ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Goldman Sachs – przechowalnia skorumpowanych polityków 
17 październik 2016      www.independenttrader.pl
Sztuka i antysztuka - skąd się to wzięło - Andrzej Pityński, absolwent Krakowskiej ASP 
7 luty 2019      Alina
Zapowiedź tłumaczenia książki Walentina Katasonowa: KAPITALIZM, Historia i Ideologia "Cywilizacji Pieniężnej" 
4 kwiecień 2013      Roman Łukasiak
Mój kumpel Roman Śliwonik... 
27 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Opera na wydmach 9 
18 maj 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
"Zorientowani" w sprawie 
22 lipiec 2016      Artur Łoboda
Grzegorz Braun "antysemitą"? 
21 lipiec 2025     
Rodzina przestępczości Biden może czerpać ogromne zyski ze szczepionek przeciwko ospie małp 
30 maj 2022      Ethan Huff
Zdrowie - definicja 
26 wrzesień 2020     
Open Letter to the President Barack Obama 
30 maj 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Epidemiolodzy ogłaszają koniec epidemii w Szwecji. Odporność stadna została osiągnięta 
13 październik 2020      Obserwator
Sprawiedliwość po naszej stronie! Monika Cichocka, Sędzia Polskiego Sądu Karnego Lara, oraz Andy Choinski 
6 maj 2022     
Milion dolarów nagrody za debatę o kowid 
26 styczeń 2022     
Nie ważne co się robi. Ważne - jaką się do tego dorobi ideologię.  
22 styczeń 2012      Artur Łoboda
Pogodny nastrój 
6 lipiec 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Lekcja historii dla Jarosława Kaczyńskiego 
19 listopad 2017      Artur Łoboda
Nie bronię PiS-u, ale porządkuję fakty 
5 lipiec 2023      Artur Łoboda
Logika krytyków Polski w sześćdziesiątą rocznicę września 1939 
17 sierpień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Modlitwa o słońce  
24 luty 2020      Artur Łoboda
Ostatnia tama 
25 grudzień 2020     

 
 

Żądamy rozliczenia za bezprawny nalot policji na klasztor dominikanów

 

Sześciu zamaskowanych funkcjonariuszy, działając na rozkaz prokuratury, wtargnęło do klasztoru dominikanów w Lublinie, łamiąc świętość tego miejsca i głęboko naruszając zasady poszanowania wolności religijnej. Powodem ich działań miało być rzekome ukrywanie się tam byłego wiceministra Marcina Romanowskiego. Jednakże, jak się okazało, Romanowski w tym czasie w ogóle nie przebywał na terenie Polski.

To nie miało nic wspólnego ze sprawiedliwością – to był świadomy akt zastraszenia, atak na fundamenty wolności religijnej i ludzkiej godności.

Ten szokujący nalot policji na klasztor dominikanów jest kolejnym przykładem niepokojących działań, jakie mają miejsce pod rządami Ministra Sprawiedliwości Adama Bodnara. Niestety, to nie pierwszy przypadek, gdy naruszane są podstawowe prawa obywatelskie i świętość miejsc religijnych.

Przypomnijmy choćby sprawę księdza Olszewskiego, który był niesłusznie przetrzymywany przez siedem miesięcy bez jakichkolwiek dowodów. Cała sprawa opierała się wyłącznie na bezpodstawnych oskarżeniach, które nigdy nie zostały rzetelnie zweryfikowane.

Takie działania pokazują, że świętość naszej religii oraz fundamentalne prawa obywateli są coraz częściej łamane. Wymiar sprawiedliwości, zamiast pełnić swoją podstawową rolę, bywa wykorzystywany jako narzędzie politycznego nacisku, co stanowi poważne zagrożenie dla demokracji i wolności.

To nie są odosobnione incydenty – to bezpośredni atak na demokrację. Przypominają najciemniejsze rozdziały naszej historii, gdy władza uciskała niewinnych obywateli. Skoro coś takiego mogło się wydarzyć w klasztorze, co powstrzyma rząd przed wtargnięciem do innych świętych miejsc, a nawet prywatnych domów?

Nie możemy pozwolić, aby te nadużycia pozostały bez odpowiedzi. Czas działać – teraz!

Podpisz naszą petycję i stań w obronie:

    1. Wolności religijnej: Święte miejsca powinny być oazą pokoju, a nie celem nalotów zamaskowanych funkcjonariuszy;
    2. Sprawiedliwości: Nadużycia władzy muszą zostać powstrzymane, a politycy muszą być pociągnięci do odpowiedzialności;
    3. Demokracji: Wolne społeczeństwo nie może istnieć bez poszanowania praw człowieka i praworządności.
 
W naszej petycji domagamy się natychmiastowej dymisji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Adama Bodnara.

Brak zdecydowanej reakcji teraz otworzy drzwi do normalizacji nadużyć władzy, pozostawiając instytucje religijne i społeczne w całej Polsce bez prawnej ochrony.

Podpisz tę petycję już dziś, aby sprzeciwić się niesprawiedliwości i chronić to, co dla nas święte i fundamentalne.

Razem możemy pociągnąć winnych do odpowiedzialności, obronić nasze wolności i zapobiec powtarzaniu się takich nadużyć w przyszłości.

Liczy się każdy podpis. Dołącz do nas w walce o sprawiedliwość!

 
 
Podpisz petycję:
https://citizengo.org/pl/ot/14559-%C5%BC%C4%85damy-rozliczenia-za-bezprawny-nalot-policji-na-klasztor-dominikan%C3%B3w
 
28 grudzień 2024

 

  

Komentarze

  

Archiwum

Prodi: Polacy zmęczeni
czerwiec 16, 2004
Prawda
listopad 14, 2006
Artur Łoboda
To musi przeczytać każdy Polak
lipiec 21, 2008
PAP
Tryptyk
luty 16, 2009
...
Imperium dostaje zadyszki
październik 10, 2006
Ignacy Nowopolski
Mydlenie Oczu na Temat Iraku
listopad 30, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Żołnierze GROM-u pójdą w ślady swojego dowódcy?
styczeń 26, 2004
wybiórcza
"Operacja naprzód razem" w głąb koszmaru
wrzesień 27, 2006
Dahr Jamail/ tłum. Piotr
Jestesmy nedzarzami
styczeń 7, 2004
Dziennik Polski
Czesi zrobią to, co się nawet Stalinowi nie śniło
luty 28, 2008
marduk
"Dokonania" Banku Światowego i MFW
luty 29, 2004
Walden Bello i Shea Cunningham
Na zlecenie
czerwiec 27, 2003
Andrzej Kumor
Czytane między wierszami
wrzesień 4, 2003
Artur Łoboda
Apartheid panuje w Izraelu
luty 14, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Mrzonki a rzeczywistość w kryzysie globalnym
maj 1, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Szósta rocznica ataków rządu amerykańskiego na budynki World Trade Center 1, 2 i 7. Nowy Jork 11 września 2001
wrzesień 11, 2007
Dorota Szczepańska
Swen czy Sven?
listopad 8, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Wschodnie NATO?
listopad 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Śpiew "tenorów" trzech
maj 29, 2007
Dariusz Kosiur
Polacy chcą rozszerzenia kompetencji RPP
lipiec 25, 2002
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media