ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

LIST OTWARTY-PETYCJA w interesie publicznym do Marszałków i Radnych wszystkich województw 
Drogi Czytelniku!
Jeśli chcesz wzmocnić oddziaływanie poniższego pisma-petycji, to możesz wysłać takie samo albo podobne pismo-petycję od siebie lub większej liczby osób lub od organizacji.  
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
Szczepionka na covid ma służyć genetycznej mutacji ludzkości 
Dr. Andrew Kaufman Responds To Reuters Fact Check on COVID-19 Vaccine Genetically Modifying Humans
 
In the first interview the two discussed the coronavirus, they covered testing and they covered the vaccine. The video was quickly approaching 100k views but YouTube removed the video after only a couple days. This video will likely be taken down as well, because it does not conform to the establishment's narrative.

Not only did YouTube remove the previous video, Reuters, which is a massive international news publication that news sites from all over the world obtain their talking points from, published a fact checking report attempting to debunk Dr. Kaufman's claims that the new COVID-19 DNA vaccine would genetically modify humans. In this must see report, Dr Kaufman responds to the Reuters ‘fact checking’ report.
 
PiStapo atakuje rodziny 
Przypomnijmy sobie sceny ze świata Orwella. To już się dzieje.  
Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. 
 
Sędziowie nie wierzą w kowida i nie dają się zastraszyć. Ale, czy innych karzą za brak maski? 
Impreza w SĄDZIE REJONOWYM. W sali rozpraw zrobili bankiet. Przyjechała policja 
Meredith Miller - Trauma w relacjach ludzi z rządem. Psychologiczne aspekty operacji „Covid-19”  
Jak robi się z ludzi idiotów czy zmanipulowane marionetki i jak ludzie robią to sobie sami !
 
The Corbett Report 
Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a  
Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? 
 
Skazany za pestki moreli, B17  
Faszyzm w barwach demokracji 
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? 
Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. 
David Icke w LondonReal TV 
Podczas bezpośredniej transmisji na YouTube (6 kwietnia 2020 r.) obejrzało 65 tysięcy osób. Zaraz potem został on usunięty ze wszystkich kanałów YouTubea, Vimeo i Facebooka. Wywiad - zwłaszcza od ok. 50 min. - polecamy polskim władzom, ekspertom, dziennikarzom, policji i wojsku oraz wszystkim tym, którzy czują, że w niedalekiej przyszłości mogą przyczynić się do zachowania godności i wolności przez człowieka.  
Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe 
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. 
NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
Kto zmasakrował ludność Buczy?  
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. 
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
Nową pandemię zaplanowano na 2025 rok 
 
Planet Lockdown 
Planet Lockdown to film dokumentalny o sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Twórcy filmu rozmawiali z niektórymi z najzdolniejszych i najodważniejszych umysłów na świecie, w tym z epidemiologami, naukowcami, lekarzami, prawnikami, aktywistami, mężem stanu... 
Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi 
 
więcej ->

 
 

Współpraca zagraniczna Krakowa - kurtuazja i konkrety

Współpraca zagraniczna Krakowa - kurtuazja i konkrety

Z uwagą przeczytałem artykuł red. Wojciecha Pelowskiego pt. „Kurtuazja zamiast interesów” (Gazeta Wyborcza z 11 stycznia br.), poświęcony współpracy zagranicznej Krakowa. Po lekturze tekstu można odnieść wrażenie, że kontakty Krakowa z zagranicznymi partnerami to obszar zaniedbany, a działania samorządu nie nadążają za oczywistymi zmianami społecznymi i politycznymi. Stawiana jest wręcz teza, że współpraca zagraniczna Krakowa ogranicza się do kurtuazji, cechują ją „schematyzm i brak konkretnych efektów”. Na szczęście obraz międzynarodowych kontaktów Krakowa nie jest tak ponury, jak kreśli go red. Pelowski.

W artykule ponownie powraca sprawa listu do Fundacji Guggenheima. Błędnie zaadresowana korespondencja do amerykańskiej fundacji była oczywistą pomyłką jednego z magistrackich urzędników. Czy jednak taka wpadka powinna kłaść się cieniem na całej współpracy zagranicznej Krakowa? A wręcz charakteryzować działania samorządu w tej dziedzinie, jak tego chce red. Pelowski? Ja uważam, że nie. Współpraca zagraniczna Krakowa jest tym obszarem działalności samorządu, którym możemy się rzeczywiście pochwalić. Nasze dyplomatyczne sukcesy przekładają się chociażby na olbrzymie, notowane od kilku lat, zainteresowanie Krakowem wśród zagranicznych gości – turystów, artystów, naukowców i biznesmenów.

Red. Pelowski wytyka, że w działaniach zagranicznych Miasto ogranicza się do kurtuazji. Przy okazji stwierdza, że Biuro Współpracy Zagranicznej „powstało na bazie komórki zajmującej się wyłącznie protokołem”. Jest to oczywista nieprawda. Biuro, które obecnie zajmuje się koordynacją współpracy zagranicznej, powstało w oparciu o istniejący przed 2003 rokiem referat ds. kontaktów z zagranicą, znajdujący się w strukturach Wydziału Rozwoju Miasta. Z istniejącą przed 2003 rokiem komórką odpowiedzialną za protokół dyplomatyczny Biuro Współpracy Zagranicznej łączy jedynie osoba dyrektora.

