ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Chiny a USA – Perspektywy na Przyszłość 
5 kwiecień 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Światowe protesty wobec żydomasońskiej wojny skierowanej przeciwko Ludzkości 
14 marzec 2021     
Listy do Ministranta - Część V 
7 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
KTO KOGO WYDYMAŁ? 
15 maj 2025      Claudio Rest
COVID LIES dowodzi, że współczesna wirusologia to PSEUDNAUKA  
4 luty 2024      Mike Adams
The Sheriff Mack Show: Wczesna interwencja mogła zapobiec tysiącom zgonów z powodu COVID-19 – Brighteon.TV 
15 maj 2022      Belle Carter
Zaczyna się polka, a nawet polka w kropki. "Rząd Wielkiej Brytanii może przyznać mniejszościom etnicznym zwolnienia ze szczepień" 
15 luty 2021      hens
Ostatni gasi w Unii światło 
2 lipiec 2011      Artur Łoboda
Moja odpowiedź dla religijnego syjonisty ze „łzami w oczach” 
24 październik 2023      Michael Lesher
EGR 
19 styczeń 2017     
Kyiv and Washington begin lithium development: can Trump profit from the deal? 
24 lipiec 2025      Vitaliy Timoschuk
Wolne Miasto Gdansk 
1 maj 2010      Goska
Jak polityka Trumpa wpłynęła na ten Portal? 
14 marzec 2025      Artur Łoboda
Prokuratura we Włoszech bada udział włoskich Ministrów w operacji lockdownu  
24 kwiecień 2022     
Potrzeba nam prawdziwych artystów 
17 maj 2015      Artur Łoboda
Szczepionki mRNA będą nadal zabijać ludzi, a ci, którzy przeżyją, będą marionetkami NWO – Brighteon.TV 
9 maj 2022      Arsenio Toledo
PiS-owskie media kłamią! 
27 lipiec 2016      Artur Łoboda
Kiedy kulturą polską rządziły "chamy" 
26 czerwiec 2019      Artur Łoboda
Wiersze z książki "W ramionach księżyca"  
10 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Małgorzata Chamidło-Błońska 
22 marzec 2017     

 
 

Byli urzędnicy przyznają, że Izrael przez dziesięciolecia finansował i wspierał Hamas, aby zapobiec powstaniu państwa palestyńskiego

 
 
Izrael może teraz twierdzić, że chce zniszczyć Hamas, ale prawda jest taka, że ​​od dziesięcioleci finansuje i wspiera tę organizację terrorystyczną, aby zapobiec utworzeniu państwa palestyńskiego. Kilku byłych urzędników oficjalnie przyznało się do takiej polityki.
Były premier Izraela Ehud Barak wyjaśnił w wywiadzie, w jaki sposób obecny premier Benjamin Netanjahu celowo pomógł Hamasowi.

„Świadomie i systematycznie, a nawet oficjalnie, głosił Izraelowi, że ktokolwiek chce uniknąć „zagrożenia” ze strony rozwiązania dwupaństwowego, musi poprzeć moją politykę płacenia haraczu Hamasowi” – ​​powiedział Barak.

Chodziło o to, aby powstrzymać prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa i innych w podobnych rolach przed dokonaniem jakichkolwiek postępów w tworzeniu formalnego państwa palestyńskiego; innymi słowy, nigdy tak naprawdę nie chcieli rozwiązania dwupaństwowego i pokoju z sąsiadami.
Podobno byli tak oddani powstrzymaniu potencjalnego państwa palestyńskiego, że robili wszystko, aby pomóc w przepływie pieniędzy do Gazy, wykorzystując różne środki, w tym przyznając zezwolenia na pracę robotnikom z Gazy, które pozwalały im zarabiać wyższe pensje w Izraelu.

Hamas był postrzegany jako atut, podczas gdy Autonomia Palestyńska była traktowana jako cierń w ich boku.
Na spotkaniu swojej partii Likud na początku 2019 r. Netanjahu podobno powiedział, że każdy, kto jest przeciwny idei państwa palestyńskiego, powinien poprzeć przekazywanie funduszy do Gazy, ponieważ utrzymanie Autonomii Palestyńskiej na Zachodnim Brzegu, a Hamasu w Gazie zagwarantuje, że państwo nigdy nie powstanie.
Nie powiedział tego publicznie, ale niektórzy z obecnych zacytowali go, gdy wygłaszał te komentarze, a wdrożona przez niego polityka jest zgodna z tą ideą.

