ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji 
O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji 
Niezależna witryna Alexa Jones'a 
Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji 
Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
Nazwisko Horban na mapie świata 
 
Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków 
Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo?  
Czy Policjanci będą zwracać za bezprawne mandaty? 
Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję.  
Zamordowani lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek  
 
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
Medialni MORDERCY! 
Jak najgorsze szumowiny z pierwszych stron gazet, szczuły na ludzi, którzy nie dali się zatruć trującą szczepionką przeciwko nieistniejącemu kowidowi 
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
Wykład Ernsta Wolffa na temat obecnego kryzysu 
 
Niepożądane Odczyny Poszczepienne po szczepionkach przeciw COVID-19 w Polsce 
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego podaje jedynie zarejestrowane ubytki zdrowia po szczepieniach. Ale tylko do 4 tygodni po szczepieniu.


 
"patriotyzm" po 1989 roku 
komentarz zbędny 
Aresztować Netanjahu 
Protest w Warszawie po decyzji Rządu. 
Warto posłuchać 
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych 
Charlie Sheen & Alex Jones on 9/11 
Znany aktor Hollywood aktor zebrał się na odwagę powiedzenia tego co myśli o 11 września 2001 roku 
Bergolio vel Franciszek nagrodzony przez B’nai B’rith 
Na zdjęciu poniżej widzimy dyrektora generalnego B’nai B’rith International Daniela S. Mariaschina, który wręcza papieżowi Bergoglio złoty kielich ozdobiony żydowskimi napisami i symbolami. Jest to symboliczna nagroda przyznana Franciszkowi za jego stałe wsparcie dla tej żydowskiej organizacji masońskiej. 
więcej ->

 
 

Sprzedać, byle szybciej sprzedać


Rząd chce w latach 2003-2004 sprzedać większość elektrowni i elektrociepłowni. Oprócz Południowego Koncernu Energetycznego, którego debiut na giełdzie być może przesunie się z 2003 r. na 2004 rok, powstanie BOT, druga duża grupa producentów energii.

Rząd przyjął we wtorek aktualizację programu wdrażania rynku energii oraz opracowany przez resort skarbu program restrukturyzacji i prywatyzacji sektora elektroenergetycznego.

Program zakłada powstanie dwóch dużych grup producentów energii: grupy BOT i Południowego Koncernu Energetycznego (PKE).

Według wcześniejszych planów, akcje PKE trafić miały na rynek publiczny w 2003 roku. Zdaniem wiceministra skarbu Ireneusza Sitarskiego, debiut ten może się jednak przesunąć z powodu planów wcześniejszej konsolidacji spółek z PKE.

"Proces wprowadzenia akcji PKE na giełdę może być przesunięty na 2004 rok" - powiedział Sitarski na konferencji prasowej po wtorkowym posiedzeniu rządu.

Resort skarbu planuje przed tym debiutem połączyć PKE z Elektrownią Stalowa Wola SA oraz z trzema elektrociepłowniami: Zespołem Elektrociepłowni Bytom SA, Elektrociepłownią Zabrze SA oraz z Elektrociepłownią Tychy SA.

Pomimo sprzeciwu związków zawodowych, działających w Elektrowni Bełchatów SA, rząd chce rozpocząć tworzenie grupy BOT.

W jej skład wchodzić ma Elektrownia Bełchatów SA, Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów SA, Elektrownia Opole SA, Elektrownia Turów SA i Kopalnia Węgla Brunatnego Turów SA.

W programie restrukturyzacji sektora planuje się przyspieszenie prywatyzacji elektrowni i elektrociepłowni.

Program zakłada kontynuowanie prac nad konsolidacją spółek dystrybucyjnych.

Oprócz powstałej już grupy P-5 (skupionej wokół Energetyki Poznańskiej SA), pozostałe spółki dystrybucyjne będą konsolidowane w obrębie trzech grup L-6 (spółką przejmującą mają być Lubelskie Zakłady Energetyczne SA), K-7 (Zakład Energetyczny Kraków SA) oraz W-5 (Zakład Energetyczny Wrocław SA).

W wyniku tej konsolidacji w Polsce działać ma siedem spółek dystrybucyjnych, każda z kilku-kilkunastoprocentowym udziałem w rynku.

Według danych MSP, największy udział w rynku będzie miała grupa K- 7 (z 23,7 proc. udziałem w rynku sprzedaży energii), L-7 (19 proc.) oraz grupa G-8 (16,1 proc.). Najmniejszy udział w rynku będzie miał warszawski dystrybutor Stoen (5,5 proc.).

Prywatyzacja zakładów z grupy G-8 ma być kontynuowana.

"W 2003 roku rozpocznie się proces organizowania i konsolidowania spółek z G-8, przekształcenia własnościowe rozpoczną się w latach 2005-2006" - powiedział Sitarski.

Grupa G-8 będzie największą siecią dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce. Stworzą ją zakłady z Gdańska, Torunia, Słupska, Płocka, Elbląga, Olsztyna, Kalisza i Koszalina, zajmujące się dystrybucją energii.

Resort skarbu chce wzmocnić kapitałowo Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA przez wniesienie do nich akcji Elektrociepłowni Gorzów SA.

Ministerstwo Skarbu chce dokapitalizować Południowy Koncern Energetyczny SA akcjami Zespołu Elektrowni PAK SA i Elektrowni Stalowa Wola. "Proces ten musi być jednak przedyskutowany z obecnym inwestorem w PAK" - powiedział Sitarski.

Skarb Państwa ma połowę akcji PAK, a Elektrim posiada 38,5 proc. tej spółki.
29 styczeń 2003

Radio Zet 

  

Archiwum

Czy przeproszą
sierpień 19, 2003
Tłum. Alex L.
"Chcemy mordować Irakijczyków"
styczeń 30, 2003
zaprasza.net
Wykluczenia Polaków w Polsce chcą żydowscy rasiści!
listopad 17, 2007
Grażyna
Propaganda Sukcesu
październik 26, 2006
Dziennik Zwiazkowy
2008.08.03. godzina 2400 serwis wiadomości
sierpień 3, 2008
tłumacz
Handel USA z Iranem po usunięciu konkurencji
październik 29, 2007
marduk
STRACH  pomyśleć...
styczeń 24, 2008
Bolesław Szenicer
Puzle w skrablach
sierpień 10, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Ukradnij sobie na zdrowie
kwiecień 16, 2003
Andrzej Kumor
Wyjazd - rządowe rozwiązanie dla posła Giertycha?
lipiec 31, 2002
PAP
Monolog niemowy
lipiec 21, 2008
Marek Jastrząb
Były kongresmen skazany na 8 lat za korupcję
lipiec 30, 2002
PAP
Uczcie się czytać między wierszami
kwiecień 19, 2003
Alina
"Pochwała głupoty" według profesora Friedricha Augusta Hayeka
sierpień 31, 2004
Marak Głogoczowski
Opór przeciwko wyrzutniom "Tarczy"
luty 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Prawda o genetycznie modyfikowanej żywności
luty 2, 2007
Dorota
Hucznie zapowiadany miał być nominacją do Oskara, a nakarmiono nas marnej jakości kryminałem, jak zwykle.
wrzesień 2, 2007
Gregory Akko
Wajda - reżyser niedojrzały
luty 26, 2008
Dariusz Kosiur
Truman
lipiec 31, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Dzwony biją nie dla Polaków!
marzec 15, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media