|
"Demokratycznie wybrany polityk"
|
|
Podczas lipcowych wyborów w 1932 roku - partia Hitlera odniosła spektakularny sukces, osiągając 37 proc. poparcia.
Tym samym stała się największą partią w Reichstagu (z 230 miejscami ), a Adolf Hitler czołowym niemieckim politykiem.
W styczniu 1933 roku, po kolejnym kryzysie gabinetowym, prezydent Hindenburg desygnował Hitlera na stanowisko kanclerza Niemiec.
Prowokacja gliwicka 1939 roku
Niemiecka operacja dywersyjna na niemiecką radiostację w Gliwicach, dokonana w czwartek 31 sierpnia 1939 o godz. 20:00,
Wykorzystana została przez niemiecką propagandę jako główny „dowód polskich prowokacji”.
Napastników było siedmiu; udawali cywilnych powstańców śląskich. 31 sierpnia po południu Heydrich uruchomił akcję hasłem niem.: Großmutter gestorben – (pol. „Babcia umarła”).
Następnie – na osobisty telefoniczny rozkaz Himmlera – usunięto ochronę radiostacji.
O godz. 18.00 skierowano tam dwóch funkcjonariuszy policji, z których jeden miał wpuścić napastników przez furtkę w ogrodzeniu, a drugi wszedł do środka, sfraternizował się z załogą i w czasie napadu – jako zaaresztowany towarzysz niedoli pracowników – pilnował, by ci nie postąpili „nierozważnie”.
Udający powstańców śląskich napastnicy weszli przez tylne drzwi i bez przeszkód dotarli do sali nadajnika, gdzie pracowało trzech techników w asyście policjanta.
Wszyscy słuchali wiadomości wieczornych, nadawanych i retransmitowanych z Wrocławia o 20.00.
Berlińskie radio informowało ponadto o kilku innych atakach rzekomych powstańców, których – już na terytorium Niemiec – wspierać miały regularne oddziały Wojska Polskiego, wyposażone w broń ciężką.
Prowokacja ta była pretekstem do "obrony Niemców przed Polakami" i napasci na Polskę następnego dnia.
Mordując ludność cywilną, Niemcy posunęli się na wschód - do dzisiejszej - wschodniej granicy Polski.
................
4 października 2023 roku "usunięto ochronę" granicy Izraela z Gazą i czekano - jak sfrustrowani Palestyńczycy wejdą wgłąb terenów odebranych Im przez syjonistów....
Na zdjęciach widać - jak gołymi rękami Palestyńczycy zdobywali izraelskie czołgi (!)
Ta prowokacja posłużyła za pretekst do późniejszego wymordowania minimum 34 tysięcy Palestyńczyków i zrównania z ziemią większości Strefy Gazy.
"W rozmowie z Rymanowskim Bartoszewski stwierdził, że przywódcy Hamasu to są terroryści, czemu ma dowodzić fakt, że za takich są uznawani przez USA, UE i cały demokratyczny świat, a premier Izraela jest demokratycznie wybranym politykiem i broni swojego państwa przed atakami 3 organizacji terrorystycznych i jednego państwa.
Na pytanie redaktora o dysproporcję w liczbie zamordowanych cywilów (Żydzi zamordowali kilkadziesiąt razy więcej cywilów niż Hamas), Bartoszewski wyznał:
– Oczywiście, że jest ofiar więcej po stronie Palestyńczyków dlatego, że jest walka w gęsto zabudowanym terenie, kiedy Hamas używa współbraci jako żywe tarcze. Hamas chroni się w mieście w tunelach, zakładnicy są żywymi tarczami dla Hamasu.
Jak inaczej wyeliminować Hamas, jeśli Hamas ukrywa się między cywilami? – zapytał i zaznaczył, że i tak Izrael prowadzi wojnę w sposób bardzo cywilizowany dlatego, że wysłał tam żołnierzy, dlatego tak dużo żołnierzy izraelskich zginęło.
– Izrael ma prawo do obrony w sytuacji, kiedy Hamas mówi, że od rzeki Jordan do Morza Śródziemnego Palestyna ma być wolna od Żydów. – Już mieliśmy takiego pana, który chciał, żeby Europa była wolna od Żydów. To nazistowska polityka – uważa kandydat Trzeciej Drogi do PE, który w wyjątkowo perfidny sposób, instrumentalnie wykorzystuje historię Holokaustu do usprawiedliwiania zbrodni żydowskich na Palestyńczykach.
Tylko najgorszy BANDZIOR powie, że "syjoniści się bronią" przed ludnością cywilną Gazy!
Bartoszewski jest z pewnością takim BANDZIOREM!
|
|
22 maj 2024
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Duże dzieci chcą wywołać pożar świata
luty 5, 2003
PAP
|
List do ambasadora Iraku
kwiecień 11, 2003
przeslala Elzbieta
|
Nowe państwo w Europie - Prussia?
listopad 2, 2004
ks. prof. Czesław S. Bartnik
|
Polska atrapa demokracji
marzec 27, 2003
zaprasza.net
|
W interesie Izraela i biznesu naftowego
marzec 22, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czy jest wśród nas "małpa w czerwonym"?
grudzień 21, 2006
Artur Łoboda
|
Prezydent Krakowa straci immunitet?
luty 10, 2007
PAP
|
.Pl.Jokes..O protestach lekarzy ciut dluzej ..i z ciut dalszej perspektywy...
lipiec 15, 2007
fF>Dz
|
Portret szmaty
lipiec 22, 2004
PAP
|
Bronislaw Geremek nie zyje
lipiec 13, 2008
...
|
Gra o główna nagrodę - część II
grudzień 1, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
|
Milion do wyparcia
sierpień 17, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Gra Importerów i Exporterów Paliwa
wrzesień 25, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Unia bez tajemnic. Wielkie oszustwo (2)
listopad 21, 2002
http://www.naszdziennik.pl
|
Judasz z Warszawy
kwiecień 19, 2004
Artur Łoboda
|
Spadkobiercy Trockiego
kwiecień 17, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Reklamowi naciągacze
wrzesień 22, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Dysproporcja nuklearna między Izraelem i Iranem
luty 3, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Proste rozwiązania
październik 22, 2003
Polskie Jutro
|
"Trzecia droga" Lecha Wałęsy
wrzesień 27, 2003
|
|
|