ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Kto zmasakrował ludność Buczy?  
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. 
Starsza kobieta łapie kij, odpycha przerażającego testera COVID  


 
Izby lekarskie to organizacje przestępcze 
 
Nazwisko Horban na mapie świata 
 
Ameryka: Od Wolności do faszyzmu 
Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. 
Ukraińcy umierają walcząc z Rosjanami w interesie żydowskich włascicieli Ukrainy 
 
FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań 
Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS).  
Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ 
 
Polscy "nacjonaliści" o żydach 
Po prostu zobaczcie 
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny 
Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. 
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
Izrael jest „TOASTEM” – nikt nie może tego teraz zatrzymać | Pułkownik Douglas Macgregor 
 
Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. 
 
Peruwianski sad uznal B. Gatesa G. Sorosa i Rokefelerow odpowiedzialnych za tworzenie "pandemii" COVID 19 
 
Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku 
Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani 
NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
więcej ->

 
 

Kraj bez perspektyw


W demokratycznej Polsce nigdy nie zobaczymy wolnego rynku; nigdy Polacy nie będą narodem wolnych ludzi, którzy płacą podatki na poziomie 10% swojego dochodu i żyją bez wtrącania się państwa w ich prywatne sprawy.

Zdominowany przez polityczny ekstremizm Sejm zafundował nam właśnie nowy rząd, prezydiowany przez czołowego SLD-owskiego „liberała” Marka Belkę. Jak ten liberalizm wygląda? Wszyscy właściciele kont bankowych wiedzą, płacąc „belkowy” podatek od oszczędności. Z socjalistycznego, ale jednak mającego jakieś pozory racjonalności, Planu Hausnera nie zostanie nic, gdyż SdPl – chcąc wyróżnić się lewicowością na tle nijakiego Sojuszu – poparła rząd pod warunkiem zwiększenia nakładów na „najuboższych”. Pijaczki spod budek z piwem już zacierają ręce i zajmują miejsca w kolejce po zasiłeczki. Będzie kasiorka na browarek.
Co gorsza, dla socjalizmu tego nie ma, w systemie demokratycznym, alternatywy. Wiele mówi się o rządzie, który przyjdzie po wyborach w składzie PiS i PO. Czy będzie to rząd liberalny? Z dużą dozą prawdopodobieństwa – przechodzącą w pewność – można powiedzieć, że nie. PO nie zrealizuje swojego programu wyborczego, gdyż PiS jej na to nie pozwoli. Bracia Kaczyńscy są etatystami do szpiku kości. Oni naprawdę wierzą w to co mówią. A ich nauka jest prosta: jest w Polsce ?le, gdyż rządzą postkomuniści. A postkomuniści są skorumpowani, realizują swoje oligarchiczne i partyjne interesy. PiS proponuje więc dokonać wymiany kadr. Postkomunistów trzeba wymienić na ludzi uczciwych i kompetentnych (czyli z PiS) i będzie lepiej. Nie! Nie będzie lepiej, gdyż koledzy z PiS będą kontynuowali budowę socjalizmu; nie obniżą podatków i nie zmniejszą ingerencji państwa w życie społeczno-gospodarcze. Oni bowiem wierzą w państwo, w urzędnika, w etatyzm. Wymienić chcą ludzi, podczas gdy trzeba obalić system.
Nie mam też zaufania do PO. Słaby wynik UPR z ostatnich wyborów ma proste wytłumaczenie: nasz elektorat uznał, że UPR i PO mają podobne programy (tyle, że PO mniej radykalny), więc głos na UPR może być „stratą” i lepiej zagłosować na idącą w górę PO. Kryje się w tym pewna logika i niezagłosowanie na UPR mogę wybaczyć wszystkim młodszym zwolennikom naszej partii. Ale tylko młodszym, czyli tym, co nie pamiętają rządów Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Właśnie wspomnienie po KL-D budzi we mnie sceptycyzm co do liberalizmu PO. Spójrzmy na obydwie partie – te same twarze, ci sami ludzie i te same idee. Wtedy także miało być liberalnie i wolnorynkowo. A w rzeczywistości było przystosowanie wolnorynkowej frazeologii do socjaldemokratycznego państwa. Ludzie z KL-D, którzy stanowią dziś trzon PO, już rządzili i liberalizmem się nie wykazali. Bardzo się boję – i abym się mylił – że rządy PO będą powtórką z KL-D. A co oznaczać będzie KL-D-bis? Ano, że system to w sumie jest dobry, trzeba go co najwyżej przemodelować, wykazać swój liberalizm kasując np. progresję podatkową, ale zostawiając istotę tego systemu, czyli centralną rolę państwa w gospodarce, a budżetu państwa w dystrybucji wypracowanego przez podatników majątku. Innymi słowy: system jest dobry, trzeba tylko wymienić ludzi.
Polska jest krajem bez perspektyw na obalenie socjalizmu. Dlaczego? Powód banalnie prosty: 90% wyborców chce socjalizmu, a 100% partii parlamentarnych chce wygrać wybory i dlatego ulegają rządaniom „suwerennej tłuszczy” i zamiast kasować socjalizm, zmieniają ludzi, którzy tym bajzlem zarządzają.


10 lipiec 2004

Adam Wielomski 

  

Archiwum

Koniec roku 2001
październik 17, 2007
Artur Łoboda
Puste kieszenie Polaków. Jeszcze większa pustka w głowach ekonomistów
luty 18, 2003
zaprasza.net
Atak na Rydzyka
listopad 26, 2002
Artur Łoboda
Sprzedać, byle szybciej sprzedać
styczeń 29, 2003
Radio Zet
Krzaklewski po spotkaniu z Kołodką: nie było konfrontacji
sierpień 20, 2002
PAP
Czy Żydzi stosują duszący uchwyt za gardło USA?
marzec 30, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Współcześni barbarzyńcy zaatakowali ponownie !
marzec 22, 2003
Adam Śmiech
Jesteśmy na pastwie Niemców ...
październik 21, 2004
Ośrodek Studiów Wschodnich
Wiwat populizm!
czerwiec 5, 2004
Gra o Izrael od Napoleona do Hitlera i Stalina
październik 22, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Radio Erewań odpowiada
lipiec 12, 2005
Andrzej Kumor Mississauga
Studenci prawa oszustami i co dalej z Ojczyzną?
styczeń 25, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Europejski Obszar Gospodarczy zamiast UE
maj 25, 2003
PAP
Stanęliśmy przed kolejną ważną próbą. list otwarty do Edwarda Moskala - Prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej
luty 28, 2003
Artur Łoboda
Bojkot wyborczy
wrzesień 20, 2007
...
Wspólny błąd byłych szefów dyplomacji
lipiec 10, 2006
Mariusz Affek
Radny czy członek ?
lipiec 5, 2002
PAP
Jak uratowaliśmy Europę
sierpień 16, 2003
prof. Jerzy Robert Nowak
Pierwszy niedoszły żydowski prezydent USA a kryzys pożyczek
marzec 29, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Szczyt bezczelności
listopad 11, 2003
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media