ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Obecna powódź w Hiszpanii to skutek działań lewaków z Unii Europejskiej 
W 1957 roku w dorzeczu rzeki Turia przepływającej przez miasto Walencja w Hiszpanii i która spowodowała co najmniej 81 ofiar śmiertelnych.
Ówczesne władze Hiszpanii zbudowały system zapór, które miały chronić miasta hiszpańskie.
Za pieniądze z UE lewacy wyburzyli wiele z tych obiektów, bo były "nieekologiczne".
 
"Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki  
 
Peruwianski sad uznal B. Gatesa G. Sorosa i Rokefelerow odpowiedzialnych za tworzenie "pandemii" COVID 19 
 
Ameryka: Od Wolności do faszyzmu 
Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. 
LIST OTWARTY-PETYCJA w interesie publicznym do Marszałków i Radnych wszystkich województw 
Drogi Czytelniku!
Jeśli chcesz wzmocnić oddziaływanie poniższego pisma-petycji, to możesz wysłać takie samo albo podobne pismo-petycję od siebie lub większej liczby osób lub od organizacji.  
Pomylił Chrześcijaństwo z Judaizmem 
Skandaliczna niewiedza Prezydenta USA, czy też raczej perfidna prowokacja?
W przemówieniu Baracj Obama opisuje Chrześcijaństwo odwołaniami do Judaizmu.  
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
Dowody na zbrodnię ludobójstwa szczepionkowego są nawet w bazie VAERS  
To jest artykuł z maja 2013 roku!
i dotyczy wszystkich - wcześniejszych szczepień.  
Naczelna Izba lekarska współpracuje z duchami zmarłych lekarzy  
Bezczelność kowidowców przekroczyła wszelkie granice. Powołują się na autorytet zmarłych lekarzy, by ścigać uczciwych lekarzy.  
Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową 
Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. 
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza 
Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa 
Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji 
O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji 
Nanotechnologia w szczepionkach 
PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID 
Lockdown w Anglii 
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
 

 
Konferencja prasowa w sprawie listu EMA 21.11.2023r 
"Omijając i ignorując kilka przepisów, Komisja Europejska świadomie wprowadziła na rynek potencjalnie śmiertelne zastrzyki. Potwierdziło się, że skutki uboczne zależą od partii szczepionki, podobnie zanieczyszczenie DNA". Konferencja prasowa UE/FvD 21 listopada 2023 r. 
Milcz Lekarzu !!! 
Szczepionkowy bandytyzm w natarciu przeciw polskim lekarzom.
Mimo wielkiego doświadczenia i obserwacji pacjentów, lekarzowi nie wolno mówić o swoich obserwacjach gdy jest to nie zgodne z obowiązującym, chorym, systemem "opieki" zdrowotnej.  
1984 
Podstawowa lektura dla młodych Polaków 
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania 
Monika Jaruzelska zaprasza
 
więcej ->

 
 

Drogi Chin ku rozwojowi


Rząd chiński dla swych 1,3mld obywateli realizuje wizjonerski plan budowy ogromnej sieci autostrad, która do 2035 roku ma mieć długość 85tyś km . Jest to o 10tyś więcej niż obecnie największa na świecie sieć autostrad w USA.

Postępy budowy są bardzo szybkie, według rządu jest to budowa ‘nowych socjalistycznych Chin’ na miarę 21 wieku.

Plan jest nazwany 7-9-18, ponieważ z Beijing będzie wychodzić 7 dróg, 9 będzie biec z północy na południe kraju i 18 w kierunku wschód zachód. Będą przebiegać przez tereny zamieszkane przez 1mld ludzi i połączą wszystkie miasta mające ponad 200tyś mieszkańców. Wszystkie ważniejsze węzły komunikacyjne, lotnicze, morskie, kolejowe i drogowe zostaną włączone w sieć.

Państwo zainwestuje 2 biliony juanów- 241,9mld USD w ogromny plan. Zrealizowanie inwestycji umożliwi mieszkańcom wschodniej bogatszej części kraju dostanie się na najbliższą autostradę w ok. 30 min, a mieszkańcom centralnych prowincji w ok. godzinę. W zachodniej najbardziej odległej i zacofanej części kraju najbliższa autostrada będzie osiągalna w ok. 2 godziny.

Według rządu projekt stanowi kluczowy element jego strategii, która pozwoli wyrwać z biedy i awansować do klasy średniej 400mln ludzi w ciągu najbliższych 15 lat. Mimo bowiem dwóch dekad ekonomicznego wzrostu ponad 200mln ludzi w Chinach dalej żyje w biedzie wydając miej niż 1 USD dziennie. Boom ekonomiczny dotyczy głównie większych miast i poza jego zasięgiem jest większość z 800mln mieszkańców prowincji.

Aby uśmierzyć niepokoje społeczne spowodowane nierównomiernym rozwojem ekonomicznym premier Wen Jibao przedstawił na tegorocznym zje?dzie Partii wizję ‘nowoczesnego socjalistycznego kraju’. Pięcioletni plan rozwoju zawierał wiele obietnic podniesienia poziomu życia chińskich chłopów w tym zniesienie obowiązującego od 2000 lat podatku rolnego.
Przewodniczący Hu Jintao za priorytet uznał podniesienie poziomu życia na wsi. Rząd wyda na rozwój wsi 42,4mld USD , co stanowi więcej o 14,2% w stosunku do zeszłego roku.

