwo
dla Grecji: 309 euro/ha, 1921 euro/gospodarstwo
dla Danii: 266 euro/ha, 11 314 euro/gospodarstwo.
I gdzie tu mowic o dostosowaniu czy wyrownywaniu dysproporcji rozwojowych w UE?
Unijni i rzadowi propagandzisci przypisuja kwotom uzyskiwanym z naszych wplat za posrednictwem Unii na realizacje w Polsce celow preferowanych przez UE wielki wplyw na przyszly rozwoj gospodarczy kraju. Nie wyjasniaja jednak, dlaczego te nasze pieniadze, wydatkowane wprost na realizacje polskich celow z pominieciem eurobiurokratow, nie moglyby jeszcze korzystniej wplywac na nasz rozwoj. W rzeczywistosci kwota 2,3 mld USD rocznie, stanowiaca niewiele ponad 1 proc. wartosci naszego PKB, nie jest w stanie przelamac polskiego kryzysu gospodarczego.
Propaganda i ideologia prounijna duzo miejsca poswieca tez sprawom zachowania dziedzictwa kulturowego, wspierania tworczosci kulturalnej i miedzynarodowej wymiany kulturalnej. My, Polacy, zawsze sobie wysoko cenilismy kulture europejska i sklonni jestesmy sadzic, ze w budzetach UE na te cele przeznacza sie kilka, a moze nawet kilkanascie procent wydatkow. Zaskakuje wiec informacja, ze w 1999 r. w budzecie UE na dzialalnosc w dziedzinie "kultura i polityka audiowizualna" przeznaczono jedynie 0,1 proc. ogolu wydatkow. Kultura jest wiec dla Unii Europejskiej sprawa zupelnie marginesowa i jedynie propagandowa. Dopiero konfrontacja roznych kwot finansowych odslania pelniej rzeczywistosc Unii Europejskiej i jej stosunek do Polski, oraz uzmyslawia istniejace zaklamanie i oblude. Dlatego w naszej analizie dolozylem staran do wyszukania i ustalenia mozliwie konkretnych wartosci finansowych.
... |
|
28 marzec 2003
|
|
Włodzimierz Bojarski
|
|
|
|
Umowa sprzedaży akcji PZU S.A.
luty 11, 2005
|
prezydent nie zmienia opinii o Huszczy
styczeń 7, 2004
|
Czy Żydzi są wyjatkowo uprzywilejowani?
lipiec 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Po wyborach w USA
grudzień 26, 2004
Gregory Akko
|
Dlaczego Polacy nie znają historii Świata?
maj 23, 2008
Artur Łoboda
|
Poland
wrzesień 8, 2003
Ojczyzna.pl
|
Bush'owi wiatr w oczy ...
czerwiec 16, 2004
|
Bez retuszu-Jerzy Robert Nowak
październik 20, 2003
Adrian Dudkiewicz
|
Prawda o nobliście
listopad 8, 2006
Aleksander Szumański
|
Pius X - papież polskiego pochodzenia
grudzień 14, 2002
|
Największą geszeftem jest wojna. Lewizny polityków izraelskiego Likudu
styczeń 3, 2003
PAP
|
W Izraelu powstanie "Centrum Busha"
listopad 17, 2006
bibula
|
Kwaśniewski: daleko idąca krytyka filozofii liberalnej
(znawca 8)
sierpień 18, 2002
PAP
|
Zreformować system karny!
październik 1, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Bankructwo Polski pod wpływami UE
sierpień 8, 2003
przesłała Elżbieta
|
Polityczna egzekucja Leppera?
lipiec 30, 2007
Marek Olżyński
|
EBOR zainteresowany BGŻ, ale pod warunkami
maj 17, 2002
PAP
|
Małopolskie branie (kopert)
sierpień 30, 2004
PAP
|
Zakaz budowania dróg!
czerwiec 27, 2007
INTERIA.PL
|
Jaką cenę ma pokój?
luty 10, 2003
IAR
|
więcej -> |
|