ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Veto dla Funduszu Zadłużenia! 
Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. 
5 przykładów izraelskich zbrodni wojennych w Strefie Gazy 
 
Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” 
Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. 
Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem 
Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag  
Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. 
 
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Dyrektorzy Moderny i AstraZeneca obwiniają Rządy za niebezpieczne szczepionki 
Chciałbym poznać datę, jeśli to możliwe, kiedy rozszyfrowaliście całą sekwencję DNA tego wirusa, czy też opieraliście się wyłącznie na sekwencji dostarczonej przez rząd chiński?
Czy podczas prób na ludziach umierali u was ludzie, a jeśli tak, to na jaką chorobę umierali? 
Kto zmasakrował ludność Buczy?  
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. 
Aresztowanie Prezydenta Korei Południowej 
 
"Norymberga 2" w Sejmie RP 
 
Sędziowie nie wierzą w kowida i nie dają się zastraszyć. Ale, czy innych karzą za brak maski? 
Impreza w SĄDZIE REJONOWYM. W sali rozpraw zrobili bankiet. Przyjechała policja 
Zakrzyczana prawda 
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
 
Deborah Tavares o broni elektromagnetycznej stosowanej wobec społeczeństw cz I, 13 marca 2021 
Deborah Tavares z portalu StopTheCrime.net i PrimaryWater.org ma liczne filmy na YouTube i niestrudzenie bada dokumenty wypuszczane przez amerykańską administrację.  
Rothschildów apetyt na Chiny 
 
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki  
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki. Utwór z płyty "Patriotyzm" 
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
Kanciarze z Wall Street 
Film przedstawia kulisy Wall street . Metody działania , które doprowadziły w ciągu kilku ostatnich lat do wywołania kryzysu finansowego. 
Starsza kobieta łapie kij, odpycha przerażającego testera COVID  


 
TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? 
Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity.  
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
więcej ->

 
 

Spadek produkcji polskiej stali największy na świecie

O 11,1 % mniej stali wytworzyły w ciągu pięciu miesięcy tego roku polskie huty w porównaniu z tym samym okresem 2001 r. To jeden z największych spadków w tej branży na świecie - wynika z danych Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Prognozy wskazują, że na koniec tego roku produkcja stali zamknie się wielkością ok. 8,4 mln ton, a to poziom produkcji nie notowany od lat 60. - powiedział prezes Izby Romuald Talarek podczas poniedziałkowego spotkania szefów hut z wiceministrem Andrzejem Szarawarskim.

W ubiegłym roku polskie huty odnotowały spadek produkcji o ponad 16%; wytworzyły ok. 8,8 mln ton stali wobec 10,5 mln ton rok wcześniej. Ok. 46% krajowego zużycia stali pochodziło z importu. W połowie lat 90. było to zaledwie 15%.

W ciągu pięciu miesięcy tego roku polskie huty wytworzyły niespełna 3,4 mln ton stali, podczas gdy przed rokiem - ponad 3,8 mln ton. Produkcja wyrobów walcowanych na gorąco była mniejsza o 9,3%, rur stalowych o 19,8%, a blach i taśm ocynkowanych o 13,9%. Produkcja taśm walcowanych na zimno zmniejszyła się o 28%.

Ogółem 64 kraje świata zanotowały w ciągu pięciu miesięcy tego roku średni wzrost produkcji stali o 3,4%. Na wska?nik ten składa się przede wszystkim 12,3-procentowe zwiększenie produkcji stali w krajach Azji: w Chinach nastąpił wzrost aż o 28,2%, a w Korei o 2,4%. W Japonii nastąpił spadek o 0,5%.

W krajach europejskich z reguły produkcja stali zmniejszyła się, jednak w Polsce spadek należał do najgłębszych. Państwa Unii Europejskiej odnotowały spadek o 3,8%, a kraje Europy środkowo-wschodniej średnio o 2,6%. Np. w Czechach produkcja spadła jedynie o 0,5%.
1 lipiec 2002

PAP 

  

Archiwum

Z funkcją muzealną
marzec 9, 2006
Dziennik Polski
Nuklearne Zagrożenie USA i Strach w Pakiststanie
styczeń 9, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Umarł człowiek
Zbylut Grzywacz 1939-2004

lipiec 29, 2004
Artur Łoboda
Do polskiej - lewicowej młodzieży
marzec 28, 2004
Artur Łoboda
Tajemnica czasu (nordycka interpretacja Vikernesa)
marzec 22, 2007
marduk
Korporacja rządzi
luty 15, 2008
Rafał Ziemkiewicz
Roman Dmowski
styczeń 3, 2008
śr.
Pensje
maj 14, 2003
red. Krzysztof
Biblijny Raj
październik 27, 2006
mik4
Czwarty wymiar czyli przełamanie aksjomatów
kwiecień 24, 2006
Artur Łoboda
"Wesołość z tego powodu ogarnia mnie pusta, gdy sobie pomyślę, że oszust, oszukał, oszusta"
luty 8, 2003
Michnik/PAP
Apel Prezydenta Miasta Krakowa do mieszkańców
listopad 12, 2006
Zbyt trudna pisownia nazw województw!
styczeń 27, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Fragmenty skarg ofiar stalinowskich (1)
wrzesień 9, 2004
Planowane Zbrodnie na Polakach na Wołyniu i w Halicji w Latach 1939-1946
maj 8, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Dyskryminacja kobiet?
styczeń 18, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Śląscy "biznesmeni" ukradli 4 mln zł
lipiec 4, 2002
PAP
KOPZ "Placówka"
sierpień 7, 2003
przesłała Elżbieta
Restauracja "U Kononowicza"
listopad 27, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Referent i petent
lipiec 7, 2008
Marek Jastrząb
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media