ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Pozew zbiorowy przeciwko twórcom i dystrybutorom filmowego paszkwilu "Unsere Muetter, unsere Vaeter"  
4 lipiec 2013      Sławomir Hałaczkiewicz
AKTA TRUMPA - Ratownik czy część Głębokiego Państwa? 
16 marzec 2025     
DOŚĆ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH! 
1 marzec 2020     
ACTA - prawo Kalego 
10 luty 2012      Artur Łoboda
Dr Ewa Kurek wraca do sprawy ekshumacji w Jedwabnem!  
27 wrzesień 2017      Ewa Kurek
Z historii choroby Lekarki w wieku średnim /z teki Teatru ESSE/ 
22 styczeń 2014      /-/Ewa Englert-Sanakiewicz
Myślnik o polityce (2) 
16 maj 2015      Artur Łoboda
Dekomunizacja - to wciąż aktualne hasło 
8 styczeń 2015      Artur Łoboda
Próba zrozumienia prawdziwego celu globalizacji 
8 maj 2013      Artur Łoboda
Nowe wcielenie Bolszewizmu 
9 wrzesień 2021      Artur Łoboda
Nagroda za ofiary śmiertelne koronawirusa! Podstępny plan WHO?  
17 październik 2025     
Wiktor Janukowycz udzielił 15-minutowego wywiadu telewizji Rosja24 
13 luty 2010      tłumacz
Rządowy "krok do przodu" 
6 luty 2026     
Japonski Czarnobyl 
21 marzec 2011      Elzbieta Gawlas
"Reprywatyzacja" szczegóły! 
9 grudzień 2016     
Czasopismo naukowe w końcu przyznaje, że szczepionki covidowe powodują zaburzenia autoimmunologiczne 
19 lipiec 2023     
CDC przyznaje, że ryzyko chorób serca gwałtownie wzrasta o 13200% po zastrzykach z COVID-19 
11 wrzesień 2023     
Nowości "Antyk" 2 czerwca 2016.  
3 czerwiec 2016      Marcin Dybowski
SOLIDARNOŚĆ TO "AMERYKAŃSKI RAK", KTÓRY TOCZY POLSKĘ 
13 wrzesień 2010      Marek Głogoczowski
Ponad 66% „w pełni zaszczepionych” Izraelczyków cierpi teraz na niepożądane reakcje 
7 marzec 2022      Ethan Huff

 
 

Żądania wydalenia ambasador Izraela w Wielkiej Brytanii po „wyraźnym wezwaniu do ludobójstwa”

 
„Ambasador Izraela wystąpiła w ogólnokrajowym brytyjskim radiu i podżegała do ludobójstwa” – powiedział jeden z felietonistów. 
„Jest to czyn nielegalny w świetle Konwencji o ludobójstwie z 1948 r.”

 
 
Członek brytyjskiego parlamentu zażądał od sekretarza spraw zagranicznych „podjęcia jak najostrzejszych działań przeciwko” Tzipi Hotovely, ambasador Izraela w Wielkiej Brytanii, po tym, jak wystąpiła ona w audycji radiowej LBC i jasno powiedziała gospodarzowi Iainowi Dale’owi, że izraelskie wojsko musi wziąć na cel infrastrukturę cywilną w Gazie – zbrodnię wojenną w świetle Konwencji Genewskich .


Hotovely powiedziała Dale'owi, że Izraelskie Siły Obronne (IDF) odkryły, że „każda szkoła, każdy meczet, co drugi dom ma dostęp do tunelu”, odnosząc się do tuneli używanych przez Hamas, które po raz pierwszy zbudowano , gdy Gaza była pod kontrolą Izraela w 1980 roku.
 
„To argument za zniszczeniem całej Gazy, każdego pojedynczego budynku” – powiedział Dale, to skłoniło Hotovely do zadania pytania: „Czy masz inne rozwiązanie, jak zniszczyć podziemne miasto w tunelach?”
 
Dziennikarz Hamza Ali Shah powiedział, że oświadczenie ambasador stanowi „wyraźne wezwanie do ludobójstwa”.
 
Link:
twitter.com/Hamza_a96/status/1742632994609750425
 
 
Hotovely nie jest pierwszym izraelskim urzędnikiem , który publicznie nawołuje do ludobójczej przemocy w Gazie – nawet jeśli rząd w dalszym ciągu twierdzi, że jego celem jest Hamas i ochrona życia cywilów, a Stany Zjednoczone, które zapewniły pomoc wojskową podczas bombardowań Izraela i zaciekle broniły IDF, twierdzi, że oskarżenia o ludobójstwo są „bezpodstawne”.