A wracając do kurtuazji. Nie da się prowadzić współpracy międzynarodowej bez elementów kurtuazji, które są stałym i niezwykle istotnym elementem dyplomacji. Właśnie w dyplomacji, gdzie nie wszystkie działania są obliczone na natychmiastowy efekt, a często na konkrety trzeba czekać wiele lat, tak ważnie jest utrzymywanie czasem choćby protokolarnych kontaktów. Doskonałym przykładem na to jest współpraca z marokańskim miastem Fez. Przez lata „uśpiona”, obecnie - dzięki nowym okolicznościom - kurtuazyjne dotąd kontakty nabrały konkretnych form współpracy choćby w dziedzinie archeologii i konserwacji zabytków.

Współpraca zagraniczna Krakowa to nie tylko kurtuazja. To konkretne działania i realizacja projektów i płynące za nimi korzyści dla miasta i jego mieszkańców. I dla samorządu, i dla różnych instytucji działających na terenie Krakowa, szkół, uczelni czy szpitali. Te konkrety to nie tylko wymiana doświadczeń i wsparcie naszych partnerów z Wiednia czy miast niemieckich w dziedzinie rozwiązań komunikacyjnych i gospodarki odpadami. To także konkretna pomoc finansowa z Norymbergi, Frankfurtu nad Menem, Solury czy Rochester dla krakowskich placówek szpitalnych, zamku na Wawelu, filharmonii krakowskiej czy ośrodków pomocy społecznej. To także darmowy sprzęt przekazywany przez Frankfurt nad Menem i Innsbruck dla jednostek ratowniczych. To wreszcie stypendia dla studentów krakowskich fundowane przez miasta partnerskie i wymiany praktyk zawodowych we Frankfurcie nad Menem i Krakowie, w ramach programu KAFKA. Bardzo ciekawą i pożyteczną formą współpracy jest wymiana doświadczeń z partnerami z Lipska oraz Frankfurtu nad Menem przy opracowaniu i wdrażaniu projektu „Streetwork - skuteczny kontakt z klientem”, finansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nie do przecenienia jest zagraniczna współpraca Krakowa w dziedzinie naukowej. Tu konkretem jest podpisane - pod patronatem Miasta - umów o współpracy naukowo-technologicznej pomiędzy Institute for Biodiagnostics National Research Council of Canada, Uniwersytetem Jagiellońskim, Akademią Górniczo-Hutniczą, Instytutem Fizyki Jądrowej PAN oraz umowy konsorcyjnej pomiędzy Akademią Górniczo-Hutniczą i firmą MRI-TECH.

Chybiona jest teza stawiana w artykule, że Miasto Kraków nie korzysta z możliwości, jakie daje integrująca się Europa. Wejście Polski do Unii Europejskiej stworzyło nowe możliwości współpracy z dotychczasowymi zagranicznymi partnerami także w ramach różnych projektów pomocowych. Kraków jest jednym z partnerów projektu CASE - INTERREG III C East – CASE (Cities Against Social Exclusion – Miasta Przeciwko Wykluczeniu Społecznemu). Konkretne efekty dla miasta przynosi także współpraca z kilkoma europejskimi miastami w ramach projektu Caravel/Civitas II. Kolejnym przykładem na to, że Kraków radzi sobie w nowej unijnej rzeczywistości są niedawne ustalenia z naszymi partnerami z Norymbergi o wspólnym ubieganiu się o unijne dofinansowanie dla kilku ważnych przedsięwzięć. Chodzi m.in. o planowaną na drugą połowę tego roku konferencję na temat stosunków polsko - niemieckich na płaszczy?nie lokalnej od czasów „Solidarności” do dziś. Niewykluczone, że pieniądze z funduszy europejskich zasilą rozbudowę części Domu Norymberskiego w Krakowie. Oba miasta będą się wspólnie starać o finansowe wsparcie dla projektów związanych z organizacją Euro 2012.

Mistrzostwa Europy w 2012 roku są bardzo dobrym przykładem na pokazanie aktualnych płaszczyzn kontaktów z miastami partnerskimi. Doświadczeniami w organizacji imprez sportowych podzielą się z Krakowem wspomniana już Norymberga oraz Innsbruck. Pomoc dla Krakowa zapowiada zaprzyja?niony z nami Wiedeń. Planowane jest także podpisanie trójstronnego dokumentu o współpracy przy organizacji Euro 2012 roku między Krakowem, Kijowem i Lwowem.

