ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

To tylko... / It's just...  
Jak Nas wganiają w kajdany 
AI to wyrok śmierci, który już jest wykonany 
Pod koniec 2023 roku ukazała się książka Pana Profesora „informatyka w służbie ludobójstwa” w której opisuje całe swoje życie i to, jak największe korporacja świata budowały jego zdaniem swoje marki na ludobójstwie, w tym w trakcie II Wojny Światowej i obozach zagłady 
Awantura w Sejmie o maseczki! 
Terror covidowy przeniósł się na teren Sejmu. Przeciwko temu protestuje Grzegorz Braun.  
Kaczyński również nas w to wciągnął 
Zbrodnie wojskowe w Iraku 
Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uczestniczył w ludobójstwie Etiopczyków 
„Amerykański ekonomista David Steinman oskarżył szefa WHO, że w latach 2012-2015 był jedną z osób odpowiedzialnych za ludobójstwo w Etiopii”, informuje portal MailOnline. 
Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza 
Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa 
Dlaczego szczepionki na COVID-19 mogą wpływać na płodność człowieka?  
 
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
Toksykologia kontra wirusologia: Instytut Rockefellera i kryminalne oszustwo w sprawie Polio 
Wybuch choroby w roku 1907, w Nowym Jorku dał dyrektorowi Instytutu Rockefellera, doktorowi Simonowi Flexnerowi, złotą okazję do wysunięcia roszczeń do odkrycia niewidzialnego “wirusa” wywołującego coś, co arbitralnie nazwano poliomyelitis. 
Rosyjska ruletka, czyli epidemia testów 
Jak jeden mąż przyjęto błędny model matematyczny i zamknięto w domach miliony ludzi wpędzając ich w dodatkowe problemy zdrowotne i finansowe. Zrujnowano gospodarki, zlikwidowano całe branże, przekreślono cały dorobek na temat zdrowego stylu życia. 
GLOBALIZM - Prawdziwa historia 
Jak amerykański historyk Prof. Carroll Quigley odkrył tajny Rząd bankierów 
Damian Garlicki - ratownik medyczny przypomina! 
 
Jak to jest z kowidem na Florydzie? 
 
The Corbett Report 
Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a  
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
Niezależna witryna Alexa Jones'a 
Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji 
Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 
Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. 
Szczepionka covid zacznie zabijać w sezonie zimowym 
Lekarze dla prawdy: „W okresie jesienno-zimowym 2021 r. Co najmniej 20-30% zaszczepionych przeciwko COVID umrze z powodu szczepionki,i przypiszą to nowemu szczepowi wirusa. 
więcej ->

 
 

Benedykt XVI - tylko językowo

Zanotowano z ekranu 19 kwietnia 2005.

Dzisiaj, w tak szczególnym dniu, który przechodzi do historii, telestacje miały sporo pracy z redagowaniem wieściowych pasków u dołu ekranu. Część mediów zamieściła błędnie - 'nowy papież Joseph Ratzinger przybrał imię Benedykta XVI', ale część poprawnie - 'przybrał imię Benedykt XVI' (przecież to nie jest kobieca postać Benedykta Szesnasta; wątpliwości typu niewolnica Isaura - kto/czyja?)

TVP1 - 'Na świecie jest ponad miliard katolików, niemal połowa żyje w Ameryce Łacińskiej i Północnej'. Niezręczność - część krajów zaliczana jest do AŁ i do AP. Krócej i poprawniej byłoby - 'w obu Amerykach'.

Obu naszych korespondentów (panów Piotrów), na żywo relacjonujących wydarzenia z Placu Świętego Piotra*, "podpisano" - Rzym. Ale TVN24 oraz Trwam poprawnie - Watykan. Natomiast obce telestacje po hiszpańsku i angielsku to obecnie najważniejsze państwo określały kolejno jako - Ciudad del Vaticano oraz Vatican City, a mogły krócej - Vatican(o); przy okazji - należy podkreślić państwowość, nie "miastowość". Francuska TV5 podpisała widok na Bazylikę Św. Piotra* - 'Place Saint-Pierre - De Rome (Italie)'. Cóż za precyzja - w nawiasie ustalono nawet państwo, którego stolicą jest Rzym. Jednak popełniono błąd - plac znajduje się na terytorium państwa Watykan, zatem ani to Rzym, ani Włochy/Italia. Pan Jacek wspominając pontyfikat JPII popełnił gafę - 'po wybraniu naszego papieża Włosi szybko pochowali, przepraszam - pokochali'. Chyba nikt nie będzie tego wywlekał - gdyby był politykiem, którego media nie lubią...

Niemieckojęzyczna ciekawostka - 'Habemus Papam - mamy Papieża' (w ojczystym języku nowego zwierzchnika Kościoła Katolickiego** - haben = mamy oraz mieć).

Niemiecka Wikipedia podaje - 'Josef (albo wcześniejsze) Joseph (hebr.: iosef)'; nasi sąsiedzi Józefów nazywają rozmaicie, jednak oryginalne imię kolejnego papieża istotnie pisze się według angielskiego standartu (skoro większość mawia [o standarcie]...)
* - w ten sposób powinny być pisane mikrogeograficzne nazwy (obowiązujące słowniki są innego zdania)
** - nie 'Kościół katolicki', ewentualnie 'katolicki Kościół'
20 kwiecień 2005

Mirosław Naleziński, Gdynia 

  

Archiwum

Polska atrakcja turystyczna
maj 8, 2004
Andrzej Kumor
Gospodarka Watykanu w Oczach "Wall Street"
kwiecień 11, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Zgodnie ze stanowiskiem Kościoła, ale czy zgodnie z prawdą?
kwiecień 16, 2003
Adam
Portrety świe(t)nych udawaczy (2): casus Pawła-Szawła z Tarsu
luty 9, 2007
Marek Głogoczowski
W cieniu niewidzialnego słonia
luty 28, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Palestyna: Wojna domowa Elliota Abramsa
styczeń 10, 2007
Piotr Chmielarz
Ogryzek leży w kałuży
lipiec 16, 2008
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
Szanowni Państwo
styczeń 4, 2005
Artur Łoboda
Do prostego człowieka
marzec 23, 2003
Kto chce wojny?
marzec 20, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Hitler’s genocidal actions inspired by Berliners?
sierpień 4, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Kraj bez perspektyw
lipiec 10, 2004
Adam Wielomski
Czapeczka z przymrużeniem oczka
grudzień 2, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Chcieliście UE, no to ją macie (2)
Technika mycia i dezynfekcji rąk w systemie HACCP zgodnie z normami UE

styczeń 12, 2005
Ukraine got the most pro-western Government it ever had
luty 19, 2005
Marek Głogoczowski
Złoto a wpędzanie Iranu w ślepy zaułek przez USA i Izrael
kwiecień 13, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Dalsza konsolidacja mediów w rękach żydowskich
maj 9, 2007
Lech Maziakowski
Polski Front Narodowy
czerwiec 17, 2005
Kondotierzy rewolucji
grudzień 8, 2004
przesłała Elżbieta Gawlas
Hańba europejska
listopad 10, 2003
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media