Jednak jej oświadczenie w brytyjskim radiu podkreśliło, jak ludobójczy język stał się powszechny wśród izraelskiej klasy politycznej głównego nurtu, - odkąd kraj rozpoczął bombardowania w odwecie za atak Hamasu z 7 października.

 
Brytyjski dziennikarz Robert Carter powiedział, że komentarze Hotovel czynią ją „dobrym wyborem na wysłannika Izraela w Wielkiej Brytanii”


„Zawsze znajduje sposób, aby właściwie podsumować, jak zły jest izraelski projekt kolonialny i jakie są prawdziwe ambicje Tel Awiwu – całkowite ludobójstwo i kradzież ziemi w całej Palestynie” – powiedział.


Mitchell Plitnick przestrzegł obserwatorów przed lekceważeniem uwag Hotovely jako przemyśleń ekstremisty, którego poglądy wykraczają poza główny nurt rządów premiera Benjamina Netanjahu.
 
Link:
twitter.com/MJPlitnick/status/1742660983552700580
 
Afzal Khan, poseł Partii Pracy, napisał do brytyjskiego ministra spraw zagranicznych Davida Camerona, żądając, aby uwagi Hotovel spotkały się z „surowym potępieniem” ze strony rządu.

„Sytuacja jest niezgłębiona, a słowa ambasador Izraela jasno pokazują, że intencją izraelskiego rządu jest kontynuowanie straszliwych bombardowań i walk naziemnych, dopóki w Gazie nie pozostanie nic i nikt” – napisał Khan.


Link:
https://twitter.com/Afzal4Gorton/status/1742932162440233224
 
 
 
Inni, w tym felietonista Guardiana Owen Jones i analityk badawczy Naks Bilal , uważają, że Hotovely powinna zostać wydalona ze swojego stanowiska.
 
„Ambasador Izraela wystąpiła w ogólnokrajowym brytyjskim radiu i podżegał do ludobójstwa” – powiedział Jones. 
„Jest to czyn nielegalny w rozumieniu Konwencji o ludobójstwie z 1948 r.
W związku z tym Wielka Brytania musi natychmiast wydalić Tzipi Hotovely”.
 
 
Źródło:
www.commondreams.org/news/israel-uk-ambassador
8 styczeń 2024

Julia Conley 

  

Komentarze

  

Archiwum

Apel przed referendum
maj 27, 2003
przesłała Elżbieta
Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki
październik 24, 2006
Zygmunt Jan Prusiński
Pokonać bestię i zająć jej miejsce
sierpień 7, 2004
PAP
Odezwa
sierpień 5, 2003
Romuald Traugutt, wiosna 1864 roku
Mataczenie i kretactwa w Sadzie Rejonowym w Leczycy
wrzesień 13, 2006
Irena Starczynska
Rosja jako potęga regionalna
wrzesień 14, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Raz - na zawsze skończyć z mitem Solidarności
listopad 27, 2008
Artur Łoboda
Lepiej wyjechać, niż zakładać firmę
sierpień 8, 2006
Prymas: uczmy się miłości
kwiecień 11, 2004
PAP
Wally Olins o marce Krakowa
styczeń 29, 2004
www.krakow.pl
Za pó?no zastopować koreańską bombę nuklearną
październik 7, 2006
gosc
Polityczne skutki wojny
marzec 19, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Skutki straty wartości dolara w USA
marzec 19, 2008
Iwo Cypian Pogonowski
Krowy są po to, aby je doić
październik 28, 2004
Mirosław Naleziński
Niepokojący wzrost poparcia społeczeństwa polskiego dla idiotycznych pomysłów - konfiskata samochodów.
maj 17, 2007
tłumacz
Chińska wersja NATO? Gra optymistyczna i gra pesymistyczna
kwiecień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
"PCHŁA I RABIN" - Adam Mickiewicz
październik 29, 2008
Adam Mickiewicz
Do sosny polskiej
kwiecień 4, 2003
Jan Pawet II
Czy Katykatury Duńskie są Prowokacją?
luty 20, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Żyd "ekskomunikowany" za uczestnictwo w teherańskiej konferencji na temat Holokaustu
styczeń 13, 2007
bibula- pismo niezależne
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media