Tymczasem chińskie autostrady rosną z dnia na dzień, kilometr po kilometrze, dając nadzieję na zrealizowanie wspaniałej wizji. I chociaż nikt nie spodziewa się, że ukończenie projektu zlikwiduje różnicę pomiędzy dochodami na wsi i w mieście to na pewno znacznie się do tego przyczyni.

Prace nad siecią autostrad zaczęły się w 1988 roku, kiedy samochody były przywilejem elity. Do stycznia tego roku według China Daily ukończono 41tyś km, z czego 24tyś wybudowano w latach 2001-05, w zawrotnym tempie 4800km rocznie.

'Nasz plan na następne 5 lat zakłada utrzymanie tego tempa' powiedział gazecie rządowej Dai Dongchang dyrektor Instytutu Planowania Transportu, 'Budowanie dróg to najlepszy sposób przyśpieszenia wzrostu ekonomicznego'.

Rzeczywiście inwestycje w infrastrukturę odbywają się w tak szybkim tempie, że niektórzy ekonomiści postrzegają je jako przyczynę przegrzania gospodarki Chin. Według danych opublikowanych zeszłego miesiąca przez Państwowy Urząd Statystyczny wartość inwestycji drogowych, w tym urządzeń i środków trwałych zwiększyła się w pierwszej połowie roku o 29,8% i były większa o 4,4% w stosunku do roku zeszłego.

Inflacja jest niska, bo indeks cen konsumpcyjnych wzrósł w zeszłym roku o 1,3%, więc chińskie władze nie obawiając się przegrzania gospodarki kontynuują plan szybkiej budowy dróg.

W samym tylko południowym mieście Guangzhou niedługo rozpoczną się prace nad 12 drogami ekspresowymi przecinającymi południowe i północne części miasta. Miasto wyda w tym roku 2,6mld USD na drogi. Guangzhou jest stolica prowincji Guangdong, chce się stać węzłem transportowym regionu delty Rzeki Perłowej konkurencyjnym dla pobliskiego Hong Kongu.

W tym roku rozpoczną się też prace nad drogami wychodzącymi z miasta Fuzhou, w południowo wschodniej prowincji Fujian, Chengdu, w Sichuanie na południowym zachodzie, Hefei, w prowincji Anhui na północnym wschodzie i w Lanzhou, w prowincji Gansu na północnym zachodzie.

Najbardziej intrygującym pomysłem jest projekt połączenia Chin z Tajwanem, leżącym 200km od wybrzeży i uważanym przez władze chińskie za zbuntowaną prowincję od czasu ucieczki na wyspę pokonanego Kuomintangu w 1949 roku.

Takie połączenie to ryzykowny temat w stosunkach Beijing Taipei więc niewiele wiadomo o szczegółach, wspomniano coś o tunelu, termin realizacji też jest nieznany .Jako że oba rządy uzgodniły na razie jedynie ograniczoną ilość bezpośrednich połączeń lotniczych pomysł dogodnego połączenia drogowego między Beijingem i Taipei wywołał zdumienie.

Budowa autostrad w Chinach odbywa się na innych zasadach niż w większości państw, ponieważ drogi planu 7-9-18 to drogi płatne, finansowane, budowane i zarządzane przez firmy prywatne na zasadzie umów z lokalnymi władzami. Kontrakty przewidują , że przez jakiś okres droga będzie własnością prywatną i przez ten czas firma będzie czerpać z niej dochody. Potem stanie się własnością państwa. Powoduje to, że drogi powstają niezwykle szybko w najbogatszych i najludniejszych regionach kraju, natomiast nie wiadomo kiedy stanie to się też w zachodnich prowincjach.

Jak zwykle wizjonerski plan jest piękniejszy od rzeczywistości lecz niezbyt od niej odległy
9 sierpień 2006

darek 

  

Archiwum

Rosjanie boją się Polski
maj 26, 2007
Tumaczył: Roman Łukasiak
Agresja ze wschodu
wrzesień 17, 2007
Marek Olżyński
Po pierwsze nie szkodzić
listopad 25, 2008
Artur Łoboda
Człowiek człowiekowi zgotował taki los
styczeń 11, 2008
Dorota Feluś
Projekt Społeczny Polska 2005. Komentarz 1
grudzień 16, 2002
Jakub Mariawicz
Obywatel parias
czerwiec 4, 2005
Witold Filipowicz
Unikam
marzec 7, 2006
Julian Tuwim
Reżim Busha zamierza zaatakować Iran przy pomocy nuklearnej broni taktycznej
październik 1, 2006
Dorota Szczepańska
Myslozbrodnie
czerwiec 2, 2007
przeslala Elzbieta
Jak przeciwdziałamy korupcji
grudzień 5, 2005
krakow.pl
Degeneracja ustroju demokratycznego
marzec 8, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Rosja nadal silna na Morzu Czarnym
wrzesień 1, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Who Rules Ukraine?
luty 7, 2007
List Otwarty do Prezydenta George W. Busha
sierpień 17, 2004
Przesłał Marek Rowicki
"Ugly American"
kwiecień 11, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Izrael Szamir "PaRDeS – studium Kabały" - Rozdział 12
kwiecień 21, 2006
Tłumaczył: Roman Łukasiak
POLSKA - UNIA 2
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Kto dopuścił się ludobójstwa na Polakach ?
luty 11, 2008
Aleksander Szycht
Who is Ariel Sharon?
listopad 3, 2003
Jedyna szansa...
grudzień 29, 2005
Pozdrawia Pakos
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media