Izrael pomógł zapewnić przepływ pieniędzy z Kataru do Gazy dla Hamasu



Były szef izraelskiej tajnej służby Shin Bet, Ami Ayalon powiedział:
„To, co zrobiliśmy za zgodą naszego premiera, to umożliwienie Katarowi transferu ogromnej ilości pieniędzy w gotówce – prawdopodobnie ponad 1,4 miliarda dolarów.
Robiąc to, zwiększyliśmy władzę Hamasu.
Zrobiliśmy wszystko, aby upewnić się, że Hamas będzie nadal kontrolował Gazę, a Autonomia Palestyńska będzie kontrolowała Zachodni Brzeg, więc będą walczyć ze sobą”.

New York Times doniósł , że rząd Kataru co miesiąc wysyłał miliony dolarów do Strefy, aby wesprzeć rząd Hamasu, a Netanjahu i jego rząd nie tylko tolerowali, ale wręcz zachęcali do tego, mając nadzieję, że Hamas skupi się na rządzeniu, a nie na walce.
Chociaż można by się spodziewać, że będą chcieli ukryć te płatności, w Izraelu były one uważane za tajemnicę poliszynela i przez lata były nawet omawiane przez tamtejsze media.

To coś, co jest dobrze znane również poza państwem żydowskim.
Naczelny dyplomata Unii Europejskiej, Josep Borrell, zwrócił na to uwagę na początku tego roku w przemówieniu na Uniwersytecie Valladolid w Hiszpanii, gdzie zacytowano go, jak powiedział:
 „Hamas był finansowany przez rząd Izraela w celu osłabienia Autonomii Palestyńskiej”.

Rzeczywiście, te polityki pomogły Hamasowi stać się silniejszym i groźniejszym – i to zadziałało bezpośrednio przeciwko Izraelowi, gdy przekroczyli granicę 7 października i zabili i porwali Izraelczyków.
Teraz Netanjahu upiera się, że chce zniszczyć Hamas, wygodnie pomijając fakt, że kiedykolwiek doszli tak daleko dzięki jego wsparciu.
Tysiące Izraelczyków – i setki tysięcy Gazańczyków – zapłaciło za to cenę swoim życiem.

Były dowódca Sił Obronnych Izraela Yehuda Shaul powiedział australijskiej telewizji ABC News :
„Nakarmił bestię, a ona eksplodowała nam w twarz”.

Źródła wykorzystane w tym artykule obejmują:

X.com

TimesOfIsrael.com

Politico.eu

NYTimes

ABC.net.au
 
 
Źródło:
https://www.naturalnews.com/2024-11-22-israel-funded-supported-hamas-for-decades.html
24 listopad 2024

Cassie B. 

  

Komentarze

  

Archiwum

Kościół opuścił swój lud
lipiec 7, 2004
WWW.PATRIOCI.ORG
Strachy na uchlane Lachy
marzec 23, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Zołnierzu nie pytaj
lipiec 26, 2003
przesłała Elżbieta
Irak
czerwiec 8, 2003
przesłala Elżbieta
Rząd PO-PiS czyli nieudacznicy wracają
październik 19, 2003
Adrian Dudkiewicz
Co wolno prezydentowi?
wrzesień 8, 2006
Patriotyzm a emigracja
listopad 7, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
Proszę, przebaczcie nam!
kwiecień 25, 2003
PAP
Cynizm, arogancja, chamstwo
luty 4, 2003
Adam Zielińsk&Co.
Koniec z jarmarkami na krakowskim Rynku
wrzesień 5, 2007
Death of Saddam Hussein in New World Order
styczeń 19, 2007
Arshi Khan, The Milli Gazette
Fiasko Globalizacji?
styczeń 6, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Ameryko, obud? się!
październik 30, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Apel do kandydatów na urząd Prezydenta RP
maj 10, 2005
Leszek Skonka
"ONI"
luty 1, 2003
Jerzy Przystawa
Schroeder: Niemcy nie pozwolą na fiasko negocjacji
grudzień 13, 2002
zaprasza.net
Władza i etyka
sierpień 23, 2003
"Niedziela"
Wojna o ropę
marzec 22, 2003
Adam Bieniek
200 tysięczna demonstracja przeciwko amerykańskiemu militaryzmowi w mieście Vincenza
luty 25, 2007
lbc
Rasiści w hucie
marzec 11, 2005
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media