Nie mogę zgodzić się także z twierdzeniami, że w naszych zagranicznych poczynaniach brakuje nowych elementów. A obiecujące kontakty z miastami Federacji Rosyjskiej i krajami Azji? Otwarcie się Krakowa na wschód to nowy, zainicjowany po 2003 roku, element prowadzonej przez Miasto współpracy zagranicznej. W 2006 roku Kraków podpisał umowę z Sankt Petersburgiem. Bardzo ważne są kontakty handlowe Krakowa i Moskwy. Z inicjatywy władz Miasta, w 2005 roku podpisano porozumienie o współpracy między krakowską IPH a Moskiewską Izbą Przemysłowo – Handlową. W maju tego roku stolica Federacji Rosyjskiej zorganizuje pod Wawelem swoją pierwszą prezentację. Są duże szanse, by wydarzenie to zbiegło się w czasie z uruchomieniem pierwszego bezpośredniego połączenia lotniczego na trasie Kraków - Moskwa. Kraków z kolei zaprezentuje swoją ofertę w Moskwie jesienią tego roku.

W artykule, jako wzór współpracy zagranicznej Krakowa, stawia się nasze kontakty z południowo-amerykańskim Quito. Oczywiście pomysły wspólnych przedsięwzięć na tym kierunku są obiecujące, także dzięki aktywności konsula honorowego Polski w Ekwadorze. Jest jednak wiele przykładów kontaktów z innymi miastami świata, które - z uwagi na korzyści płynące dla obu stron - można uznać za modelowe. Z pewnością za wzorową należy uznać współpracę Krakowa z Norymbergą, Frankfurtem nad Menem czy Wiedniem. Wiele nadziei i pozytywnych emocji budzi współpraca z Moskwą, a także chińskim Nankinem. Warto w tym kontekście wymienić także wieloletnie kontakty instytucji i organizacji młodzieżowych Krakowa i Orleanu, tradycyjną współpracę ze Lwowem i Wilnem, a także z miastami Europy Środkowej.

Współpraca zagraniczna Krakowa to nie tylko kontakty dwustronne. Dzisiaj coraz częściej ważnym elementem działań na arenie międzynarodowej są kontakty wielostronne. Tu także możemy pochwalić się konkretnymi osiągnięciami. Kraków był współorganizatorem trójstronnej konferencji „Samorządy Trójkąta Weimarskiego w sercu Europy”. Jej uczestnikami byli reprezentanci powiatów, gmin, miast i regionów, a także przedstawiciele uniwersytetów oraz innych instytucji i organizacji polskich, współpracujących z francuskimi i niemieckimi partnerami. Ponadto w 2004 roku Kraków przystąpił do międzynarodowej organizacji - Europejskie Miasta Turystyki, a rok wcześniej do Klubu Strasburskiego, skupiającego prezydentów dużych miast europejskich – członków rozszerzonej Unii Europejskiej.

Reasumując, współpraca zagraniczna Krakowa to nie tylko kurtuazja i schematyzm. To mnogość i różnorodność działań, inicjatyw i wspólnych interesów, które przekładają się na konkretne korzyści dla Krakowa i mieszkańców.


Krzysztof Grßner
Dyrektor Biura Współpracy Zagranicznej UMK


22 styczeń 2008

krakow.pl 

  

Archiwum

Bóg jest miłością ...
luty 2, 2006
Artur Łoboda
Winne lampki na balu
styczeń 9, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Relatywizm
lipiec 28, 2003
przesłała Elżbieta
Kwaśniewski uniewinnia złodzieja erudytę
grudzień 10, 2002
zaprasza.net
Czy lichwiarze przeszli na wegetarianizm?
listopad 5, 2005
Stanisław Michalkiewicz
Jestem pewny że Miller nie poda się do dymisji
kwiecień 27, 2004
J. Rzeszewski
Francesco Cossiga i zamach na World Trade Center
styczeń 17, 2008
Marek P.
Polscy dziennikarze potraktowani jak przestępcy
listopad 18, 2003
www.onet.pl
Huta Ostrowiec w ręce pani Główki?
grudzień 14, 2002
IAR
Katrin huragan , którego nie było w Nowym Orleanie.
wrzesień 13, 2005
Jan Lucjan Wyciślak
Prezes Rady Ministrów RP Pan Kazimierz Marcinkiewicz - List Otwarty
listopad 18, 2005
Leszek Skonka
Mełła dwa dolce na sekundę
maj 20, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Ziemia czy ziemia?
lipiec 30, 2005
Mirnal
US sends more arms to Georgia – Israeli media - USA wysyła więcej broni do Gruzji - Żydowskie media
sierpień 15, 2008
hgw
WŁADZA JAK WULKAN Ten tekst dedykuję mieszkańcom mojego Otwocka, miejscowa prasa nie chce go drukować...
marzec 4, 2007
Dariusz Kosiur
"Polska agresja" i "modelowanie od nowa" Bliskiego Wschodu
listopad 4, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Bible Is Hate
kwiecień 14, 2008
przysłał ICP
Dwa cmentarze
lipiec 27, 2004
Wiesław Jacek Jastalski
Zachłyśnięcie szmirą, czyli sukces po Polsku
listopad 18, 2007
Marek Olżyński
Szachy
maj 26, 2008
Marek Jastrząb
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media